Ümit Özdağ'dan gündem olacak sözler: Yarın Suriye sınırına ilk mayını yerleştireceğiz - Son Dakika

Ümit Özdağ'dan gündem olacak sözler: Yarın Suriye sınırına ilk mayını yerleştireceğiz

26.06.2022 17:06

Mültecilerle ilgili çıkışlarıyla tanınan ve her fırsatta "Suriyelileri geri göndereceğiz" diyen Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'dan çok konuşulacak bir çıkış daha geldi. Yarın Hatay'ın Reyhanlı ilçesine gideceğini söyleyen Özdağ, "Türkiye-Suriye sınırına, iktidara geldiğimizde tamamlamak üzere ilk mayını yerleştireceğiz" ifadelerini kullandı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin 1'inci Olağan Adana İl Kongresi'ne katılmak ve il binasının açılışını yapmak üzere kente geldi. Partililer tarafından araç konvoyuyla karşılanan Özdağ, ilk olarak Sefa Özler Caddesi'ndeki esnafı ziyaret ettikten sonra kongrenin yapılacağı salona geldi.

Ümit Özdağ'dan çok konuşulacak sözler: Yarın Suriye sınırına ilk mayını yerleştireceğiz

"SİYASETTE DENGELER YENİDEN KURULUYOR"

Burada konuşan Özdağ, Zafer Partisi'nin korkunç bir hızla büyüdüğünü belirterek, "Zafer Partisi önüne çıkan tüm engelleri tek tek devirerek ilerlemeye devam ediyor. Tüm Türkiye'ye zafer geliyor, siyasette dengeler yeniden kuruluyor. Zafer Partisi, milletin iradesini; Türk siyasetinde kararlı bir şekilde taşıyor" dedi.

Ümit Özdağ'dan çok konuşulacak sözler: Yarın Suriye sınırına ilk mayını yerleştireceğiz

"SINIRA İLK MAYINI YERLEŞTİRECEĞİZ"

Partisinin sığınmacılarla ilgili politikasına değinen Özdağ, "Türk milleti, Haziran 2023'te 'Artık istemiyoruz, bunlar gitsin' der ve Zafer Partisi'ni desteklerse; hazırladığımız Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile herkesi bir yıl içerisinde ülkesine göndereceğiz. Yeni mültecilerin gelmesini engellemek için ise sınırda çok kapsamlı bir savunma tedbiri geliştiriyoruz. Türkiye sınırındaki mayınların sökülmesiyle sonuçlanan Ottawa Antlaşması'ndan çekileceğiz. Yarın Hatay'ın Reyhanlı ilçesine gidiyorum. Reyhanlı'da, Türkiye- Suriye sınırına, iktidara geldiğimizde tamamlamak üzere ilk mayını yerleştireceğiz. Buradan tüm dünyaya duyuruyorum" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (3)
  • Erkan Çaçen: Ben bu ülkedeki en büyük sorunun suriyeli olduğunu düşünüyorum umit ozdag kardesimi bu yönden takdir ediyorum bravo suriyeliler dünyanın hiçbir yerinde kabul görmez pasif çukuruna düşkün keyfine düşkün ve kendisi dahil hiçbir ülkeye faydası olmayacak toplum yani neresinden tutsan fiyasko ve bu mayın işi keşke yıllar önce olduğu gibi olsaydı çünkü ortadogu tam bir lüzumsuz toplum keşke kendi ülkelerinde kafalarını dahi çıkartmışlar hele suriyeliler bu kadar gereksiz toplum olamaz Cevap Yaz 5 4 Yayından Kaldır
500
CHP lideri Kılıçdaroğlu, hükümetin Esad'la görüşme sinyalleri vermesi hakkında konuştu: Dediğimiz noktaya gelmeleri doğru CHP lideri Kılıçdaroğlu, hükümetin Esad'la görüşme sinyalleri vermesi hakkında konuştu: Dediğimiz noktaya gelmeleri doğru KILIÇDAROĞLU SURİYE KONUSUNDA DEDİĞİMİZ NOKTAYA GELMELERİ DOĞRU KILIÇDAROĞLU SURİYE KONUSUNDA DEDİĞİMİZ NOKTAYA GELMELERİ DOĞRU Ağbaba: İlişkileri Düzelteceğiz ve Türkiye Tekrar Ayağa Kalkacak Ağbaba: İlişkileri Düzelteceğiz ve Türkiye Tekrar Ayağa Kalkacak
Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Ümit Özdağ'dan gündem olacak sözler: Yarın Suriye sınırına ilk mayını yerleştireceğiz - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement