Mark Cavendish: Çok Zor Bir Finiş Oldu - Son Dakika
Spor

Mark Cavendish: Çok Zor Bir Finiş Oldu

Mark Cavendish: Çok Zor Bir Finiş Oldu

Alanya-Kemer etabının birincisi Mark Cavendish basın toplantısında konuştu.

28.04.2014 16:54

50.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 175 kilometrelik Alanya-Kemer etabını da kazanan Omega Pharma-Quick Step takımının yıldızı Mark Cavendish basın toplantısında, bir medya mensubunun, “THY’den bu kadar mil kazanıyorsun. Bunları nasıl değerlendireceksin sorusuna şu yanıtı verdi:

SAĞOLSUN THY

“Evet gerçekten çok mil birikti. Önce bir California seyahati düşünüyorum. Tatil zamanı ise Türkiye’ye gelmeyi ümit ediyorum. Hatta ailemle gelmenin planlarını yapıyorum”

ÇOK ZOR BİR FİNİŞ OLDU

Cavendish daha sonra şöyle devam etti:

“Turda Turkuaz mayoyla ikinci etabı kazandım . Çok mutluyum. Çok zor bir finiş oldu. Rüzgar vardı hem de karşıdan geliyordu. Ama takım arkadaşlarım çok çalıştı ve iyi iş çıkardılar. Son 10 kilometrede büyük efor sarf ettiler. Ve bunun sonucu 5.’inci kilometrede çok iyi yer tutarak beni finişe taşıdılar. Ama açık söyleyeyim son 2 kilometrede epey yıprandık”

YARIN GERÇEKTEN ÇOK ZOR

Mark Cavendish yarın koşulacak 185 kilometrelik Finike- Elmalı etabı hakkında sorulan bir soruya da içtenlikle yanıt verdi.

“Turun kader etabı olacak.Turkuaz mayoyu nereye kadar taşıyacağım bilemiyorum ama, takım olarak büyük bir efor sarf etmemiz gerekecek. Zira bu etap bana uygun değil. Ben neticede bir sprinterim”

Britanyalı sporcu son olarak, “Form durumum pek iyi değil. Gıro İtalia’ya gideceğim. Ardından Tour De France var. Ne olacağımı açıkça bende bilmiyorum.”

BEYAZ KIRMIZI VE YEŞİL MAYO SAHİPLERİ

Yarınki 185 kilometrelik Finike-Elmalı etabında Turkuaz mayonun dışındaki mayoyu giyecek isimlerde belli oldu. Türkiye Güzellikleri mayosunu (Beyaz) Wanty Grup Gobert Takımından Frederique Robert, Kırmızı Mayoyu (tırmanış) Nunıdethealtcare Presedentz By Maxxis Takımından De Maar Marc, Yeşil mayoyu da Lampre Merida takımından Nıccolo Bonifazio giyecek. Ancak hem Turkuaz hemde yeşil mayonun sahibi Mark Cavendish olduğu için yeşil mayoyu statü icabı Bonifazio giyiyor.

ÖDÜL TÖRENİ

Alanya-Elmalı etabında dereceye giren bisikletçilere ise ödüllerini şu isimler verdi:

Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Expo 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami

Gülay, Göynük Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr Burhanettin Hacıcaferoğlu.

Kaynak: EuroSport.com

Son Dakika Spor Mark Cavendish: Çok Zor Bir Finiş Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement