Reis Bey" Oyunu Kahramanmaraş'ta Sahnelenecek - Son Dakika

Reis Bey" Oyunu Kahramanmaraş'ta Sahnelenecek

23.05.2017 17:04
Reis Bey

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, "Reis Bey" adlı oyunu Kahramanmaraş'ta sahneleyecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, "Reis Bey" adlı oyunu Kahramanmaraş'ta sahneleyecek.

Necip Fazıl Kısakürek'in vefatının 34. yılında sahneye konulan oyun, 24 Mayıs'ta saat 20.30'da Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Sahnesi'nde seyirciyle buluşacak.

Oyunda, Abdullah Topal, Berrin Koper, Caner Bilginer, Ceysu Aygen, Çağatay Palabıyık, Doğan Altınel, Fatma İnan, Gökhan Eğilmezbaş, Hakan Yavaş, Hasip Tuz, İbrahim Can, İbrahim Ulutaş, İskender Bağcılar, Lale Kabul, Mazlum Kiper, Mehmet Bulduk, Melisa Demirhan, Murat Derya Kılıç, Okan Karaca, Ozan Akif Serman, Özgür Dereli, Rıdvan Çelebi, Sefa Turan, Selçuk Soğukçay, Tanju Girişken ve Yeliz Şatıroğlu rol alıyor.

Şükrü Türen'in yönettiği oyunun konusu kısaca şöyle:

"Yasalara bağlılığı kadar, kararlarında da acımasız, keskin ve 'gözyaşı suçun rengini soldurmaz' diyen bir yargıcın, genç bir adam için verdiği idam kararının uygulanması sonrası, kararının yanlış olduğunu öğrenmesi, onun yaşama ve toplumsal değerlere bakışını değiştirir. Adalet, insanın en güçlü duygularından biridir ve herkesin içinde aynı anda bir avukat, savcı ve yargıç, bir arada bulunur. Görevinden istifa eden yargıç, kendini yeni bir yaklaşımın ve yaşamın içine bırakır. Artık herkes için acımayı, merhameti, iyiliği ve bağışlayıcı olmayı önerirken, acımasız, değer tanımaz, merhamet yoksunu bir yaşantının içinde kendini en ağır eleştirilerin hedefine yerleştirir. Reis bey, adalet olgusunun ve kurumunun insani duyguları, yönelişleri göz ardı etmeden karar vermesini isteyen yanıyla yargı-birey ilişkisine eleştirel bir bakış getiriyor."

Reis Bey Oyunu Kahramanmaraş'ta Sahnelenecek

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Reis Bey' Oyunu Kahramanmaraş'ta Sahnelenecek - Son Dakika


Son Dakika

Yüz yüze eğitimin başlaması için 15 Şubat'ı erken bulan Bilim Kurulu 15 Mart'ı önerdi Galatasaray, Gaziantep FK deplasmanına 9 eksikle gidiyor 16 yaşındaki genç kız, TikTok videosu çektiği sırada silahlı bir saldırgan tarafından katledildi Hulk transferinde sonuç alamayan Beşiktaş'ta yeni hedef Cenk Tosun Görüntü İstanbul'un göbeğinden! Esnaftan ayakkabı hırsızına meydan dayağı Baba evinde tabancayla vurulan Feride'nin sır ölümünde 5 akraba gözaltında TSK personeline ilişkin kanun teklifi TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi KKTC'de yakalanan FETÖ'nün firari mahrem imamı Ahmet Yiğit, Türkiye'ye getirildi