Son Dakika Haberleri: Rumen Basını: Galatasaray Lucescu'yla 2 Yıllık Anlaştı

Rumen Basını: Galatasaray Lucescu'yla 2 Yıllık Anlaştı

5 ay önce

Rumen basını, Galatasaray yönetiminin Mircea Lucescu ile 2 yıllık anlaştığını, perşembe günü G.Saray tur atlayamazsa Tudor'un kovulacağını yazdı.

UEFA  Avrupa Ligi 2. ön elemesi ilk maçında Ostersunds gibi sıradan bir takıma 2-0 kaybeden  G.Saray'da Hırvat Hoca için çanlar çalıyor. Perşembe gün oynanacak rövanşta  G.Saray elenirse Tudor'un görevine son verilecek. Başkan Dursun Özbek, 72 yaşındaki  Lucescu ile bir görüşme yaptı. Favori Rumen hoca...

GİDİŞ TAZMİNATI 1 MİLYON EURO

Akşam'ın haberine göre; Igor Tudor'un gönderilme tazminatı ise 1 milyon euro. Bu para ödendiği anda yollar ayrılacak. Sarı-Kırmızılı yönetimin elindeki diğer iki alternatif ise  Almanya'dan.  Lucescu'nun teklifi kabul etmeme olasılığı nedeniyle  Thomas Tuchel ve Thomas Schaaf'la da bir görüşme gerçekleştirildiği iddia edildi. Bu iki önemli hoca da şu anda kulüp çalıştırmıyor. Her ikisinden de yapılan görüşmeler olumlu ilerliyor.

FAVORİ ADAY THOMAS TUCHEL

43 yaşındaki Tuchel, son olarak  Dortmund'da görev yapmıştı. Genelde çalıştırdığı takımlarda 4-1-4-1 sistemini uyguluyor. 56 yaşındaki Schaaf ise 4-4-2 anlayışım benimsemiş bir hoca. Schaaf  Hannover'den ayrıldıktan sonra kimseyle görüşmemişti. Bu iki isim arasında favori konumda bulunan isim Tuchel... Başarılı teknik adamla  G.Saray geçtiğimiz yıllarda da ilgilenmiş ama sonuç alamamıştı.

RUMEN BASINI "2 YILLIK ANLAŞMA TAMAM" DEDİ

Önemli bir iddia da  Lucescu'nun ülkesi  Romanya'dan geldi. Gazeta Sporturilor,  Galatasaray yönetiminin  Lucescu ile el sıkıştığını, Östersunds maçında tur atlanmaması halinde, Tudor'un derhal gönderileceğini ve 71 yaşındaki Rumen teknik adamın  İstanbul'a döneceğini yazdı.

Lucescu'nun  Galatasaray'la 2 yıllık sözleşme imzalayacağını duyuran gazete, sözleşmeyle ilgili diğer detayların ise  İstanbul'da yapılacak görüşmede belirleneceğini yazdı.

Kaynak: Sporvadisi.com

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!

YORUMLAR

Türkiye'nin En Büyük Konsol Viyadüklü Asma Köprüsünde Sona Yaklaşılıyor Özel Güvenlik, Bakan Özhaseki'ye İzin Vermedi; Kavga Çıktı
Aracını Bıraktığı Yeri Unutan Sürücü, 20 Yıl Sonra Aynı Yerde Buldu