Samsun'dan kısa kısa - Son Dakika

Samsun'dan kısa kısa

23.03.2021 16:21
Samsun'dan kısa kısa, System.String[]

Kavak ilçesinde Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Bağış Merkezi tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kavak ilçesinde Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Bağış Merkezi tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Soğuksu Mahallesi Öner Caddesi'ndeki Ziraat Bankası önünde konuşlandırılan kan toplama aracına müracaat eden vatandaşlardan toplam 28 ünite kan alındı.

Kızılay ekibi başkanı Dr. Musa Yılmaz, kanın sürekli ihtiyaç olduğunu belirterek, herkesin bir gün kana ihtiyaç duyabileceğini söyledi.

Kan bağışında bulunmak üzere 36 kişinin müracaat ettiğini dile getiren Yılmaz, "İhtiyaç sahiplerinin kan ihtiyacını düşünerek gerek il merkezinde ve gerekse ilçelerimize giderek kan bağışı kabulünde bulunuyoruz. Kavak küçücük bir ilçe, yine de kan bağışında bulunmak için vatandaşlarımızın ilgisi yoğundu. Durumları uygun bulunan 28 kişiden kan bağışı aldık. Bizim için bir ünite kanın dahi çok önemi var." dedi.

Yılmaz, kan bağışı için müracaat eden vatandaşlara teşekkür etti.

Ladik'te Okul Servislerine Kovid-19 Denetimi

Ladik İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde okul servis araçlarına ve sürücülerine yönelik yeni tip koronavirüs (Kovid-19) denetimi yapıldı.

İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mustafa Akar'ın başkanlığını yaptığı trafik ve asayiş timleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykan Derya Sancı, jandarma sorumluluk sahasındaki mahalle grup yollarında ve kontrol noktalarında kırsal mahallerden öğrenci taşıyan okul servis araçları ve sürücülerini denetledi.

Denetimde Kovis-19 salgını ile mücadele kapsamında maske ve mesafe kontrolü yapıldı. Ayrıca servis araç ve araç sürücülerinin belgeleri, emniyet kemerleri kontrol edilerek HES kodu sorgulamasında bulunuldu.

Denetim sırasında öğrenci ve sürücülere maske ve sosyal mesafe konularında dikkatli olmaları yönünde uyarılarda bulunuldu.

Sancı, bilgilendirme ve denetimlerden dolayı Üsteğmen Akar ve ekiplerine teşekkür etti.

Havza'da ücretsiz fidan dağıtımı gerçekleştirildi

Havza'da Orman Haftası etkinlikleri kapsamında ücretsiz fidan dağıtımı gerçekleştirildi.

Kavak Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Havza, Çakıralan ve Akdoğan Orman İşletme Şeflikleri iş birliğinde yapılan etkinlikte, 1200 fidan vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıldı.

Belediye Başkan Vekili Bülent Şahin, her insanın doğayı ve ormanı koruması gerektiğini vurgulayarak, "Bu vesileyle halkımızı geçen yıl Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ağaçlandırma seferberliğine destek vermeye davet ediyorum." dedi.

Havza Orman İşletme Şefi Rıdvan Mutlu da hafta içinde iki okulda çocuklara ağaç, orman ve doğa sevgisini aşılamak amacıyla "Tohumdan fidan, fidandan ağaç" sloganıyla iki etkinlik düzenleyeceklerini söyledi.

Etkinliğe İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Mustafa Balcı, Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Gençlik Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun, İlçe Müftüsü Mehmet Nurlu, Çakıralan Orman İşletme Şefi Çağlar Kalender ve Akdoğan Orman İşletme Şefi Emin Fırat Özbay da katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Samsun'dan kısa kısa - Son Dakika


Son Dakika

Galatasaray taraftar grubu ultrAslan, Fatih Terim konusunda geri adım attı 00:08 Galatasaray taraftar grubu ultrAslan, Fatih Terim konusunda geri adım attı Mehmet Ali Erbil'in kendisini aldattığı iddiaları sorulan Tuğba Coşkun deliye döndü 23:00 Mehmet Ali Erbil'in kendisini aldattığı iddiaları sorulan Tuğba Coşkun deliye döndü Canlı yayında gerginlik! Sezgin Baran Korkmaz hakaret etti, İsmail Saymaz hemen müdahale etti 22:20 Canlı yayında gerginlik! Sezgin Baran Korkmaz hakaret etti, İsmail Saymaz hemen müdahale etti
Emekli tuğamiral intihar etti! Aydın Eken, evinde ölü bulundu 17:42 Emekli tuğamiral intihar etti! Aydın Eken, evinde ölü bulundu Erdoğan'ın Azerbaycan'da askeri üs kurulması ihtimaline ilişkin sözlerine Rusya'dan yanıt: Gerekeni yaparız 16:54 Erdoğan'ın Azerbaycan'da askeri üs kurulması ihtimaline ilişkin sözlerine Rusya'dan yanıt: Gerekeni yaparız Cinsel içerikli video sitesine dava açtılar! 34 kadın görüntülerini rızaları dışında kullanılmış 15:30 Cinsel içerikli video sitesine dava açtılar! 34 kadın görüntülerini rızaları dışında kullanılmış
Gündeme bomba gibi düşen iddia: Ebru Gündeş'i arayan Kaan Yıldırım, Hadise'den ayrıldı 14:48 Gündeme bomba gibi düşen iddia: Ebru Gündeş'i arayan Kaan Yıldırım, Hadise'den ayrıldı Mezar kazarken kamera kayıttaydı! Ceset yiyen ayı, tekrar ortaya çıktı 14:01 Mezar kazarken kamera kayıttaydı! Ceset yiyen ayı, tekrar ortaya çıktı
Advertisement