Son Dakika Haberleri: Sahte Polislerin Birbirini Dolandırma Anı Kameralara Böyle Yansıdı

Sahte Polislerin Birbirini Dolandırma Anı Kameralara Böyle Yansıdı

7 ay önce

Adana merkezli telefon dolandırıcılarına yönelik düzenlenen "Son ALO" operasyonunda çökertilen çetenin, sahte polislerinin de birbirini dolandırdığı ortaya çıktı. Bu anlar ise saniye saniye görüntülendi.

Adana merkezli telefon dolandırıcılarına yönelik düzenlenen "Son ALO" operasyonunda çökertilen çetenin sahte polislerinin birbirini dolandırdığı ortaya çıktı. Bir kadını kandırıp bankada kendi adına yatırılan 247 bin liranın 147 bin lirasını çeken Osman K. bir otomobile binip kaçarken diğer sahte polisler de bunu fark edip otomobili durdurmaya çalışması kameralara yansıdı.

TELEFONDA KENDİLERİNİ SAVCI VE POLİS OLARAK TANITIP DOLANDIRICILIK YAPTILAR

Adana Emniyet Müdürlüğüne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, 'Son ALO' ismiyle Adana merkezli İstanbul, Ankara, Eskişehir, Edirne, Gaziantep, İzmir, Mersin, Osmaniye ve Şanlıurfa'da 73 adrese 5 Nisan günü şafak vakti operasyon düzenledi. Operasyonda, telefonla aradıkları kişilere kendilerini jandarma, savcı ve polis olarak tanıtıp terör örgütleri tehdidiyle para isteyip dolandırıcılık yaptığı iddia edilen 1'i kadın 59 kişi gözaltına alındı. Zanlılardan 52'si tutuklandı. Diğer zanlılar ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

DOLANDIRICILARIN BİRBİRLERİNİ DE DOLANDIRDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Polisin çeteyi çökertmek için yaptığı çalışma sırasında dolandırıcıların birbirini de dolandırdığı ortaya çıktı. Dolandırıcıların bir kadını arayarak kendilerini polis olarak tanıtıp onu PKK ile korkutup 247 bin lirayı Osman K.'nın hesabına yatırttı. Kendilerini polis olarak tanıtan ve parayı yatırtan İsmet A. ile Mert A.'nın daha sonra Osman K.'yı arayarak gidip bankadan hesabına yatan parayı çekmesini istedi. Osman A. bankaya giderek paranın 137 bin lirasını çekti. Ancak banka dışında kendisini bekleyen zanlılara bir problem olduğunu parayı çekemediğini söyleyerek parayı onlara vermedi. Daha sonra ise bankanın önüne gelen otomobile hızla binerek olay yerinden kaçtı.

O ANLAR KAMERADA

Bunu fark eden diğer zanlılar ise otomobilin üzerine atlayıp durdurmak istedi ancak Osman K. kaçtı. Bu anlar ise güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Operasyonla yakalana zanlılar tutuklandı. Bankada kalan 110 bin lira polis tarafından sahibine teslim edildi.


YORUMLAR


Yasemin Yalçın, Kemal Sunal ile Tanışma Hikayesini Anlattı Bitkisel Hayattaki Kadın Doğum Yaptı, Tecavüz Zanlısı Erkek Hemşire Yakalandı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ABD'ye Rest Çekip 72 Saat Süre Verdi