Sdt, 2012'de Yeni Oyunla Tiyatroseverlerin Karşısına Çıkacak - Son Dakika

Sdt, 2012'de Yeni Oyunla Tiyatroseverlerin Karşısına Çıkacak

02.01.2012 14:01
Sdt, 2012'de Yeni Oyunla Tiyatroseverlerin Karşısına Çıkacak, System.String[]

Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), Ocak ayında "Ortak Ağıt" adlı yeni oyunla tiyatroseverlerin karşısına çıkacak.

Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), Ocak ayında "Ortak Ağıt" adlı yeni oyunla tiyatroseverlerin karşısına çıkacak.

SDT'den yapılan yazılı açıklamada, yeni yılı yeni oyunla karşılayan SDT'nin Ocak ayında perdelerini Sivas'ın yanı sıra başka illerde de açacağı belirtildi.

Açıklamada, "Sanatseverlerle birlikte 2012 yılını sahnede uğurlayan SDT, 2012 yılına dünyada ilk kez Sivas'ta sahne ışıklarıyla buluşturulacak olan, Hasan Öztürk'ün kaleme aldığı, Bengisu Gürbüzer Doğru'nun yönettiği 'Ortak Ağıt' adlı oyunla 'merhaba' diyecek. SDT, 2012 yılının ilk ayında yeni oyunla birlikte, tiyatro sezonunun ilk yarısında sanatseverlerin beğenisini kazanan 'Batakhane Güzeli' ve 'Gus ile Yemek Saati' adlı oyunları sahnelemeye de devam edecek" denildi.

"Dans Eden Eşek" isimli çocuk oyununu Ocak ayında da minik tiyatroseverlerle buluşturacak olan SDT, Ocak ayı içerisinde ayrıca "Gus ile Yemek Saati" adlı oyunu 11-12 Ocak'ta Elazığ'da, 13-14 Ocak'ta Malatya'da, 17 Ocak'ta Sakarya'da, 18 Ocak'ta Bolu'da, 20-21 Ocak'ta Zonguldak'ta ve 22 Ocak'ta Bartın'da sahneleyecek.

-Ortak Ağıt'ın prömiyeri 12 Ocak'ta-

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"2011 yılında 'Gus ile Yemek Saati' adlı oyunu Türkiye'de ilk defa tiyatro seyircisiyle buluşturan SDT, Ocak ayı içerisinde, Hasan Öztürk'ün kaleme aldığı

'Ortak Ağıt' isimli oyunu dünyada ve Türkiye'de ilk defa sahneleyecek. Sahnelediği oyunların konuları ile Anadolu'da toplumcu-gerçekçi tiyatronun başarı sağladığını kanıtlayan SDT'nin sahne ışıklarıyla buluşturacağı oyun, ilk defa 12 Ocak Perşembe günü perde açacak. Bengisu Gürbüzer Doğru'nun yönetmenliğini üstlendiği oyun, 13-14-19-20 ve 21 Ocak'ta seyircisiyle buluşacak."

SDT, Sivas Atatürk Kültür Merkezi Sahnesi'nde ise 5-6-7 Ocak'ta "Gus ile Yemek Saati" ve 26-27-28 Ocak'ta "Batakhane Güzeli" oyunlar ile 4-11-18 Ocak'ta ise "Dans Eden Eşek" adlı çocuk oyununu tiyatroseverlerle buluşturacak.

- SİVAS

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sdt, 2012'de Yeni Oyunla Tiyatroseverlerin Karşısına Çıkacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Liverpool efsanesinin Başakşehir telaffuzu stüdyodakileri kırdı geçirdi Altının kilogramı 463 bin 500 liraya yükseldi Baba ve 2 oğlu, 10 gün içerisinde koronavirüsten hayatını kaybetti Galatasaray'da Taylan Antalyalı sakatlandı! Durumu cuma günü belli olacak Sosyal medya üzerinden ağına düşürdüğü küçük kızı uyuşturucu verip istismar etti 337 gün sonra ortaya çıkan büyük ikramiye talihlisi neden bu kadar beklediğini anlattı: Tamamen aklımdan çıkmış Adliyeye alınmayan koronavirüs temaslısı vatandaş, ortalığı birbirine kattı Kasımda yıllık enflasyonun yüzde 14,03 olmasıyla memura yüzde 3 fark, emekliye ise yüzde 7 zam göründü