Uludere'nin Gülyazı ve Ortasu Köylerinde Sokağa Çıkma Yasağı (2) - Son Dakika

Uludere'nin Gülyazı ve Ortasu Köylerinde Sokağa Çıkma Yasağı (2)

13.07.2016 12:25
Uludere'nin Gülyazı ve Ortasu Köylerinde Sokağa Çıkma Yasağı (2), System.String[]

Pkk'nın ASKERKEN KAÇIRIP BIRAKTIĞI YAYLALI GÖZALTINDAUludere Kaymakamlığının, bugün saat 03.00'ten itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan ettiği Gülyazı ve Ortasu köylerinde çok sayıda asker ile ev aramalarının yapıldığı belirtildi.

Pkk'nın ASKERKEN KAÇIRIP BIRAKTIĞI YAYLALI GÖZALTINDA

Uludere Kaymakamlığının, bugün saat 03.00'ten itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan ettiği Gülyazı ve Ortasu köylerinde çok sayıda asker ile ev aramalarının yapıldığı belirtildi. Gülyazı Köyü Muhtarı Sadık Alma, yasak ilan edilmesinden sonra her iki köyde çok sayıda askerin katıldığı ev aramalarının yapıldığını, askerlerin ellerindeki listede bulunan bazı kişileri aradığını belirterek, köylerinde yaklaşık 3 yıldır oturan İbrahim Yaylalı'nın da gözaltına alındığını söyledi. Aramaların sürdüğünü söyleyen muhtar Alma, yasak nedeniyle köylerine giriş-çıkışlara da izin verilmediğini söyledi.

YAYLALI 1994 YILINDA PKK TARAFINDAN KAÇIRILMIŞTI

Gülyazı Köyü'nde gözaltına alınan İbrahim Yaylalı, 1994 yılında asker iken Şırnak kırsalında PKK tarafından kaçırılmıştı. Dönemin Refah Partisi Van Milletvekili Fettullah Erbaş başkanlığındaki heyete, Irak'ta Zap kampında kaçırıldıktan 2 yıl 3 ay sonra teslim edilen Yaylalı, Türkiye'ye döndükten sonra 3.5 ay hapis cezası almıştı. Daha sonra barış iktivisti olarak çalışan İbrahim Yaylalı, 3 yıldır Gülyazı Köyü'nde oturuyordu.

Uludere'nin Gülyazı ve Ortasu Köylerinde Sokağa Çıkma Yasağı (2)
Uludere'nin Gülyazı ve Ortasu Köylerinde Sokağa Çıkma Yasağı (2)

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Uludere'nin Gülyazı ve Ortasu Köylerinde Sokağa Çıkma Yasağı (2) - Son Dakika


Son Dakika

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, eski Fenerbahçeli Salih Uçan'ı istiyor Aracını otoparka bırakan Yasemin Şefkatli geçmiş dönem borcunu öğrenince şaşıp kaldı Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz gün verip uyardı: Cumaya kadar sayı azalmazsa sert tedbirler devreye sokulabilir Maske nedeniyle uçakta ortalık karıştı! 3 yolcu ile futbolcular çığlık çığlığa birbirine girdi "İntihar etti" dediği eşi kurtulunca gerçekler ortaya çıktı! Tecavüz edip başından vurmuş Hırsızlar için kurulmuştu, pandemide işe yaradı! Kamerayla izlenen köye koronavirüs giremedi Köylünün geçim kaynağı oldu! Koronavirüs sonrası kekik yağı satışları patladı Genç kızları tuzağa düşüren izdivacın damat adayı, son işinde kıskıvrak yakalandı