Bakan Şimşek'in CHP ile görüşmesi AK Parti'yi karıştırdı: CHP'nin kayyım gibi davranmasına gayrı izin verilmemeli - Son Dakika
Politika

Bakan Şimşek'in CHP ile görüşmesi AK Parti'yi karıştırdı: CHP'nin kayyım gibi davranmasına gayrı izin verilmemeli

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe arasındaki görüşme AK Parti'yi karıştırdı. Artvin Milletvekili Faruk Çelik ile eski milletvekili Mehmet Metiner'den görüşmeyle ilgili sert açıklamalar geldi. Çelik, ''CHP heyetinin açıklamalarından bir talimat listesi ile görüşmeye gittikleri anlaşılıyor. Bu siyasi istismardır, popülizmdir.'' derken, Metiner ise, ''CHP'nin AK Parti'mizin kayyımı gibi davranmasına gayrı izin verilmemelidir.'' ifadelerini kullandı.

25.06.2024 23:43

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe'nin görüşmesiyle ilgili AK Partili 2 isimden eleştiri yüklü açıklamalar yapıldı.

"BU SİYASİ İSTİSMARDIR, POPÜLİZMDİR"

Eski bakan ve AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, sosyal medya hesabından "İktidar muhalefet diyaloğu demokrasilerde önemlidir. Ancak, CHP heyetinin Hazine Maliye Bakanımız ile görüşmelerden sonra yaptıkları açıklamalar etrafındaki tartışmaları hayretle izliyorum." ifadelerini kullandığı paylaşımına şöyle devam etti:

"CHP heyetinin açıklamalarından bir talimat listesi ile görüşmeye gittikleri anlaşılıyor. Burada bir rol karmaşası yaşandığı açık. İktidarın görevi politikaları belirlemek ve uygulamak, muhalefetin görevi iktidarın göremediğini düşündüğü şeyleri dillendirmek ve eleştirmektir. Bir talimat listesi dayatmak değil. Bu tutum Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin iyi niyeti ile bağdaşan bir yaklaşım değildir. Bu bir diyalog da değildir. Siyasi istismardır, popülizmdir. Ekonomimizin en son ihtiyaç duyduğu şeylerdir."

Bakan Şimşek'in CHP ile görüşmesi AK Parti'yi karıştırdı

"CHP'NİN AK PARTİ'NİN KAYYIMI GİBİ DAVRANMASINA İZİN VERİLMEMELİDİR"

Eski AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner de Çelik'in paylaşımını alıntılayarak "Katılıyorum. Bu demokratik diyalog değil siyasi körlük ve çapsızlık örneğidir. CHP'nin AK Parti'mizin kayyımı gibi davranmasına gayrı izin verilmemelidir" ifadelerini kullandı.

Bakan Şimşek'in CHP ile görüşmesi AK Parti'yi karıştırdı

ŞİMŞEK DE ÇELİK'İN PAYLAŞIMINI ALINTILADI: MESAJLAR TRİBÜN VE TARAFTAR KAYGISIYLA VERİLDİ

Bakan Şimşek de Faruk Çelik'in paylaşımını alıntılayarak "Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle kabul ettiğim CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yalçın Karatepe'yi protokol kurallarını uygulamadan binanın girişinde karşıladım ve makamda görüştüm.

Görüş ve önerilerini dinlediğimiz 4 saati aşan görüşmede gündeme getirilen tüm konularla ilgili perspektifimizi şeffaf bir şekilde kendilerine anlattık. Önerilerini, demokratik nezaket ve ekonomik-mali gerçekler kapsamında not ettik. Ayrıca uyguladığımız ekonomi programımıza ilişkin detaylı bir de sunum yaptık.

Ancak sonrasında görüşmeye ilişkin kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik. Umarım bu tutum ve yaklaşım diyalog ve normalleşme ruhunu zedelemez." ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP'yi iadeiziyaretinde Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in CHP'ye bilgi vermesi gündeme gelmiş, 24 Haziran Pazartesi günü de CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe, Şimşek'i ziyaret etmişti.

Yaklaşık 4 buçuk saatlik görüşme sonrası Karatepe, Şimşek'e asgari ücrete ara zam, emekli aylıkların artırılması, tarımsal destek ve vergide adalet başlıklarını kapsayan talep ve önerilerini sunduklarını ancak iktidardan bu konularla ilgili bir hareket göremediklerini belirtmişti.

Bakan Şimşek\'in CHP ile görüşmesi AK Parti\'yi karıştırdı: CHP\'nin kayyım gibi davranmasına gayrı izin verilmemeli

Son Dakika Politika Bakan Şimşek'in CHP ile görüşmesi AK Parti'yi karıştırdı: CHP'nin kayyım gibi davranmasına gayrı izin verilmemeli - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (5)

  • Beşiktaş 1903: Hayırdır ya siz kimsiniz ülkenin tapusu sizdemi 24 6 Yanıtla
  • Beşiktaş 1903: Kabahat Özgür özelde sizi şirin gösteriyor 19 5 Yanıtla
  • Selami Karagülle: Beşiktaş 1903 Kabahat REİS TE sgk yı bile yönetemeyen zihniyeti adam yerine koyup bakanla görüştürdüğü için 3 5 Yanıtla
  • Selim Kayisi: CHP'ye Kayyım atayın. 1 4 Yanıtla
  • Ziya Öner: Az kaldı akp , emeklinin yumruğunu Yiyeceksin... 0 0 Yanıtla

Advertisement