Son dakika Türk haberleri, Türk son dakika, son dakika Türk

Son Dakika Türk Haberleri

 • Markus Gisdol: Avrupa'da, Türkiye liglerine benzeyen bir lig yok
  09:58 Markus Gisdol: Avrupa'da, Türkiye liglerine benzeyen bir lig yok

  Samsunspor Teknik Direktörü Markus Gisdol, Türk futbolunda çok fazla teknik direktör değişikliğine gitmenin doğru olmadığını belirterek, Avrupa'da böyle bir durumun olmadığını söyledi. Gisdol, sözleşme görüşmeleri yerine kalan maçlara odaklandığını ve başarının takımın birlikte çalışmasının sonucu olduğunu vurguladı.

 • Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı Türk Kızılay'a Kan Bağışında Bulundu
  09:58 Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı Türk Kızılay'a Kan Bağışında Bulundu

  Türk Kızılay Ferizli Şubesi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı da destek verdi. Kampanyaya katılanlar, kan bağışının önemine dikkat çekerek bir hayat kurtarmanın mutluluğunu yaşadılar. Türk Kızılay Ferizli Şube Başkanı Şeref Boztaş da kampanyaya destek verenlere teşekkür etti.

 • Markus Gisdol: Türk Futbolunda Çok Fazla Teknik Direktör Değişikliği Olması Doğru Değil
  09:56 Markus Gisdol: Türk Futbolunda Çok Fazla Teknik Direktör Değişikliği Olması Doğru Değil

  Samsunspor Teknik Direktörü Markus Gisdol, Türk futbolunda çok sık teknik direktör değişikliği yapılmasını doğru bulmadığını belirtti. Avrupa'da böyle bir durumun olmadığını söyleyen Gisdol, Türk futbolunun bu sık değişimlerden olumsuz etkilendiğini ifade etti. Ayrıca, sözleşmesinin sona ereceği sezon sonuna kadar odaklarının kalan maçlar olduğunu vurguladı ve başarıyı takımın birlikte elde ettiğini söyledi.

 • Atatürk Üniversitesi, Azerbaycan Teknik Üniversitesiyle işbirliği protokolü imzaladı
  09:05 Atatürk Üniversitesi, Azerbaycan Teknik Üniversitesiyle işbirliği protokolü imzaladı

  Atatürk Üniversitesi, doğu coğrafyasının önemli üniversiteleriyle işbirliği yapmaya devam ediyor. Azerbaycan Teknik Üniversitesi ile imzalanan protokoller, eğitim ve araştırma tabanlı öğrenci ve akademik personel değişimi, ortak bilimsel çalışmalar ve kültürel etkinlikleri kapsıyor. İş birliği sayesinde üniversiteler arasındaki dostluk ve işbirliği daha da pekişecek.

 • Katar'da Mehteran Konseri Büyük İlgi Gördü
  00:19 Katar'da Mehteran Konseri Büyük İlgi Gördü

  Katar'ın başkenti Doha'daki tarihi Suk Vakıf Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte, Türkiye'nin Doha Büyükelçiliği tarafından organize edilen mehteran konseri büyük ilgi gördü. Bursa Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın gösterisi, ay-yıldızlı bayraklarla oluşturulan korteje eşlik eden vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle takip edildi. Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Dr. Mustafa Göksu, Katar'da Türk kültürüne olan ilginin arttığını belirterek, bu tür etkinliklerle Türk kültürünü Katar'da tanıtmaya devam edeceklerini söyledi.

 • Moskova'da düzenlenen Türkiye Günü etkinliği büyük ilgi gördü
  23:48 Moskova'da düzenlenen Türkiye Günü etkinliği büyük ilgi gördü

  Rusya'nın başkenti Moskova'da, Rusya Uluslararası Forumu kapsamında düzenlenen Türkiye Günü etkinliğine Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği, Başkurdistan yetkilileri ve çok sayıda Rus vatandaşı katıldı. Etkinlikte Türk ve Başkurt halk oyunları gösterisi yapıldı, Başkurdistan'da geliştirilen teknolojiler tanıtıldı ve Rus vatandaşlarına Türkçe dersleri verildi.

 • Ayvalık açıklarında 20 düzensiz göçmen kurtarıldı
  23:39 Ayvalık açıklarında 20 düzensiz göçmen kurtarıldı

  Balıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında, yasa dışı yollarla Midilli Adası'na gitmek isterken Yunan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 20 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Göçmenler, insani yardımların ardından İl Göç İdaresine gönderildi.

 • Türkiye'nin ilk muharip gemisi TF-2000'in özellikleri ortaya çıktı
  22:22 Türkiye'nin ilk muharip gemisi TF-2000'in özellikleri ortaya çıktı

  Türk Deniz Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılamak adına başlatılan MİLGEM projesinden yeni haberler gelmeye devam ediyor. TF-2000'in tasarımı ve özellikleri açıklandı. Geminin boyutları, deplasman kapasitesi, hızı ve savunma sistemleri hakkında detaylar paylaşıldı.

 • Yunanistan unsurları tarafından geri itilen göçmenler kurtarıldı
  22:11 Yunanistan unsurları tarafından geri itilen göçmenler kurtarıldı

  Balıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında lastik bot içerisinde bulunan 20 düzensiz göçmen, Yunanistan unsurları tarafından Türk Karasularına geri itildikten sonra Sahil Güvenlik tarafından kurtarıldı. Göçmenler sağlık kontrolünden geçirildikten sonra karaya çıkartıldı.

 • Kiliseye Çevrilen Türk Eserleri Kitabı Tanıtıldı
  21:43 Kiliseye Çevrilen Türk Eserleri Kitabı Tanıtıldı

  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen tanıtımda, 19 ülkede bulunan ve kiliseye dönüştürülen Türk eserlerini anlatan 'Kiliseye Çevrilen Türk Eserleri' adlı kitap tanıtıldı. YTB Başkanı Abdullah Eren, yapılan çalışmaların soydaş ve akraba coğrafyadaki mimari eserleri gün yüzüne çıkarmayı ve tarihi acıları hatırlatmayı amaçladığını belirtti. Kitap, toplam üç cilt ve 1425 sayfadan oluşurken, Türkiye ve 19 ülkedeki kiliseye dönüştürülen Türk eserlerini ele almaktadır.

 • Türkiye ve Bulgaristan, Ortak Sorumluluklarla İlerliyor
  21:28 Türkiye ve Bulgaristan, Ortak Sorumluluklarla İlerliyor

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bulgaristan'ın Ankara Büyükelçiliğinde düzenlenen milli gün resepsiyonunda yaptığı konuşmada, Türkiye ve Bulgaristan'ın başarılarının ve sorumluluklarının ortak olduğunu vurgulayarak, iki ülkenin refah ve esenliği için birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Yılmaz, son dönemde gerçekleştirilen üst düzey ziyaretlerin ilişkileri güçlendirdiğini ve Türkiye ile Bulgaristan arasındaki çok yönlü işbirliğinin derinleşmeye devam ettiğini ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin Bulgaristan'da yaşayan soydaşlarının ülkenin gelişimine katkı sağlamasını önemsediğini ve desteklediğini söyledi.

