Oktay Kaynarca sağlıkta şiddete karşı en ağır cezayı talep ederken Cem Yılmaz TTB'nin eylemini destekledi - Son Dakika

Oktay Kaynarca sağlıkta şiddete karşı en ağır cezayı talep ederken Cem Yılmaz TTB'nin eylemini destekledi

07.07.2022 16:01

Konya'da uzman doktor Ekrem Karakaya'nın görevi başında öldürülmesi sonrası sağlıkta şiddete karşı magazin dünyası ayağa kalktı. Oktay Kaynarca ve Cem Yılmaz da sosyal medya hesaplarından paylaşım yaparak yaşanan şiddeti sert sözlerle eleştirdi. Kaynarca sağlıkta şiddete karşı en ağır cezaların gelmesini isterken, Yılmaz da TTB'nin eylemini desteklediğini bildirdi.

Dün Konya Şehir Hastanesi'ne gelen Hacı Mehmet Akçay, kardiyoloji uzmanı doktor Ekrem Karakaya'yı silahla vurduktan sonra intihar etti. Karakaya ve Akçay, ameliyata alındı ancak ikisi de kurtarılamadı. Yaşanan son olayın ardından Twitter'da "Doktoruma Dokunma" etiketiyle tepkiler gelmeye başladı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI EYLEM YAPMAK İSTEDİ

Karakaya'nın öldürülmesine tepki olarak İstanbul'da da sağlık çalışanları eylem yaptı. Çapa'da bulunan İstanbul Tıp Fakültesi girişinde toplanıp İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'ne yürüyüş yapmak isteyen sağlık çalışanlarına polis izin vermedi.

"SAĞLIK PERSONELİNİN HAKLI PROTESTOSUNU DESTEKLİYORUM"

Sağlıkçıların yapılan şiddeti kınayan vatandaşların başında ünlü isimler de yer aldı. Gündeme dair yaptığı yorumlarla sık sık adından söz ettiren Cem Yılmaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Yalnızca pandemi boyunca yaptıkları fedakarlık bile çabuk unutulan, uğruna ömür harcanan bir meslek sahibi doktorların ve tüm sağlık personelinin haklı protestosunu destekliyorum. Artık topyekün bir kültür meselesine dönüşen bu ve benzeri dertleri hak etmiyoruz" dedi.

Oktay Kaynarca ve Cem Yılmaz, sağlık çalışanlarına şiddete tepki gösterdi

"EN AĞIR YAPTIRIM GELMELİ"

Instagram hesabından paylaşım yapan oyuncu Oktay Kaynarca ise "Bu ülkede tedavi etmeye çalıştığı hayvan tarafından zarar gören veteriner sayısı, insanı tedavi etmeye çalışırken zarar gören hekim sayısından daha az. Sağlıkta şiddete en ağır ceza yaptırımları gelmelidir" ifadelerini kullandı.

Oktay Kaynarca ve Cem Yılmaz, sağlık çalışanlarına şiddete tepki gösterdi
YORUMLAR
500
81 ilin borç haritası! Herkes İstanbul zirvede diye düşünürken birinci sırada Konya yer aldı 81 ilin borç haritası! Herkes İstanbul zirvede diye düşünürken birinci sırada Konya yer aldı Alperen Karahan, Erkek Gülle Atma'da altın madalyanın sahibi oldu Alperen Karahan, Erkek Gülle Atma'da altın madalyanın sahibi oldu Sümeyye Boyacı altın madalyaya yüzdü Sümeyye Boyacı altın madalyaya yüzdü

Son Dakika Magazin Oktay Kaynarca sağlıkta şiddete karşı en ağır cezayı talep ederken Cem Yılmaz TTB'nin eylemini destekledi - Son Dakika


Advertisement