Dünya trans kadın güzellik yarışmasının birincisi belli oldu! Tacı Filipinler'den Fuschia Anne Ravena aldı - Son Dakika

Dünya trans kadın güzellik yarışmasının birincisi belli oldu! Tacı Filipinler'den Fuschia Anne Ravena aldı

28.06.2022 16:46

2004'ten bu yana Miss International Queen adıyla gerçekleşen uluslararası trans kadınlar güzellik yarışması, bu yıl Tayland'da yapıldı. Birinci, Filipinler'den Fuschia Anne Ravena oldu.

Dünya çapında trans kadınlar güzellik yarışması düzenlendi. Filipinler güzeli Fuschia Anne Ravena, dünyanın en büyük trans kadınlar güzellik yarışmasında 2022 güzeli seçildi.

Tayland'da düzenlenen yarışmada 27 yaşındaki girişimci Ravena, uluslararası güzellik kraliçesi tacını taktı. Yarışmada, 23 farklı ülkeden kraliçe adayı yer aldı.

Kolombiyalı Jasmine Jimenez'in ikinci olduğu yarışmada, Fransa güzeli Aëla Chanel üçüncülük unvanını aldı.

Tayland televizyonunda cumartesi günü canlı yayınlanan güzellik yarışması finalinde yarışmacılar gece elbiselerinin yanı sıra kendi ülkelerini temsil eden ulusal kostümlerle de sahneye çıktı.

Soru-cevap bölümünde Ravena, trans güzellik kraliçesi olmanın amacının "diğer insanlara ilham vermek" olduğunu söyledi. Ravena ayrıca, "İnsan olmanın ve trans kadın olmanın en güzel yanının sadece bilgi dolu bir kafaya sahip olmak olmadığını düşünüyorum. Sevgi ve saygı dolu bir kalp, dinlemeye hazır bir kulak ve insanlara yardım etmeye istekli eller olmalı" dedi.

Yarışmadan önce yarışma organizatörleri tarafından yayınlanan bir videoda Ravena, cinsiyet geçişinin "kolay olmadığını" söyledi. Yarışmada ödülünü annesine adayan Ravena, "Kendi evime kabul edilmek, trans yolculuğum boyunca aldığım en iyi hediye" dedi.

Miss International Queen adıyla düzenlenen güzellik yarışması, 2004'ten beri düzenleniyor. Yarışma, 2021'de pandemi nedeniyle iptal edilmişti.

Ravena, tacın yanı sıra yaklaşık 12 bin 700 dolar para ödülü ve sponsorlardan hediyeler aldı.

İşte diğer adaylar;

Venezuela güzeli Sofia Salomon
Vietnam güzeli Phung Truong Tran Dai
Tayland güzeli Kwanlada Rungrojampa
Peru güzeli Javiera Arnillas Cartagena
Puerto Rico güzeli Catalina La Bella
Malezya güzeli Papai Cici
Japonya güzeli Yushin
Güney Kore güzeli Jin
Laos güzeli Minladar Engmany
YORUMLAR (1)
500
Fransa'da nehirde mahsur kalan ve yiyecekleri reddeden balinaya vitamin takviyesi yapıldı Fransa'da nehirde mahsur kalan ve yiyecekleri reddeden balinaya vitamin takviyesi yapıldı Fransa'da dördüncü sıcak hava dalgası endişesi Fransa'da dördüncü sıcak hava dalgası endişesi İSTANBUL-FRANSA'DAN TÜRKİYE'YE TATİLE GELEN  AİLE KAZA YAPTI: 4 YARALI İSTANBUL-FRANSA'DAN TÜRKİYE'YE TATİLE GELEN  AİLE KAZA YAPTI: 4 YARALI

Son Dakika Magazin Dünya trans kadın güzellik yarışmasının birincisi belli oldu! Tacı Filipinler'den Fuschia Anne Ravena aldı - Son Dakika


Advertisement