Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Irak Kürt Bölgesel Yönetimi haberleri, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi son dakika, son dakika Irak Kürt Bölgesel Yönetimi

Son Dakika Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Haberleri

Son dakika Irak Kürt Bölgesel Yönetimi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ırak kürt bölgesel yönetimi haberleri anında burada.


 • 09.12.2023 09 Ara 23:14 Erbil'de öğrenci yurdunda yangın: 14 ölü

  Erbil'de öğrenci yurdunda yangın: 14 ölü Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Erbil kentine bağlı Soran ilçesinde bulunan 14 katlı öğrenci yurdunda çıkan yangında 14 kişi hayatını kaybetti. Yangını söndürmek için olay yerine gelen itfaiye ekipleri, alevleri kontrol altına aldı.

 • 09.12.2023 09 Ara 10:52 Erbil'de öğrenci yurdunda yangın: 14 kişi yanarak can verdi

  Erbil'de öğrenci yurdunda yangın: 14 kişi yanarak can verdi Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Erbil kentine bağlı Soran ilçesinde bulunan 14 katlı öğrenci yurdunda çıkan yangında 14 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.

 • 08.12.2023 08 Ara 23:47 Erbil'deki yangında 14 kişi hayatını kaybetti

  Erbil'deki yangında 14 kişi hayatını kaybetti Irak'ın Erbil kentinde öğrenci ve öğretmenlerin de kaldığı bir binada çıkan yangında 14 kişi hayatını kaybetti. Yangında 5 kişi yaralandı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • 08.12.2023 08 Ara 19:23 İHA, Irak'ın Erbil kentinde sivil bir binayı hedef aldı

  İHA, Irak'ın Erbil kentinde sivil bir binayı hedef aldı Irak'ın Erbil kentinde bomba yüklü bir İHA, sivil bir yerleşim biriminde bulunan bir binayı hedef aldı. Olayda can kaybı ya da yaralanma olmadığı bildirildi.

 • 04.12.2023 04 Ara 12:50 Irak'ta 2024 nüfus sayımında etnik köken ve mezhep sorulmayacak

  Irak'ta 2024 nüfus sayımında etnik köken ve mezhep sorulmayacak Irak hükümeti, 2024 yılında yapılacak nüfus sayımında vatandaşlara etnik köken ve mezheplerine ilişkin sorular sormama kararı aldı. Sayımda sadece Müslüman veya Hristiyan seçeneğiyle ilgili bir soru yer alacak. Nüfus sayımı elektronik ortamda gerçekleştirilecek ve sonuçları 2-3 ay içinde açıklanacak.

 • 03.12.2023 03 Ara 18:53 İran yanlısı gruplar, ABD üslerine saldırı düzenledi

  İran yanlısı gruplar, ABD üslerine saldırı düzenledi Irak İslami Direnişi, Suriye ile Irak'ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Erbil kentindeki ABD askerlerinin bulunduğu üslere saldırı düzenlediğini açıkladı. İran yanlısı Şii silahlı gruplar tarafından gerçekleştirilen saldırılarda can ve mal kaybı olup olmadığı henüz bilinmiyor.

 • 03.12.2023 03 Ara 11:13 IKBY'deki Türkmen ve Hristiyan temsilciler, Federal Mahkemenin kota kararından endişe duyuyor

  IKBY'deki Türkmen ve Hristiyan temsilciler, Federal Mahkemenin kota kararından endişe duyuyor Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki Türkmen ve Hristiyan temsilciler, Irak Federal Mahkemesinin, IKBY Meclisinde etnik gruplara ayrılan 11 kişilik kotada 'siyasi bir karar' vererek, bunu iptal etmesinden endişe duyuyor. Mahkemenin kota kararının bölgedeki siyasi temsili etkileyebileceği belirtiliyor.

 • 28.11.2023 28 Kas 16:34 Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Türkmen İmadettin Zengi Lisesi'ni ziyaret etti

  Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Türkmen İmadettin Zengi Lisesi'ni ziyaret etti Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, TİKA'nın okul ve öğrencilere yaptığı yardımları yerinde incelemek için Türkmen İmadettin Zengi Lisesi'ni ziyaret etti. Güney, öğrencilerin Türkmen dilinde eğitim almalarının ve TİKA'nın bölgeye yaptığı yardımların gurur verici olduğunu belirtti.

 • 28.11.2023 28 Kas 15:47 Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ile görüştü

  Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ile görüştü Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Erbil'de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi. Görüşmede, Türkiye ile Irak ve IKBY arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve ticaret işbirliğinin teşvik edilmesi vurgulandı. Güney, IKBY'den petrol ihracatını destekleme konusundaki istekliliğini yineledi ve Barzani'nin Türkiye'ye teşekkür ettiği belirtildi.

 • 27.11.2023 27 Kas 16:11 Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ile görüştü

  Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ile görüştü Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani ile Erbil'de bir araya geldi. Görüşmede, Irak'taki gelişmeler ve ikili ilişkilerin güçlendirilmesi, ticari işbirliğinin ilerletilmesi ve seyahatlerin kolaylaştırılması konuları ele alındı. Ayrıca, Ceyhan Limanı'na sevk edilen petrol akışının yeniden başlaması konusu da görüşüldü ve Türkiye'nin Irak'tan petrol ihracatının yeniden başlatılması süreci için hazır olduğu vurgulandı.

 • 26.11.2023 26 Kas 13:27 IKBY'li Öğretmenler Maaşlarını İstiyor

  IKBY'li Öğretmenler Maaşlarını İstiyor Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı okullarda hizmet veren öğretmenler, maaş alamadıkları için başkent Bağdat'ta gösteri düzenleyerek, merkezi yönetimden maaşlarının ödenmesini istedi.

 • 25.11.2023 25 Kas 16:06 Kuzey Irak'ta trafik kazası sonucu vefat eden şoförün cenazesi Şırnak'ın Silopi ilçesine getirildi

  Kuzey Irak'ta trafik kazası sonucu vefat eden şoförün cenazesi Şırnak'ın Silopi ilçesine getirildi Kuzey Irak'ın Duhok şehrinde çarpışan tankerin alev almasıyla yaşamını yitiren şoför Ferhan Salcan'ın cenazesi Silopi'ye getirildi. Kazayla alev topuna dönen yakıt tankeri içinde vefat eden Salcan'ın cenazesi Şırnak Devlet Hastanesi'nde yapılan otopsi işlemlerinin ardından Silopi ilçesine bağlı Çiftlik köyüne defnedilecek.

 • 25.11.2023 25 Kas 12:58 Kuzey Irak'ta çarpışan tanker alev topuna döndü, Silopili şoför hayatını kaybetti

  Kuzey Irak'ta çarpışan tanker alev topuna döndü, Silopili şoför hayatını kaybetti Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Duhok kentinde iki yakıt tankerinin çarpışması sonucu meydana gelen kazada Türkiye vatandaşı bir şoför hayatını kaybetti. Ferhat Salcan yönetimindeki yakıt yüklü tanker, karşıdan gelen başka bir tankerle çarpışarak alev topuna döndü. Şırnak'ın Silopi ilçesinde ikamet eden Salcan feci şekilde hayatını kaybetti.

 • 22.11.2023 22 Kas 18:48 Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki Harir Askeri Hava Üssü'ne SİHA ile saldırı düzenlendi

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki Harir Askeri Hava Üssü'ne SİHA ile saldırı düzenlendi Irak'ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Erbil kenti yakınlarında bulunan Harir Askeri Hava Üssü'ne, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin bulunduğu üsse silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile saldırı düzenlendi. Saldırıyı üstlenen Irak İslami Direnişi, saldırının Gazze'deki kardeşlerimize yapılan saldırıların karşılığı olduğunu belirtti.

 • 22.11.2023 22 Kas 16:55 Barzani Yardım Vakfı, Gazze'ye 14 ton yardım gönderecek

  Barzani Yardım Vakfı, Gazze'ye 14 ton yardım gönderecek Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) Barzani Yardım Vakfı, Gazze'ye 2 bin 500 gıda kolisi, 200 sağlık kolisi ve 200 elbise kolisinden oluşan toplam 14 tonluk yardım gönderecek. Yardımlar uçakla Mısır'a, oradan da Refah Sınır Kapısı'na gönderilecek ve Gazzelilere dağıtılacak. Filistin'in Erbil Başkonsolosu Hazuri, yardımlar için Barzani Yardım Vakfına teşekkürlerini ileterek, bölgenin her zaman Filistin halkına yardım elini uzattığını belirtti.

 • 20.11.2023 20 Kas 13:48 IKBY Başkanı Barzani: Gazze'deki savaş sona ermeli, İsrail-Filistin sorunu iki devletli çözümle aşılabilir

  IKBY Başkanı Barzani: Gazze'deki savaş sona ermeli, İsrail-Filistin sorunu iki devletli çözümle aşılabilir Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, Gazze'deki savaşın sona ermesi gerektiğini ve İsrail-Filistin arasındaki sorunun iki devletli çözümle aşılabileceğini belirtti. Barzani, Duhok'ta düzenlenen 'Orta Doğu Barış ve Güvenlik Forumu'nda İsrail'in Gazze'deki saldırılarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Savaşların hem Filistin'e hem İsrail'e yıkımdan başka bir getirisi olmayacağını kaydeden Barzani, çözümün, barış için güçlü ve cesur bir irade olduğunu ifade etti.

 • 18.11.2023 18 Kas 03:03 Erbil'deki ABD üssüne SİHA saldırısı

  Erbil'deki ABD üssüne SİHA saldırısı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Erbil kentinde bulunan ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Harir Askeri Hava Üssü'ne silahlı insansız hava aracıyla saldırı düzenlendi. Saldırıyı İran yanlısı Şii milis grupların çatısı altında toplanan 'Irak İslami Direniş' adlı grup üstlendi. Bu saldırı, Gazze'deki saldırılara yanıt olarak gerçekleştirildi. ABD ve koalisyon güçlerine yönelik saldırılar son dönemde artış göstermiştir.

 • 17.11.2023 17 Kas 14:14 ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine saldırı düzenlendi

  ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine saldırı düzenlendi Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Erbil kentinde bulunan ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin bulunduğu Harir Askeri Hava Üssü'ne silahlı insansız hava aracıyla saldırı düzenlendi. Saldırıyı üstlenen İran yanlısı Şii milis grubu, saldırının Gazze'deki saldırılara yanıt olarak gerçekleştirildiğini duyurdu. Bu saldırılar, ABD'nin Irak ve Suriye'deki üslerine yönelik artan saldırılar arasında yer alıyor.

 • 16.11.2023 16 Kas 18:25 Irak'ın Erbil kentinde Türkmen Kültürü ve Dili Günü etkinliği düzenlendi

  Irak'ın Erbil kentinde Türkmen Kültürü ve Dili Günü etkinliği düzenlendi Irak'ın Erbil kentinde 17 Kasım Türkmen Kültürü ve Dili Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Türkiye'nin Erbil Başkonsolosu Mevlüt Yakut, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakanı Aydın Maruf ve Türkmen siyasetçiler, akademisyenler ve halk katıldı. Etkinlikte Türkmen kültür ve diline katkıda bulunan kurum ve kişilere plaket takdim edildi.

 • 13.11.2023 13 Kas 11:27 Terör örgütü PKK/YPG'nin petrol üretimi ve ticareti

  Terör örgütü PKK/YPG'nin petrol üretimi ve ticareti Ömer Özkızılcık, Suriye'deki petrol üretimini, terör örgütü PKK/YPG'nin petrolü nasıl gelir kaynağına dönüştürdüğünü ve örgüt petrolünün satış rotalarını AA Analiz için kaleme aldı.

 • 12.11.2023 12 Kas 17:37 Irak Petrol Bakanı, Türkiye'ye petrol ihracatının yeniden başlaması için anlaşma sağlanacağını duyurdu

  Irak Petrol Bakanı, Türkiye'ye petrol ihracatının yeniden başlaması için anlaşma sağlanacağını duyurdu Irak Petrol Bakanı Hayyan Abdulgani, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), petrol şirketleri ve Türkiye ile anlaşma sağlanacağını duyurdu. Bakan Abdulgani, IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ile yapılan görüşmelerin devam ettiğini ve petrol üretimi ve ihracatının yeniden başlatılması için uygun mekanizmalar bulma konusunda istekli olduklarını belirtti. IKBY Başbakanlığı ise petrol ihracatının durmasının finansal olarak zarar verdiğini ve ihracatın yeniden başlatılması için hazır olduklarını ifade etti. Türkiye'nin ve IKBY'nin petrol ihracatının yeniden başlamasını istediğini belirten yetkililer, anlaşmanın kısa sürede gerçekleşmesini umut ettiklerini söyledi.

 • 12.11.2023 12 Kas 11:06 Anlaşma sağlandı! Kuzey Irak'tan Türkiye'ye petrol sevkiyatı yeniden başlıyor

  Anlaşma sağlandı! Kuzey Irak'tan Türkiye'ye petrol sevkiyatı yeniden başlıyor İki ülke arasında yaşanan anlaşmazlık ve konunun Uluslararası Tahkim Mahkemesi'ne taşınmasının ardından durdurulan Kuzey Irak'tan Türkiye'ye yönelik petrol sevkiyatı, yeniden başlıyor. Konu hakkında bir açıklama yapan Irak Petrol Bakanı Hayyan Abdulgani, "Kuzey petrolünün ihracının devamı konusunda Türkiye ile anlaştık." dedi.

 • 11.11.2023 11 Kas 15:34 Irak ve Suriye'deki ABD Üslerine İHA Saldırısı

  Irak ve Suriye'deki ABD Üslerine İHA Saldırısı Irak'ın kuzeyindeki Erbil kentinde bulunan ABD öncülüğündeki Harir üssüne ve Suriye'deki Rumeylan ABD askeri üssüne insansız hava aracıyla (İHA) saldırı gerçekleştirildi. Henüz can kaybı veya hasar hakkında bilgi verilmedi. İran yanlısı Şii silahlı gruplar tarafından gerçekleştirilen saldırılar, son dönemde artış göstermektedir.

 • 11.11.2023 11 Kas 14:05 IKBY Din Adamları İsrail'in Filistin'de Soykırım Yaptığını Belirtti

  IKBY Din Adamları İsrail'in Filistin'de Soykırım Yaptığını Belirtti Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) din adamları, İsrail'in Filistin'de gerçekleştirdiği saldırıları soykırım olarak nitelendirerek mazlum Gazze halkıyla dayanışma mesajı verdi. Din adamları, İsrail'in acımasızca kullandığı silahlar ve ABD'nin desteğiyle Filistinlilere zulmettiğini belirtti.

 • 09.11.2023 09 Kas 22:30 ABD Üssüne İHA'lı Saldırı: Yakıt Deposu Vuruldu

  ABD Üssüne İHA'lı Saldırı: Yakıt Deposu Vuruldu Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Terörle Mücadele Birimi, Erbil'de ABD askerlerinin bulunduğu askeri üsse düzenlenen İHA'lı saldırıda üssün yakıt deposunun vurulduğunu açıkladı. Saldırı sonucunda üste büyük bir yangın çıktığı belirtildi.

 • 09.11.2023 09 Kas 21:41 Irak'ta DEAŞ karşıtı koalisyona bombalı saldırı

  Irak'ta DEAŞ karşıtı koalisyona bombalı saldırı Irak'ın Erbil kentinde bulunan Harir kasabasında, ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyona ait üsse bomba yüklü insansız hava aracı (İHA) ile saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda üssün yakıt deposunda yangın çıktı. İHA saldırısı öncesinde üssün boşaltıldığı belirtildi.

 • 09.11.2023 09 Kas 21:14 Irak'ta ABD askerlerinin bulunduğu üsse İHA'lı saldırı

  Irak'ta ABD askerlerinin bulunduğu üsse İHA'lı saldırı Irak'ın kuzeyindeki Erbil kentinde bulunan ABD askerlerinin bulunduğu askeri üsse İHA'lı saldırı düzenlendi. Saldırı sonucu üste yangın çıktı.

 • 09.11.2023 09 Kas 14:42 Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki ABD Üssüne İHA ile Saldırı

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki ABD Üssüne İHA ile Saldırı Irak'ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde bulunan Harir Askeri Üssü'ne insansız hava aracı (İHA) ile iki ayrı saldırı düzenlendi. Saldırıda herhangi bir hasar veya can kaybı yaşanmadı.

 • 09.11.2023 09 Kas 13:22 Irak'ta DEAŞ karşıtı koalisyon üssüne İHA saldırısı

  Irak'ta DEAŞ karşıtı koalisyon üssüne İHA saldırısı Irak'ın Erbil kentinde bulunan ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon üssüne bomba yüklü iki insansız hava aracı (İHA) ile saldırı düzenlendi. Saldırıda can kaybı, yaralanma ya da hasar oluşmadığı belirtildi.

 • 08.11.2023 08 Kas 18:21 Togg Erbil sokaklarında

  Togg Erbil sokaklarında Türkiye'nin yerli otomobili Togg, Irak'ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Erbil kentinde sergilendi.

 • 07.11.2023 07 Kas 12:43 IKBY'ye DEAŞ Karşıtı Koalisyon Üssüne İHA Saldırısı

  IKBY'ye DEAŞ Karşıtı Koalisyon Üssüne İHA Saldırısı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), Erbil Uluslararası Havalimanı yakınında bulunan ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon üssüne bomba yüklü 3 insansız hava aracı (İHA) ile saldırı gerçekleştirildiğini duyurdu. Saldırıda 2 İHA engellenirken, 3. İHA patlamadan düşmüştür. Uçuşlar geçici olarak durdurulmuş ancak normale dönmüştür.

 • 07.11.2023 07 Kas 12:38 Irak'ta ABD askerlerine İHA saldırısı düzenlendi

  Irak'ta ABD askerlerine İHA saldırısı düzenlendi Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne bağlı Terörle Mücadele Birimi tarafından yapılan açıklamada, Uluslararası Erbil Havaalanı'ndaki askeri üsse iki kez İHA saldırısı düzenlendiği belirtildi. Saldırı sonrası uçuşlar askıya alındı ve ABD Erbil Başkonsolosluğu'nda siren sesleri duyuldu. Saldırıyı üstlenen grup ise İran yanlısı Şii milislerin çatısı altında toplanan 'Irak İslami Direniş' adlı grup olduğunu açıkladı.

 • 05.11.2023 05 Kas 14:29 KDP, Kerkük'teki binayı üniversiteye hibe etti

  KDP, Kerkük'teki binayı üniversiteye hibe etti Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), Kerkük'te 2017 yılına kadar kullandığı binayı Kerkük Üniversitesi'ne hibe etti. KDP'nin Kerkük'teki büroları Ekim 2017 tarihinde Irak güçlerinin kente girerek kontrolü Peşmerge'den devralması sonrası kapatılmıştı. Binanın Başbakan Muhammed Şiya es-Sudani'nin Ağustos ayında talimatı üzerine boşaltılarak KDP'ye devredilmesine karşı ise Kerkük'te vatandaşlar bina önünde çadırlar kurarak protesto gösterisi başlatmıştı.

 • 03.11.2023 03 Kas 17:01 Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani ile görüştü

  Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani ile görüştü Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Neçirvan Barzani ile Paris'te bir araya geldi. Görüşmede, Irak ve Fransa arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve bölgedeki gelişmeler ele alındı. Barzani, Kürt Bölgesel Yönetimi ile Fransa arasındaki tarihi bağların barış, istikrar ve refaha olan ortak bağlılığın bir kanıtı olduğunu belirtti.

 • 03.11.2023 03 Kas 09:34 ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine İHA saldırısı

  ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine İHA saldırısı Irak'ın kuzeyindeki Erbil kentinde, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin bulunduğu üsse 2 insansız hava aracı (İHA) ile saldırı gerçekleştirildi. Saldırı sonucu hasar ya da can kaybı olup olmadığı henüz bilinmiyor. Bu saldırılar, İsrail-Filistin çatışmasının başladığı 7 Ekim'den bu yana ABD'nin Suriye ve Irak'taki güçlerine yönelik artan saldırılar arasında yer alıyor. ABD Savunma Bakanlığı, Irak ve Suriye'deki üslerine 27 kez saldırı düzenlendiğini açıklamıştı.

 • 29.10.2023 29 Eki 23:58 Erbil'de, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı dolayısıyla resepsiyon verildi

  Erbil'de, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı dolayısıyla resepsiyon verildi Irak'ın Erbil kentinde, Cumhuriyetin 100. yıl dönümü dolayısıyla, Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğu tarafından resepsiyon verildi.

 • 26.10.2023 26 Eki 23:43 ABD askerlerine İHA ile saldırı düzenlendi

  ABD askerlerine İHA ile saldırı düzenlendi Irak'ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) bulunan Erbil Uluslararası Havaalanı'na İHA ile saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda maddi hasar veya can kaybı olup olmadığı henüz bilinmiyor. ABD Savunma Bakanlığı, daha önceki saldırıların karşılıksız kalmayacağını belirtti.

 • 26.10.2023 26 Eki 15:17 Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki Partiler İsrail'in Gazze'deki Saldırılarını Kınadı

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki Partiler İsrail'in Gazze'deki Saldırılarını Kınadı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) partiler, Filistin halkının yanında olduklarını belirterek, uluslararası kamuoyunun acilen İsrail'in Gazze'deki saldırılarını durdurması çağrısında bulundu. Parti üyeleri, İsrail'in işgalci olduğunu ve demokrasi ile insan haklarının gelişmesini engellediğini vurgulayarak, ABD ve Batılı ülkelerin bu saldırılara destek verdiğini ifade etti. Müslüman ülkelerin bu zulmü durdurması gerektiği ve uluslararası toplumun harekete geçmesi çağrısında bulunuldu.

 • 25.10.2023 25 Eki 23:31 Irak'ta fabrikada yangın: 1 ölü, 3 yaralı

  Irak'ta fabrikada yangın: 1 ölü, 3 yaralı Irak'ta bir asfalt fabrikasında çıkan yangında 1 kişi hayatını kaybederken, 3 kişi de yaralandı. Yangın, Süleymaniye kentinin Arbet ilçesindeki fabrikada meydana geldi. İtfaiye ekipleri yangını söndürmek için müdahalede bulunurken, yaralılar hastaneye kaldırıldı.

 • 25.10.2023 25 Eki 15:55 Irak'ta Asfalt Fabrikasında Çıkan Yangında 1 Kişi Hayatını Kaybetti

  Irak'ta Asfalt Fabrikasında Çıkan Yangında 1 Kişi Hayatını Kaybetti Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Süleymaniye kentinin güneyinde yer alan Arbet ilçesinde bir asfalt fabrikasında çıkan yangında 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı. Yangın, asfalt depolarından diğer alanlara sıçradı ve itfaiye ekipleri yangını söndürmek için müdahalede bulundu. Yaralılar ise ambulanslarla hastaneye sevk edildi. Yetkililer, patlama ihtimaline karşı bölgeden uzak durulması konusunda uyarıda bulundu.

 • 23.10.2023 23 Eki 10:21 Musul'da çıkan çatışmada 3 kişi öldü

  Musul'da çıkan çatışmada 3 kişi öldü Irak'ın Musul kentine bağlı Mahmur ilçesinde, Irak ordusu ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Peşmerge güçleri arasında çıkan çatışmada 3 kişi hayatını kaybetti. Olayda yedi kişi yaralandı. Başbakan, olayın araştırılması için üst düzey bir komite kurulması talimatını verdi.

 • 22.10.2023 22 Eki 21:09 Irak'ta çıkan çatışmada 1 kişi hayatını kaybetti, 9 kişi yaralandı

  Irak'ta çıkan çatışmada 1 kişi hayatını kaybetti, 9 kişi yaralandı Irak'ın Musul vilayetine bağlı Mahmur kentinde Irak ordusu ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Peşmerge güçleri arasında çıkan çatışmada 1 kişi hayatını kaybetti, 9 kişi de yaralandı. Mahmur yakınlarından Karaçok Dağı'nda çıkan çatışmada 1 Peşmerge hayatını kaybederken, 3 Peşmerge ve 6 Irak askeri yaralandı. Irak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Abdulemir Reşit Yarallah başkanlığındaki üst düzey bir askeri heyet, dün Mahmur bölgesindeki 14. Piyade Tümeni Komutanlığı'nı ziyaret etmişti.

 • 19.10.2023 19 Eki 01:27 Irak'ta ABD ve Koalisyon Güçlerine İHA Saldırısı: Hafif Yaralılar Var

  Irak'ta ABD ve Koalisyon Güçlerine İHA Saldırısı: Hafif Yaralılar Var ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), son 24 saat içinde Irak'ta ABD ve koalisyon güçlerine yapılan 3 insansız hava aracı (İHA) saldırısını bildirdi. Bir saldırıda koalisyon güçlerinin hafif yaralandığı belirtildi. İHA saldırılarına karşı ABD ordusunun savunma yaptığı ifade edildi. Batı Irak'ta bir İHA imha edilirken, ikinci İHA'ya hasar verildi ve koalisyon güçlerinin hafif yaralanmasıyla sonuçlandı. Kuzey Irak'ta ise bir İHA imha edildi ancak herhangi bir yaralanma veya hasar oluşmadı.

 • 18.10.2023 18 Eki 18:23 Irak'ın Erbil kentinde DEAŞ karşıtı koalisyon üssünün bulunduğu Harir kasabasında İHA düştü

  Irak'ın Erbil kentinde DEAŞ karşıtı koalisyon üssünün bulunduğu Harir kasabasında İHA düştü Irak'ın Erbil kentinde, ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon üssünün de bulunduğu Harir kasabasındaki boş bir alana bomba yüklü insansız hava aracının (İHA) düştüğü bildirildi. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Anti-Terör Birimi, resmi Facebook sayfasında konuya ilişkin açıklama yaptı. Olayda herhangi bir can ya da mal kaybı yaşanmadığı belirtildi.

 • 18.10.2023 18 Eki 17:01 Irak'ta ABD Üslerine İHA Saldırısı

  Irak'ta ABD Üslerine İHA Saldırısı Irak'ın kuzeyindeki Harir Askeri Hava Üssü ve Ayn el-Esad Askeri Üssü'ne insansız hava aracı ile saldırı düzenlendiği bildirildi. Saldırılar püskürtüldü.

 • 18.10.2023 18 Eki 12:21 Irak'ta İsrail Karşıtı Protestoya Polis Müdahale Etti

  Irak'ta İsrail Karşıtı Protestoya Polis Müdahale Etti İsrail'in Gazze'deki hastaneye gerçekleştirdiği saldırının ardından Irak'ın başkenti Bağdat'ta düzenlenen protestoya polis müdahale etti. Irak hükümeti, saldırı nedeniyle ülkede 3 günlük yas ilan etti. Protestocular, İsrail ve ABD'yi protesto ederken güvenlik güçleri Cumhuriyet Köprüsü'nü kapatarak ABD'nin Bağdat Büyükelçiliğine yürüyüşü engelledi. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi de saldırıyı kınayarak uluslararası toplumdan sivillerin korunması için daha fazla çaba gösterilmesini istedi.

 • 17.10.2023 17 Eki 23:28 IKBY, İsrail'in Gazze'deki hastane saldırısını kınadı

  IKBY, İsrail'in Gazze'deki hastane saldırısını kınadı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), İsrail'in Gazze'de El-Ehli Baptist Hastanesine düzenlediği saldırıyı kınadı. IKBY Hükümeti, saldırıda 500'den fazla kişinin öldüğünü ve çoğunluğunun kadın ve çocuklardan oluştuğunu belirtti. Açıklamada, savaş ve askeri saldırıların çözüm olmadığı vurgulandı ve uluslararası kamuoyuna masum ve sivil vatandaşların korunması için daha fazla çaba gösterme çağrısı yapıldı.

 • 17.10.2023 17 Eki 22:11 Dışişleri Bakanlığı: "Sivilleri doğrudan hedef alan, hastaneleri, okulları vuran bir zihniyetin uluslararası hukuk önünde ve vicdanlarda hesap...

  Dışişleri Bakanlığı: 'Sivilleri doğrudan hedef alan, hastaneleri, okulları vuran bir zihniyetin uluslararası hukuk önünde ve vicdanlarda hesap... Dışişleri Bakanlığı: "Sivilleri doğrudan hedef alan, hastaneleri, okulları vuran bir zihniyetin uluslararası hukuk önünde ve vicdanlarda hesap vermesi kaçınılmazdır"

 • 15.10.2023 15 Eki 14:20 Türkiye'nin Erbil Başkonsolosu: PKK, uyuşturucu kaçakçılığıyla tehdit oluşturuyor

  Türkiye'nin Erbil Başkonsolosu: PKK, uyuşturucu kaçakçılığıyla tehdit oluşturuyor Türkiye'nin Erbil Başkonsolosu Mevlüt Yakut, terör örgütü PKK'nın uyuşturucu kaçakçılığı yaptığını belirterek, terör örgütünün varlığının Irak ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) istikrarı için tehdit oluşturduğunu söyledi. Yakut, PKK'nın uyuşturucu kaçakçılığına doğrudan dahil olduğunu ifade ederek, Türkiye'de narkotik terör suçlarında tutuklanan kişilerin önemli bir kısmının PKK bağlantılı olduğunu kaydetti. IKBY Başbakanı Barzani ise bölgede uyuşturucu kullanımının arttığına dikkati çekerek, komşu ülkelerle bu tehlikeye karşı ortak hareket edilmesinin önemini vurguladı.

 • 11.10.2023 11 Eki 21:27 PKK, Musul'un Sincar ilçesinde Japonya tarafından yapılan okulu işgal etti

  PKK, Musul'un Sincar ilçesinde Japonya tarafından yapılan okulu işgal etti Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) İçişleri Bakanı Reber Ahmed, terör örgütü PKK'nın, Musul'un Sincar ilçesinde Japonya tarafından yapılan okulu işgal ettiğini belirtti. Ahmed, PKK'nın Sincar'da bulunduğunu ve 40'tan fazla yerde faaliyet gösterdiğini ifade etti. PKK'nın Sincar Anlaşması'nın uygulanmamasının temel engel olduğunu vurgulayan Ahmed, Irak hükümetine net bir tavır koyması çağrısında bulundu.

Advertisement