Selahattin Baki: "Teraziden kaçan hırsızdır" - Son Dakika
Spor

Selahattin Baki: "Teraziden kaçan hırsızdır"

Selahattin Baki: "Teraziden kaçan hırsızdır"

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur'un açıklamalarına yönelik, "Biz kendimize o kadar güveniyoruz ki, biz etik kuruluna ve TFF Yönetim Kurulu'na başvuruyoruz.

22.10.2023 22:42
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur'un açıklamalarına yönelik, "Biz kendimize o kadar güveniyoruz ki, biz etik kuruluna ve TFF Yönetim Kurulu'na başvuruyoruz. Bizim başkanımız şu anda bu işler araştırılsın diye kendisi başvuruyor. Bunlar kendisine güvenen adamın, kendisine güvenen camianın hareketleridir. Son sözüm, teraziden kaçan hırsızdır ve korkaktır" dedi.

Trendyol Süper Lig'in 9. haftasında Fenerbahçe, konuk ettiği Hatayspor'u 4-2 mağlup etti. Karşılaşma sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, galibiyet serisine devam eden takımı tebrik ederek, "Hocamızı ve bütün taraftarlarımızı tebrik ediyorum. özlem duyduğunuz Kadıköy atmosferi her hafta üzerine koyarak geliyor. Bundan da son derece memnunuz" ifadelerini kullandı.

Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur'un açıklamaları ve sonrasında yaşananlara değinen Baki, "Yine futbolun dışına çıkıyoruz çünkü vahim, sahtekarca ve yalan açıklamalar yapıldı. Bu şahsın söylediklerini kamuoyunun ciddi anlamda sorgulaması gerekiyor. Tek tek üzerinden geçelim. 'Teraziden kaçan hırsızdır' dedi. Bizim için son derece trajikomik ve ironik. Biz zaten yönetime geldiğimizden beri, onların yönetime geldiği zaman da bu zaman diliminin içerisinde, kendilerini bizim kendi penceremizden gördüğümüz Türkiye Futbol Federasyonu ile ilgili problemler, Merkez Hakem Kurulu ile ilgili problemler, Türk futboluyla alakalı haksızlıklar, 1959 öncesinde Fenerbahçe'nin yenilen haklarıyla ilgili 4 kez teraziye çağırdık. Hatta dedik ki, istiyorsanız başkan seviyesinde Galatasaray Televizyonu'na çıkalım. Başkanınız çıkamıyorsa başkan vekili seviyesinde çıkalım. Dolayısıyla teraziden kaçan hırsızdır. 4 kez resmi davette bulunmamıza rağmen karşımıza çıkamadılar" diye konuştu.

"Başkanımız VAR görüntüsü olayını şiddetle reddetti"

Eski MHK Başkanı Lale Orta'nın, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a VAR görüntüsü gönderdiği iddiasıyla ilgili Baki, "Gelelim Lale Orta olayına. Bu da ayrı bir vahim iddia. Kendisinin MHK Başkanı olduğu zaman Başkanımız Ali Koç'a VAR görüntüsü yolladığını iddia etti. Hem Lale Orta hem de Başkanımız Ali Koç 5 dakika içinde bunu şiddetle reddetti. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'na da araştırması için başvuruda bulunduk. Başkanımız da bu konuyla ilgili hukuki hak arayışını hafta içinde yapacak. Dolayısıyla bir yalan da burada var. Bunun da ciddi şekilde araştırılması gerekiyor. Madem ki TFF Türk futbolunun amirali, o zaman ya bu konuda aydınlatıcı bir rol oynayacaklar ya da bu oyunun bir parçası olacaklar" ifadelerini kullandı.

"Akıl tutulması yaşıyorlar"

Selahattin Baki, sözlerine şöyle devam etti: "Temsilciler üyesi bir beyefendinin Koç Holding çalışanı olduğunu iddia ettiler. Halbuki kendisinin 3 yıldır emekli olduğu ortaya çıktı. Madem ki Koç Holding bu camia için bu kadar rahatsızlık vesilesi, kendi yönetim kurullarında Koç Holding'de çalışan bir hanımefendi var. Onun da bilgilerine girip bakarsanız, Koç Holding'den bir holdinge çevirmişler. Yani hanımefendinin CV'sini değiştirecek kadar akıl tutulması yaşıyorlar. Bazı algıları var. Zamanında disiplin kurulu başkanı için Fenerbahçe taraftarı dediler. Hiç konuşmadığımız bir konu var. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Büyükekşi, Galatasaray taraftarı ve bunu da bırakın resmi kulüp üyesi. Bunu hiç konuşan yok. Kamuoyunun bu yalanlara ve sahtekarlıklara tenezzül etmemesi gerekiyor."

