Seyfi Teoman Anısınına Bizim Büyük Çaresizliğimiz 8 Mayıs Başka Çarşamba'da! - Son Dakika

Seyfi Teoman Anısınına Bizim Büyük Çaresizliğimiz 8 Mayıs Başka Çarşamba'da!

8 ay önce

Seyfi Teoman'ı, aramızdan ayrılışının yedinci senesinde, 8 Mayıs Başka Çarşamba'da, 61. Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı için yarışmış Bizim Büyük Çaresizliğimiz filmini izleyerek anıyoruz.

Seyfi Teoman Anısınına Bizim Büyük Çaresizliğimiz 8 Mayıs Başka Çarşamba'da!, System.String[]

İstanbul, Ankara ve İzmir'de yedi salonda gösterilecek filmin Beyoğlu Sineması'nda 21.15'teki gösterimine film ekibi ve Seyfi Teoman'ın dostları da katılacak. Seyircileri ve sevenlerini, genç yaşta yitirdiğimiz Seyfi Teoman'ın son filmini 8 Mayıs akşamı birlikte izlemeye davet ediyoruz.

2004 yılında çektiği Apartman adlı kısa filmiyle dikkatleri üzerine çeken Seyfi Teoman, ilk uzun metraj filmi Tatil Kitabı ile İstanbul Film Festivali'nde En İyi Film Ödülü'nü kazanmıştı. Emin Alper'in yönettiği Tepenin Ardı'nın yapımcılığını üstlenen Seyfi Teoman'ın yönettiği ikinci filmi Bizim Büyük Çaresizliğimiz Berlin Film Festivali ana yarışmasında gösterilmişti. Barış Bıçakçı'nın aynı adlı romanından uyarlanan filmde, beklenmedik gelişmeler sonucu kendini Ender ve Çetin adlı iki ev arkadaşıyla yaşarken bulan Nihal ve bu üçlü arasında zamanla doğan yakınlaşma konu ediliyor.

Haber Yayın Tarihi: 06.05.2019 01:26 Kaynak: BültenlerSon Dakika

Yaptığı tespihlerle hayran bırakıyor! Erdoğan'ın koleksiyonunda 20 tespihi var
Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi'nde 'prezervatif' tartışması Emekli maaşlarına 74 ile 356 lira arasında artış göründü