Kılıçdaroğlu'ndan Mehmetçiğe "Afgan kaçaklar" çağrısı: Sınırda görevinizi yapın, kimseyi dinlemeyin - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Kılıçdaroğlu'ndan Mehmetçiğe "Afgan kaçaklar" çağrısı: Sınırda görevinizi yapın, kimseyi dinlemeyin

02.04.2023 14:40

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, son günlerde sınırdan geçtiği iddia edilen Afgan kaçaklar ve internet ortamında paylaşılan görüntülere ilişkin Mehmetçiğe çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Afgan kaçakların ülkemize aktığının haberleri geliyor. Mehmetçiğimize sesleniyorum. Vatan hepimizin vatanı, hudut da hepimizin namusu. Sınırda görevinizi yapın, kimseyi dinlemeyin" dedi.

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde sınırdan geçtiği iddia edilen Afgan kaçaklar ile ilgili internet ortamında paylaşılan görüntülere ilişkin paylaşımda bulundu.

"SINIRDA GÖREVİNİZİ YAPIN, KİMSEYİ DİNLEMEYİN"

Paylaşımında Mehmetçiğe seslenen Kılıçdaroğlu, "Afgan kaçakların ülkemize aktığının haberleri geliyor. Mehmetçiğimize sesleniyorum. Vatan hepimizin vatanı, hudut da hepimizin namusu. Sınırda görevinizi yapın, kimseyi dinlemeyin." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan Mehmetçiğe 'Afgan kaçaklar' çağrısı: Sınırda görevinizi yapın, kimseyi dinlemeyin

"SURİYELİ KARDEŞLERİMİZİ EN GEÇ 2 YILDA GÖNDERECEĞİZ"

Geçtiğimiz aylarda Hatay'ın Reyhanlı ilçesini ziyaret eden Kılıçdaroğlu, "Arkamda gördüğünüz Suriye sınırı. Bu necip milletin alnına ırkçılık gibi kara bir leke sürmeden Suriyeli kardeşlerimizi en geç 2 yıl içinde kendi ana vatanlarına göndereceğiz. Bunu herkesin bilmesini isterim. Suriyeli kardeşlerimizi göndereceğiz ama aynı zamanda Türkiye'yi bu bölgenin, Akdeniz'in en güçlü, lider ülkesi haline getireceğiz." diye konuşmuştu.

"SINIRI AÇIP AFGANLARI İRAN'A GÖNDERECEĞİZ"

İran sınırını açıp Türkiye'ye gelen Afganları İran'a iade edeceklerini belirten Kılıçdaroğlu "Bunu Suriye'nin de İran'ın da Afganistan'ın da bilmesini isterim. Açık ve net söylüyoruz. Arkamızda gizli bir hesap yok. Hiçbir ülkeye, vatandaşa, daha doğrusu hiçbir yabancıya karşı ön yargımız yok ama biz kendi ülkemizde özgürce yaşamak istiyoruz. Kendi ülkemizin demografik yapısının değişmesini istemiyoruz." ifadesini kullanmıştı.

YORUMLAR (14)
  • Mirac Hakan: Iyide pkklilar için niye sesin çıkmıyor yemiyor herhlade Cevap Yaz 120 108 Yayından Kaldır
  • sait acar: İktidar ne yapsın gelen kaçakları.işleri güçleri kılıçtaroğlu. Cevap Yaz 49 63 Yayından Kaldır
  • sait acar: Orduyu kimin yönettiğini öğrenmiş olduk..! İktidarla ilgisi yokmuş. Cevap Yaz 73 25 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
CHP'nin kritik MYK toplantısı 1 Haziran'da yapılacak CHP'nin kritik MYK toplantısı 1 Haziran'da yapılacak Gürsel Tekin: Kemal Kılıçdaroğlu çekilirse genel başkanlığa aday olabilirim Gürsel Tekin: Kemal Kılıçdaroğlu çekilirse genel başkanlığa aday olabilirim

Son Dakika Güncel Kılıçdaroğlu'ndan Mehmetçiğe 'Afgan kaçaklar' çağrısı: Sınırda görevinizi yapın, kimseyi dinlemeyin - Son Dakika


Advertisement