Masterlar Uzun Kulvar Kış Yüzme Şampiyonası Edirne'de başladı - Son Dakika

Masterlar Uzun Kulvar Kış Yüzme Şampiyonası Edirne'de başladı

09.12.2022 14:25

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen Masterlar Uzun Kulvar Kış Yüzme Şampiyonası Edirne'de başladı.

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen Masterlar Uzun Kulvar Kış Yüzme Şampiyonası Edirne'de başladı.

Edirne Olimpik Yüzme Havuzundaki şampiyonaya Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan'dan yaklaşık 400 sporcu katılıyor.

Çeşitli kategorilerde kulaç atan yüzücüler kürsüye çıkmak için mücadele ediyor.

Türkiye Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, Masterlar Sorumlusu Umut Gözen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonanın 3 gün süreceğini belirtti.

Yerli ve yabancı sporcuların 3 gün boyunca mücadele edeceğini ifade eden Gözen, "Hepsini burada ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bakanlık temsilcilerine, Valiliğe, Gençlik ve Spor Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ediyoruz. 3 gün boyunca başarılı bir müsabaka gerçekleştirmek istiyoruz." dedi.

Türkiye Yüzme Federasyonu Edirne Temsilcisi Ayhan Dinç de olimpik yüzme havuzunun açıldığı günden bu yana önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptığını anlattı.

Şampiyonanın uluslararası düzeyde bir şampiyona olduğunu dile getiren Dinç, gün içerisinde derece alan sporculara madalyalarını verdiklerini de kaydetti.

Şampiyona 11 Aralık'taki müsabakaların ardından sona erecek.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Almanya ve Bulgaristan'da toplanan yardım malzemeleri deprem bölgesine gönderiliyor Almanya ve Bulgaristan'da toplanan yardım malzemeleri deprem bölgesine gönderiliyor Edirne'de kargo çalışanları tırlara daha fazla yardım malzemesi sığdırabilmek için çalışıyor Edirne'de kargo çalışanları tırlara daha fazla yardım malzemesi sığdırabilmek için çalışıyor Almanya'da yaşayan gurbetçilerin topladığı yardım malzemeleri Türkiye'ye getirildi Almanya'da yaşayan gurbetçilerin topladığı yardım malzemeleri Türkiye'ye getirildi

Son Dakika Spor Masterlar Uzun Kulvar Kış Yüzme Şampiyonası Edirne'de başladı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement