Son dakika Nisan haberleri, Nisan son dakika, son dakika Nisan

Son Dakika Nisan Haberleri

Son dakika Nisan haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son nisan haberleri anında burada.


 • 19:30 UNCTAD, Türkiye'nin büyüme tahminini yükseltti UNCTAD, Türkiye'nin büyüme tahminini yükseltti

  Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD), Türkiye ekonomisine ilişkin büyüme tahminini bu yıl için yüzde 2,6'dan yüzde 3,7'ye yükseltti. Raporda, dünya ekonomik büyümesinin yavaşlaması ve ekonomik eşitsizliklerin acil politikalara ihtiyaç duyulduğunu vurgulandı. Ayrıca, Avrupa'nın potansiyel bir resesyonun eşiğinde olduğu ve Almanya'nın daralma sürecinde olduğu belirtildi. Türkiye'nin bu yıl yüzde 3,7 büyümesi bekleniyor.

 • 18:35 Kocaeli'de 22 yıl önce işlenen cinayet davası zaman aşımı nedeniyle düştü Kocaeli'de 22 yıl önce işlenen cinayet davası zaman aşımı nedeniyle düştü

  Kocaeli'de 22 yıl önce işlenen bir cinayete ilişkin verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası kararının Yargıtay tarafından bozulması üzerine yeniden görülen davanın zaman aşımından düşürülmesine hükmedildi. Sanıklar tahliye edildi.

 • 17:31 Sudan Dışişleri Bakanlığı, HDK'nin Etiyopya Büyükelçiliği'ne saldırısını kınadı Sudan Dışişleri Bakanlığı, HDK'nin Etiyopya Büyükelçiliği'ne saldırısını kınadı

  Sudan Dışişleri Bakanlığı, Hızlı Destek Kuvvetlerinin (HDK) başkent Hartum'daki Etiyopya Büyükelçiliği'ne saldırısını kınadı. Bakanlık açıklamasında, saldırının tamamen asılsız olduğu belirtilerek, HDK'nin sahadaki hezimetlerini örtbas etmek için suç ve ihlallerini ordunun üzerine yıkma girişimlerini sürdürdüğü ifade edildi. Sudan ordusu ise saldırıyı en şiddetli biçimde kınadığını ve derin üzüntü duyduğunu açıkladı.

 • 17:27 Sudan İçin İyilik Buluşması: Sudan'ın Sesini Duyuralım Sudan İçin İyilik Buluşması: Sudan'ın Sesini Duyuralım

  Hayat Yolu Platformu ve Afrika Hayat Derneği tarafından düzenlenen 'Sudan İçin İyilik Buluşması' programında, Sudan'da patlak veren iç savaşın yol açtığı siyasi ve insani kriz ele alındı. Programda, akademisyenler, diplomatlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Sudan ile Türkiye vatandaşları bir araya geldi. Panelde, Sudan'ın Afrika kıtasındaki önemi vurgulandı ve Sudan'daki insani kriz istatistiklerle anlatıldı. Ayrıca, Sudan'ın bölgesel ve küresel önemi üzerinde duruldu ve Sudan'ın güçlü olmasının İslam alemine ve Afrika'ya fayda sağlayacağı belirtildi.

 • 16:43 Suudi Arabistan, petrol üretimi kesintisini yıl sonuna kadar sürdüreceğini açıkladı Suudi Arabistan, petrol üretimi kesintisini yıl sonuna kadar sürdüreceğini açıkladı

  Suudi Arabistan, temmuz itibarıyla uyguladığı günlük 1 milyon varil gönüllü petrol üretimi kesintisini yıl sonuna kadar sürdüreceğini yineledi. Suudi Arabistan'ın nisan ayında açıkladığı karara ek olarak, kasım ve aralık aylarında yapılacak kesintilerle günlük petrol üretiminin yaklaşık 9 milyon varil olması bekleniyor. Bu gönüllü kesintiyle petrol piyasalarındaki istikrarın korunması hedefleniyor.

 • 14:41 Eylülde en fazla ihracatı kimyevi maddeler ve mamulleri sektörü gerçekleştirdi Eylülde en fazla ihracatı kimyevi maddeler ve mamulleri sektörü gerçekleştirdi

  Kimyevi maddeler ve mamulleri sektörü, geçen ay en fazla ihracat gerçekleştiren sektör oldu.

 • 14:12 İmran Han'ın avukatları duruşmanın cezaevinde yapılmasına karşı çıktı İmran Han'ın avukatları duruşmanın cezaevinde yapılmasına karşı çıktı

  Pakistan'da eski Başbakan İmran Han'ın avukatları, Han'ın duruşmasının tutuklu bulunduğu cezaevinde yapılmasına karşı çıktı. Han'ın avukatları, duruşmanın normal şekilde mahkemede yapılması gerektiğini vurguladı. Islamabad Yüksek Mahkemesi ise duruşmanın mahkemede yapılmasına ancak hassas bilgilerin tartışılması halinde 'kamera önünde' devam etmesine karar verdi. Han'ın ve aynı suçlamayla yargılanan eski Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi'nin duruşması ise 9 Ekim'e ertelendi.

 • 14:00 Rize'de 3 ev tahliye edildi, heyelan riski devam ediyor Rize'de 3 ev tahliye edildi, heyelan riski devam ediyor

  Rize'nin Ardeşen ilçesi Tunca beldesi Şenyuva Mahallesi'nde 1 ev, Salarha beldesi Kasarcılar Mahallesi'nde ise 2 ev heyelan riski nedeniyle tahliye edildi. Yaşanan şiddetli yağışlar sonucunda evlerde kopmalar meydana geldi.

 • 13:38 Rize'de heyelan riski nedeniyle evler boşaltıldı Rize'de heyelan riski nedeniyle evler boşaltıldı

  Rize'nin Ardeşen ilçesinde Tunca beldesinde 1 ev, Salarha beldesinde ise 2 ev heyelan riski nedeniyle tedbir amaçlı boşaltıldı.

 • 13:21 Yemen'deki Husiler, kapsamlı esir takası anlaşmasına hazır Yemen'deki Husiler, kapsamlı esir takası anlaşmasına hazır

  Yemen'deki İran destekli Husiler, tüm taraflarla kapsamlı bir esir takası anlaşmasına hazır olduklarını duyurdu. Husilerin Esirler Komitesi Başkanı Abdulkadir el-Murtaza, grup tarafından alıkonulan esirlerin yanı sıra yabancı esirlerin de dahil olduğu bir takas anlaşması yapmaya hazır olduklarını belirtti. Ancak Murtaza, İsviçre'de imzalanan esir takası anlaşmasının Arap Koalisyonu'nun ciddiyetsizliği nedeniyle askıda kaldığını iddia etti. Yemen'de hükümete bağlı güçler ile Husiler arasında bugüne kadar birçok cephede esir takası gerçekleştirilirken, tarafların elindeki esir sayısına ilişkin net bilgi bulunmamaktadır.

 • 12:47 Çin, yeni dönemde Taliban ile siyasi ve ekonomik bağlarını geliştirme arayışında Çin, yeni dönemde Taliban ile siyasi ve ekonomik bağlarını geliştirme arayışında

  Çin'in, son bir yılda attığı adımlarla, Afganistan'da ABD'nin çekilmesinin ardından iktidarı ele geçiren Taliban'ın kurduğu geçici hükümetle siyasi ve ekonomik bağlarını geliştirdiği gözleniyor.

 • 12:20 ABD, Çin ve Kanada'daki Fentanil Üreticilerine Yaptırım Uyguladı ABD, Çin ve Kanada'daki Fentanil Üreticilerine Yaptırım Uyguladı

  ABD Hazine Bakanlığı, fentanil üretimi ve satışı yaptıkları gerekçesiyle Çin'deki 13 kişiyle 12 şirketi ve Kanada'daki 1 kişiyle 2 şirketi yaptırım listesine aldı. Adalet Bakanı Garland, fentanil tedarik zincirinin genellikle Çin'deki kimya şirketleriyle başladığını belirtti. ABD'de her gün 150'den fazla kişi fentanilden hayatını kaybediyor.

 • 11:56 Rusya, petrol üretim kesintisini gözden geçirecek Rusya, petrol üretim kesintisini gözden geçirecek

  Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, ülkenin gönüllü petrol üretim kesinti kararını gelecek ay gözden geçireceğini açıkladı. Novak, petrol ihracatındaki kesintinin devam edeceğini belirtirken, petrol üretim kesintisinin artırılması veya azaltılması için piyasanın gelecek ay analiz edileceğini söyledi. Rusya, nisan ayında petrol üretimini 2024 sonuna kadar günlük 500 bin varil, petrol ihracatını ise ağustos ve eylülde toplamda günlük 800 bin varil azaltma kararı almıştı.

 • 11:42 Golbol Kadın Milli Takımı, 3. Kez Avrupa Şampiyonu Olmak İçin Çalışıyor Golbol Kadın Milli Takımı, 3. Kez Avrupa Şampiyonu Olmak İçin Çalışıyor

  Golbol Kadın Milli Takımı, ilk kez dünya şampiyonu olarak altın madalya alma başarısını elde ettikten sonra şimdi 3. kez Avrupa şampiyonu olmak için sıkı çalışmalarını sürdürüyor. Berfin Altan ve Şeydanur Kaplan, hedeflerini ve yaptıkları çalışmaları anlattılar. Takımın amacı, ülkelerine ve şehirlerine milli gururu yaşatmak ve altın madalyayı Türkiye'ye getirmektir.

 • 11:39 Bursa'da Gürsu minibüsleri BURULAŞ sistemine entegre edildi Bursa'da Gürsu minibüsleri BURULAŞ sistemine entegre edildi

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, ulaşım sorununun çözümü için raylı sistem, yeni yollar, köprü ve kavşak yatırımlarına ağırlık verirken, toplu ulaşım kültürünün yaygınlaşması için de çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda, Gürsu minibüsleri de BURULAŞ sistemine entegre edildi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, düzenlenen törende, vatandaşların huzurunu sağlamak ve sorunsuz ulaşım imkanı sunmak için çalıştıklarını belirtti. Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ise Büyükşehir kalitesinde bir hizmetin başladığını ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti. Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın ise Gürsu minibüslerinde önemli bir sistem değişikliğine gidildiğini vurguladı. Bu uygulama ile daha konforlu ve rahat bir ulaşım sağlanacağına dikkat çekti.

 • 11:16 THY Avrupa Ligi'nde 2023-2024 Sezonu Başlıyor THY Avrupa Ligi'nde 2023-2024 Sezonu Başlıyor

  Avrupa basketbolunun en prestijli kulüp organizasyonu olan THY Avrupa Ligi'nde 2023-2024 sezonu yarın yapılacak maçlarla başlıyor. Türkiye'yi Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko'nun temsil edeceği organizasyonda, play-in formatı uygulanacak ve normal sezon 11-12 Nisan 2024'te sona erecek. 9 ülkenin takımlarının yer alacağı ligde, Türk başantrenör Ergin Ataman da Panathinaikos'ta başarı arayacak.

 • 11:16 AB katılım müzakerelerinin 18. yılı: Tünelin ucunda ışık var mı? AB katılım müzakerelerinin 18. yılı: Tünelin ucunda ışık var mı?

  Prof. Dr. İrfan Kaya Ülger, Türkiye-Avrupa Birliği (AB) tam üyelik müzakereleri 18. yılına girerken ikili ilişkilerin geçmişini, temel sorunları ve gelecekte neler yaşanabileceğini AA Analiz için kaleme aldı.

 • 10:32 THY Euroleague 2023-2024 Sezonu Yarın Başlıyor THY Euroleague 2023-2024 Sezonu Yarın Başlıyor

  Avrupa'nın en iyi basketbol takımlarının mücadele ettiği Euroleague, 2023-2024 sezonuna yarın başlıyor. Türkiye'yi Efes ve Fenerbahçe temsil edecek. Bu sezon ilk kez play-in uygulaması yapılacak ve normal sezon 12 Nisan 2024'te tamamlanacak. Final-Four organizasyonu ise Almanya'nın Berlin şehrinde düzenlenecek.

 • 09:59 Bornova'da Cam Kesikleri İçinde Ceset Bulunan Kadının Katilinin Cezası Onandı Bornova'da Cam Kesikleri İçinde Ceset Bulunan Kadının Katilinin Cezası Onandı

  Bornova ilçesinde evinde cam kesikleri içinde cesedi bulunan Ceyda Yüksel'i öldüren Serkan Dindar'ın müebbet hapis cezası istinafta onaylandı. Dindar, 'haksız tahrik' indirimi uygulanarak 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

 • 09:55 Masal Zamanı 2: Sihirli Kapı Filmi Vizyona Giriyor Masal Zamanı 2: Sihirli Kapı Filmi Vizyona Giriyor

  Lavinya Ünlüer, Ata Berk Mutlu ve Özkan Sağın'ın başrollerini paylaştığı 'Masal Zamanı 2: Sihirli Kapı' filmi 6 Ekim'de vizyona girecek. Türk sinemasının tanınmış çocuk yıldızlarının yer aldığı filmde, masal kahramanlarının kötülerle mücadelesi anlatılıyor.

 • 08:20 Kosta Rika hangi yarım kürede ve kıtada? Costa Rika'nın konumu, nüfusu, coğrafi koşulları ve harita bilgisi Kosta Rika hangi yarım kürede ve kıtada? Costa Rika'nın konumu, nüfusu, coğrafi koşulları ve harita bilgisi

  Kosta Rika, Orta Amerika'da, Kuzey Yarımküre'de yer alan bir ülkedir. Nikaragua ve Panama ile komşu olan Kosta Rika, hem Pasifik Okyanusu'na hem de Karayip Denizi'ne kıyısı olan tropikal bir cennettir. Başkenti San Jose olan ülke, İspanyolca konuşulan bir cumhuriyettir. Kosta Rika, muhteşem doğal çeşitliliği, biyoçeşitliliği ve sıcakkanlı insanları ile ünlüdür. Ülkenin büyük bir dağlık bölge ile kaplı olduğunu ve iç bölgelerin yağmur ormanları, nehirler ve volkanlarla doludur.

 • 01:52 Tunus'ta eski siyasetçiler açlık grevine başladı Tunus'ta eski siyasetçiler açlık grevine başladı

  Tunus'ta eski Cumhurbaşkanı Munsif el-Merzuki, eski Dışişleri Bakanı Refik Abdusselam ve bazı eski milletvekilleri, siyasi tutuklulara destek amacıyla açlık grevine başladı. Tutukluların aileleri de Cumhuriyet Partisi Genel Merkezi'nde oturma eylemine başladı.

 • 03.10.2023 03 Eki 22:47 ABD Başkanı Joe Biden, Kenya Devlet Başkanı William Ruto ile Haiti İçin Çok Uluslu Güvenlik Destek Misyonu'nu ve ikili ilişkileri ele aldı ABD Başkanı Joe Biden, Kenya Devlet Başkanı William Ruto ile Haiti İçin Çok Uluslu Güvenlik Destek Misyonu'nu ve ikili ilişkileri ele aldı

  ABD Başkanı Joe Biden, Kenya Devlet Başkanı William Ruto ile Haiti İçin Çok Uluslu Güvenlik Destek Misyonu'nun öncü ülkesi olarak hizmet etmesi ve ikili ilişkileri ele almak için telefonda görüştü. Liderler, Haiti İçin Çok Uluslu Güvenlik Destek Misyonu'nun onaylanmasının memnuniyetini dile getirerek, misyonun Haiti halkı için olumlu sonuçlar doğuracağını değerlendirdi. Ayrıca, Biden, Ruto'yu Afrika İklim Zirvesi'ne ev sahipliği yaptığı için tebrik ederek, ABD-Kenya stratejik ortaklığını övdü. Görüşmede, yeni yatırımlar ve sürdürülebilir büyüme ile bölgesel güvenlik ve refahı teşvik edecek ilave fırsatlar da ele alındı.

 • 03.10.2023 03 Eki 20:54 Karaman'da evlilik teklifini reddeden hemşireyi öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis Karaman'da evlilik teklifini reddeden hemşireyi öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis

  Karaman'da evlilik teklifini reddeden hemşireyi silahla öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan sanık, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

 • 03.10.2023 03 Eki 20:29 ABD'de Johnson & Johnson'a verilen bebek pudrası cezası bozuldu ABD'de Johnson & Johnson'a verilen bebek pudrası cezası bozuldu

  ABD'de Temyiz Mahkemesi, kansere yol açtığı öne sürülen 'bebek pudrası' davasında Johnson & Johnson'a verilen 223,8 milyon dolarlık ceza kararını bozdu. Mahkeme, yeni bir duruşma yapılmasına karar verdi.

 • 03.10.2023 03 Eki 20:27 Türkiye Milli Teknoloji Hamlesi Yolculuğunda İlerliyor Türkiye Milli Teknoloji Hamlesi Yolculuğunda İlerliyor

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Bakü'de düzenlenen 74. Uluslararası Uzay Kongresi'nde yaptığı açıklamada, Türkiye'nin milli teknoloji hamlesi yolculuğunda büyük bir hızla ilerlediğini belirtti. Savunma sanayii alanında önemli başarılar elde eden Türkiye'nin, uzay alanında da önemli hedeflere sahip olduğunu vurgulayan Kacır, Türkiye'nin Antalya kentinde 2026'da Uluslararası Uzay Kongresi'ne ev sahipliği yapma adaylığını da açıkladı.

 • 03.10.2023 03 Eki 20:25 Hayat önce ağlattı, sonra güldürdü Hayat önce ağlattı, sonra güldürdü

  Hayat önce ağlattı, sonra güldürdü Kanser nedeniyle embriyoları dondurulan kadın, annelik hayaline 4 yıl sonra kavuştu Doğum sonrası işten çıkarıldı, oyuncak yaparak kendi işinin patronu oldu Balayı dönüşü meme kanseri tanısıyla hayatının şokunu yaşayan İzmirli Gizem Özçiçek, kemoterapi...

 • 03.10.2023 03 Eki 20:20 Türkiye'nin en derin 10. mağarası Antalya'da haritalandı Türkiye'nin en derin 10. mağarası Antalya'da haritalandı

  Akdeniz Üniversitesi Mağara Araştırmaları Topluluğu, Antalya'da bulunan Manavgat Köprüçay Milli Parkı'ndaki Gıççekecek Düdeni'ni 635 metre derinliğe kadar keşfederek haritalandırdı. Gıççekecek Düdeni, Türkiye'nin en derin 10. mağarası oldu. Keşif sırasında dar menderesler ve yan kolların olduğu tespit edildi. Mağaranın yönelimi doğu-güneydoğu istikametinde Köprüçay'a doğru ilerliyor.

 • 03.10.2023 03 Eki 19:38 Saadet Partisi'nin, 'Personel İstihdamında Mülakatın Kaldırılması' Önerisi AKP ve MHP'li Milletvekillerin Oylarıyla TBMM'de Reddedildi Saadet Partisi'nin, 'Personel İstihdamında Mülakatın Kaldırılması' Önerisi AKP ve MHP'li Milletvekillerin Oylarıyla TBMM'de Reddedildi

  Saadet Partisi'nin, personel istihdamında mülakatın kaldırılmasına ilişkin grup önerisi AKP ve MHP'li milletvekillerinin oylarıyla TBMM Genel Kurulu’nda reddedildi. Saadet Partisi Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin, "Gençlerimizin yurt dışına çıkışında aramalıyız beka sorununu, yoksa bir seçim kaybetmede aramamalıyız. Gençlerimizin yurt dışına gitmesinde beka sorunu aramıyorsanız bundan da utanmalısınız. Mülakatlar kaldırılmalıdır, kamuya personel istihdamında ve meslek içi yükselme ve nitelikli görevlere geçilmelerde mevcut bulunan mülakat sistemi kaldırılmalı yerine objektif kriterlere dayalı sınavlar getirilmelidir. Olması gereken budur. Sadece objektif kriterlere dayalı bir sınavdan bahsediyoruz. Gençlerimiz adına nefesimiz ensenizde olacak. Mülakatlar amasız fakatsız kaldırılmalıdır" dedi.

 • 03.10.2023 03 Eki 19:05 Dünya Bankası, Güney Asya Bölgesinin Büyüme Beklentisini Yükseltti Dünya Bankası, Güney Asya Bölgesinin Büyüme Beklentisini Yükseltti

  Dünya Bankası, Güney Asya bölgesine ilişkin büyüme beklentisini bu yıl için yüzde 5,6'dan yüzde 5,8'e çıkardı. Banka, Güney Asya bölgesinin yarı yıllık ekonomik görünümüne yönelik ekim ayı güncellemesini yayımladı. Güney Asya bölgesinden sağlam bir büyümenin beklendiğine işaret edilen raporda, ancak görünümün riskli olduğu aktarıldı. Raporda, Güney Asya bölgesinin bu yıl yüzde 5,8, 2024 ve 2025'te ise yüzde 5,6'şar büyümesinin beklendiği kaydedildi.

 • 03.10.2023 03 Eki 18:20 Madagaskar'da Cumhurbaşkanlığı Seçimi Öncesi Tartışma: Andry Rajoelina'nın Adaylığı Madagaskar'da Cumhurbaşkanlığı Seçimi Öncesi Tartışma: Andry Rajoelina'nın Adaylığı

  Madagaskar'da kasımda düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçiminde yarışacak olan Andry Rajoelina'nın adaylığı, Fransız vatandaşlığı nedeniyle tartışma konusu oldu. Muhalefet, Rajoelina'nın adaylığına karşı başkent Antananarivo'da protesto gösterileri düzenledi. Rajoelina'nın seçimden önce müzakere sürecine girmeyi reddetmesi de diğer adaylar ve muhalefetin tepkisini çekti. Ayrıca Rajoelina'nın Fransız vatandaşı olması, Madagaskar Anayasası'na göre aday olmasını engellemesi gerektiği iddialarına yol açtı.

 • 03.10.2023 03 Eki 16:53 Toyota'dan 180 bin TL'lik dev indirim: İşte sıfır otomobil fırsatları! Toyota'dan 180 bin TL'lik dev indirim: İşte sıfır otomobil fırsatları!

  Bu haberimizde sizler için tüm "sıfır otomobil kampanyaları" sorgunuzu cevaplandırdık. İşte haberimiz ve kampanya detayları...

 • 03.10.2023 03 Eki 15:31 Hollanda, Ruanda Soykırımı Şüphelisini Gözaltına Aldı Hollanda, Ruanda Soykırımı Şüphelisini Gözaltına Aldı

  Hollanda savcılığı, Ruanda Soykırımı şüphelisi 67 yaşındaki eski bir Ruanda askerini gözaltına aldı. Şüpheli, 1994'te Ruanda ordusunda görev yaparken bir kiliseye düzenlenen saldırıda yer aldığı ve sivillerin öldürülmesinden sorumlu tutuldu. Ruanda'nın iadesini istediği şüpheli, Hollanda vatandaşı olduğu için iade talebi reddedildi. Ancak şüphelinin Ruanda'ya gönderilmesi durumunda işkence ve kötü muameleye tabi tutulabileceği gerekçesiyle iadesi reddedildi. Ruanda Soykırımı'nda 800 binden fazla kişi hayatını kaybetmişti.

 • 03.10.2023 03 Eki 13:01 CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, Ereğli'nin il olması için yürüyüşe destek verdi CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, Ereğli'nin il olması için yürüyüşe destek verdi

  CHP Genel Başkan Adayı ve Grup Başkanı Özgür Özel, CHP Ereğli İlçe Teşkilatı'nın Ereğli'nin il olması için Ankara'ya başlattığı yürüyüşe destek verdi. Özel, Ereğli'ye verilen il olma sözünü hatırlatmak için geldiklerini söyledi ve Ereğli'nin il olması taleplerini duyurmak için çaba göstereceklerini belirtti.

 • 03.10.2023 03 Eki 12:59 Emre Belözoğlu, MKE Ankaragücü'nün yeni teknik direktörü oldu Emre Belözoğlu, MKE Ankaragücü'nün yeni teknik direktörü oldu

  Trendyol Süper Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü, Emre Belözoğlu'nu teknik direktör olarak göreve getirdi. Emre Belözoğlu, futbolculuk kariyerinin ardından Fenerbahçe ve Medipol Başakşehir'de teknik direktörlük deneyimleri yaşadı. Başarılı bir performans sergileyen Belözoğlu, MKE Ankaragücü ile teknik adamlık kariyerindeki 3. deneyimine başlayacak.

 • 03.10.2023 03 Eki 12:16 Karaman'da evlilik teklifini reddeden hemşireyi öldüren sanığa müebbet hapis Karaman'da evlilik teklifini reddeden hemşireyi öldüren sanığa müebbet hapis

  Karaman'da evlilik teklifini reddeden hemşireyi silahla öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan sanık, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

 • 03.10.2023 03 Eki 11:47 Samsun Emek Demokrasi Güçleri, Yargıtay'ın Gezi Davası Kararını Protesto Etti Samsun Emek Demokrasi Güçleri, Yargıtay'ın Gezi Davası Kararını Protesto Etti

  Samsun Emek Demokrasi Güçleri, Yargıtay'ın Gezi davasında verilen cezaları onama kararını protesto etti. Grup, kararın toplumsal muhalefetin cezalandırılması amacıyla verildiğini belirterek Gezi Direnişi'ni savunmaya devam edeceklerini vurguladı.

 • 03.10.2023 03 Eki 11:44 BM, Haiti'ye çok uluslu güvenlik gücü gönderme kararı aldı BM, Haiti'ye çok uluslu güvenlik gücü gönderme kararı aldı

  Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Haiti'de artan çete şiddetini önlemek amacıyla çok uluslu güvenlik gücü desteğini ülkeye göndermek üzere karar aldı. Karar doğrultusunda Haiti halkı için insan hakları ihlallerini önleyecek bir gözetim mekanizması oluşturulacak ve kritik bölgelerin güvenliği sağlanacak. ABD Temsilcisi, bu kararın küresel barış ve güvenliği korumanın yeni bir yolunu yarattığını belirtti. Kenya Büyükelçisi ise bu kararın Haiti halkı için bir umut ışığı olduğunu ifade etti. BM'nin açıklamasına göre, 2023'te Haiti'deki suç grupları 2 binden fazla kişiyi öldürdü ve halkı terörize etmek için cinsel istismarları kullandı.

 • 03.10.2023 03 Eki 11:44 Vahap Seçer, Sma Tip 1 Hastası Kumsal Bebeğin Tedavi Masrafları İçin Yayına Katıldı Vahap Seçer, Sma Tip 1 Hastası Kumsal Bebeğin Tedavi Masrafları İçin Yayına Katıldı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘Ona bir umut ıSMArla’ sloganıyla gerçekleştirilen ve SMA Tip 1 hastası Kumsal Kar bebeğin tedavi masraflarının karşılanabilmesi için düzenlenen sosyal medya canlı yayınına katıldı. Mersinli SMA’lı bebeklerle dayanışmayı büyüten Başkan Seçer, Kumsal Kar bebeğin tedavi masrafları için de destekte bulundu.

 • 03.10.2023 03 Eki 11:29 Uzay ajansları, özel uzay şirketleriyle işbirliği sağlayarak derin uzay keşfine odaklanmayı hedefliyor Uzay ajansları, özel uzay şirketleriyle işbirliği sağlayarak derin uzay keşfine odaklanmayı hedefliyor

  ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) başta olmak üzere resmi uzay ajansları, özel uzay şirketleriyle işbirliği yaparak Dünya yörüngesindeki çalışmaları ve ticari uzay uçuşlarını kolaylaştırıp, derin uzay keşfine odaklanmayı amaçlıyor.

 • 03.10.2023 03 Eki 11:19 Emekli NASA Astronotu Gençlere Meydan Okudu Emekli NASA Astronotu Gençlere Meydan Okudu

  Emekli NASA astronotu Dorothy Marie 'Dottie' Metcalf-Lindenburger, genç nesillere 'Kendinize meydan okuduğunuzdan emin olun.' tavsiyesinde bulundu. Metcalf-Lindenburger, Türkiye'deki uzay çalışmalarını yerinde gözlemledi ve Türk astronotun uzaya çıkacağı haberiyle ilgili heyecanını dile getirdi. Ayrıca uzay turizmi ve TEKNOFEST gibi etkinliklerin önemine değindi ve astronot olmak isteyen çocuklara cesaret ve merak tavsiyesinde bulundu.

 • 03.10.2023 03 Eki 11:11 FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'nde 2023-2024 sezonu başlıyor FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'nde 2023-2024 sezonu başlıyor

  Basketbolda FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'nde 2023-2024 sezonu yarın başlayacak. Türkiye'yi Fenerbahçe Alagöz Holding ve Çukurova Basketbol Mersin temsil edecek. Normal sezon 30 Ocak 2024'te tamamlanacak ve çeyrek final maçları 21 Şubat-6 Mart 2024, Dörtlü Final ise 12-14 Nisan 2024'te yapılacak. Türk temsilcileri Galatasaray ve Fenerbahçe daha önce birer kez şampiyonluk yaşadı.

 • 03.10.2023 03 Eki 11:10 Otomotiv satışlarında rekor serisi eylülde de sürdü Otomotiv satışlarında rekor serisi eylülde de sürdü

  Otomobil ve hafif ticari araç pazarı, bu yılın eylül ayında yüzde 55,9 büyüyerek 96 bin 793 adet olurken, bu tüm zamanların en yüksek eylül ayı olarak kayıtlara geçti.

 • 03.10.2023 03 Eki 11:04 Ücretsiz doğal gaz için 2,47 milyar lira ödendi Ücretsiz doğal gaz için 2,47 milyar lira ödendi

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, ücretsiz doğal gaz uygulaması kapsamında, Bakanlığın bütçesinden 24 Nisan 2023 tarihinden Temmuz dönemi sonuna kadar 2 milyar 470 milyon 636 bin 833 lira ödeme yapıldığını bildirdi.

 • 03.10.2023 03 Eki 10:33 Hayat önce ağlattı, sonra güldürdü Hayat önce ağlattı, sonra güldürdü

  Balayı dönüşü meme kanseri tanısıyla hayatının şokunu yaşayan İzmirli Gizem Özçiçek, kemoterapi nedeniyle embriyolarını dondurtarak ertelediği anne olma hayalini 4 yıl sonra gerçekleştirdi.

 • 03.10.2023 03 Eki 10:29 Kenya, Haiti'deki güvenlik sorununun çözümü için uluslararası misyonun onaylanmasından memnun Kenya, Haiti'deki güvenlik sorununun çözümü için uluslararası misyonun onaylanmasından memnun

  Kenya Dışişleri Bakanı Alfred Mutua, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin Haiti'deki güvenlik sorununun çözümü için kurulması kararlaştırılan uluslararası misyonu onaylamasından memnuniyet duyduklarını bildirdi. Kenya, Haiti'ye 1000 kişilik polis gücü gönderme kararı almış ve bu ülkeyle diplomatik ilişkilerini geçen ay başlatmıştı. Haiti'deki şiddet olayları, suikast, deprem, enflasyon ve çete çatışmaları nedeniyle son yıllarda artış göstermiştir.

 • 03.10.2023 03 Eki 10:17 Fiyat artışları (1) Fiyat artışları (1)

  Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) eylülde aylık bazda yüzde 4,75, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) yüzde 3,4 artış gösterdi.

 • 03.10.2023 03 Eki 10:00 İran, vize zorunluluğunu kaldırmayı araştırıyor İran, vize zorunluluğunu kaldırmayı araştırıyor

  İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, ülkenin Suudi Arabistan dahil olmak üzere birkaç ülkeyle vize zorunluluğunu kaldırma olasılığını araştırdıklarını açıkladı. Konuyla ilgili plan ve fikirlerin incelendiği ve ilgili kurumlarla toplantılar yapıldığı belirtildi. İran ve Suudi Arabistan, diplomatik ilişkileri yeniden başlatma konusunda anlaşmaya varmıştı.

 • 03.10.2023 03 Eki 09:55 Türkiye, Uluslararası Uzay Kongresi'ne ev sahipliği yapmak için aday Türkiye, Uluslararası Uzay Kongresi'ne ev sahipliği yapmak için aday

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Bakü'de düzenlenen 74. Uluslararası Uzay Kongresi'nde yaptığı açıklamada, Türkiye'nin milli teknoloji hamlesi yolculuğunda hızla ilerlediğini ve savunma sanayinin lokomotif olduğunu belirtti. Türkiye Uzay Ajansı tarafından sunulan bir sunumla 2026'da Uluslararası Uzay Kongresi'nin Antalya'da yapılması için adaylık başvurusu yapıldı. Kacır, Türkiye'nin uzay alanında büyük bir yükselişte olduğunu ve bu alanda önemli hedeflerinin olduğunu vurguladı.

 • 03.10.2023 03 Eki 06:10 Gabon'un çocuk futbolcuları nasıl istismar edildi? Gabon'un çocuk futbolcuları nasıl istismar edildi?

  Futbolun yönetim kadroları, Gabon'da genç cinsel istismar mağdurlarını korumada başarısız oldukları suçlamalarıyla karşı karşıya. BBC Africa Eye, otuz yıldır bu sporun her kademesini istila eden bir ağdan bahseden 30'dan fazla görgü tanığıyla konuştu.

Advertisement