"Alzheimer başlangıcı olabilir, acil şifalar diliyorum"

Fred transferinden sonra Erden Timur ile konuştuklarını aktaran Selahattin Baki, "Fred transferinden sonra geçenlerde kendisi beni aradı. Bunu açıklamayacaktım ama artık açıklama ihtiyacı hissediyorum. Fred transferinden sonra '2 ayrı kişi hem Manchester United'ı hem de Fred'i ayartarak işi bozmaya çalıştı' diye açıklama yapmıştım. Bununla ilgili olarak sanki hiç haberi yokmuş gibi telefon açıp 'Kimdi onlar, söyle' dedi. İsimleri verdim ve 'Tanıyorum ama ben böyle bir talimat vermedim' dedi. Transferlerde bunların normal olduğunu söyledi ama ben de kendisine 'Ben 11 yıldır futbolda transferi yapıyorum, bu kadar inisiyatifi kimse alamaz' diye kendisine ilettim. Yaşanan şeyleri yaşanmamış gibi, yaşanmamış şeyleri de yaşanmış gibi anlatıyor. Çok üzülüyorum. Alzheimer başlangıcı olabilir, acil şifalar diliyorum" şeklinde konuştu.

"Teraziden kaçan hırsızdır"

Açıklamaların kendilerini öfkelendirecek noktaya geldiğini vurgulayan Baki, "Yönetime Türk futbolunun koruyucusu, adalet bekçisi olarak geldi kendisi. Türk futbolunun bütün paydaşlarını kanatlarının altına alacağını söyledi. Her salı günü Galatasaray Televizyonu'nda bütün hakkı yenen takımlarla ilgili program yapacaktı. Bunu da yapmadılar. Hatırlattığımızda Kulüpler Birliği'nin buna sıcak bakmadığını söylediler. Bu da saçma sapan bir iddia. Kulüpler Birliği'nin bu taraklarda bezi yok. Kendileri çalıp kendileri oynuyor. Kamuoyu da bunlara inanıyor. Kendi camiasındaki insanlar da buna inanıyor. Durup dururken gerilmemesi gereken ortamlar geriliyor. Fenerbahçe Yönetiminin ve Fenerbahçe Başkanının bazı gazetecilerle ilişkiler içinde olduğunu, ısmarlama haber yaptırdığı iddialarını attı ortaya. Daha çok yeni bir televizyon sunucusu 'Fenerbahçeli hiçbir yönetici beni aramadı ancak geçtiğimiz dönemlerde Erden Timur beni defalarca aradı, mesaj attı' diye demeci var. Bu kadar yalan, bu kadar sahtekarca algılar bizi öfkelendirecek noktaya geldi. Biz alıştık ama kamuoyunda bu trene binen insanları uyarmak istiyoruz. Koç Holding çalışanı hanımefendinin CV'sinin değiştirilmesi bile trajikomik bir olaydır. Söyledikleri hiçbir şeyin doğruluk payı yoktur. Biz kendimize o kadar güveniyoruz ki, biz etik kuruluna ve TFF Yönetim Kurulu'na başvuruyoruz. Bizim başkanımız şu anda bu işler araştırılsın diye kendisi başvuruyor. Bunlar kendisine güvenen adamın, kendisine güvenen camianın hareketleridir. Son sözüm, teraziden kaçan hırsızdır ve korkaktır" diyerek sözlerini noktaladı. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Selahattin Baki: 'Teraziden kaçan hırsızdır' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Zehra Güneş servetine servet katmış! Toplam mal varlığı ortaya çıktı
  17:24 Zehra Güneş servetine servet katmış! Toplam mal varlığı ortaya çıktı

  Dünyanın en çok kazanan voleybolcuları arasında yer alan Zehra Güneş'in mal varlığı ortaya çıktı. Elde ettiği kazancı doğru değerlendirmek için finansal stratejilere önem veren Güneş'in, servetinin toplam değer dudak uçuklatan cinsten.

 • Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Fred sakatlığını tamamen atlattı
  17:04 Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Fred sakatlığını tamamen atlattı

  Süper Lig devi Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Fred, sakatlığını tamamen atlattı. Brezilyalı oyuncunun haftasonu oynanacak Hatayspor maçında ilk 11'de başlaması bekleniyor. Fred, son yapılan idmanın tamamında takımla birlikte çalıştı ve cumartesi günü oynanacak maçın kadrosunda yer alacak. Yıldız oyuncunun maçta süre alması bekleniyor.

 • Yayın ihalesi iptal! Talebi kabul görmeyen TFF, iki firmaya da resti çekti
  16:49 Yayın ihalesi iptal! Talebi kabul görmeyen TFF, iki firmaya da resti çekti

  TFF, Süper Lig ve 1. Lig'in yayıncı kuruluş ihalesini iptal etti. İptal kararının gerekçesi, TFF'nin ''rakam arttırın'' talebine iki firmanın da olumlu yanıt vermemesi oldu. Federasyondan yapılan açıklamada, ''İhale için verilen teklif bedellerinin yetersiz bulunması dolayısıyla Yayın İhale Komisyonu'nca ihalenin iptali yönünde tavsiye kararı alınmıştır'' ifadeleri yer aldı.

 • 29 Şubat'ta evlenmek istemeyen çiftler nedeniyle nikah daireleri boş kaldı
  16:45 29 Şubat'ta evlenmek istemeyen çiftler nedeniyle nikah daireleri boş kaldı

  Her 4 yılda bir gerçekleşen 29 Şubat, evlilik yıldönümlerine önem veren çiftler nedeniyle nikah dairelerinde ciddi bir düşüşe neden oluyor. İstanbul'da dünya evine girecek çiftlerin tercih etmediği bir gün olan 29 Şubat'ta, kentin 12 ilçesinde kimse nikah başvurusu yapmadı. Rekor oranda nikah sayısı ise 20 çift ile Esenyurt'un oldu.

 • MHP lideri Bahçeli emeklilere hak verdi: Çağrıları haksız değildir
  16:37 MHP lideri Bahçeli emeklilere hak verdi: Çağrıları haksız değildir

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da MHP Genel Merkez Yönetim Kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Ekonomik sorunların üstesinden gelinecektir. Emeklilerimizin çağrıları haksız değildir, gerekli iyileştirmeler cömertçe yapılacaktır" dedi.

 • Icardi cezayı kesti tazminatı cebe indirdi! Mahkemeden karar çıktı
  16:36 Icardi cezayı kesti tazminatı cebe indirdi! Mahkemeden karar çıktı

  Galatasaray'ın Arjantinli golcüsü Mauro Icardi ve eşi Wanda Nara, haklarına yapılan ihanet haberlerine acımadı. Çift yıllar önce açtıkları davadan, tazminat kazandı.

 • Kılıçdaroğlu'ndan olağanüstü kurultay sorusuna yanıt
  16:36 Kılıçdaroğlu'ndan olağanüstü kurultay sorusuna yanıt

  Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partinin durumuna dair açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, olağanüstü kurultay toplama girişimlerinin olmadığını ve partinin başarısı için herkesin elinden geleni yaptığını belirtti. Ayrıca, yerel seçimlerde bir sorun çıkarsa bunun tartışılacağını ifade etti. Kılıçdaroğlu, aday belirleme sürecinde daha sağlıklı bir işleyiş olmasını isterdiğini ve aday belirlendiyse arkasında durulması gerektiğini vurguladı.

 • Pınar Altuğ sokakların parti bayraklarıyla donatılmasına tepki gösterdi
  16:07 Pınar Altuğ sokakların parti bayraklarıyla donatılmasına tepki gösterdi

  Oyuncu Pınar Altuğ Atacan, 31 Mart yerel seçim öncesi sokakların parti bayraklarıyla donatılmasına isyan ederek "Bayraklara harcanan parayla deprem bölgesindeki eksikler tamamlansın" dedi.

 • Gazze'de yardım bekleyen 104 Filistinliyi öldüren İsrail'den skandal savunma: İtiş kakış sırasında izdiham yaşandı
  16:01 Gazze'de yardım bekleyen 104 Filistinliyi öldüren İsrail'den skandal savunma: İtiş kakış sırasında izdiham yaşandı

  İsrail ordusunun Gazze'de yardım bekleyen sivillere düzenlediği hava saldırısında can verenlerin sayısı 104'e yükselirken, İsrail'den skandal bir açıklama geldi. Filistinlilerin tırların geçişini sağlayan İsrail askerlerine tehdit oluşturacak bir biçimde yaklaştığını, bu nedenle sivillere ateş açıldığını savunan İsrail ordusu, yardımları yağmalamak isteyen Filistinliler arasında yaşanan izdihamda ölümlerin gerçekleştiğini söyledi.


Advertisement