Son dakika Uzunköprü haberleri, Uzunköprü son dakika, son dakika Uzunköprü

Son Dakika Uzunköprü Haberleri

 • Gençlik ve Spor Bakanı: 'Çocuklarınızı alın spor tesislerine getirin'
  18:09 Gençlik ve Spor Bakanı: 'Çocuklarınızı alın spor tesislerine getirin'

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelede spor tesislerinin önemine vurgu yaparak, ailelere çocuklarını spor tesislerine getirmeleri çağrısında bulundu. Bakan Bak, Keşan Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son 22 yılda spor tesislerine yapılan yatırımlarla önemli bir konuma geldiğini belirtti ve çocukların kötü alışkanlıklardan uzaklaşması için sporun önemine dikkat çekti.

 • Edirne'de Kimliği Belirsiz Kişiler Tarafından Kundaklanan İş Yeri Küle Döndü
  20:03 Edirne'de Kimliği Belirsiz Kişiler Tarafından Kundaklanan İş Yeri Küle Döndü

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kundaklanan iş yeri küle dönerken, içerideki eşyalar ise kullanılamaz hale geldi. İşyeri sahibinin şüphesi üzerine polis ekipleri, olayı gerçekleştirdiği iddiasıyla, işyeri sahibinin eski eşini gözaltına aldı.

 • Edirne'deki tarihi köprüler, güneş panellerinden elde edilen güçle aydınlatılacak
  29 Şub Edirne'deki tarihi köprüler, güneş panellerinden elde edilen güçle aydınlatılacak

  Edirne'deki tarihi köprüler, Yalnızgöz ve 2. Bayezid köprüleri başta olmak üzere güneş panellerinden elde edilen enerjiyle aydınlatılacak. Aydınlatma çalışmalarını inceleyen Vali Yunus Sezer, projenin diğer köprülerde de gerçekleştirileceğini belirtti. Proje sayesinde yılda yaklaşık 20 bin kilovatsaat enerji tasarrufu sağlanması hedefleniyor.

 • DSİ kamulaştırdığı tarlaların parasını 47 sene sonra köylüye ödedi
  29 Şub DSİ kamulaştırdığı tarlaların parasını 47 sene sonra köylüye ödedi

  Edirne'de yarım asır önce DSİ tarafından köylünün tarım arazisi üzerine yapılan 'Değirmenci Göleti' davasında dedelerinden kalan kamulaştırma bedelleri torunlara nasip oldu. Kamulaştırma bedellerini almak torunlarına nasip oldu.

 • Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, seçim çalışmalarını sürdürüyor
  29 Şub Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, seçim çalışmalarını sürdürüyor

  Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, Tapu Kadastro Edirne Bölge Müdürlüğü ve Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünü ziyaret ederek, çalışanlarla bir araya geldi. İba, kamu kurumlarıyla uyum içinde çalışarak, Edirne'yi yepyeni bir çehreye ve hak ettiği değere ulaştıracaklarını belirtti.

 • Edirne İl Özel İdaresi Köylerdeki Yatırımları Sürdürüyor
  27 Şub Edirne İl Özel İdaresi Köylerdeki Yatırımları Sürdürüyor

  Edirne İl Özel İdaresi, köylerdeki yatırımlarına devam ediyor. Enez ilçesine bağlı Yenice köyünde yeni yerleşim yeri kanalizasyon hattı tamamlandı. Büyükevren, Yazır ve Hisarlı köylerinde içme suyu sondajı, enerji nakil hattı uygulamaları ve isale hattı yapımı çalışmaları devam ediyor. Havsa ilçesine bağlı Osmanlı köyü ile Uzunköprü'nün Yağmurca köyünde ise kanalizasyon hattı onarım çalışmaları tamamlandı.

 • Edirne Jandarma Ekipleri Eğitim Çalışmalarını Sürdürüyor
  27 Şub Edirne Jandarma Ekipleri Eğitim Çalışmalarını Sürdürüyor

  Edirne İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ekipleri Avarız köyünde vatandaşlarla bir araya gelerek aile içi şiddetle mücadele konusunda bilgilendirme yaptı. Ayrıca, Trafik Jandarması ekipleri de Uzunköprü'nün Elmalı ve Türkobası köylerinde trafik kuralları eğitimi verdi ve vatandaşları temel trafik kuralları hakkında bilgilendirdi.

 • Uzunköprü'de Berat Kandili Coşkusu
  24 Şub Uzunköprü'de Berat Kandili Coşkusu

  Mübarek Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandili, Uzunköprü ilçesinde coşkuyla karşılandı. Vatandaşlar camilere akın etti ve düzenlenen programlara yoğun ilgi gösterdi. Ergene Camii'nde düzenlenen program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı ve duaların edilmesiyle devam etti. Vatandaşlar, manevi atmosfer içerisinde bu özel gecenin bereketinden nasibini aldılar.

 • Edirne'de üç katlı evde çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü
  24 Şub Edirne'de üç katlı evde çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde bulunan üç katlı bir evin en üst katında çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucu kontrol altına alındı. Yangın sonucunda evde ağır maddi hasar oluşurken, can kaybı ve yaralanma yaşanmadı. Polis ve itfaiye ekipleri yangının çıkış sebebiyle ilgili inceleme başlattı.

 • Edirne Jandarma Komutanlığı Öğrencilere Eğitim Verdi
  22 Şub Edirne Jandarma Komutanlığı Öğrencilere Eğitim Verdi

  Edirne Jandarma Komutanlığı, çocukları bilinçlendirme ve bilgilendirme çalışmalarını sürdürerek, Uzunköprü ilçesindeki Çöpköy İlkokulunda öğrencilere eğitim verdi. Eğitimde, çocukların suça sürüklenmemesi, zararlı alışkanlıklardan korunması, akran zorbalığı, 112 ihbar hattının doğru kullanılması, jandarma ve vatan sevgisi hakkında bilgilendirme yapıldı. Eğitimin sonunda öğrencilere boyama kitabı hediye edildi.

 • Meral Akşener: 'Madem 'Katil Sisi', 'Kardeşim Sisi' Oluverecekti, O Zaman Doğu Akdeniz'de Elimiz Neden Zayıflatıldı?'
  21 Şub Meral Akşener: "Madem 'Katil Sisi', 'Kardeşim Sisi' Oluverecekti, O Zaman Doğu Akdeniz'de Elimiz Neden Zayıflatıldı?"

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM grup toplantısında; "Madem 'katil Sisi', 'kardeşim Sisi' oluverecekti; o zaman Doğu Akdeniz’de elimiz neden zayıflatıldı?..Ükemiz tüm bu zararı Erdoğan’ın şahsi tercihleri, dostluk ilişkileri yani aslında paşa gönlü öyle istediği için yaşadı. İktidar şakşakçılarının aksine atılan bu adımın usta bir satranç hamlesi veya stratejik bir planın parçası değil, reel şartların iktidara dayattığı bir zorunluluk olduğunu açıkça görüyoruz” dedi. Akşener, Erzincan İliç’teki maden faciasıyla ilgili de “Bu büyük ihmalkârlığın sorumluları hâlâ utanmadan sorumluluktan kaçıyorlar. 'ÇED raporuyla ne alakası var' diyerek hâlâ utanmadan kendilerini savunuyorlar” diye konuştu.

 • Edirne Valisi Yunus Sezer, ceviz üretim tesisinde incelemelerde bulundu
  21 Şub Edirne Valisi Yunus Sezer, ceviz üretim tesisinde incelemelerde bulundu

  Edirne Valisi Yunus Sezer, Uzunköprü'nün Kırcasalih beldesindeki Avrupa Tarım Ceviz Bahçesi üretim tesisinde incelemelerde bulundu. Tesisin sahibi Ahmet Emin Yazıcıoğlu tarafından 3 bin dönümlük üretim alanıyla ilgili bilgi verildi. İncelemeye, diğer yetkililer ve Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) yöneticileri de katıldı.

 • TRAKYAKA Yönetim Kurulu Toplantısı Edirne'de Gerçekleştirildi
  21 Şub TRAKYAKA Yönetim Kurulu Toplantısı Edirne'de Gerçekleştirildi

  Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Yönetim Kurulu, Edirne'de gerçekleştirilen toplantıda projeler ve yatırımlar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Toplantıya Edirne Valisi Yunus Sezer, Kırklareli Valisi Birol Ekici ve diğer yetkililer katıldı.

 • Edirne'de Cumhuriyet temalı resim yarışmasında öğrencilere ödül verildi
  21 Şub Edirne'de Cumhuriyet temalı resim yarışmasında öğrencilere ödül verildi

  Edirne'de Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü kapsamında düzenlenen 'Cumhuriyet, güvenlik ve jandarma' temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verildi. İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törende öğrencilere ödülleri takdim edildi. Ayrıca Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Yurt Dışı Lisansüstü Öğrenim Bursluluk Programı (YLSY) öğrencileriyle bir araya gelerek bilgilendirme yaptı. Edirne'de jandarma ekipleri ise köyde yaşayan kadınlara KADES uygulamasını tanıttı.

 • Edirne'de Jandarma Ekipleri Bilgilendirme Faaliyetlerine Devam Ediyor
  19 Şub Edirne'de Jandarma Ekipleri Bilgilendirme Faaliyetlerine Devam Ediyor

  Edirne İl Jandarma Komutanlığı, çevre, doğa ve hayvanların korunması, kaçak avcılığın önlenmesi, trafik kurallarının denetlenmesi ve bilgilendirilmesi, aile içi şiddetle mücadele konularında bilgilendirme faaliyetlerine devam ediyor.

 • Uzunköprü'de 2 otomobil çarpıştı: 4 yaralı
  15 Şub Uzunköprü'de 2 otomobil çarpıştı: 4 yaralı

  Uzunköprü-Keşan karayolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında, 2 otomobil çarpıştı ve 4 kişi yaralandı. Kazada her iki araç da kullanılamaz hale geldi. İtfaiye, polis ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi. Yaralılar, Uzunköprü Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis ekipleri, kaza ile ilgili inceleme başlattı.

 • Uzunköprü-Keşan karayolunda meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı
  15 Şub Uzunköprü-Keşan karayolunda meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı

  Uzunköprü-Keşan karayolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında, 2 otomobil çarpıştı ve 4 kişi yaralandı. Kazada her iki araç da kullanılamaz hale geldi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar, kurtarma ekipleri tarafından çıkarıldıktan sonra hastaneye kaldırıldı. Polis ekipleri, kazayla ilgili inceleme başlattı ve yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

 • Edirne'de Kaçak Eşya ve İçki Ele Geçirildi
  15 Şub Edirne'de Kaçak Eşya ve İçki Ele Geçirildi

  Edirne'de yapılan bir operasyonda, bir otomobilde kaçak elektronik eşya ve içki ele geçirildi. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, şüpheli bir aracı durdurarak arama yaptı. Aramada, gümrük kaçağı cep telefonu, akıllı saatler ve içki bulundu. Araç sürücüsü hakkında adli işlem başlatıldı. Ayrıca, Edirne'de firari bir hükümlü de yakalandı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, aranan şahısların yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor. Yakalanan hükümlü, cezaevine gönderildi. Bunun yanı sıra, Edirne'de jandarma tarafından incelenen ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na bildirilen 30 internet sitesine erişim engellendi. İl Jandarma Komutanlığı'nın denetim ve eğitim faaliyetleri ise devam ediyor.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Edirne'de belediye başkan adaylarını tanıttı
  08 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Edirne'de belediye başkan adaylarını tanıttı

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Edirne'de Cumhur İttifakı'nın ilçe ve belde belediye başkan adaylarını tanıttı. Kandemir, Edirne'ye daha fazla hizmet etmek istediklerini ve 2024'te şehri gerçek belediyecilikle buluşturmayı hedeflediklerini belirtti. Adaylar da Edirne'yi kalkındırmak, birlik ve beraberlik içinde güzelleştirmek için çalışacaklarını ifade etti.

 • Edirne Özel İdaresi Köylerdeki Yatırımları Sürdürüyor
  08 Şub Edirne Özel İdaresi Köylerdeki Yatırımları Sürdürüyor

  Edirne Özel İdaresi, 2024 yılı yatırım programında yer alan çalışmaları devam ettiriyor. Uzunköprü'nün Turnacı köyü ile Çöpköy Mahallesi sulama göletlerinin vana ve boru yenileme çalışmaları tamamlandı. Ayrıca merkez Demirhanlı köyünde hayvan içme suyu göleti yapıldı. İl Özel İdaresi ekipleri, Keşan Seydiköy içme suyu demir mangan filtrasyon sistemi yapımı ve Keşan Siğilli köyü kanalizasyon onarım çalışmalarını da tamamladı.

 • Edirne'de uyuşturucu operasyonlarında 5 zanlı gözaltına alındı
  06 Şub Edirne'de uyuşturucu operasyonlarında 5 zanlı gözaltına alındı

  Edirne'de İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından kent merkezi ve Uzunköprü ilçesinde düzenlenen operasyonlarda, 30 gram skunk, 12 gram metamfetamin, 5 gram esrar, 4 uyuşturucu hap ve çok sayıda uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirildi. Operasyonlar sonucunda 5 şüpheli gözaltına alındı ve şüphelilerin işlemleri devam ediyor.

 • Edirne'de firari hükümlü yakalandı
  06 Şub Edirne'de firari hükümlü yakalandı

  Edirne'de 3 yıl 9 ay kesinleşmiş cezası bulunan firari hükümlü, Uzunköprü'de yapılan çalışmalar sonucunda yakalandı. Hükümlü, işlemlerinin ardından cezaevine teslim edildi.

 • CHP Uzunköprü Belediye Başkan Yardımcısı Ali Bülent Ulusoy'a ceza
  05 Şub CHP Uzunköprü Belediye Başkan Yardımcısı Ali Bülent Ulusoy'a ceza

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde muhabir Okan Yavaşer ve ailesine tehdit ve hakaret suçlarından yargılanan CHP Uzunköprü Belediye Başkan Yardımcısı Ali Bülent Ulusoy, iki ayrı suçtan da cezaya çarptırıldı.

 • Edirne'de jandarma ekipleri vatandaşlara eğitim veriyor
  05 Şub Edirne'de jandarma ekipleri vatandaşlara eğitim veriyor

  Edirne'de İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Timleri, Uzunköprü ilçesine bağlı köylerde hırsızlık, dolandırıcılık ve saadet zinciri sistemi dolandırıcılığı konularında vatandaşlara bilgi verirken, Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Timi soba zehirlenmelerine karşı köylerde bilgilendirme çalışması yaptı. Trafik Jandarması ise Havsa ilçesinde trafik kuralları hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

 • Edirne'de bulunan bitkin kuğu doğal yaşam alanına bırakıldı
  04 Şub Edirne'de bulunan bitkin kuğu doğal yaşam alanına bırakıldı

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde arazide uçamayan bir kuğu bulundu. Kuğu, Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) uygulaması üzerinden jandarma ekiplerine bildirildi. Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından alınan kuğu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Edirne Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Kuğu, bakım ve kontrollerin ardından doğal yaşam alanına salındı.

 • Edirne'de düzenlenen operasyonda 2 şüpheli gözaltına alındı
  04 Şub Edirne'de düzenlenen operasyonda 2 şüpheli gözaltına alındı

  Edirne'de, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlarda 3 gram uyuşturucu, ruhsatsız tabanca, 10 fişek ve uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirildi. Operasyonlar sonucunda 2 şüpheli gözaltına alındı ve jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

 • Uzunköprü'de Yorgun Düşen Kuğu Tedavi Edildi
  04 Şub Uzunköprü'de Yorgun Düşen Kuğu Tedavi Edildi

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesine bağlı Karapürçek köyünde bir evin bahçesinde yorgun düşen kuğu, tedavi edilmek üzere yetkililere teslim edildi. Kuğunun sağlığına kavuşmasının ardından doğal yaşam ortamına bırakılacağı belirtildi.

 • Edirne'de Jandarma Ekipleri Telefon ve İnternet Dolandırıcılığıyla İlgili Köylerde Bilgilendirme Yaptı
  01 Şub Edirne'de Jandarma Ekipleri Telefon ve İnternet Dolandırıcılığıyla İlgili Köylerde Bilgilendirme Yaptı

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde jandarma ekipleri, telefon ve internet dolandırıcılığıyla ilgili köylerde bilgilendirme çalışması yaptı. Ekipler, Bıldır, Danişment, Elmalı ve Harmanlı köylerinde hırsızlık, telefon ve internet üzerinden dolandırıcılık konularında vatandaşları bilgilendirdi. Ayrıca, Edirne'de jandarma ekipleri avcılara yönelik denetim gerçekleştirdi. Avcıların belge ve tüfekleri kontrol edildi, avlanma sırasında meydana gelebilecek kazalara karşı bilgilendirme yapıldı.

 • Edirne'de Kaçak Tütün Operasyonu: 2 Şüpheli Gözaltına Alındı
  31 Oca Edirne'de Kaçak Tütün Operasyonu: 2 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Edirne'de düzenlenen kaçak tütün operasyonunda 2 şüpheli gözaltına alındı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Uzunköprü'de piyasaya kaçak tütün sürüleceği bilgisi üzerine 2 adreste arama yaptı. Aramada 18 bin 440 dolu makaron, 38 bin boş makaron, 20 kilogram tütün ve 4 otomatik sigara sarma makinesi ele geçirildi. Operasyonda 2 şüpheli gözaltına alındı.

 • Yaralı bulunan peçeli baykuş ve kuğu jandarma tarafından koruma altına alındı
  24 Oca Yaralı bulunan peçeli baykuş ve kuğu jandarma tarafından koruma altına alındı

  Edirne'nin Keşan ve Uzunköprü ilçelerinde jandarma ekipleri tarafından yaralı olarak bulunan peçeli baykuş ve kuğu tedavi edilmek üzere koruma altına alındı. Edirne İl Jandarma Komutanlığına bağlı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Timi ekipleri tarafından yaralı bulunan 'peçeli baykuş' ve kuğu koruma altına alındı. Jandarma ekipleri tarafından yapılan bakım ve beslenmelerin ardından hayvanların tedavisi yapılmak üzere doğal yaşam alanına ulaştırılmak için Edirne Doğa ve Milli Parklar Koruma Müdürlüğü'ne teslim edildiği öğrenildi.

 • Çorlu tren kazası davasında bilirkişi incelemesi talebi reddedildi
  24 Oca Çorlu tren kazası davasında bilirkişi incelemesi talebi reddedildi

  Çorlu'da meydana gelen tren kazasıyla ilgili 13 sanıklı davanın 18. duruşması başladı. Duruşmada, soruşturmanın genişletilmesi için yeniden bilirkişi incelemesi yapılması talebi reddedildi. Kazada hayatını kaybedenlerin aileleri duruşma öncesinde adalet taleplerini dile getirdi.

 • Edirne Jandarma Komutanlığı, aile içi şiddetle mücadele ve KADES hakkında bilgilendirme çalışması yaptı
  24 Oca Edirne Jandarma Komutanlığı, aile içi şiddetle mücadele ve KADES hakkında bilgilendirme çalışması yaptı

  Edirne Jandarma Komutanlığı ekipleri, Uzunköprü'deki bir tekstil fabrikasında aile içi şiddetle mücadele ve Kadın Destek Uygulaması (KADES) hakkında bilgilendirme çalışması yaptı. Ekipler, çalışanlara aile içi şiddetin önlenmesi konusunda bilgi verdi ve KADES uygulamasının amaçları ve kullanımını anlattı. Ayrıca, bilgilendirici broşürler de dağıtıldı. Kadına karşı şiddetin önlenmesi amacıyla bilgilendirme çalışmalarının devam edeceği belirtildi.

 • MHP 55 Belediye Başkan Adayını Daha Açıkladı… Düzce'de Yılmaz Eser Aday Oldu
  21 Oca MHP 55 Belediye Başkan Adayını Daha Açıkladı… Düzce'de Yılmaz Eser Aday Oldu

  MHP, biri il ve 54'ü ilçe olmak üzere toplam 55 belediye başkan adayını daha duyurdu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Düzce adayının Yılmaz Eser olduğunu açıkladı. Parti daha önce 220 belediye başkan adayını duyurmuştu.

 • MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde adaylıkları kesinleşen 55 yeni adayı açıkladı
  21 Oca MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde adaylıkları kesinleşen 55 yeni adayı açıkladı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde adaylıkları kesinleşen 55 yeni adayın isim listesini yayımladı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'ne yönelik yazılı açıklama yaptı. Açıklamaya göre, MHP'nin yetkili kurullarının yaptığı değerlendirme ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin onayı sonucunda seçimlerde 7. etap olarak adaylıkları kesinleşen 1 il ve 54 ilçe belediye başkan adayı olmak üzere toplam 55 aday yayımlandı.

 • Uzunköprü'de kar yağışı ilçeyi beyaza bürüdü
  21 Oca Uzunköprü'de kar yağışı ilçeyi beyaza bürüdü

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, ilçeye bağlı Süleymaniye köyünü beyaza bürüdü. Hava sıcaklığının eksi 2 dereceye kadar düştüğü Uzunköprü ilçesinde kar yağışı etkisini sürdürüyor. Vatandaşlar kar yağışının keyfini çıkarırken, sürücüler ise dikkatli olmaları konusunda yetkililer tarafından uyarıldı.

 • Alkollü sürücü pastanenin duvarına çarparak durabildi
  21 Oca Alkollü sürücü pastanenin duvarına çarparak durabildi

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde, alkollü bir sürücü tarafından meydana gelen trafik kazasında, 59 TG 480 plakalı kamyonet kaldırıma çıkarak bir pastane duvarına çarptı. Kazada ağır maddi hasar meydana gelirken, sürücü sağlık ekipleri tarafından ayakta tedavi edildi ve polis merkezine götürüldü. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

 • Edirne'de park halindeki otomobil alev alev yandı
  21 Oca Edirne'de park halindeki otomobil alev alev yandı

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesine bağlı Çöpköy Mahallesi'nde park halinde bulunan otomobil, bilinmeyen bir nedenle çıkan yangınla alev alev yandı. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, yanan araç kullanılamaz hale geldi. Yangınla ilgili tahkikat başlatıldı.

 • Edirne'de jandarma ekipleri çocukları kötü alışkanlıklara karşı uyardı
  18 Oca Edirne'de jandarma ekipleri çocukları kötü alışkanlıklara karşı uyardı

  Edirne İl Jandarma Komutanlığı, Uzunköprü ilçesinde bulunan Çöpköy Ortaokulu'nda öğrencilere zararlı alışkanlıklara karşı bilgilendirme yaparak suça sürüklenmelerini engellemeyi amaçladı. Eğitim sonrasında öğrencilere jandarma çocuk dergisi hediye edildi.

 • Edirne'de Gizlenmiş Traktör Römorkunda 2 Bin 200 Litre Sahte İçki Ele Geçirildi
  18 Oca Edirne'de Gizlenmiş Traktör Römorkunda 2 Bin 200 Litre Sahte İçki Ele Geçirildi

  Edirne'de, İl Jandarma Komutanlığı'nın kaçakçılıkla mücadele çalışmaları kapsamında Uzunköprü ilçesinde yapılan denetimde, ormanlık alana gizlenmiş traktör römorkunda 2 bin 200 litre sahte içki bulundu. Olayla ilgili bir şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.

 • Edirne'de jandarma ekipleri bilgilendirme faaliyetine devam ediyor
  18 Oca Edirne'de jandarma ekipleri bilgilendirme faaliyetine devam ediyor

  Edirne'de İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Lalapaşa ve Uzunköprü ilçelerinde vatandaşları siber dolandırıcılık olaylarına karşı bilgilendirdi. Ayrıca, Çöpköy Ortaokulu'nda öğrencilere zararlı alışkanlıklardan korunma ve 112 ihbar hattının doğru kullanımı hakkında bilgiler aktarıldı. Süloğlu ilçesi ve bazı köylerde ise hayvan yetiştiriciliği yapan çobanlara hayvan hastalıkları ve korunma yöntemleri hakkında bilgi verildi.

 • Edirne'de Kaçak Şarap Operasyonu: 2 Bin 200 Litre Ele Geçirildi
  18 Oca Edirne'de Kaçak Şarap Operasyonu: 2 Bin 200 Litre Ele Geçirildi

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan denetimlerde ormanlık alanda bir traktör römorkunda 2 bin 200 litre kaçak şarap ele geçirildi. Edirne Uzunköprü İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, ormanlık alana gizlenmiş traktör römorkunda gerçekleştirdikleri aramada kaçak şarapları buldu. Olayla ilgili olarak 1 şüpheli gözaltına alındı.

 • Uzunköprü'de Ormanda Sahte İçki Operasyonu
  18 Oca Uzunköprü'de Ormanda Sahte İçki Operasyonu

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde yapılan kontrol ve denetim çalışmaları sırasında ormanda gizlenmiş traktör römorkunda 2 bin 200 litre sahte içki ele geçirildi. Olayla ilgili 1 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.

 • Edirne'de Jandarma Vatandaşları Bilgilendiriyor
  17 Oca Edirne'de Jandarma Vatandaşları Bilgilendiriyor

  Edirne'de İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ekipleri, KADES uygulamasının tanıtılması ve bilgilendirme faaliyetlerine devam ediyor. Uzunköprü'de aile içi şiddetin önlenmesi konusunda bilgi veren ekipler, KADES uygulamasının amaçlarını ve kullanımını anlattı. Lalapaşa ilçesinde ise zararlı alışkanlıklar ve bağımlılıkla mücadele konusunda bilgilendirme yapıldı. Jandarma ekipleri, vatandaşlara bilgilendirici broşürler de dağıttı. Bilgilendirme faaliyetlerinin devam edeceği belirtildi.

