Şizofreni Hastalığı İçin Farkındalık Oluşturuldu - Son Dakika

Şizofreni Hastalığı İçin Farkındalık Oluşturuldu

04.12.2016 10:46
Şizofreni Hastalığı İçin Farkındalık Oluşturuldu, System.String[]

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla “Şizofreni İçin Farkındalık” programı gerçekleştirdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla "Şizofreni İçin Farkındalık" programı gerçekleştirdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenledi. Bu kapsamda, Şizofren İçin Farkındalık adı altında program gerçekleştirildi. Şizofren hastalarının müzik gösterilerinin yer aldığı programda hastalık konusunda bilgilendirme sunumu yapıldı. Program kapsamında şizofreni hastalığının tarihi gelişme içerisinde tedavi yollarının anlatıldığı bir de sergi yapıldı. Sergide sizofreni hastalarının ruh halini yansıtan oda onların yaşadıklarını anlamaya yardımcı oluyor. Kocaeli Bilim Merkezi'nde düzenlenen programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KOÜ Tıp Profesörü Prof. Dr. Mustafa Yıldız, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Bekir Köksal, Başkan Danışmanları Nermin Tol ve Dilek ve Dilek Karaca ile engeller ve yakınları katıldı.

Programda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Eksik olmamak kusursuz olmamak ancak Allah'a mahsustur. Hepimizin az ya da çok eksiklikleri olabilir. Eğer aklımızı, bilgimizi, zekamızı insanların zararına kullanacaksak, insanların ölümüne sebep olacaksak o akıl olmaz olsun. Hepimiz her halimizle her nefesimizle imtihan halindeyiz" dedi. - KOCAELİ

Şizofreni Hastalığı İçin Farkındalık Oluşturuldu
Şizofreni Hastalığı İçin Farkındalık Oluşturuldu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Şizofreni Hastalığı İçin Farkındalık Oluşturuldu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hayatını kaybeden Dilay Kemer için spor ve medya dünyasından birçok isim başsağlığı mesajı paylaştı Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Vaka sayısındaki artış hiçbir dönem kontrolümüz dışına çıkmadı Boran Kuzum ve Miray Daner haklarındaki aşk iddialarına cevap verdi Başarılı oyuncu Ayşecan Tatari, anne oldu Sakarya için korkutan uyarı: "Şu ana kadarki en yüksek seviyedeyiz" Fransa'yı kana bulayan Tunuslu mültecinin ilk görüntüsü ortaya çıktı Prof. Dr. Ceyhan: Önceden neredeyse hiç görülmeyen çocuk vaka sayıları toplumda oldukça arttı Kanser tedavisi gören sunucu Dilay Kemer hayatını kaybetti