Kocaeli'den Kısa Kısa - Son Dakika

Kocaeli'den Kısa Kısa

29.09.2018 17:21
Kocaeli'den Kısa Kısa

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde, Saraylı-Örcün Kültür ve Turizm Festivali düzenlendi.

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde, Saraylı-Örcün Kültür ve Turizm Festivali düzenlendi.

Örcün Mahallesi'nde düzenlenen festivale, AK Parti Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeybek, burada yaptığı konuşmada, festivallerin birlik ve beraberliği sağlayan organizasyonlar olduğunu belirterek, kentin bütün ilçelerinde çok sayıda festival düzenlendiğini kaydetti.

Kocaeli'nin, önem ve değerinin bilinmesi gerektiğini anlatan Zeybek, "Kadınların bu festivallerde kendi ürettiklerini stantlara koyarak sergilemesi ve aile bütçesine katkı sağlaması çok önemli." dedi.

Belediye Başkanı Ellibeş de tarihin kökünden gelen değerleri de gün yüzüne çıkarmayı, onları toplumun her kesimiyle buluşturmayı hedeflediklerini belirterek, "İşte bu anlayış içerisinde çeşitli hizmetlerimizin yanında 'Tarihi Koridor Projemiz' çok önemsediğimiz bir projedir." ifadelerini kullandı.

Kortej yürüyüşünün yapıldığı festival, yarın sona erecek.

Okul güvenliği toplantısı

Körfez Kaymakamlığı tarafından okul güvenliği toplantısı düzenlendi.

Tütünçiftlik Kültür Merkezinde yapılan toplantıya, İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Belediye Başkanı İsmail Baran, Derince Emniyet Müdürü Ali Fuat Aktaş, okul müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Toplantıda, okullarda alınması gereken güvenlik tedbirleri görüşüldü.

Kartepe'de yüzme havuzu çalışmaları sürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kartepe ilçesinde yapımına başlanan yarı olimpik yüzme havuzunun çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, belediyenin kent genelinde uygulamaya başladığı spor projeleri kapsamında yapımına başlanan yüzme havuzunda döşemelerin demir imalatının tamamlandığı kaydedildi.

İnşaat çalışmaları devam eden yapının, tabliye kalıp imalatının da başlayacağı belirtilen açıklamada, "Bodrum katta mekanik tesisat makineleri için kaideler takıldı. Yapı, bodrum, zemin ve bir kat şeklinde inşa ediliyor." ifadeleri kullanıldı.

Kocaeli'den Kısa Kısa

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kocaeli'den Kısa Kısa - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika! Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca'dan 22:49 Son Dakika! Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca'dan "Okullar açık kalacak mı?" sorusuna yanıt: Gündemimizde yok Dolar tarihi zirveyi gördüğü haftada 9.20'nin altını test etti 22:30 Dolar tarihi zirveyi gördüğü haftada 9.20'nin altını test etti Şampiyonlar Ligi'nde bir benzeri daha yok! Pique hem galibiyeti getirdi hem de tarihe geçti 21:50 Şampiyonlar Ligi'nde bir benzeri daha yok! Pique hem galibiyeti getirdi hem de tarihe geçti
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 20:36 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bir avuç ülke" sözleri Rusya'yı kızdırdı: Kabul edilebilir değil YPG'yi Türkiye korkusu sardı! Teröristler, operasyon sinyali sonrası mevzileri güçlendirmeye başladı 19:20 YPG'yi Türkiye korkusu sardı! Teröristler, operasyon sinyali sonrası mevzileri güçlendirmeye başladı İbrahim Erkal'ın belgeselinin gala gecesinde anne Erkal'a büyük ayıp 18:54 İbrahim Erkal'ın belgeselinin gala gecesinde anne Erkal'a büyük ayıp
Bu görüntü Türkiye'de çekildi! İnşaattan düşen işçinin canını emniyet halatı kurtardı 17:35 Bu görüntü Türkiye'de çekildi! İnşaattan düşen işçinin canını emniyet halatı kurtardı Kahramankazan'dan DEVA Genel Başkanı Babacan'a tepki: Seni davar çobanı olarak bile tutmazlardı 14:54 Kahramankazan'dan DEVA Genel Başkanı Babacan'a tepki: Seni davar çobanı olarak bile tutmazlardı
Advertisement