Burak Elmas: Panik hatalarla Galatasaray'ın geleceğini asla tehlikeye atmayacağız - Son Dakika

Burak Elmas: Panik hatalarla Galatasaray'ın geleceğini asla tehlikeye atmayacağız

27.07.2021 16:46
Burak Elmas: Panik hatalarla Galatasaray'ın geleceğini asla tehlikeye atmayacağız

"Hocalarımızın ve sporcularımızın sonuna kadar arkasındayız""Kronikleşen birçok sorunu da aynı anda çözmeye çalışıyoruz""TFF'ye, bu kurulların bağımsız seçilmesi ve maaşlarını TFF'den değil cezalarla biriken havuzdan ödenmesi şeklinde çok kapsamlı bir tüzük önerisini yarın...

"Hocalarımızın ve sporcularımızın sonuna kadar arkasındayız"

"Kronikleşen birçok sorunu da aynı anda çözmeye çalışıyoruz"

"TFF'ye, bu kurulların bağımsız seçilmesi ve maaşlarını TFF'den değil cezalarla biriken havuzdan ödenmesi şeklinde çok kapsamlı bir tüzük önerisini yarın teklif edeceğiz"

İSTANBUL,- Galatasaray Başkanı Burak Elmas, "Geçmişte yapılan, maç sonuçlarına bağlı panik hatalarla Galatasaray'ın geleceğini asla tehlikeye atmayacağız. Galatasaray'ın gelecek yıllarını kurtaracak bir kadro yapılanması ve operasyonel altyapıyı kurma hedefimiz var" dedi.Galatasaray'ın Temmuz ayı olağan divan kurulu toplantısı, Türk Telekom Stadyumu'nda gerçekleştirildi. Sarı-kırmızılı kulübün başkanı Burak Elmas, divan kurulu toplantısında yaptığı açıkmalada, Hollanda ekibi PSV Eindhoven karşısında alınan 5-1'lik mağlubiyetten dolayı büyük üzüntü içinde olduklarını söyledi. Başkan Elmas, "Geçmişte yapılan, maç sonuçlarına bağlı panik hatalarla Galatasaray'ın geleceğini asla tehlikeye atmayacağız. Galatasaray'ın gelecek yıllarını kurtaracak bir kadro yapılanması ve operasyonel altyapıyı kurma hedefimiz var. Transferlerde, yaş ortalaması ile bonservis ödemeleri açısından yapmaya çalıştığımız stratejik hamleyi ve kadro mühendisliğini sizler de fark etmişsinizdir. Aynı şey diğer şubelerimiz için de geçerli. Şubelerimizin kendi kendine yettiği, yarışmacı kimliğinden vazgeçmediği ve doğru sponsorlarla çalıştığı bir modeli söz vermiştik. Bu modelleri harekete geçirmeye başladık" şeklinde konuştu."BÜTÜN HOCALARIMIZIN VE SPORCULARIMIZIN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ"Teknik direktör Fatih Terim ve oyuncuların arkalarında olduklarını ifade eden Elmas, "Futbolda son zamanlarda teknik direktörümüze yapılan biraz haksız biraz da sertlik seviyesi fazla eleştiriyi görüyoruz. Bütün hocalarımızın ve sporcularımızın sonuna kadar arkasındayız. Onları korumak çok önemli" diye konuştu."KRONİKLEŞEN BİRÇOK SORUNU DA AYNI ANDA ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ"Her türlü eleştiriye açık olduklarını dile getiren Elmas, "200 adet iyileştirme alanı tespit ettik. Tümünü 100 günlük hareket planımız çerçevesinde birleştirdik ve her alanda belirli ekibimize sorumluluklar dağıtarak haftalık takibe başladık. Kronikleşen birçok sorunu da aynı anda çözmeye çalışıyoruz. Seçim süreci boyunca yürüttüğümüz birleştirici, ayrıştırmayan ve Galatasaray'a yakışan üsluba devam ediyoruz. Buradan asla ödün vermeyeceğiz. Göreve geldikten sonra haklı olarak eleştiriler oldu. Bunları da dikkatle dinliyoruz. Gerekli dersleri çıkarmaya devam edeceğiz. Galatasaray ortamlarında bize yapılacak her türlü eleştiriye ve tavsiyeye açığız" dedi."TFF'YE ÇOK KAPSAMLI BİR TÜZÜK ÖNERİSİNİ YARIN TEKLİF EDECEĞİZ"

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yarın Ankara'da gerçekleştirilecek genel kurulunda bir tüzük önerilerinin olduğunu da söyleyen Burak Elmas, "Türk sporunda Galatasaray'ın masadaki ağırlığını hissettirme çabasını devreye soktuk. Yarın TFF'nin genel kurulu var. Genel kurulda bir değişiklik önerisi var. TFF'nin yargı birimlerinin bağımsız olmaması prensibi. TFF'nin değişiklik önerisinde tahkim, disiplin ve uyuşmazlık çözüm kurulu üyelerinin daha önce başkan tarafından atanmasının yerine yönetim tarafından atanması gerektiği maddesi konulmuş ve yemin edilmesi zorunluluğu getirilmiş. Biz de Kulüpler Birliği olarak ciddi bir çalışma yaptık. Kendi önerimiz var. TFF'ye, bu kurulların bağımsız seçilmesi ve maaşlarını TFF'den değil cezalarla biriken havuzdan ödenmesi şeklinde çok kapsamlı bir tüzük önerisini yarın teklif edeceğiz. Türk Spor Yasası'nda da CAS'ın muadili bir spor mahkemesi kurulmasını, Adalet Bakanlığı ile yaptığımız görüşmelerde yeni spor yasasının içinde yer almasını öngörüyoruz."


YORUMLAR
500
Fatih Terim hakkında konuşan Arda Turan'dan 'Fenerbahçe' esprisi Fatih Terim hakkında konuşan Arda Turan'dan 'Fenerbahçe' esprisi Turgutluspor'un yeni başkanı Bülent Daşkan Turgutluspor'un yeni başkanı Bülent Daşkan
Kaynak: DHA

Son Dakika Spor Burak Elmas: Panik hatalarla Galatasaray'ın geleceğini asla tehlikeye atmayacağız - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement