SON DAKİKA TESK HABERLERİ

Son Dakika Tesk Haberleri

 • 22 Ekim 2017 11:06 Palandöken, Palandöken, "Öğrenciler Mesleği Sırada Değil Sahada Öğrenir" TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, üniversitelerde her bölümde staj zorunluluğu olması gerektiğini belirterek, pratik eğitimin önemine vurgu yaptı.
 • 22 Ekim 2017 10:22 Palandöken: Üniversiteler Pratik Eğitime Önem Vermeli Palandöken: Üniversiteler Pratik Eğitime Önem Vermeli 24 yaşın altındaki 10 gençten 4'ünün işsiz olduğuna dikkati çeken TESK Başkanı Palandöken, eğitimli işsiz sayısının azaltılması için üniversitelerin pratik öğrenime daha çok önem vermesi gerektiğini söyledi.
 • 22 Ekim 2017 10:05 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, öğrencilerin mesleği sırada değil, sahada öğreneceğini belirterek işsiz sayısının uygulamalı eğitim öğretimle azalacağını belirtti.
 • 21 Ekim 2017 09:37 Esnaf Cadde Mağazacılığına Dönüş İstiyor Esnaf Cadde Mağazacılığına Dönüş İstiyor TESK Genel Başkanı Palandöken, sitelerde küçük esnafın ve sanatkarların yer alacağı cadde mağazacılığına geçilmesi gerektiğini söyledi.
 • 21 Ekim 2017 09:15 Esnaf Cadde Mağazacılığına Dönüş İstiyor Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 3-4 bin kişinin yaşadığı konut sitelerinde esnafın dükkan açması gerektiğini belirterek, "Sitelerde küçük esnaf ve sanatkarın içerisinde yer aldığı cadde mağazacılığı geliştirilmeli." ifadesini kullandı.
 • 21 Ekim 2017 08:51 Palandöken: "Sitelerde Çarşı Mağazacılığını Esnaf Yapmalı" Türkiye genelinde yeni yaşam alanlarının site kültürüne dönüştüğüne ve her sitede ortalama 500-bin daire bulunduğuna dikkat çeken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ’sitelerde çarşı mağazacılığını esnaf yapmalı’ önerisinde bulundu.
 • 20 Ekim 2017 14:34 Anfaş'tan Ankara'da 'Uluslararası' Zirve Anfaş'tan Ankara'da 'Uluslararası' Zirve ANFAŞ'tan Ankara'da 'uluslararası' zirve ANFAŞ Genel Müdürü Murat Özer'den Büyükelçiliklere çağrıANTALYA - ANFAŞ; Antalya'nın marka fuarları 29 HotelEquipment ve 25.FoodProduct öncesi ihracata yönelik hedef ülkelerin büyükelçilikleri ve ticari ataşeleriyle bir araya geldi.
 • 20 Ekim 2017 12:57 Anfaş'tan Ankara'da 'Uluslararası' Zirve Anfaş'tan Ankara'da 'Uluslararası' Zirve ANFAŞ; Antalya’nın marka fuarları 29 HotelEquipment ve 25.FoodProduct öncesi ihracata yönelik hedef ülkelerin büyükelçilikleri ve ticari ataşeleriyle bir araya geldi.
 • 20 Ekim 2017 11:29 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Taşınır Rehni Sicil Sistemi (TARES) uygulamasından en fazla esnafın yararlandığını belirterek, "Ekonominin en büyük ayağı olan esnafa yönelik bu tarz destekler her zaman olumlu olacaktır.
 • 20 Ekim 2017 10:38 Palandöken: "Tares ile Esnaf Krediye Kolay Ulaşıyor" Kredi çekerken iktisadi değer taşıyan tüm varlıkların ekonomiye kazandırılmasını sağlayan Taşınır Rehni Sicil (TARES) uygulamasından en fazla esnafın yararlandığını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken,“1 Ocakta başlayan taşınır rehni sicil uygulamasından 8 Eylül itibariyle 2 bin...
 • 19 Ekim 2017 13:06 Apaydın: "Yeni Kredi Limitleri ile Esnaf Rahatlayacak" Başbakan Binali Yıldırım tarafından esnaf ve sanatkarlar için açıklanan yeni kredi paketini değerlendiren TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, "Artırılan yeni kredi limitleri esnafımızı ve piyasaları rahatlatacaktır.
 • 19 Ekim 2017 11:13 TESK Genel Başkanı Palandöken Aesob'da TESK Genel Başkanı Palandöken Aesob'da Türkiye Esnaf Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin (AESOB) yenilenen binasını inceledi.
 • 19 Ekim 2017 11:07 Esnaf Avm'ye Yenik Düşürülmesin" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın, AVM'ler ve zincir marketlerin yarattığı haksız rekabete karşı korunması gerektiğini belirterek, "Esnaf iç huzurun teminatıdır.
 • 19 Ekim 2017 10:15 Palandöken: "Esnaf ve Sanatkar İç Huzurun Teminatıdır" İç huzurun teminatı olan esnafın AVM ve zincir marketlerin haksız rekabetine karşı korunması gerektiğini vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Ülkemizdeki ticari rekabetin büyük olanın daha da büyütülmesi modelini bırakıp önce küçük olanın büyütülmesi modeline geçmeli" dedi.
 • 18 Ekim 2017 10:23 Palandöken: "Her Yıl 1 Milyon Kişilik İstihdam Oluşturulmalı" Temmuz ayı işsizlik verilerinin açıklanmasını değerlendiren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ülkemizde işsizlik oranı değişim göstermeyerek yüzde 10,7 olarak bildirildi.
 • 18 Ekim 2017 10:22 Her Yıl En Az 1 Milyon Yeni İstihdam Yaratılmalı Her Yıl En Az 1 Milyon Yeni İstihdam Yaratılmalı" TESK Genel Başkanı Palandöken, işsizliği azaltmak ve sabit tutabilmek için her yıl en az 1 milyon yeni istihdam yaratılması gerektiğini söyledi.
 • 18 Ekim 2017 10:17 Her Yıl En Az 1 Milyon Yeni İstihdam Yaratılmalı" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, işsizliği azaltmak ve en azından sabit tutabilmek için her yıl en az 1 milyon yeni istihdam yaratılması gerektiğini belirtti.
 • 17 Ekim 2017 13:15 Palandöken'den Yeni Kredi Paketine İlişkin Açıklama Palandöken'den Yeni Kredi Paketine İlişkin Açıklama Başbakan Binali Yıldırım tarafından esnaf ve sanatkarlar için açıklanan yeni kredi paketini değerlendiren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnafımıza verilen bu destek boşa gitmez. Esnaf ekonominin barometresidir.
 • 17 Ekim 2017 11:26 Esnaftan Sgk Prim Ödemeleri İçin Yeni Erteleme Talebi Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ertelenen SGK prim ödemelerine ilişkin, "Aralık 2016 ile Şubat 2017 arasında ödenmesi gereken ve ertelenen primlerin ödemesi, ekim ayından değil, 2018 yılının ocak ayından başlamalı ve 6 aya yayılarak...
 • 17 Ekim 2017 11:20 Palandöken'den Sgk Prim Ödemelerine İlişkin Açıklama Palandöken'den Sgk Prim Ödemelerine İlişkin Açıklama Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 2016 yılının Aralık ayı ile 2017 yılının Ocak ve Şubat aylarında ödenmesi gereken SGK primlerinin ödemelerinin 2018’de başlamasını istedi.
 • 16 Ekim 2017 10:47 Palandöken: Okul Çevresindeki Korsan Satıcılara Denetim Arttırılsın Palandöken: Okul Çevresindeki Korsan Satıcılara Denetim Arttırılsın TESK Genel Başkanı Palandöken, okulların çevresindeki korsan satıcılara yönelik denetimlerin arttırılması gerektiğini söyledi.
 • 16 Ekim 2017 10:37 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, okulların çevrelerindeki korsan satıcılara yönelik denetimlerin arttırılmasını isteyerek, "Zabıta ekiplerimiz çocuklarımızın sağlığına zarar veren bu satıcılara taviz vermemeli." ifadesini kullandı.
 • 16 Ekim 2017 10:25 Palandöken: "Gelişen Ülkemize Korsan Satıcılar Yakışmıyor" Okul çevrelerindeki korsan satıcılara asla esneklik gösterilmemesi gerektiğini vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Özellikle ilkokul ve ortaokulların çevrelerinde bulunan korsan satıcılara yönelik denetimler artırılmalı.
 • 15 Ekim 2017 11:24 Esyem Projesiyle Esnaf İşinde Uzman Olacak" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, geçen yıl hayata geçirilen ve eylülde yetkilendirme sözleşmesi imzalanan Esnaf ve Sanatkarlar Yeterlilik Merkezi (ESYEM) Projesi ile mesleki yeterlilik sınavları düzenleyip başarılı olanlara...
 • 15 Ekim 2017 10:45 TESK Genel Başkanı Palandöken: TESK Genel Başkanı Palandöken: "8 Yılda 40 Ulusal Meslek Standartı Hazırladık" Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnaf ve Sanatkârlar Yeterlilik Merkezi (ESYEM) projemiz ile mesleki yeterlilik sınavları düzenleyip, başarılı olanlara belgelendirme yapacağız.
