İmamoğlu'ndan Murat Kurum'un Gazze açıklamalarına tepki: Farkında olmadan Erdoğan'ı eleştiriyor - Son Dakika
Politika

İmamoğlu'ndan Murat Kurum'un Gazze açıklamalarına tepki: Farkında olmadan Erdoğan'ı eleştiriyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Zeytinburnu'nda halk buluşması gerçekleştirerek CHP Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Onur Soytürk ile birlikte konuşma yaptı. İmamoğlu, Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Murat Kurum'un Gazze ile ilgili çıkışına tepki göstererek, adayın hükümeti eleştirdiğini ve farkında olmadan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdiğini belirtti.

02.03.2024 19:44  Güncelleme: 20:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Onur Soytürk ile birlikte Zeytinburnu'nda halk buluşması gerçekleştirdi. İmamoğlu, burada yaptığı konuşmasında Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Murat Kurum'un Gazze ile ilgili çıkışına tepki gösterdi.

İMAMOĞLU: FARKINDA OLMADAN HÜKÜMETİ, ERDOĞAN'I ELEŞTİRİYOR

İmamoğlu şunları söyledi "Şimdi bu Mekke- Esenyurt meselesini alet ettiler ya o zaman, sanki işe yaramış gibi bu acemi aday dayanamadı dün bir laf yetiştirdi. Neymiş efendim? Bak lafa bak Allah'ınızı severseniz ya;'31 Mart'ta Gazze'deki mazlumlar sevinecek.' İBB'yi o kazanırsa 'Gazze'ye yardım edeceğim' demiş. Neresinden tutarsan eline geliyor. Bir; ey Allah'ın adamı, ey güzel adam. Ne diyeyim sana? Daha ne diyeyim yani? Allah seni ailene bağışlasın. Git ailenle yaşa. Ama bu şehri sen bilmiyorsun. Bu şehrin insanı ne hiç bilmiyorsun. Ben bu laftan ne anlarım biliyor musun? Aslında farkında değil. Hükümeti eleştiriyor burada hükümeti. Yani koca Türkiye Cumhuriyeti Gazze'ye yardım edemedi. O gelince edecekmiş.Acemi adayın dengesi o kadar bozuk ki, farkında olmadan aramızda kalsın Erdoğan'ı eleştiriyor.

İmamoğlu'ndan Murat Kurum'un Gazze açıklamalarına tepki: Farkında olmadan Erdoğan'ı eleştiriyor

"İSTANBUL'DA YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜREN BİR ACEMİ ADAY VAR"

Sayın Cumhurbaşkanı'na diyor ki, 'Gazze'ye yardım et. Bak sen etmedin, ben gelirsem ben edeceğim' diyor. 'İBB başkan olursam yardım edeceğim' diyor. Bak daha yeni başladık. Kavga etmeyin. Yan yana afişleriniz var. Sonra makası alıp kesmeye başlarlar. Bak Sayın Erdoğan'ın sağı solu belli olmaz. Resimlerinden bir gün sonra seni pat diye çıkarıverir ha. Tek kendi resimleriyle seçime girer İstanbul'da. Yapar vallahi yapar. Ben zaten bekliyorum. Bir hafta bilemedin, iki hafta sonra meydanlarda söyleyeyim. Gene dayanamayacak. Keşke memleketin gerçek sorunlarına eğilse ama hani bir laf vardır ya; 'Boynun eğri demişler, nerem doğru ki' demiş. Şimdi bunların işi böyle. Ben bunlara boşuna su kaynattı demiyorum. Boşuna kayış attılar demiyorum. Vallahi Allah'a yardımcıları olsun. Ama neyse. Bu zor zamanlarda,emeklilerimizin yüzünün gülmediği zamanlarda, dar gelirlilerin sıkıntılarını had safhada olduğu zamanlarda , enflasyonun tavan yaptığı zamanlarda Allah razı olsun İstanbul'da yüzümüzü güldüren bir acemi aday var."

NE OLDU?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Bakırköy'de katıldığı bir etkinlikte Gazze'ye yapacakları yardımlar için milletin gerçek belediyecilikten yana tavrını koyması gerektiğini belirterek "31 Mart'ta Gazze'deki mazlumlar sevinecek, Gazze'de elini bize uzatan kardeşlerimiz sevinecek" ifadelerini kullanmıştı.

Kurum konuşmasında, "31 Mart'ta Gazze'deki mazlumlar sevinecek, Gazze'de elini bize uzatan kardeşlerimiz sevinecek. Gazzeli yavrularımız sevinecek. Orada Gazze'nin özgürlüğü için İBB olarak Gazze'ye yapacağımız yardımlar için inşallah 31 Mart'ta milletimiz yine gerçek belediyecilikten yana tavrını koyacaktır" dedi.

İmamoğlu'ndan Murat Kurum'un Gazze açıklamalarına tepki: Farkında olmadan Erdoğan'ı eleştiriyor

ÖZGÜR ÖZEL'DEN ERDOĞAN'A ÇAĞRI: MURAT KURUM'U ADAYLIKTAN ÇEK

CHP lideri Özgür Özel ise bu açıklamalar hakkında şunları söyledi: " Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'ye yerel seçimlerde verebilecek hiçbir şeyi olmamasının kanıtı İstanbul'daki adayının Murat Kurum olmasıdır. Sen İstanbul'a Murat Kurum'u layık görüyorsan, Murat Kurum da '31'inde kazanırsak Filistin'deki çocuklara yardım yapacağız' diyorsa, daha bundan sonra söyleyecek bir şey yoktur. Ben Recep Tayyip Erdoğan'ın yerinde olsam, buradan sonra, bugün son gün adayı çekmek için son gün. Ben bu adayı Tayyip Erdoğan'ın yerinde olsam çeker alırım. Murat Kurum orada duracağına oraya bir tane Pinokyo koysa Murat Kurum'dan daha inandırıcıdır. Bugün son gün, Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunuyorum: Murat Kurum'u çek, İstanbul'a Pinokyo'yu aday göster. Daha inandırıcı olursun, daha dürüst bir adayın olur, daha samimi bir adayın olur."

İmamoğlu\'ndan Murat Kurum\'un Gazze açıklamalarına tepki: Farkında olmadan Erdoğan\'ı eleştiriyor

Son Dakika Politika İmamoğlu'ndan Murat Kurum'un Gazze açıklamalarına tepki: Farkında olmadan Erdoğan'ı eleştiriyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (25)

  • Ali Tarkan Erdal: Türkiye deki ülkeyi müslüman birinin yönettiğini sanan aveller Filistin -İsrail savaşında anlamıştır artık kimin gerçek müslüman emperyalistlerin kimin projesi olduğunu. 185 37 Yanıtla Abuzer Kadayıf: Ömründe alnın secdeye değdi mi hiç de gelmiş burda Reis e dil uzatıyorsun 72 217 Hursit Yavas: Abuzer kardesim her namaz kilani musluman sanma Lavrence 40 sene namaz kilmiş. 45 5
  • Mehmet Aytekin: Sen boşver bu konuları başkan tatiline bak 70 142 Yanıtla
  • Aykut Keskiner: Kaç sene yönetilmiş bir şehir var ortada, halen eksikleri var ve onuda İmamoğlu herşeye rağmen yapıyorsa saygı duyulacak bir insandır! 86 49 Yanıtla Beytullah Hızlı: Güzel espri kim öğretti sana bunu 23 61 Şbn Şbn: Yürüüüüüüü 8 23
  • XYZ: Ben en buyuk kazığı 20 küsür yıldır alnı secdeye değenlerden yedim. En buyuk kotulukleri din simsarlarında gördüm. Bana iyi kulluğunu reklam edip ortalara düşenler değil, hizmet edecekler lazım. Dini kullanıp kara paraları vakıflarla aklayacaklar değil, samimi yöneticiler lazım. Her kul kendi bacağından asılır, bana ne iyi müslüman olmuş, kötü kul olmuş? Herkesin ibadeti kendine. Bana bununla gelmeyin artık, midem bulanıyor. 100 31 Yanıtla Şbn Şbn: Senin alnın Haç a değiyor galiba o zaman terket üllemi burası İSLAM ülkesi hainlerin ülkesi değğl 12 18 Şbn Şbn: Defol israilde yaşa burası müslüman ülkesi 13 13
  • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement