Tunceli'de Polis Helikopteri Düştü: 12 Kişi Şehit Oldu - Son Dakika

Tunceli'de Polis Helikopteri Düştü: 12 Kişi Şehit Oldu

18.04.2017 13:47

Tunceli'de 1 hakim, 1 astsubay, 7 polis ve 3 personeli taşıyan Sikorsky S-70 Blackhawk tipi helikopter düştü. Bölgeye ulaşan kurtarma ekipleri, kazada, helikopterdekilerin tamamının şehit olduğunu belirledi.

Tunceli'de 1 hakim, 1 astsubay, 7 polis ve 3 personeli taşıyan helikopteri düştü. Mürettebatın 112'yi arayıp '7 yaralı var' dediği iddiasını Bingöl Valiliği yalanladı. Valiliğe göre telefon 112'ye karakoldan geldi.

Açıklama karmaşasından kısa süre sonra da 2 askeri helikopter kaza alanına indi. Kurtarma ekipleri, helikopterdeki 7'si polis, 2'si hakim ve 3'ü personel olmak üzere 12 kişinin şehit olduğunu belirledi.

11.50'DE TEMAS KESİLDİ

Diyarbakır'dan kalkan Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait Sikorsky S-70 Blackhawk tipi helikopter ile Tunceli'deki görev uçuşu sırasında saat 11.50'da telsiz teması kesildi.

SEÇİM KURULUNDA GÖREVLİ

Tunceli ile Ovacık arasında irtibatı kesilen helikopterde 7'si polis, 2'si hakim ve 3'ü personel olmak üzere 12 kişinin bulundu bildirildi.

ÇAMBULAK MEVKİİNE AFAD EKİP GÖNDERDİ

Diyarbakır'dan kalkan helikopteri aramak için irtibatın kesildiği nokta olan Ovacık'ın Çambulak mevkiine, Diyarbakır'dan bir askeri ekip ile 10 kişilik AFAD ekibi gönderildi.

ARAMA KURTARMA UÇAKLARI SEVK EDİLDİ

Hava Kuvvetleri, bölgede arama kurtarma çalışmaları için Diyarbakır'dan CN235 tipi uçağı yönlendirdi. Havadan İhbar Kontrol (HİK) olarak adlandırılan E-7T Barış Kartalı uçağı da Tunceli'de helikopterden gelecek sinyali tespit etmek için uçtu. Özel donanıma sahip bu uçaklar, çarpma ile devreye giren özel sinyali tespit edebiliyor. Bölgede ayrıca Malatya'dan kalkan 2 Sikorsky S-70 arama kurtarma helikopteri de arama-kurtarma çalışmalarına destek verdi.

KOCATEPE KÖYÜ MUHTARI: BÖLGE DAĞLIK VE SİSLİ

Kocatepe köyü muhtarı Abidin Keskin Tunceli'deki helikopter kazasıyla ilgili açıklama yaptı. NTV yayınında konuşan Muhtar Abidin Keskin, "Helikopter köyün üstünden geçti. İki helikopter geçti. Hava şu anda yağışlı ve sis var. Bölge dağlık. Ambulanslar şu anda köyden geçerek bölgeye ulaşmaya çalışıyor. Bölgede kar da var."

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Olayla ilgili Valilikten yapılan açıklamada ise, helikopterin hava şartlarından dolayı düştüğünün tahmin edildiği söylendi.

Tunceli Valiliği'nin açıklaması şöyle:

"18 Nisan 2017 günü saat 11.40 sıralarında Pülümür ilçemizden havalanan Skorsky tipi Polis Helikopterinden kalkışından yaklaşık (10) dakika sonra sinyal alımı kesilmiştir. Söz konusu Helikopterde (7) Polis Memuru (1) hakim, (1) Astsubay ve (3) mürettebat olduğu değerlendirilmektedir. Helikopterin olumsuz hava şartlarından dolayı düştüğü değerlendirilmekte olup, bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edilmiş olup gelişmelerden kamuoyuna bilgi verilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN BİLGİ ALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Tunceli'deki helikopter kazasıyla ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı.

Tunceli'de Polis Helikopteri Düştü: 12 Kişi Şehit Oldu
Tunceli'de Polis Helikopteri Düştü: 12 Kişi Şehit Oldu
YORUMLAR
500
Tunceli'de kırmızı bültenle aranan tarihi eser bulundu! Tunceli'de kırmızı bültenle aranan tarihi eser bulundu! Pülümür Kaymakamı Uzun vatandaşlarla bir araya geldi Pülümür Kaymakamı Uzun vatandaşlarla bir araya geldi Tunceli'de çalınan koçbaşlı mezar taşı, 6 ay sonra bulundu Tunceli'de çalınan koçbaşlı mezar taşı, 6 ay sonra bulundu

Son Dakika Güncel Tunceli'de Polis Helikopteri Düştü: 12 Kişi Şehit Oldu - Son Dakika


Advertisement