 • Hüseyin Baş: 'Düne Kadar Sınır Mahkemeleri Kurup Teröristleri Davulla Zurnayla Karşılayanlar Bugün En Milliyetçiler Oldular, Sahtekarlığa Bakın'
  20:14 Hüseyin Baş: "Düne Kadar Sınır Mahkemeleri Kurup Teröristleri Davulla Zurnayla Karşılayanlar Bugün En Milliyetçiler Oldular, Sahtekarlığa Bakın"

  Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, İstanbul’da aday tanıtım toplantısında; “Düne kadar sınır mahkemeleri kurup teröristleri davulla zurnayla karşılayanlar, bugün en milliyetçiler oldular olaya bakar mısınız, sahtekarlığa bakın. Mesela, sağlıklı bir zihinle düşündüğünüzde, ‘Ben 15 gün önce İsveç'e o kadar salladım bunlar Kur'an yaktı, bunlar terör devleti dedim. Bugün ben O’nun NATO'ya girmesini kabul edemem’ demesi lazım, ama NATO'ya girmesine onay verdi. Bir değeri olan insan bunu yapar mı? Bir değeri olan insan bütün Türkiye'ye çağrı yapıp yüz binleri toplayıp, ‘İsrail'i lanetliyoruz, Filistin'in yanındayız’ deyip İsrail'le ticarete devam eder mi” dedi.

 • Limak Filarmoni Orkestrası Konserleriyle Deprem Bölgesindeki Mühendis Kızların Eğitimine Destek Olacak
  18:33 Limak Filarmoni Orkestrası Konserleriyle Deprem Bölgesindeki Mühendis Kızların Eğitimine Destek Olacak

  Limak Filarmoni Orkestrası, geleneksel yeni yıl konserleriyle İstanbul, İzmir ve Ankara'da dinleyicilerle buluştu. Konser gelirleriyle deprem bölgesindeki mühendis kızların eğitimine katkı sağlanacak. Limak Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, orkestranın Türkiye'yi müzikle buluşturmaya devam ettiğini ve sanatın iyileştirici gücüyle hayata dokunduklarını belirtti.

 • MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım: Cumhur İttifakı bu ülkenin sigortasıdır
  17:58 MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım: Cumhur İttifakı bu ülkenin sigortasıdır

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Cumhur İttifakı'nın Türk dünyasının ve İslam aleminin umudu olduğunu belirterek, ittifakın 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında kurulduğunu söyledi. Yıldırım, MHP'nin belediyecilikte başarılı olduğunu vurgulayarak, Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin geleceği olduğunu ifade etti.

 • Ümit Özdağ, Aydın ilçelerinde esnaf ziyaretlerinde bulundu
  17:45 Ümit Özdağ, Aydın ilçelerinde esnaf ziyaretlerinde bulundu

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Aydın'ın ilçelerinde esnaf ziyaretlerinde bulundu. İncirliova ilçesinde Sevgi Yolu'nu gezen Özdağ, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya tarafından yöresel ürünlerle ikram edildi. CHP İncirliova Belediye Başkan adayı Osman Gökmen ise Özdağ'a çiçek verdi. Özdağ, partisinin İncirliova ilçe binasının açılışını gerçekleştirdi ve Türkiye'nin dört bir yanını dolaştıklarını belirtti. Zafer Partisi'nin Türkiye'nin en hızlı yükselen partisi olduğunu vurgulayan Özdağ, ülkenin örtülü istilasına karşı direnen ve çalınan zenginliklerin iadesi için mücadele eden bir parti olduklarını ifade etti.

 • Adalet Bakanı: Yargımız tarafsız ve bağımsızdır, darbeciler hesap verecek
  17:38 Adalet Bakanı: Yargımız tarafsız ve bağımsızdır, darbeciler hesap verecek

  Türkiye siyasi tarihine kara bir leke olarak kazınan ve 'postmodern darbe' olarak adlandırılan 28 Şubat'ın yıl dönümünde İstanbul Üniversitesi'nde düzenlenen sempozyumda Adalet Bakanı Yılmaz Tunç konuşma yaptı. Tunç, yargının tarafsız ve bağımsız olduğunu vurgulayarak, darbecilere hesap sorulduğunu ve bundan sonra da benzer bir durumu düşünenlere karşı teyakkuzda olunacağını belirtti.

 • Büyükelçi Merve Safa Kavakcı: Başörtüsü yasağı demokrasiye bağlılığımız sayesinde kalktı
  17:11 Büyükelçi Merve Safa Kavakcı: Başörtüsü yasağı demokrasiye bağlılığımız sayesinde kalktı

  Büyükelçi Merve Safa Kavakcı, Bursa Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen bir konferansta yaptığı konuşmada, Türkiye'deki başörtüsü yasağının kalkmasının, Cumhurbaşkanı'nın dirayeti, vizyoner bakış açısı ve demokrasiye bağlılığı sayesinde gerçekleştiğini belirtti. Kavakcı, ayrıca başörtüsü yasağıyla ilgili çalışmalar yapmanın önemine değindi ve yasağın kadınlar üzerinden siyaset yapmanın kolay bir yol olduğunu vurguladı. Konuşmasında 28 Şubat dönemini de değerlendiren Kavakcı, bu dönemin bir darbe olduğunu ve başörtüsü yasağının farklı tezahürlerle hala devam ettiğini ifade etti.

 • Konya Yalıhüyük'te Dut Ağacı Fidanı Dikim Programı Düzenlendi
  17:01 Konya Yalıhüyük'te Dut Ağacı Fidanı Dikim Programı Düzenlendi

  Konya'nın Yalıhüyük ilçesinde düzenlenen dut ağacı fidanı dikim programında, Kaymakam Muhammed Sağır, dut ağacının Türk kültüründe huzuru, istikbali ve bereketi simgelediğini belirtti. Programda toprakla buluşturulan 100 dut fidanının ilçeye huzur, istikbal ve bereket getirmesi temenni edildi.

 • Nilüfer Belediyesi ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bursa Şubesi İş Birliğiyle Kadın Şehitler İçin Fidan Dikimi Yapıldı
  16:54 Nilüfer Belediyesi ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bursa Şubesi İş Birliğiyle Kadın Şehitler İçin Fidan Dikimi Yapıldı

  Nilüfer Belediyesi ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bursa Şubesi, Kurtuluş Savaşı döneminde Bursa'da şehit düşmüş kadınlar adına fidan dikimi gerçekleştirdi. Nilüfer Belediyesi'nin budama atıklarından elde edilen kompost gübreler kullanılarak 35 fidan toprakla buluşturuldu.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Bugün yargımız her zamankinden daha bağımsız ve tarafsızdır
  16:44 Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Bugün yargımız her zamankinden daha bağımsız ve tarafsızdır

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul 2 Nolu Barosu tarafından düzenlenen '28 Şubat Sempozyumu'nda yaptığı konuşmada, Türk yargısının bağımsız ve tarafsız olduğunu vurgulayarak, darbelerin ve vesayetçi anlayışın demokrasiye zarar verdiğini belirtti. Tunç, yapılan yapısal dönüşümlerle bir daha darbe olmaması için çalıştıklarını ve yeni bir anayasa ile demokrasiyi güçlendireceklerini ifade etti.

 • Kırgızistan-Türkiye İş Forumu Bişkek'te düzenlendi
  16:43 Kırgızistan-Türkiye İş Forumu Bişkek'te düzenlendi

  Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov'un himayesinde başkent Bişkek'te, Kırgızistan-Türkiye İş Forumu düzenlendi. Forum, Kırgızistan Bakanlar Kurulu Başkanı Akılbek Caparov, Ekonomi ve Ticaret Bakanı Daniyar Amangeldiyev, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Ahmet Sadık Doğan, Bişkek Belediye Başkanı Aybek Cunuşaliyev ve Türkiye'den gelen 60 kişilik iş insanı heyetinin katılımıyla gerçekleştirildi. Caparov, etkinliğin açılışında iki ülkenin ilişkilerini geliştirecek yeni fikirlere ve projelere açık olduklarını vurguladı. Türk iş insanlarını Kırgızistan'a yatırım yapmaya çağıran Caparov, Türkiye ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesini Kırgızistan'ın stratejik avantajı olarak değerlendirdi.

 • Alaeddin Yavaşca Anma Konseri Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek
  16:32 Alaeddin Yavaşca Anma Konseri Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek

  Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu'nda, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Alaeddin Yavaşca Anma Konseri'nde, ünlü sanatçı Ahmet Özhan sahne alacak. Konserde, İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu eşliğinde 18 parça seslendirilecek. Konser, Prof. Dr. Yavaşca'nın doğum günü haftasında saat 20.00'de başlayacak.

 • Prof. Dr. Fuat Sezgin'e Vefa Programı Paneli Düzenlendi
  16:28 Prof. Dr. Fuat Sezgin'e Vefa Programı Paneli Düzenlendi

  Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı tarafından düzenlenen '100. Doğum Yılında Prof. Dr. Fuat Sezgin'e Vefa' programı kapsamında Atatürk Kültür Merkezi'nde panel düzenlendi. Panelde, Fuat Sezgin'in 'Arap-İslam Bilimler Tarihi' adlı eserinin tanıtımı yapıldı ve konuşmalar gerçekleştirildi. Bilal Erdoğan, panelde yaptığı konuşmada, İslam medeniyetinin bilimler tarihindeki önemine vurgu yaparak, Fuat Sezgin'in çalışmalarının önemini vurguladı. Ayrıca, Fuat Sezgin'in eserlerinin dijitalleştirilerek yaygın erişime açılacağı ve çevirilerinin yapılacağı belirtildi.

 • Türklerin AB'ye sığınma başvuruları rekora koştu! İlk 3'e girdik
  16:26 Türklerin AB'ye sığınma başvuruları rekora koştu! İlk 3'e girdik

  2023'te Avrupa Birliği ülkelerine yapılan sığınma başvuruları, Türk vatandaşlarının başvurularının da dahil olduğu 101 bin kişiyle rekor düzeye ulaştı. Türk vatandaşları, Suriyeliler ve Afganlar'dan sonra en fazla sığınma talep eden grup oldu. Ancak AB ülkeleri, Türk vatandaşlarına sığınma hakkı tanımada giderek daha az olumlu yanıt veriyor.

 • Hull City, Antalya'ya kampa geliyor
  16:05 Hull City, Antalya'ya kampa geliyor

  İngiltere Championship takımlarından Hull City, Antalya'ya kamp yapmak üzere gelecek. Kulübün resmi hesabından yapılan açıklamada, takımın 18 Mart'ta kampa gireceği ve Türk iş insanı Acun Ilıcalı'nın sahip olduğu takımın kampının 23 Mart'ta sona ereceği belirtildi. Ayrıca, 100 Hull Cityli taraftarın da takımlarının antrenmanlarını izleme şansı bulacağı ve takımın kentte hazırlık maçı da yapacağı bilgisi paylaşıldı.

 • Türkçe, Romanya'da Tercih Edilen Bir Ders Haline Geliyor
  15:53 Türkçe, Romanya'da Tercih Edilen Bir Ders Haline Geliyor

  Yunus Emre Enstitüsü tarafından yürütülen Tercihim Türkçe Projesi ile Romanya'da Türkçe dersleri başladı. Proje kapsamında Bükreş'teki 6 okulda Türkçe öğretimi yapılıyor. Proje, Romanya geneline yayılmayı hedefliyor.

 • WKF Hakem Kurulu Başkanı Türk hakemlere eğitim verdi
  15:43 WKF Hakem Kurulu Başkanı Türk hakemlere eğitim verdi

  Dünya Karate Federasyonu (WKF) Hakem Kurulu Başkanı Javier Escalante, Türk hakemlere değişen kurallar hakkında eğitim verdi. Türkiye Karate Federasyonu (TKF) Başkanı Aslan Abid Uğuz, seminerin ardından Escalante'ye teşekkür etti ve plaket verdi.

 • 28 Şubat mağduru öğrenciler yaşadıklarını anlattı
  15:40 28 Şubat mağduru öğrenciler yaşadıklarını anlattı

  Türkiye'de tarihe 'postmodern darbe' olarak geçen 28 Şubat'ın 27'nci yıl dönümünde mağdur öğrenciler, yaşadıklarını İHA'ya anlattı. Öğrenciler, darbe sebebiyle mezuniyetlerinin geç olmasından dolayı birçok mağduriyet yaşadıklarını belirtti. Ayrıca, başörtüsü yasağının kalkmasıyla birlikte birçok mağduriyetin devam ettiği vurgulandı.

 • 28 Şubat Darbesi Türk demokrasi tarihinde kara bir leke olarak geçti
  15:30 28 Şubat Darbesi Türk demokrasi tarihinde kara bir leke olarak geçti

  AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Hatice Yeliz Sipahi, 28 Şubat Darbesi'nin Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirtti. Sipahi, darbe sürecinde yaşanan mağduriyetlere değinerek genç kızların üniversitelere başörtüsü ile giremediğini ve gençlerin eğitim haklarından mahkum bırakıldığını hatırlattı. Ayrıca, katsayı adaletsizliğiyle gençlerin istedikleri okulda eğitim almalarının önünün kapatıldığını ve temel hakların engellendiğini ifade etti. Sipahi, Türk milletinin iradesine vurulan her darbeye gereken yanıtı verdiğini ve darbecileri tarihe gömdüğünü vurgulayarak, millet iradesini egemen kılma ve güçlü Türkiye'yi inşa etme mücadelesine kararlılıkla devam ettiklerini belirtti.

 • AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı: 28 Şubat Darbesi Türkiye'nin kara lekesidir
  15:05 AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı: 28 Şubat Darbesi Türkiye'nin kara lekesidir

  AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Ali Deresoy, 28 Şubat darbesinin insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirterek, darbenin vesayetçilerin hukuksuzluğunu ve kirli hesaplarını gösterdiğini söyledi. Deresoy, darbenin siyasete, demokrasiye ve insan haklarına yapılan bir saldırı olduğunu vurgulayarak, milletin 15 Temmuz'da verdiği mücadele ile darbe dönemlerinin bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömüldüğünü ifade etti.

 • 28 Şubat mağduru Akademisyen Koçakoğlu: '28 Şubat'ı hatırlatmak gibi bir gayemiz yok, gayemiz 28 Şubat'ı unutturmamaktır'
  14:40 28 Şubat mağduru Akademisyen Koçakoğlu: "28 Şubat'ı hatırlatmak gibi bir gayemiz yok, gayemiz 28 Şubat'ı unutturmamaktır"

  Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen 28 Şubat sürecinde, üniversiteyi başörtüsü çıkarttırılarak okumak zorunda bırakılan Akademisyen Bedia Koçakoğlu, "Bazen ses yükselttiklerini duyuyoruz, 'Bitmedi ajitasyonunuz, duygu sömürüsü yapmaktan da yılmadınız, 27 sene geçmiş aradan...

 • 28 Şubat Mağdurları İHA'ya Konuştu
  13:22 28 Şubat Mağdurları İHA'ya Konuştu

  Türkiye'de tarihe 'postmodern darbe' olarak geçen 28 Şubat'ın 27'nci yıl dönümünde mağdur öğrenciler, yaşadıklarını İHA'ya anlattı. Memur-Sen ve birçok sivil toplum kuruluşunun işbirliğinde gerçekleştirilen '27. Yılında 28 Şubat Mağdurlarının Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı'nın sonuç raporu, Memur-Sen Genel Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısı ile açıklandı. 28 Şubat'ta mağduriyet yaşayan öğrenciler, toplantı sonrasında İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulundu.

 • Azerbaycan Milli İlimler Akademisi'nde TÜBİTAK koordinasyon merkezi açıldı
  13:17 Azerbaycan Milli İlimler Akademisi'nde TÜBİTAK koordinasyon merkezi açıldı

  Azerbaycan Milli İlimler Akademisi'nde (AMİA), Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nun (TÜBİTAK) koordinasyon merkezi açıldı. Merkezde TÜBİTAK'ın ürünlerinin tanıtımı yapılacak ve iki kurum arasındaki iletişim sağlanacak. TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal'a AMİA'dan fahri profesörlük unvanı verildi.

 • GÖRÜŞ- Postmodern değil gerçek bir darbe: 28 Şubat
  13:01 GÖRÜŞ- Postmodern değil gerçek bir darbe: 28 Şubat

  Gazeteci Meryem İlayda Atlas, "28 Şubat darbesi"nin Türk demokrasisini ve toplum dinamiklerini nasıl etkilediğini AA Analiz için kaleme aldı. 28 Şubat darbesi, başörtüsü yasağı, katsayı uygulaması ve muhafazakar iş insanlarına yönelik baskılar gibi birçok sorunu beraberinde getirdi. Bu darbe, demokrasiye ve toplumsal birlikteliğe büyük zararlar verdi ve hala etkisini sürdürmektedir.

 • Eski Yugoslavya'da Türklük davası için söyleşi düzenlendi
  12:58 Eski Yugoslavya'da Türklük davası için söyleşi düzenlendi

  Eski Yugoslavya'da 76 yıl önce Türklük davası, milli ve manevi değerlerin müdafaası uğruna canlarını feda eden Yücel Teşkilatı şehitleri anısına Kosova'nın güneyindeki Prizren şehrinde söyleşi düzenlendi. Söyleşide, Yücel Teşkilatı, haksız ve hayali itham ile gerekçelerle dönemin rejimi tarafından idam edilen Yücelciler hakkında bilgiler verildi.

 • Menemen Belediyesi 38. Ulukent Yağlı Güreşleri'ne ev sahipliği yapacak
  12:28 Menemen Belediyesi 38. Ulukent Yağlı Güreşleri'ne ev sahipliği yapacak

  Menemen Belediyesi, Türkiye'nin en ünlü başpehlivanlarını Ulukent'te buluşturmaya hazırlanıyor. 3 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek yağlı güreşlere geniş katılım bekleniyor.

 • AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı: 28 Şubat'ta balans ayarı vermeye çalışanlar kısa sürede balans ayarına uğradılar
  12:28 AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı: 28 Şubat'ta balans ayarı vermeye çalışanlar kısa sürede balans ayarına uğradılar

  AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Cemal Güngör, 28 Şubat darbesinin Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirterek, darbenin siyasete, demokrasiye ve insan haklarına balans ayarı vermeye çalışanların kısa sürede balans ayarına uğradığını ifade etti. Güngör, karanlık darbe dönemlerinin 15 Temmuz gecesi milletin verdiği mücadeleyle bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömüldüğünü aktardı ve AK Parti'nin millet iradesini egemen kılma ve güçlü Türkiye'yi inşa etme mücadelesine kararlılıkla devam ettiğini vurguladı.

 • Malatya'da 28 Şubat protestosu: Kentin ilk renkli gazetesi siyah-beyaz basıldı
  12:14 Malatya'da 28 Şubat protestosu: Kentin ilk renkli gazetesi siyah-beyaz basıldı

  Malatya'da yayımlanan Sonsöz Gazetesi, 28 Şubat postmodern darbesini protesto etmek amacıyla siyah-beyaz basıldı. Gazetenin imtiyaz sahibi Ali Er, 28 Şubat'ın Türk milleti üzerindeki etkisini hatırlatmak ve unutturmamak için bu kararı aldıklarını belirtti. Er, 28 Şubat sürecinde yaşanan mağduriyetleri anlatarak, bugün artık demokrasinin yerleştiğini ve başörtülü-başı açık birlikte eğitim alındığını vurguladı. Sonsöz Gazetesi, her yıl 28 Şubat'ta siyah-beyaz basmaktadır.

 • Gaziantep'te gençler arasında bisiklet kullanımı yaygınlaşıyor
  11:58 Gaziantep'te gençler arasında bisiklet kullanımı yaygınlaşıyor

  Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde dezavantajlı bölgede kurulan 'pump track' parkuruyla, gençler arasında bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması hedefleniyor. Çıksorut Millet Bahçesi'nde yapılan parkta gençler bisiklet, kaykay, paten veya skuter sporları yapabiliyor. Şehitkamil Belediyespor Kulübü Antrenörü Jale Türk, bisiklet sporunu yaymak ve gençleri teşvik etmek istediklerini belirtti.

 • DOSYA HABER/HAVACILIĞIN ALTIN ÇAĞI - GÖRÜŞ - KAAN, Türkiye'yi güçlü ve seçkin bir kulübün üyesi yapacak
  11:48 DOSYA HABER/HAVACILIĞIN ALTIN ÇAĞI - GÖRÜŞ - KAAN, Türkiye'yi güçlü ve seçkin bir kulübün üyesi yapacak

  Dr. Can Kasapoğlu, milli muharip uçak KAAN'ın Türk savunma sanayii için önemini ve uluslararası rekabeti nasıl etkileyeceğini AA Analiz için kaleme aldı.

 • Tekerlekli Sandalyede Engellilere Örnek Olan Milli Sporcu Ümit Burunlular
  11:48 Tekerlekli Sandalyede Engellilere Örnek Olan Milli Sporcu Ümit Burunlular

  Çanakkale'de trafik kazası sonucu tekerlekli sandalyeye bağımlı hale gelen milli sporcu Ümit Burunlular, bilek güreşi ve gülle atmada elde ettiği başarılarla engellilere örnek oluyor. 20 yıldır tekerlekli sandalyede yaşayan Burunlular, Avrupa ve dünya şampiyonlukları kazanarak Türkiye'yi temsil etmeye devam ediyor. Antrenmanlarını Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şubesinde sürdüren Burunlular, 2024 yılında da önemli başarılar elde etmeyi hedefliyor.

 • Siirt 3. Komando Tugayı Personeli Türk Kızılay'ın Kan Bağışı Kampanyasına Destek Verdi
  11:41 Siirt 3. Komando Tugayı Personeli Türk Kızılay'ın Kan Bağışı Kampanyasına Destek Verdi

  Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı personeli, Türk Kızılay'ın kan bağışı kampanyasına destek verdi. Vali ve Belediye Başkan Vekili Kemal Kızılkaya öncülüğünde başlatılan kampanyaya katılan askeri personel kan bağışında bulundu. Kampanyanın ilk haftasında 660 ünite kan bağışı yapılarak rekor kırıldı. Siirt halkı ve sivil toplum kuruluşları da kampanyaya destek olmaya davet edildi.

 • ATO Başkanı: Türkiye ile Bangladeş arasındaki ticaret hacmi 1 milyar doları aştı
  11:31 ATO Başkanı: Türkiye ile Bangladeş arasındaki ticaret hacmi 1 milyar doları aştı

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye ile Bangladeş arasındaki dış ticaret hacminin 1 milyar dolar eşiğini aştığını belirterek, "Bangladeş ile ülkemizin ticaretini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın işaret ettiği 3 milyar dolar seviyesine yükseltmek için Ankara Ticaret Odası olarak çalışmaya hazırız" dedi.

 • Adana Gönülleri Gönüllere Bağlama Günleri
  11:20 Adana Gönülleri Gönüllere Bağlama Günleri

  Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Konservatuarı tarafından düzenlenen etkinlik, Türk Halk Müziği'ne ithaf edilecek ve Karacaoğlan'a özel bir panelle başlayacak.

 • Japonya Büyükelçisi: Türkiye ile üçüncü ülkelerle işbirliği yapmanın zamanı geldi
  11:16 Japonya Büyükelçisi: Türkiye ile üçüncü ülkelerle işbirliği yapmanın zamanı geldi

  Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Katsumata Takahiko, Türk ve Japon hükümetlerinin 'Ekonomik Ortaklık Anlaşması' görüşmelerini sürdürdüğünü belirterek, 'Sadece ikili ekonomik ilişkilerde kalmak değil, artık üçüncü ülkelerle daha geniş kapsamlı işbirliği yapmamızın zamanının geldiğini düşünüyorum.' dedi. Katsumata, Türkiye-Japonya diplomatik ilişkilerinin 100. yılı vesilesiyle AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

 • Erzincan Gençlik Merkezleri Arası Spor Lig Turnuvası Başladı
  10:46 Erzincan Gençlik Merkezleri Arası Spor Lig Turnuvası Başladı

  Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen Gençlik Merkezleri arası Spor Lig Turnuvası, Geleneksel Türk Okçuluğu turnuvası ile başladı. Yarışmada kızlar kategorisinde Sibel Özkaya birinci olurken erkekler kategorisinde Yusuf Çullu birinci oldu. Derece alan gençler Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandılar. Turnuva, gençler arasında dostluk ve dayanışmayı pekiştirirken, sporun birleştirici gücünü de ortaya koyacak.

 • Menkul Satış Sözleşmelerinde Türk Lirası Zorunluluğuna İstisnalar Getirildi
  10:20 Menkul Satış Sözleşmelerinde Türk Lirası Zorunluluğuna İstisnalar Getirildi

  Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemeyle, taşıt satış sözleşmeleri dışındaki menkul satış sözleşmelerinde Türk lirasıyla ödeme yapma zorunluluğuna bazı istisnalar getirildi. Değişiklik, sektörlerden gelen talepler ve uygulamadaki sorunların değerlendirilmesi sonucunda yapıldı. Tebliğe göre, belirtilen istisnalar dışında ödeme yükümlülükleri Türk lirasıyla yerine getirilmeye devam edecek.

 • Türk Kızılayı Küre ilçesinde kan bağışı kampanyası düzenledi
  10:02 Türk Kızılayı Küre ilçesinde kan bağışı kampanyası düzenledi

  Türk Kızılay ekipleri, Kastamonu'nun Küre ilçesinde düzenlediği kampanyada 43 ünite kan bağışı topladı. Küre Kaymakamı Cezmi Kandemir, kan toplama aracını ziyaret ederek, görevlilerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • Kapıkule Sınır Kapısında Beyan Edilmeyen 153 Bin Euro Bulundu
  10:00 Kapıkule Sınır Kapısında Beyan Edilmeyen 153 Bin Euro Bulundu

  Hollanda'dan getirilip Türkiye üzerinden Irak'a götürülmek istenen bir tırda, Kapıkule sınır kapısının karşı kısmındaki Kaptan Andreevo Emniyet Müdürlüğü gümrük memurları tarafından beyan edilmeyen 153 bin euro bulundu. Tırın detaylı bir gümrük incelemesine tabi tutulması sonucunda, yarı römorkun soğutma ünitesinde euro banknot paketleri bulundu. Haskovo - Svilengrad Bölge Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, 153 bin euroya el konuldu ve ön duruşma başlatıldı. Kaptan Andreevo sınır kapısında 2024 yılından bu yana toplamda 750 milyon euro beyan edilmeyen para ele geçirildi.

 • Osmanlı Sancağı'nın Muhafaza Edildiği Sancak Köşkü Restorasyonu Tamamlandı
  09:33 Osmanlı Sancağı'nın Muhafaza Edildiği Sancak Köşkü Restorasyonu Tamamlandı

  Osmanlı sancağının muhafaza edilmesi amacıyla 16. yüzyılda inşa edilen Sancak Köşkü'nün restorasyon çalışmaları tamamlandı. İstanbul Valiliği, 2021 yılında başlattığı çalışma kapsamında, Sultan 2. Beyazıt döneminde (1596) Sadrazam Davut Paşa tarafından yaptırılan Sancak Köşkü'nün, aslına uygun bir şekilde yeniden inşa edilmesi için proje hazırladı. Köşk, çevre düzenlemelerinin de tamamlanmasıyla yeniden hizmete açıldı. Törenle açılışı yapılan köşkte, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü hocaları ve öğrencileri tarafından hazırlanan tezhip ve hat sanatı eserleri sergilendi.

 • Çeşme açıklarında 18 düzensiz göçmen kurtarıldı
  04:11 Çeşme açıklarında 18 düzensiz göçmen kurtarıldı

  İzmir'in Çeşme ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından biri çocuk 18 düzensiz göçmen kurtarıldı. Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen can salındaki göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • Hüseyin Aytekin: Önümüzdeki sezon Ankara'nın Avrupa'da temsil edilmesini istiyoruz
  27 Şub Hüseyin Aytekin: Önümüzdeki sezon Ankara'nın Avrupa'da temsil edilmesini istiyoruz

  MKE Ankaragücü Basın Sorumlusu Hüseyin Aytekin, MKE Ankaragücü'nün önümüzdeki sezon Ankara'yı Avrupa'da temsil etmek istediğini söyledi. Aytekin ayrıca, hakem hatalarının konuşarak çözülemeyeceğini ve Türk futbolunun sıkıntılı bir dönemden geçtiğini belirtti.

 • MKE Ankaragücü Basın Sorumlusu: Önümüzdeki sezon bu şehrin Avrupa'da temsil edilmesini istiyoruz
  27 Şub MKE Ankaragücü Basın Sorumlusu: Önümüzdeki sezon bu şehrin Avrupa'da temsil edilmesini istiyoruz

  MKE Ankaragücü Basın Sorumlusu Hüseyin Aytekin, Ziraat Türkiye Kupası'nda başarılı bir performans sergileyerek Avrupa'da temsil edilmek istediklerini belirtti. Aytekin ayrıca, takımın hedeflerine ulaşması için oyuncuların ve yönetimin büyük bir isteği olduğunu ifade etti.

 • Fatih Sultan Mehmet'in hayatını ele alan 'Mehmed: Fetihler Sultanı' dizisi başladı
  27 Şub Fatih Sultan Mehmet'in hayatını ele alan 'Mehmed: Fetihler Sultanı' dizisi başladı

  TRT 1'de yayınlanmaya başlayan 'Mehmed: Fetihler Sultanı' dizisi, Fatih Sultan Mehmet'in hayatını konu alıyor. Dizinin ilk bölüm izlemesine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, oyuncular ve teknik ekip katıldı. Türk dizileri dünya genelinde büyük ilgi görüyor ve 170'ten fazla ülkede 750 milyon kişiye ulaşıyor. Dizi, Osmanlı Devleti'nin önemli zaferlerinden birine ışık tutacak olmasıyla da büyük bir önem taşıyor.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'de Türk iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi
  27 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'de Türk iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'nin başkenti Londra'da Türk iş dünyası temsilcilerinin yanı sıra Türk ve Kıbrıslı Türk toplum temsilcileriyle bir araya geldi. Yılmaz, Türkiye'nin ekonomik büyümesi, turizm gelirleri, enflasyonla mücadele ve yapısal reformlar hakkında açıklamalarda bulundu.

 • TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Türkiye dünyada en çok ülkeye ihracat yapan ülke
  27 Şub TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Türkiye dünyada en çok ülkeye ihracat yapan ülke

  TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Türk özel sektörünün müthiş başarı hikayesi yazdığını ve dünyada en çok ülkeye ihracat yapan ülke olduğunu belirtti. Hisarcıklıoğlu, Türkiye'yi dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasında görmeyi hedeflediklerini söyledi. Ayrıca, BTSO Başkanı İbrahim Burkay da reel sektörün zorluklarını ve ekonomi politikalarının önemini vurguladı.

 • Rusya, petrol ihracatını altı ay süreyle askıya alacak
  27 Şub Rusya, petrol ihracatını altı ay süreyle askıya alacak

  Rusya, tüketicilerin ve çiftçilerin artan talebi ve rafinerilerinde planladığı bakım çalışmaları öncesinde iç talebi karşılamaya yetecek yakıtı garanti altına almak için 1 Mart'tan itibaren petrol ihracatını altı ay süreyle askıya alacağını açıkladı. Rusya Başbakan Yardımcısı Alexander Novak'ın duyurduğu karar, 2023 yılında Rusya'nın en büyük ihracatçıları arasında olan Türkiye'yi de etkileyecek.

 • Cevdet Yılmaz, İngiltere Başbakan Yardımcısı Dowden'le görüştü
  27 Şub Cevdet Yılmaz, İngiltere Başbakan Yardımcısı Dowden'le görüştü

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere Başbakan Yardımcısı Oliver Dowden ile bir araya geldi. Görüşmede, Türkiye-İngiltere arasındaki ikili ilişkiler, ticaret ve yatırımlar, serbest ticaret anlaşmasının genişletilmesi gibi konular ele alındı. Yılmaz, İngiltere ile olan ilişkilerin iyi olduğunu ve her alanda diyaloğun sürdüğünü belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'de Türk iş dünyası ve Kıbrıslı Türk toplum temsilcileriyle buluştu
  27 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'de Türk iş dünyası ve Kıbrıslı Türk toplum temsilcileriyle buluştu

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'nin başkenti Londra'da gerçekleştirdiği temaslar kapsamında Türk iş dünyası temsilcilerinin yanı sıra Kıbrıslı Türk toplum temsilcileriyle buluştu. Yılmaz, Türkiye'nin ekonomik büyümesi, enflasyonla mücadele, turizm gelirleri ve yapısal reformlar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 • Özbekistan'da düzenlenen Uzbuild-2024 İnşaat Fuarı'na Türk şirketleri yoğun ilgi gösterdi
  27 Şub Özbekistan'da düzenlenen Uzbuild-2024 İnşaat Fuarı'na Türk şirketleri yoğun ilgi gösterdi

  Taşkent'te düzenlenen Uzbuild-2024 İnşaat Fuarı'na 62 Türk şirketi milli katılım organizasyonuyla yer aldı. Fuarda inşaat malzemeleri, iç tasarım, inşaat makineleri gibi birçok sektör temsil edildi. Türk işadamları, Özbekistan'ın büyük inşaat sektöründe önemli bir pay almayı hedefliyor.

 • Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Necmettin Erbakan'ı anma töreninde konuştu
  27 Şub Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Necmettin Erbakan'ı anma töreninde konuştu

  Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Milli Görüş hareketinin kurucu lideri ve Türk siyasetinin 'Erbakan Hoca'sı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı vefatının 13. yıldönümünde andı.

