KKTC'de tuhaf işler oluyor! Eski bakanın ardından emekli Korgeneral Ömer Paç tütün kaçakçılığından tutuklandı - Son Dakika
Politika

KKTC'de tuhaf işler oluyor! Eski bakanın ardından emekli Korgeneral Ömer Paç tütün kaçakçılığından tutuklandı

KKTC'de yürütülen sahte diploma ve yolsuzluk soruşturması çerçevesinde KKTC'de 5 dönem bakanlık yapan Kemal Dürüst ve eşi Meray Dürüst'ün tutuklanmasının ardından bu kez de elektronik sigara tütünü kaçakçılığı yaptığı öne sürülen eski KKTC Barış Kuvvetleri Komutanı emekli Korgeneral Ömer Paç tutuklandı.

25.02.2024 09:51  Güncelleme: 10:03
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Güzelyurt'ta bulunan Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi'nde (KSTU) bir süre önce başlatılan sahte diploma ve yolsuzluk soruşturmasında KKTC'de 5 dönem bakanlık yapan üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Kemal Dürüst ve eşi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müdürü Meray Dürüst, 21 Şubat Çarşamba günü akşam saatlerinde tutuklandı.

DÜRÜST ÇİFTİ YOLSUZLUK SORUŞTURMASINDA TUTUKLANDI

KKTC Basın Subaylığı tarafından yapılan açıklamada, Dürüst çiftinin "sahte belge düzenleme, sahte belgeyi tedavüle sürme, sahtekarlıkla para temini, sahte belge düzenlenmesini tahrik etme" suçlarından tutuklandığı bildirildi.

KKTC'de tuhaf işler oluyor! Eski bakanın ardından emekli Korgeneral Ömer Paç tütün kaçakçılığından tutuklandı
Kemal Dürüst ve eşi Meray Dürüst.

KKTC'DE BİR DİKKAT ÇEKEN GELİŞME DAHA

2009-2018 yılları arasında Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı, 3 kez de Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı görevlerinde bulunan Dürüst'ün tutuklanması kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, KKTC'de bir dikkat çeken gelişme daha yaşandı.

EMEKLİ KORGENERAL PAÇ TUTUKLANDI

Kıbrıs Postası'nda yer alan habere göre, eski Barış Kuvvetleri Komutanı emekli Korgeneral Ömer Paç elektronik sigara tütünü kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla tutuklandı. Paç, 2016-2017 yılları arasında KKTC'de görev yapmış ve Korgeneral rütbesinden emekliye ayrılmıştı. Paç'ın Lefkoşa Ercan Havalimanından üç valiz dolusu elektronik sigara tütünü çıkardığı ve tütünlere Ankara Esenboğa Havalimanı'nda el konulduğu öğrenildi.

KKTC'de tuhaf işler oluyor! Eski bakanın ardından emekli Korgeneral Ömer Paç tütün kaçakçılığından tutuklandı
Emekli Korgeneral Ömer Paç.

TÜTÜNLERE HAVALİMANINDA EL KONULDU

İhraç izni olmadan KKTC'den tütün çıkarıldığını bildiren polis memuru Gizem Dönmez, savcılığa verdiği ifadede 22 Şubat 2024 günü sabah saat 06.00'da, Ercan Havalimanı VIP yolcu gidiş bölümünden üç valiz ile 478 karton elektronik sigara tütünü çıkarıldığını belirleyerek durumu Ankara'ya bildirdiklerini açıkladı. Tütünlere Ankara Esenboğa Havalimanı'nda el konuldu. Valizlerin sahibi Ömer Paç ise aynı gün KKTC'ye geri döndü ve gözaltına alınarak mahkemece tutuklandı.

ÖMER PAÇ KİMDİR?

1958 yılında Tokat Zile'de doğan Ömer Paç, 1979 yılında Kara Harp Okulu'ndan Topçu Teğmen olarak mezun oldu. Çeşitli birliklerde görev yapan Paç, 2004 yılında Tuğgeneralliğe, 2008 yılında ise Tümgeneralliğe terfi ederek Ege Ordusu Kurmay Başkanlığına atandı.

2010-2012 yılları arasında KKTC'de 39'uncu Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı ve KKK. Denetleme Başkanlığı görevinde bulundu.

