Yılmaz, "Ben Cennet Demedim" - Son Dakika

Yılmaz, "Ben Cennet Demedim"

Yılmaz: "Ben cennet demedim" Eski Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sosyal medyada tartışmalara neden olan açıklaması ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Yılmaz: "Ben cennet demedim"

Eski Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sosyal medyada tartışmalara neden olan açıklaması ile ilgili değerlendirmede bulundu.


SİVAS - Eski Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sosyal medyada tartışmalara neden olan açıklamasıyla ilgili, "Benim cümlede 'cennet beratı alır' şeklinde bir ifade kesinlikle yoktur. Kimin cennete gideceğini Rabbimiz bilir" dedi.

Eski Milli Eğitim Bakanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, AK Parti Sivas İl Teşkilatı tarafından düzenlenip sosyal medyadan canlı verilen "Gençler Soruyor" isimli programdaki konuşmasında yer verdiği, " Hilmi Bilgin'e desteğinizi bekliyorum. İnanıyorum ki Hilmi Bilgin'e vereceğiniz destek yarın Ruz-i mahşerde berat belgelerinizden birisi olacaktır" şeklindeki açıklamaları tepkilere neden olmuştu.

Yılmaz geçtiğimiz gece 65 mahalle muhtarının katıldığı toplantıda tepki toplayan konuşmasına açıklık getirdi. Yılmaz iddia edildiği gibi 'cennet' kelimesini kullanmadığını söyleyerek, "Bizim kültürümüzde her adımın halkın rızası gözetilerek atılması gerektiği ifade edilir. Yine hayra vesile olan o hayrı işlemiş gibidir. Sami Aydın, Mevlana tünelini yaptı dua aldı. O tünelden Sami bey dua aldı ama Sami beye destek verenler de hayırdan pay aldı. Bizim kültürümüzde var, bir hayra vesile olan o hayrı yapmış gibidir. Bu anlayış ile hareket ederek halka daha çok hizmet edeni tercih edilmesi gerektiğini söyledik. 'Atılan her adımın sorumluluğu olduğu gibi seçimlerde yapılan bir tercihin de bir sorumluluğu vardır' dedim. Bizim için doğru tercih Hilmi Bilgin'dir. Biz Hilmi Bilgin'in tercih edilmesi halinde bu sorumluluğun yerine getirilmiş olacağını düşünüyoruz. Benim yaptığım bu tercih doğrudur denildiğinde, bir başkanısın tercihinin yanlış olduğu ortaya çıkmaz. Toplantıda verilmek istenen bu olmasına rağmen sayın Hilmi Bilgin'e verilen desteğin o kişiyi cennete götürecek bir berat olarak yansıtılmak istenmesi doğru değildir. Benim cümlede 'Cennet Beratı alır' şeklinde bir ifade kesinlikle yoktur. Kimin cennete gideceğini Rabbimiz bilir. Bizim cümlemiz' Ruz-i Mahşerde beratlarınızdan bir berat olacaktır' şeklindedir. Biz bu dünyada hakkın rızasını kazanmak için halkın rızasını almanın gerekli olduğuna inanır ve o doğrultuda çalışırız. Fakir fukaraya yardımın doğru bir tercih olduğunu düşünürüz. Bir karşılığı olacaktır. Karda kışta aç kalan hayvanlara bakmanın, susuz hayvana su vermenin hesap gününde iyi işlerden sayılacağına bir delil bir berat olacağına inanırız. Siyasette de doğru tercih ile bize yüklenen sorumluluğun gereğinin yerine getirilmiş olacağına inanırız. Her şeyin en iyisini en doğrusunu Rabbimiz bilir" dedi.

Son Dakika

18:35 Küçükbaş hayvan çalan zanlı, pişkinliğiyle pes dedirtti 17:44 Hercai'nin yıldızı Ebru Şahin, bikinili pozlarıyla nefes kesti 16:44 Vaka sayısı arttığı için Bakan Koca'nın uyardığı Gaziantep'te düğünlerde kolluk kuvvetleri görev alacak 16:42 Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs salgını açısından en riskli meslek gruplarını paylaştı 16:08 65 yaşındaki adam hayvan otlatırken yorgun merminin isabet etmesi sonucu öldü 15:18 Hindistanlı iş adamı koronavirüse karşı altın maske takıyor 15:12 Erdoğan canlı yayında Bakan Dönmez'e çıkıştı: Müsaade edin de konuşmamı yapayım 14:58 Gaziantep'in Islahiye ilçesinde son 3 günde vaka sayısı yüzde 50 arttı 14:43 Polise ihbar edilen maganda, güvenlik görevlisini darp etti! O anlar güvenlik kamerasına yansıdı 14:29 ABD'de "Black Panther" isimli grup silahlanıp sokağa indi: Savaş meydanında karşımıza çıkın 13:50 Sıla'nın Karanfil şarkısına "sigara" yasağı! Klip yayından kaldırıldı 13:47 Canlı yayına girdikten 6 saniye sonra gelen feci kazada, kadın kendi ölümünü kaydetti 13:35 Altın rekor kırarken uzman isimden net mesaj: Bu dönemlerde gümüşün kazancı altından daha fazla 11:02 Salgın sürecinde vatandaşın en başarılı bulduğu bakan, Koca oldu! İkinci sırada sürpriz var 09:34 Trabzon'da şehrin farklı noktalarında görülen yılanlar halkı korkuya sevk etti