 • Okx, Türkiye'deki Yerel Platformu Okx Tr'yi Tanıttı Okx Başkanı Hong Fang: 'Bu Pazarı Küresel Stratejimizin Çok Önemli Bir Parçası Olarak Görüyoruz'
  27 Şub Okx, Türkiye'deki Yerel Platformu Okx Tr'yi Tanıttı Okx Başkanı Hong Fang: "Bu Pazarı Küresel Stratejimizin Çok Önemli Bir Parçası Olarak Görüyoruz"

  Küresel teknoloji şirketi ve kripto para borsası OKX, kripto para platformu OKX TR'yi Türkiye'de kullanıma sundu. OKX Başkanı Hong Fang, "Türkiye'ye gelmeyi çok ciddiye alıyoruz. Bu pazarı bizim için çok önemli ve özel bir pazar olarak görüyoruz. Daha önce de konuştuğumuz gibi, bu ülke batı ile doğu arasında bir yerde bulunuyor, bize küresel sahnede çok özel coğrafi ve kültürel anlamlar sunuyor. Harika bir yetenek havuzuna sahip, bu yetenek havuzuna sayesinde çok güçlü bir yerel ekip kurabildiğimiz için çok gururluyuz" dedi.

 • Türkiye'nin Kahire Büyükelçiliği, Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası Etkinliği düzenledi
  27 Şub Türkiye'nin Kahire Büyükelçiliği, Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası Etkinliği düzenledi

  Türkiye'nin Kahire Büyükelçiliği, Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun katılımıyla 'Babamın Arkadaşı Mehmet Akif' adlı seminer düzenledi. Seminere Türkiye'nin Kahire Büyükelçisi, İhsanoğlu, Türkoloji bölümlerinden profesörler, akademisyenler ve basın mensupları katıldı. Büyükelçi, Mehmet Akif Ersoy'un Türk halkının tarih sahnesine çıkışında manevi bir güç kaynağı olduğunu belirtti ve gelecek dönemde projelerin hayata geçirileceğini söyledi. Ayrıca, Mehmet Akif Ersoy'un yaşadığı evin müzeye dönüştürülmesi temennisinde bulunuldu.

 • Türkiye İhsan Yener İnternet Bilgisayar Klavye Şampiyonası Sonuçlandı
  27 Şub Türkiye İhsan Yener İnternet Bilgisayar Klavye Şampiyonası Sonuçlandı

  Türkiye İhsan Yener İnternet Bilgisayar Klavye Şampiyonası sonuçlanırken, dereceye girenler ülkeyi Polonya'da yapılacak şampiyonada temsil edecek. Bu yıl 28 il ve 81 okuldan 380 kişinin katıldığı şampiyonada 24 yarışçı madalya kazandı. Kazananlar, Dünya Bilgisayar Klavye Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek.

 • Bulgaristan'ın Nessebar şehri Ankara'da tanıtıldı
  27 Şub Bulgaristan'ın Nessebar şehri Ankara'da tanıtıldı

  Bulgaristan'ın Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen etkinlikte, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Nessebar şehri, başkentte tanıtıldı. Etkinlikte, Nessebar'ın tarihi güzellikleri, turistik yerleri ve yöresel lezzetleri hakkında bilgi verildi. Büyükelçi Tcholakov, Bulgaristan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin önemine vurgu yaparak, Türk vatandaşlarının Bulgaristan'ın güzelliklerinden faydalanmasını istedi.

 • Macaristan'da Türk-Macar Kültür Yılı etkinliği: Sultanın Kayıp Piyanosu
  27 Şub Macaristan'da Türk-Macar Kültür Yılı etkinliği: Sultanın Kayıp Piyanosu

  Macaristan'daki Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü'nde, 2024 Türk-Macar Kültür Yılı kapsamında 'Sultanın Kayıp Piyanosu' isimli etkinlik düzenlendi. Etkinlikte, Sultan II. Abdülhamit'in müzik dünyasına etkileri ve Osmanlı-Macar kültürlerinin müzik alanındaki etkileşimi ele alındı.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Türk Havacılığı Altın Çağını Yaşıyor
  27 Şub Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Türk Havacılığı Altın Çağını Yaşıyor

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, havacılık sektörünün; ana ve alt yüklenicileri, KOBİ'leri, araştırma kuruluşları, üniversiteleri, geliştirdiği özgün ürünleri ve ihracat potansiyeliyle ülkenin en önemli ve gelişim gösteren sektörlerinden biri haline geldiğini belirterek,...

 • Türk ve Afrikalı iş insanları WCI Forumu'nda küresel işbirliği fırsatı için bir araya geldi
  27 Şub Türk ve Afrikalı iş insanları WCI Forumu'nda küresel işbirliği fırsatı için bir araya geldi

  İstanbul 10'uncu Dünya Sektörler Arası İşbirliği Forumu'na (WCI Forum) ev sahipliği yapan Türkiye, Afrika'nın 50 farklı ülkesinden gelen 1500'e yakın iş insanı ile buluştu. İki gün süren etkinlikte, işbirliği fırsatları değerlendirildi ve gelecekteki ticaret ve yatırım potansiyeli tartışıldı. Türkiye'nin Afrika'ya olan ihracatı ve hizmet ihracatının artırılması hedefleniyor.

 • Yeniden Refah Partisi Milletvekili: 28 Şubat Türk milletinin bütün değerlerine karşı işlenen bir suç
  27 Şub Yeniden Refah Partisi Milletvekili: 28 Şubat Türk milletinin bütün değerlerine karşı işlenen bir suç

  Yeniden Refah Partisi Konya Milletvekili Ali Yüksel, 28 Şubat darbesinin sadece Necmettin Erbakan'a karşı değil Türk milletinin bütün değerlerine karşı işlenen bir suç olduğunu belirtti. Yüksel, 28 Şubat'ın Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak kazınan, demokrasiye ve insan haklarına vurulan en ağır darbelerden biri olduğunu ifade etti. Yüksel, bu tür karanlık dönemlerin ve darbelerin faillerini asla unutmayacaklarını vurgulayarak, Türk milletinin tek arzusunun, geçmişte yaşanan üzücü durumların tekrarlanmaması olduğunu söyledi.

 • Dubai'ye Türklerden Yoğun İlgi
  27 Şub Dubai'ye Türklerden Yoğun İlgi

  eVize ile Aylık 40bin yolcu kapasitesine ulaşıldı Son yıllarda, Avrupa ve Amerika'nın Türk vatandaşlarına yönelik sıkılaştırdığı vize politikaları, pek çok kişiyi alternatif destinasyon arayışına itti. Bu süreçte, Dubai gibi dinamik şehirler, Türklerin yeni gözdesi haline geldi. Dubai, sunduğu çeşitlilik ve fırsatlarla, Türk vatandaşlarını kendine çekmeyi başardı.

 • Samsun'da düzenlenen kurslarla meslek öğrenenler çalışma hayatına atılıyor
  27 Şub Samsun'da düzenlenen kurslarla meslek öğrenenler çalışma hayatına atılıyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi ve İlkadım Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen kurslara katılan kursiyerler, meslek öğrenerek çalışma hayatına atılıyor. Açılan 'Aşçı Yardımcılığı ve Türk Mutfağı' kursunda kursiyerlere Samsun'un yöresel yemekleri ve Türk mutfağı yemekleri hakkında detaylı eğitimler veriliyor. Kursiyerler, mutfak tekniklerinde donanım sahibi oluyor ve iş bulma imkanı elde ediyor. Kurs sonunda 'Meslek Eğitim Belgesi' alacak olan kursiyerler, Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle çalışma hayatına katılacaklar.

 • Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı, Kızılay'a Kan Bağışında Bulundu
  27 Şub Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı, Kızılay'a Kan Bağışında Bulundu

  Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı işletmesi, Türk Kızılay'ının kan ihtiyacını karşılamak için düzenlenen kurtarma ve yangınla mücadele temel eğitimine katılan personelce kan bağışında bulundu.

 • Marmara Kariyer Fuarı'nda 'Dünyada ve Türkiye'de E-spor' paneli düzenlendi
  27 Şub Marmara Kariyer Fuarı'nda 'Dünyada ve Türkiye'de E-spor' paneli düzenlendi

  Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Marmara Kariyer Fuarı'nda 'Dünyada ve Türkiye'de E-spor' paneli gerçekleştirildi. Panelde Türkiye Espor Federasyonu Genel Koordinatörü Talha Karataş, Türkiye'nin e-spor alanındaki başarılarını ve uluslararası temsilini anlattı. Ayrıca Hado Türkiye Direktörü Koray Erdemir, hado sporunun artırılmış gerçeklikle yapılan bir e-spor branşı olduğunu belirtti. Fuar, çeşitli sektörlerden 1071 firmanın katılımıyla devam ediyor.

 • Web Summit Katar'da Türkiye Adası Kuruldu
  27 Şub Web Summit Katar'da Türkiye Adası Kuruldu

  Dünyanın en önemli teknoloji ve girişimcilik etkinliklerinden biri olan Web Summit, Katar'ın ev sahipliğinde düzenleniyor. Türkiye'den 24 teknoloji girişimi etkinliğe katılırken, Türkiye Adası'nda lojistik, eğitim, sağlık, tarım gibi farklı alanlarda yenilikçi çözümler sunan girişimler sergileniyor. Etkinlik, Türk girişimlerin Ortadoğu ve Afrika pazarına yönelik ilgisini de çekiyor.

 • Eskişehir'i TÜBİTAK Yayınlarıyla Buluşturuyoruz Projesi İmza Töreni Gerçekleştirildi
  27 Şub Eskişehir'i TÜBİTAK Yayınlarıyla Buluşturuyoruz Projesi İmza Töreni Gerçekleştirildi

  'Eskişehir'i TÜBİTAK Yayınlarıyla Buluşturuyoruz Projesi'nin imza törenine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Biliyoruz ki eğer gençlerimizi doğru yetkinliklerle buluşturursak, onlara hayallerinin peşinden gitme fırsatı sunarsak Türkiye Yüzyılı'nın mimarı gençlerimiz...

 • İstanbul'da düzenlenen WCI Forum, Türkiye ve Afrika arasındaki ticaret ve yatırım fırsatlarını değerlendiriyor
  27 Şub İstanbul'da düzenlenen WCI Forum, Türkiye ve Afrika arasındaki ticaret ve yatırım fırsatlarını değerlendiriyor

  İstanbul, 10. Dünya Sektörler Arası İşbirliği Forumu'na ev sahipliği yapıyor. Afrika'nın 50 farklı ülkesinden gelen 1500'e yakın iş insanı ile Türkiye'den 400'ü aşkın üretici, İstanbul'da buluştu. Forum, Türkiye ve Afrika arasındaki ticaret ve yatırım fırsatlarını değerlendirmek amacıyla düzenleniyor. İki gün sürecek olan etkinlikte, iş insanları ve üreticiler ikili iş görüşmeleri yapacak ve işbirliği fırsatlarını değerlendirecekler.

 • Üsküp'te Yücel Teşkilatı şehitleri için anma programı düzenlendi
  27 Şub Üsküp'te Yücel Teşkilatı şehitleri için anma programı düzenlendi

  Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te, 76 yıl önce Türklük davası, milli ve manevi değerlerin müdafaası uğruna canlarını feda eden Yücel Teşkilatı şehitleri için anma programı düzenlendi.

 • Kerem Aktürkoğlu, Galatasaray'da kariyerinin en iyi sezonunu yaşıyor
  27 Şub Kerem Aktürkoğlu, Galatasaray'da kariyerinin en iyi sezonunu yaşıyor

  Galatasaray'ın milli yıldızı Kerem Aktürkoğlu, Bitexen Antalyaspor maçında attığı 2 golle takımının galibiyetinin mimarı oldu. Bu sezon Süper Lig'de 11 gol atan Kerem, toplamda 14 gole ulaştı. Kerem, Galatasaray'da 4. sezonunu geçirirken en golcü sezonunu yaşıyor. Ayrıca, Kerem bu sezon 4 kez 'double' yaparak dikkat çekti. Kerem Aktürkoğlu'nun kariyeri ve milli takımdaki performansı da başarılı bir şekilde devam ediyor.

 • Sinop'ta Öğrenci Velileri Kan Bağışında Bulundu
  27 Şub Sinop'ta Öğrenci Velileri Kan Bağışında Bulundu

  Sinop'ta İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyası kapsamında İstiklal İlkokulu'nda kan bağışı standı açıldı. Veliler, kampanyaya katılarak kan bağışında bulundu. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Arslan, velilerin kan bağışında bulunmalarından memnuniyet duyduklarını belirtti ve kampanyayı geleneksel hale getirme arzusunda olduklarını ifade etti. Türk Kızılay Sinop Kan Alma Birimi Sorumlusu Dr. Muharrem Coşkuner ise öğrencilerin ısrarıyla güzel bir kampanya oluştuğunu ve kan bağışının önemine dikkat çekti.

 • Türk Boksörler Almanya'da Büyük Başarı Elde Etti
  27 Şub Türk Boksörler Almanya'da Büyük Başarı Elde Etti

  Almanya'nın Mannheim kentinde düzenlenen Kara Kurt Boks Organizasyonu'nda ringe çıkan Türk kulübün iki boksörü, rakiplerini nakavt ederek büyük bir başarıya imza attılar. EC Boxing'in ağır sıklet boksörleri Viktor Faust ve Igor Shevadzutskyi, geceyi galip tamamladı. EC Boxing Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ceylan, boksörlerin performansından memnun olduğunu belirtirken, kulübün baş antrenörü Bülent Başer ise sporcuların gelecek vadeden boksörler olduğunu ve dünya şampiyonluğunu kazanabilecek kapasitede olduklarını söyledi.

Advertisement