2013'de Korgeneral rütbesine terfi etti ve önce GATA sonra da KKTC Barış Kuvvetleri Komutanlığı görevlerinin ardından 2017'de emekli oldu.

KKTC\'de tuhaf işler oluyor! Eski bakanın ardından emekli Korgeneral Ömer Paç tütün kaçakçılığından tutuklandı

Son Dakika Politika KKTC'de tuhaf işler oluyor! Eski bakanın ardından emekli Korgeneral Ömer Paç tütün kaçakçılığından tutuklandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (11)

 • Harun Gür: Kıbrıs mezunlarının diplomaları incelensin. Sahte diploma iddiaları çoğaldı. (Telefonunu göster) den sonra, (diplomanı göster) devrine geldik. 62 6 Yanıtla Mustafa POLAT: Oho ona kalırsa yıllarca diplomasını göremediklerimiz var.. 75 18
 • Mustafa POLAT: Adamın soy ismine bak!! Korgenerale zaten denecek bir şey yok. Soruşturma tamamlansın haklı haksız ortaya çıksın bir çift sözüm var.. 56 4 Yanıtla Emir Kardas: Ahmet Türk 0 3 DertLiiii: 2 çift sözün olaydı iyiydi 0 0
 • Hasan6 Aslan: Lefkoşa havalimanı VIP özellikle generallere kapatılmalı. Askerî kurye uçakları Etimesgut askeri havalimanı yerine kesinlikle Esenboğa ya inmeli. Neden mi. Nedenini arastirsinlar 22 6 Yanıtla
 • Şenol Mirza: General gençliğinde neler yapmıştır Kıbrıs hazır para harcanan yer incelensin 8 14 Yanıtla
 • Hasan6 Aslan: KKTC de görev yaptim. bunlar görünenler. Gorunmeyenleri saysam beni silivriye tikarlar. Lefkoşa havalimanı özellikle generallere VİP kapatılmalı. Askerî kurye uçağı Etimesgut a değil Esenboğa ya inmeli 13 2 Yanıtla
 • Murat Mertkol: İyi de ercandan çıkarken niye tutuklamadilar onu merak ettim 10 0 Yanıtla Gıyas Ata: Genelde bakmıyorlar çıkarken malı satmaya bakar adam diyer ülkenin kanunu nedir bilemez gittigi ülke düşünsün derler aynı şekil biz gidince burda karışmazlar orda da izin vermezler 3 0
 • Tüm yorumlar için tıklayınız
 • CHP Heyeti Teleferik Kazasını Araştırmak İçin Bölgeye Hareket Ediyor
  21:40 CHP Heyeti Teleferik Kazasını Araştırmak İçin Bölgeye Hareket Ediyor

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Antalya'da meydana gelen teleferik kazasını araştırmak üzere heyet gönderileceğini duyurdu. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 7 kişi yaralandı. Muğla, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri de arama kurtarma ekipleriyle bölgeye hareket ediyor.

 • Berlin'de Filistin Kongresi Polis Tarafından Sonlandırıldı
  21:00 Berlin'de Filistin Kongresi Polis Tarafından Sonlandırıldı

  Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen Filistin Kongresi, polis müdahalesiyle sona erdi. Kongreye katılan Filistinli araştırmacı Salman Ebu Sitta'nın konuşması sırasında polis, canlı yayını kapattı ve salonun elektriğini kesti. Polis, kongrenin sonlandırıldığını duyurarak katılımcılardan salondan ayrılmalarını istedi.

 • Hizbullah'tan İsrail'e füze saldırısı
  21:00 Hizbullah'tan İsrail'e füze saldırısı

  Lübnan üzerinden İsrail'in kuzeyine 50'den fazla füze fırlatıldı. Güney Lübnan'da da patlama seslerinin duyulduğu bildirildi. İsrail'in hava savunma sistemleri, Lübnan'dan atılan roketlere müdahale ediyor.

 • AK Parti Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, hastanede tedavi gören hastaların bayramını kutladı
  20:55 AK Parti Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, hastanede tedavi gören hastaların bayramını kutladı

  AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni ziyaret ederek, yatarak tedavi gören hastalar ile onlara refakat eden yakınlarıyla bayramlaştı. Nasıroğlu, hastalarla görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti ve hastanede görevli sağlık personelinin de bayramını kutladı.


Advertisement