 • 14 Ekim 2017 12:52 TESK'ten Esnafa Elektrikte İndirim Talebi TESK'ten Esnafa Elektrikte İndirim Talebi TESK Genel Başkanı Palandöken, esnafa elektrik ve su faturalarında indirim yapılması gerektiğini söyledi.
 • 14 Ekim 2017 12:12 Palandöken: Palandöken: "Esnafın Elektrik, Su ve Doğalgaz Faturalarında İndirime Gidilmeli" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın elektrik, su ve doğalgaz faturalarında indirime gidilmesi gerektiğini belirterek, “Faturalara yansıtılan hizmet ve şube yolu bedeli, saat okuma bedeli gibi haksız tahsil edilen ücretler ile tabela...
 • 14 Ekim 2017 12:05 TESK'ten Esnafa Elektrikte İndirim Talebi Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf için yüksek elektrik ve su faturalarında indirim yapılması, sayaç okuma paralarının da kaldırılması gerektiğini bildirdi.
 • 14 Ekim 2017 10:42 Haber Kameramanları Antalya'da Bir Araya Geldi Haber Kameramanları Antalya'da Bir Araya Geldi Haber Kameramanları Antalya'da bir araya geldiANTALYA - Şeker-İş Sendikası ve Türkiye Haber Kameramanları Derneği organizasyonuyla 15 Temmuz'da görev yapan haber kameramanlarına yönelik Antalya'nın Manavgat ilçesinde sendikaya ait otelde bu yıl "Basın Mensupları Buluşması"nın 2.si düzenlendi.
 • 14 Ekim 2017 10:24 Haber Kameramanları Antalya'da Bir Araya Geldi Haber Kameramanları Antalya'da Bir Araya Geldi Şeker-İş Sendikası ve Türkiye Haber Kameramanları Derneği organizasyonuyla 15 Temmuz’da görev yapan haber kameramanlarına yönelik Antalya’nın Manavgat ilçesinde sendikaya ait otelde bu yıl "Basın Mensupları Buluşması"nın 2.si düzenlendi.
 • 14 Ekim 2017 01:26 Türk-İş Genel Başkanı Atalay Açıklaması Türk-İş Genel Başkanı Atalay Açıklaması Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, gelir vergisi tarifesinin üçüncü dilimindeki ücretlerde yapılacak kesinti oranıyla ilgili maddenin "torba tasarı"dan çıkartılmasıyla ilgili, "Yüzde 27'nin kabul edilebilir bir tarafı yok ama yüzde 30 çok ama çok kötüydü.
 • 13 Ekim 2017 22:47 Türk-İş Genel Başkanı Atalay Açıklaması Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, gelir vergisi tarifesinin üçüncü dilimindeki ücretlerde yapılacak kesinti oranıyla ilgili maddenin "torba tasarı"dan çıkartılmasıyla ilgili, "Yüzde 27'nin kabul edilebilir bir tarafı yok ama yüzde 30 çok ama çok kötüydü.
 • 13 Ekim 2017 14:34 Ankara'nın Başkent Oluşunun 94. Yıl Dönümü Ankara'nın Başkent Oluşunun 94. Yıl Dönümü Türkiye Esnaf Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Kurtuluş Savaşı’ndaki azim ve kararlılığı ile tarihsel süreçte önemli bir yer edinmiş Ankaramızın başkent oluşunun 94. yıl dönümünü kutluyorum” dedi.
 • 13 Ekim 2017 14:25 Ankara'nın Başkent Oluşunun 94. Yıl Dönümü Türki·ye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi· Palandöken, "Ankara'nın başkent oluşu ülkemizin düşman işgalinden tamamen kurtuluşundan sonra cumhuriyetimizin ilanı için büyük bir adımdır.
 • 13 Ekim 2017 11:52 Tesk: Kemiksiz Et Her Türlü Spekülasyona Açık Tesk: Kemiksiz Et Her Türlü Spekülasyona Açık TESK Başkanı Palandöken, kemiksiz et ithalatının her türlü spekülasyona ve olumsuzluğa açık olduğunu, sektör için faydadan çok zarar getireceğini söyledi.
 • 13 Ekim 2017 11:30 TESK'ten "Kemiksiz Et İthalatı" Uyarısı Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, et ithalatının her türlü spekülasyona ve olumsuzluğa açık olduğunu belirterek, "Gelecek etin hayvanın hangi bölgesinden olduğunu tespit ve kontrol etmeye imkan yok." ifadesini kullandı.
 • 13 Ekim 2017 10:29 TESK Genel Başkanı Palandöken: "İthal Et Faydadan Çok Zarar Getirir" Kemiksiz et ithalatının et sektörü için faydadan çok zarar getireceğini vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Kemiksiz et ithalatı üreticiyi de, sektörü de olumsuz etkiler.
 • 12 Ekim 2017 20:51 54. Uluslararası Antalya Film Festivali'ne Doğru - TESK Genel Başkanı Palandöken 54. Uluslararası Antalya Film Festivali'ne Doğru - TESK Genel Başkanı Palandöken Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Uluslararası Antalya Film Festivali'nin önemli olduğunu ve dünyadaki önemli aktörleri kente çektiğini söyledi.
 • 12 Ekim 2017 18:02 Palandöken'den 'Uluslararası Antalya Film Festivali' Açıklaması Palandöken'den 'Uluslararası Antalya Film Festivali' Açıklaması TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, 'Ulusal Yarışma' kategorisinin çıkarılması sonrasında eleştirilen Uluslararası Antalya Film Festivali'ne destek verdi.
 • 12 Ekim 2017 17:47 54. Uluslararası Antalya Film Festivali'ne Doğru Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Uluslararası Antalya Film Festivali'nin önemli olduğunu ve dünyadaki önemli aktörleri kente çektiğini söyledi.
 • 12 Ekim 2017 16:41 Palandöken'den Alternatif 'Antalya Film Festivali' Açıklaması Palandöken'den Alternatif 'Antalya Film Festivali' Açıklaması Palandöken'den alternatif 'Antalya Film Festivali' açıklaması TESK Başkanı Bendevi Palandöken: "Film festivalinin uluslararası olması önemli" "Biri yapar biri bozar"ANTALYA - Türkiye Esnaf ve Sanatkarları KonfederasyonuBaşkanı Bendevi Palandöken, "Misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlarız...
 • 12 Ekim 2017 14:22 Keskin'den Yeni Malatyaspor Antrenmanına Ziyaret Keskin'den Yeni Malatyaspor Antrenmanına Ziyaret TESK Antalya'daki geleneksel istişare toplantısında bulunan TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Evkur Yeni Malatyaspor'un antrenmanını ziyaret etti.
 • 12 Ekim 2017 12:20 Palandöken: 10 Yılda Bakkal Sayısı 240 Binden 165 Bine Düştü Palandöken: 10 Yılda Bakkal Sayısı 240 Binden 165 Bine Düştü – ZİNCİR marketlerin büyük bir hızla çoğalmaya devam ettiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Bakkal ve büfe sayısı son 10 yılda yüzde 31 azalarak 240 binden 165 bine düşerken sadece son bir yılda zincir market sayısı yüzde 13...
 • 12 Ekim 2017 11:30 Market Açılması Kurala Bağlanmalı" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bakkal sayısında düşüş yaşanırken zincir marketlerin büyük bir hızla çoğaldığını belirterek, "Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun yeniden düzenlenmeli ve market açılması nüfus oranı başta olmak...
 • 12 Ekim 2017 10:58 TESK Genel Başkanı Palandöken: "10 Yılda Bakkal Sayısı Yüzde 31 Azaldı" Zincir marketlerin büyük bir hızla çoğalmaya devam ettiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bakkal ve büfe sayısı son 10 yılda yüzde 31 azalarak 240 binden 165 bine düşerken, sadece son bir yılda zincir market sayısı yüzde 13...
 • 11 Ekim 2017 11:47 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, köye dönüş projelerinin kriterlerinin güncellenmesi gerektiğini belirterek, "18 ile 41 yaş arası olan sınır kaldırılmalı.
 • 11 Ekim 2017 11:25 TESK Genel Başkanı Palandöken: "Köye Dönüş Projelerindeki Kriterler Güncellenmeli" Kentlerdeki nüfus yoğunluğunu azaltmak ve tarımsal üretimi artırmak için köye dönüş proje kriterlerinin tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ülkemizde kent ve büyükşehirlerdeki aşırı kalabalıklaşma ile plansız yerleşmenin önüne geçmek için...
 • 10 Ekim 2017 21:21 TESK ve Sgk'dan Kayıtlı İstihdama Destek Projesi Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TESK-SGK işbirliğiyle hayata geçirilen kayıtlı istihdamın artırılmasına yönelik projenin 10 Ekim'de Bursa'da başlayacağını ve 15 ilde sosyal güvenlik hakkında bilinçlendirme konferansları...
 • 10 Ekim 2017 12:58 Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonluğu Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı'nın Avrupa şampiyonu olmasının 80 milyonun göğsünü kabarttığını belirterek, birlik ve beraberlik için bu başarılara her zaman ihtiyaç olduğunu kaydetti.
 • 10 Ekim 2017 12:42 Palandöken, Palandöken, "Ampute Milli Takımımız Göğsümüzü Kabarttı" TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ampute Milli Takımı’nın 80 milyonun göğsünü kabarttığını belirtti.