Hiçbir tahmini tutmadı! Seçimin bir başka kaybedeni de gazeteci Ahmet Hakan oldu - Son Dakika
Politika

Hiçbir tahmini tutmadı! Seçimin bir başka kaybedeni de gazeteci Ahmet Hakan oldu

31 Mart'ta CHP yurt genelindeki yüzde 37.77'lik oy oranıyla seçimin kazananı oldu. Seçimden önce "Şanlıurfa'da Yeniden Refah'tan aday olan Kasım Gülpınar, Zeynel Abidin Beyazgül'ün seçilmesine engel olamayacak", "Antalya'da Muhittin Böcek, bu sefer umduğunu bulamayacak" ve "Üsküdar ve Tuzla'da AK Parti fark atarak kazanacak" gibi tahminlerde bulunup hiçbirini tutturamayan gazeteci Ahmet Hakan ise adını "kaybedenler" arasına yazdırdı.

02.04.2024 14:22  Güncelleme: 14:26
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kesin olmayan sonuçlara göre belediye başkanlıkları yarışında toplamda 17 milyondan fazla oy alarak yurt genelinde yüzde 37,68'lik bir oy oranına ulaştı.

CHP SEÇİME DAMGA VURDU

Büyükşehir belediyelerinden 14, il belediyelerinden 21, ilçe belediyelerinden 337 ve belde belediyelerinden 48 olmak üzere toplamda 420 belediye başkanlığı kazanan CHP, seçime damga vurdu.

AHMET HAKAN ADINI "KAYBEDENLER" ARASINA YAZDIRDI

31 Mart Pazar günü yapılan seçimler öncesinde iddialı tahminlerde bulunan gazeteci Ahmet Hakan ise adını "kaybedenler" arasına yazdırdı.

TAHMİNLERİNİN NEREDEYSE HİÇBİRİ TUTMADI

Hakan, 17 Mart tarihli yazısında seçimlere ilişkin dikkat çeken ifadeler kullanmıştı. Tecrübeli gazeteci " Şanlıurfa'da Yeniden Refah'tan aday olan Kasım Gülpınar, biraz oy tırtıklasa da Zeynel Abidin Beyazgül'ün seçilmesine engel olamayacak", " Eskişehir'de CHP, çok rahat ve çok profesyonel kazanamayacak", " Antalya'da Muhittin Böcek, bu sefer umduğunu bulamayacak", "Üsküdar ve Tuzla'da AK Parti fark atarak kazanacak", " İstanbul'da iki aday arasında kopuş yaşanmayacak. Başa baş durumu devam edecek", " İYİ Parti, Türkiye genelinde üçüncü parti olacak" ve "Yeniden Refah, "keşke" diyecek" tahminlerinde bulunmuştu.

KONU SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Resmi olmayan seçim sonuçlarına bakıldığında gazeteci Ahmet Hakan'ın tahminlerinin neredeyse hiçbirinin tutmadığı görülürken konu kısa sürede Twitter'da TT oldu.

Hiçbir tahmini tutmadı! Seçimin bir başka kaybedeni de gazeteci Ahmet Hakan oldu

Son Dakika Politika Hiçbir tahmini tutmadı! Seçimin bir başka kaybedeni de gazeteci Ahmet Hakan oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (3)

 • Zuzu Cimşit: Bunu halen adam diye muhatap alıyorsunuz ya gülüyorum vaktiniz önemli boş birine değmez 40 3 Yanıtla
 • talat cingöz: her seçimde sanki damga vuruyolar da bu secimdede damga vuruyolarmış gibi pofpofcar iş başında 21 5 Yanıtla
 • kazbek tseyev: Omurgasızlıgın tek başına en önde ki lideri 21 5 Yanıtla
 • Kayseri'de Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Operasyonu: 28 Kişiye İşlem Yapıldı
  09:17 Kayseri'de Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Operasyonu: 28 Kişiye İşlem Yapıldı

  Kayseri'de Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri tarafından 15-21 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen operasyonlarda, 4 adet cep telefonu, 3 adet sahte çek, 65 bin 200 dal doldurulmuş makaron, 10 kilogram nargile tütünü, 1 adet antitank lav silahı, 1 adet el bombası, 9 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet ruhsatsız tüfek, 3 adet tarihi eser niteliğinde tüfek, 69 adet farklı çap ve markalarda fişek, 231 adet çeşitli dönemlere ait sikke, 12 adet çeşitli dönemlere ait kılıç, 43 adet mızrak ve ok ucu, 2 adet taş sütun, 1 adet İslami döneme ait miğfer takımı, 76 adet tarihi eser niteliği taşıyan obje ve 5 adet el telsizi ele geçirildi. Ayrıca, aranan şahıslar çerçevesinde 21 kişi yakalandı ve toplam 13 olayda 28 şahsa işlem yapılarak, şahıslar adli makamlara sevk edildi.

 • Akçakoca Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin 2024 yılı Nisan ayı olağan genel kurulu yapıldı
  09:06 Akçakoca Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin 2024 yılı Nisan ayı olağan genel kurulu yapıldı

  Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin 2024 yılı Nisan ayı olağan genel kurulu Akçakoca'da gerçekleştirildi. Kaymakam ve ilçe protokolünün katılımıyla yapılan genel kurulda, ilçede yapılan çalışmalar ele alındı ve muhtarların talepleri ve sorunları da dikkate alınarak 2024 yılı yatırım programı oluşturuldu.

 • Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır Türk Bayraklarıyla teşekkür turu attı
  09:06 Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır Türk Bayraklarıyla teşekkür turu attı

  Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, Türk Bayraklarıyla ilçede teşekkür turu attı. Üstü açık otobüsle gerçekleştirilen tura, belediyenin tüm birim müdürleri ve her birimden üniformalarıyla temsili personel katıldı.

 • Kaynaşlı Belediye Başkanı Efdal Altundal, ilçe meydanında mevlid okuttu
  09:04 Kaynaşlı Belediye Başkanı Efdal Altundal, ilçe meydanında mevlid okuttu

  Kaynaşlı Belediye Başkanı Efdal Altundal, ilçe meydanında düzenlenen programa yoğun ilgi gösteren halka mevlid okuttu.

 • İçişleri Bakanı: BOZDOĞAN-28 Operasyonlarında 82 Mağara ve Sığınak İmha Edildi
  09:00 İçişleri Bakanı: BOZDOĞAN-28 Operasyonlarında 82 Mağara ve Sığınak İmha Edildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 8 ilde gerçekleştirilen BOZDOĞAN-28 operasyonlarında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait 82 mağara, sığınak ve barınma alanının imha edildiğini açıkladı. Operasyonlarda çok sayıda silah, mühimmat ve patlayıcı madde ele geçirildi.

 • Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır Teşekkür Turu Attı
  08:57 Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır Teşekkür Turu Attı

  31 Mart Yerel Seçimlerinde yeniden Bahçelievler Belediye Başkanı seçilen Dr. Hakan Bahadır, Türk Bayraklarıyla ilçede teşekkür turu attı. Üstü açık otobüsle gerçekleştirilen tura, belediyenin tüm birim müdürleri ve her birimden üniformalarıyla temsili personel katıldı.

 • 8 ilde 'Bozdoğan-28' operasyonlarında 82 mağara, sığınak ve barınma alanı imha edildi
  08:25 8 ilde 'Bozdoğan-28' operasyonlarında 82 mağara, sığınak ve barınma alanı imha edildi

  Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin bahar aylarında kırsalda eylem yapmak amacıyla sakladıkları silah, mühimmat ve patlayıcıların imha edilmesine yönelik düzenlenen 'Bozdoğan-28' operasyonlarında 82 mağara, sığınak ve barınma alanı yok edildi. Operasyonlarda çok sayıda silah ve patlayıcı madde ele geçirildi.

 • 8 ilde terör örgütüne ağır darbe! 82 mağara ve sığınak imha edildi
  08:11 8 ilde terör örgütüne ağır darbe! 82 mağara ve sığınak imha edildi

  8 ilde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin "bahar aylarında kırsalda eylem yapmak amacıyla mağara ve sığınaklara sakladıkları" çeşitli silah, mühimmat ve patlayıcıların yok edilmesine yönelik düzenlenen "Bozdoğan-28" operasyonlarında 82 mağara, sığınak ve barınma alanı imha edildi. Mağaralarda el yapımı patlayıcılar, yüzlerce mühimmat, pompalı tüfek ve kilolarca amonyum nitrat ile C4 patlayıcı ele geçirildi.


Advertisement