Mitingde konuşma yapıp, "Asla aşı olmayın" diyen aşı karşıtı doktor hakkında suç duyurusu - Son Dakika

Mitingde konuşma yapıp, "Asla aşı olmayın" diyen aşı karşıtı doktor hakkında suç duyurusu

28.06.2021 17:57

Üsküdar'da önceki gün gerçekleştirilen "Plandemi Büyük Buluşması" adı altındaki aşı karşıtı gösteride "Asla aşı olmayın" diyen doktor Bilgehan Bilge hakkında İstanbul Tabip Odası tarafından suç duyurusunda bulunuldu.

İstanbul'un Üsküdar ilçesinde önceki gün toplanan kalabalık bir grup, aşı karşıtı söylemlerde bulunarak vatandaşları aşı olmamaya davet etti. Gruba hitaben konuşma yapan aşı karşıtı doktor Bilgehan Bilge de meslektaşlarına yönelik sert ifadeler kullanarak, hekimlerin ileride özür bile dileyemeyeceklerini söyledi.

"HEMŞİRELER DEĞİL, HEKİMLER YARGILANACAK"

Beyin Cerrahisi Uzmanı Dr. Bilgehan Bilge, toplanan kalabalığa hitaben, "Asla ve kat'a aşı olmayın. Uçaklara bindirmesinler, AVM'lere sokmasınlar. Vallahi de billahi de 1 sene sonra bu kararlarından vazgeçecekler ve aşı olanlardan özür dileyecekler" diye seslendi. Bilge, daha da ileri gidip "Bu bir slogan ya da şaka değil; yargılanacaklar! Aşıyı vuran zavallı sağlık memurları, hemşireler değil hekimler yargılanacak" dedi.

"BİLİM KARŞITI YALANLARLA TEREDDÜT OLUŞTURUYORLAR"

Bilge'nin bu sözleri üzerine İstanbul Tabip Odası bir açıklama yayınlayarak ilgili hekim hakkında suç duyurusunda bulunduklarını, açılan soruşturma sonuçlandığında kamuoyu ile de paylaşılacağını belirtti. Yazılı açıklamada "Koronavirüs pandemisinde resmi rakamlara göre bile kaybettiğimiz yurttaşlarımızın sayısı 50 bine yaklaştı. (Gerçek sayıların bunun iki, üç katı olduğunu biliyoruz.) Hala daha günlük vaka sayıları 5 binin, günlük ölüm sayıları ellinin üzerinde seyrediyor. COVID-19'a karşı en önemli mücadele yönteminin aşı olduğunun açık olmasına karşın aralarında tıp fakültesi mezunu bazı 'şarlatanlar'ın da bulunduğu çevreler ise akıl ve bilim karşıtı yalanlarla toplumda aşı tereddüttü, karşıtlığı yaymaya çalışıyorlar" ifadeleri yer aldı.

HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu imzası ile yayınlanan açıklamalarda şu cümlelere yer verildi:

"Aşı karşıtı çevrelerin İstanbul Üsküdar'da 'Plandemi büyük buluşması' adıyla düzenlediği 'miting'de 'Asla ve kat'a aşı olmayın. Uçaklara bindirmesinler, AVM'lere sokmasınlar. Vallahi de billahi de tillahi de bir sene sonra bu kararlarından vazgeçecekler ve aşı olanlardan özür dileyecekler. Bu bir slogan ya da şaka değil; yargılanacaklar!' şeklinde konuşma yapan kişinin Dr. B. B. olduğuna dair basında yer alan iddialarla ilgili olarak, İstanbul Tabip Odası tarafından adı geçen hekim hakkında soruşturma açılmış olup sonuçlandığında kamuoyuyla paylaşılacaktır."

SORUŞTURMAYA SOSYAL MEDYADA TEPKİ GÖSTERDİ

İsmi geçen Dr. Bilgehan Bilge ise sosyal medya hesabından "Nihayet 'Hodri Meydan' çıkışıma cevap geldi. İstanbul Tabip Odası hakkımda soruşturma açtı. Bu işi basına açık, halkın gözü önünde yapalım mı? İstanbul Tabip Odası benden 'savunma!' isteyecekmiş. Sevgili meslektaşlarım 'O gün ben sizlerden savunma isteyeceğim.' Hazırlıklarınızı şimdiden yapın. Bir hekim olarak 'bu psikolojiyi' elbette çok iyi anlıyorum. Aşılanan insanlar bize tepki veriyor. Onlara söyleyin onlar 'suç işlemediler, sadece mağdurlar.' ve itirazımız asla onlara yönelik değil. Bu saatten sonra bebek ve çocuklarını korusunlar yeter" diyerek yanıt verdi.

Mitinge konuşma yapıp, 'Asla aşı olmayan' diyen aşı karşıtı doktor hakkında suç duyurusu
Mitinge konuşma yapıp, 'Asla aşı olmayan' diyen aşı karşıtı doktor hakkında suç duyurusu
YORUMLAR
500
Üsküdar ve Beykoz'da şiddetli yağmur hayatı olumsuz etkiledi Üsküdar ve Beykoz'da şiddetli yağmur hayatı olumsuz etkiledi Üsküdar'da İETT otobüsünü sel bastı, yolcular panikle kaçıştı Üsküdar'da İETT otobüsünü sel bastı, yolcular panikle kaçıştı İETT OTOBÜSLERİNİ SU BASTI, YOLCULAR ZOR ANLAR YAŞADI İETT OTOBÜSLERİNİ SU BASTI, YOLCULAR ZOR ANLAR YAŞADI
Kaynak: DHA

Son Dakika Sağlık Mitingde konuşma yapıp, 'Asla aşı olmayın' diyen aşı karşıtı doktor hakkında suç duyurusu - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement