Forum İstanbul Ve Marmara Forum Kukla Ustalarını Ağırlıyor - Son Dakika

Forum İstanbul Ve Marmara Forum Kukla Ustalarını Ağırlıyor

13.10.2014 15:11
Forum İstanbul Ve Marmara Forum Kukla Ustalarını Ağırlıyor

Dünyanın en seçkin kukla gösteri gruplarını İstanbul'da buluşturacak olan Uluslararası Kukla Festivali, bu yıl 17'nci kez sanatseverlerle buluşacak.

İstanbul, Uluslararası Kukla Festivali'ne 17'nci kez ev sahipliği yapmaya hazırlanırken, İspanya ve Endonezya'dan gelen kukla ustaları, Forum İstanbul ve Marmara Forum'da 18-19 Ekim tarihlerinde özel gösteriler sunacak.

Kore, Kazakistan, Belarus, ABD, İspanya, İtalya, Fransa, Hollanda, Romanya, Kolombiya, Endonezya, İsveç, Rusya, Polonya ve Türkiye'den pek çok kukla ustasının katılacağı 17. Uluslararası Kukla Festivali için İstanbul'da buluşan ustalar, en yaratıcı oyunlarını 18 Ekim'de Forum İstanbul, 19 Ekim'de Marmara Forum sahnesinde sergileyecek.

Endonezya'nın 10 yaşındaki kukla dahisi, Forum İstanbul ve Marmara Forum'da

Endonezya'nın Batı Cava bölgesinin başkenti olan Bandung şehrinden gelen 10 yaşındaki Racka Albary Sunarya ''Genç Padawa'' oyunuyla geleneksel Batı Java (Cava) kuklası olan Wayang Golek ile izleyenlere çok özel bir gösteri sunacak. Günümüze uyarlanmış eski Batı Java öykülerinin yer aldığı oyunda Racka Albary Sunarya'nın tekniği, ritmi ve aktardığı duygu seyircileri bir hayli şaşırtacak. Oyun sonrasında ise dileyenlerle kısa bir atölye çalışması gerçekleştirilecek.

İspanya'dan gizemli bir kukla gösterisi

Forum İstanbul ve Marmara Forum ziyaretçileri, adı "Narkoleptik Sanatçı Gildo" olan şiirsel bir ipli kukla gösterisiyle hayal ve gerçeklik arasında gizemli bir atmosferde geçen korkusuz sanatçı 'Gildo'nun hikayesini izleyecek. Ritmik caz müziği ve ip cambazlığının iç içe geçtiği özel gösteride ziyaretçiler kukla sanatının seçkin örneklerinden birine tanık olmanın keyfini yaşayacak.

İspanya'dan gelen bir diğer oyun Nymio'da ise Forum İstanbul ve Marmara Forum ziyaretçileri beden kuklası ile jest tiyatrosunun bir araya geldiği etkileyici bir çalışmayı izleme fırsatı bulacak.

YORUMLAR
500
İstanbul'da 'Kutlu Sefer: Mavi Marmara' paneli düzenlendi İstanbul'da 'Kutlu Sefer: Mavi Marmara' paneli düzenlendi
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Forum İstanbul Ve Marmara Forum Kukla Ustalarını Ağırlıyor - Son Dakika


Advertisement