Son Dakika Haberleri: Uludere Kaymakamına Yapılan Saldırı

Uludere Kaymakamına Yapılan Saldırı

8 yıl önce

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Uludere Kaymakamı Naif Yavuz'a yapılan saldırıyı kınayarak, "Türkiye Cumhuriyeti'nin kaymakamına el kaldıranların ellerini kırarız" görüşünü bildirdi.

Uludere Kaymakamına Yapılan Saldırı, System.String[]
AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Uludere Kaymakamı Naif Yavuz'a yapılan saldırıyı kınayarak, " Türkiye Cumhuriyeti'nin kaymakamına el kaldıranların ellerini kırarız" görüşünü bildirdi.

Özdağ, yaptığı yazılı açıklamada, Irak sınırındaki olayda hayatını kaybedenlerin ailelerinin acısını yaşadıklarını belirtti.

Terörle mücadelede bu tür hataların olabileceğini kaydeden Özdağ, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Kaçakçılık yapmak ne zamandan beri masum bir hareket gibi görülmeye başlandı- O bölgede operasyon yapılırken kaçakçılık gibi bir suçu alenen işlemek, kalabalık bir grupla işlemek niçin- Bu soruları da vatandaşlarımıza sormamız lazım. Elbetteki o bölgedeki vatandaşlarımızın ölümü talihsiz bir olaydır. Elbetteki üzüntü verici bir olaydır. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bu olaylardan dolayı bir ihmali varsa, bir yanlış istihbarat varsa gerekli işlemler mutlaka yapılacaktır. Vatandaşlarımıza gerekirse tazminatta ödenir. Terörle mücadelede sivillere zarar verilmemesi adına çok büyük hassasiyet gösteriyoruz. Göstermeye de devam edeceğiz. BDP bu olayları istismar etmesin. Bizler PKK'ye karşı mücadelemizi yaparken sivil vatandaşlarımızı korumakla, kollamakla görevliyiz."

Hükümetin PKK ve KCK'ya karşı mücadeleye devam ettiğini ifade eden Özdağ,

"Hangi gelenek, görenekte taziyeye gelene el kaldırmak var- Türkiye Cumhuriyeti'nin kaymakamına el kaldıranların ellerini kırarız. Kaymakamımıza el kaldıranlar hakkında hukuki işlemler devletimizin yetkili savcılarınca derhal başlatılmalıdır" görüşünü kaydetti.

- MANİSABakan Müjdeyi Verdi! Nöbetçi Noter Uygulaması Başlıyor Gözaltına Alın Genç Kızın, Polisin Tacizine Uğradığı İddiasına AK Parti'den İlk Yorum Geldi

Ünlü Futbolcu Emre Mor, Fotoğraflarını Beğenen Güzel Kadına Araba Hediye Etti