Yönetmen Ülkü Erakalın'ın Cenazesinde İmam Helallik Almayı Unuttu - Son Dakika
Magazin

Yönetmen Ülkü Erakalın'ın Cenazesinde İmam Helallik Almayı Unuttu

Tedavi gördüğü hastanede 82 yaşında hayatını kaybeden yönetmen Ülkü Erakalın'ın cenazesi, İstanbul'da defnedildi. Cenaze namazında, imam helallik almayı unuttu.

07.04.2016 15:01  Güncelleme: 16:14

Tedavi gördüğü hastanede 82 yaşında hayatını kaybeden yönetmen Ülkü Erakalın'ın cenazesi, İstanbul'da defnedildi.

Teşvikiye Camisi'ndeki törene, Erakalın'ın yakınları ve sevenleri katıldı.

"AŞK FİLMLERİNİN BÜYÜK YÖNETMENİYDİ"

Erakalın'ın cenazesi, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Kulaksız Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenazeye katılan oyuncu Nuri Alço, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Gerçekten Türk sineması en önemli yönetmenlerinden birini kaybetti. Çok duygusal ve hassas biriydi. Aşk filmlerinin büyük yönetmeniydi. Türk sinemasının öncülerindendi, aşk filmlerinin en iyilerini o çekmişti. Yönetmenliğinde, oyuncuya yön veren, duyguyu ve hissi yaşatabilen prensip sahibi biriydi. Elim hastalığı onu alıp götürdü, başımız sağ olsun." dedi.

MİNE KOŞAN: İNCE RUHLU BİR İNSANDI

Ülkü Erakalın'ın bir filminde oynayan sanatçı Mine Koşan ise duygularını şöyle dile getirdi:

"Başımız sağ olsun. Çok önemli bir yönetmenimizi, mübarek kandil günü kaybettik. Mekanı cennet olsun. Çok önemli bir yönetmendi, besteci ve söz yazarıydı. Çok yönlü bir kişiliğe sahipti. İnce ruhlu bir insandı. Ben 1973 yılında tanıdım. Sadri Alışık'la 'Dikiz Aynası' filmimizi çekmişti. Bir arada olduğumuz zamanlar oldu. İleriye yönelik yatırımlar yapmayı düşünen ince biriydi. Çok başarılıydı. Bir projesi daha vardı ve hayata geçiremedi."

İMAM HELALLİK ALMAYI UNUTTU

Öte yandan, ünlü yönetmenin öğle vakti kılınan cenaze namazında, imam helallik almayı unutunca, cemaatten bazıları hocayı uyarmak zorunda kaldı.

USTA YÖNETMENE BÜYÜK VEFASIZLIK

Ülkü Erakalın'ın yönetmenliğini yaptığı sinema filmlerinde başrolü üstlenen yeşilçam'ın usta aktör ve aktrislerinin cenaze töreninde katılmaması dikkat çekti.

ÜLKÜ ERAKALIN KİMDİR?

İstanbul'da 1934'te doğan Ülkü Erakalın, İstanbul Belediye Konservatuvarı Müzik Bölümü'nden mezun oldu. Sanat hayatına 1958'de başlayan Erakalın, yönetmen Ömer Lütfi Akad'ın asistanlığını yaptı. İlk filmi "Unutamadığım Kadın"ı 1961'de çeken Erakalın, 200'e yakın sinema filmine imza attı.

Erakalın'ın rejisörlüğünü yaptığı filmler arasında, "Yeşilçam Sokağı", "Uçurumdaki Kadın", "Kanlı Sevda", "Lekeli Aşk", "Acı Yıllar", "Aldırma Gönül", "Kadınlar Koğuşu", "Dudaktan Kalbe", "Üvey Ana" ve "Ben Sana Mecburum" yer alıyor.


Yönetmen Ülkü Erakalın\'ın Cenazesinde İmam Helallik Almayı Unuttu
Kaynak: AA

Son Dakika Magazin Yönetmen Ülkü Erakalın'ın Cenazesinde İmam Helallik Almayı Unuttu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (2)

  • AKSEKILI YORUK: BIRAKIN ARTIK BU HELLALIK ALMA GELENEGINI, CEMAATLERDE CENAZEYI KAC KISI TANIYORKI....TANIMAYANDA HELAL EDIYOR NEYI HELAL EDIYORSUN ADAMI BIR KERE GORMEMISSIN BILE.... 0 6 Yanıtla
  • HEMEN Bİ LAF: OLABİLİR İNSANLİK HALİ ŞİMDİ BU DA HABER Mİ..AÇIK ARAMAYA YER ARAMAYIN..MERHUM USTA YA ALLAH TAN RAHMET DİLERİM.ÇOK FİLMİNİ İZLEDİM 1 0 Yanıtla

Advertisement