 • Edirne'de Uyuşturucu Bulunan 2 Şüpheli Gözaltına Alındı
  17 Oca Edirne'de Uyuşturucu Bulunan 2 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Edirne'de Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından durumundan şüphelenilen 2 kişinin üzerinde yapılan aramada, 1,39 gram bonzai ile uyuşturucu hap ele geçirildi. G.K. ve S.A. isimli şüpheliler gözaltına alındı. Ayrıca, Edirne'de suç teşkil eden 23 internet sitesi de kapatıldı. İl Jandarma Komutanlığı'nın yaptığı çalışmalar sonucunda yasa dışı bahis, müstehcenlik, uyuşturucu madde temini gibi suçları içeren internet siteleri tespit edildi ve erişimleri engellendi. Ayrıca, Edirne'de üzerinde tabanca bulunan bir şüpheli hakkında da adli tahkikat başlatıldı.

 • Edirne'de Jandarma Ekipleri Çocukları Bilgilendirerek Vatan Sevgisi Aşıladı
  15 Oca Edirne'de Jandarma Ekipleri Çocukları Bilgilendirerek Vatan Sevgisi Aşıladı

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde jandarma ekipleri, Elmalı İlkokulu öğrencilerine suça sürüklenmemeleri, zararlı alışkanlıklardan korunmaları ve vatan sevgisi konularında bilgilendirme faaliyeti düzenledi. Amaç, daha duyarlı bireylerin yetişmesini sağlamaktı.

 • Edirne'de Jandarma Öğrencilere ve Vatandaşlara Bilgilendirme Faaliyetleri Yürütüyor
  15 Oca Edirne'de Jandarma Öğrencilere ve Vatandaşlara Bilgilendirme Faaliyetleri Yürütüyor

  Edirne'de İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ekipleri, Uzunköprü Elmalı İlkokulu öğrencileriyle bir araya gelerek suça sürüklenmemeleri, zararlı alışkanlıklardan korunmaları, 112 ihbar hattının doğru kullanılması, jandarma ve vatan sevgisinin kazandırılması amacıyla bilgilendirme faaliyetinde bulundu. Ayrıca Enez ilçesine bağlı Gülçavuş ve Küçükevren köylerinde de siber farkındalık, güvenli internet kullanımı, tarım aletleri dolandırıcılığı ve sosyal medya kullanımında dikkat edilecek hususlarla ilgili bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirme faaliyetlerinin devam edeceği belirtildi.

 • Edirne'de Jandarma Ekipleri Aile İçi Şiddetle Mücadele ve KADES Hakkında Bilgilendirme Yaptı
  11 Oca Edirne'de Jandarma Ekipleri Aile İçi Şiddetle Mücadele ve KADES Hakkında Bilgilendirme Yaptı

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde jandarma ekipleri, aile içi şiddetle mücadele ve Kadın Destek Uygulaması (KADES) hakkında bilgilendirme çalışması yaptı. İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ekipleri, Uzunköprü'de aile içi şiddetin önlenmesi konusunda bilgi verdi, KADES uygulamasının amaçları ve kullanımını anlattı. Vatandaşlara bilgilendirici broşürler de dağıtıldı ve kadına karşı şiddetin önlenmesi amacıyla bilgilendirme çalışmalarının devam edeceği belirtildi.

 • Trakya'da Kar Yağışı ve Soğuk Hava Etkili Oldu
  10 Oca Trakya'da Kar Yağışı ve Soğuk Hava Etkili Oldu

  Trakya'da dün etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle okullarda eğitime ara verildi. Hava sıcaklıkları eksi derecelere düşerken, kar temizleme ve tuzlama çalışmaları yapıldı. Tekirdağ'da ise 10 mahallenin yolları kapandı.

 • Uzunköprü'de çocuklar kar yağışını fırsat bilip kartopu oynadı
  10 Oca Uzunköprü'de çocuklar kar yağışını fırsat bilip kartopu oynadı

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde etkili olan kar yağışını fırsat bilen çocuklar, kardan adam yaparak kartopu oynamanın keyfini çıkardı. Kar yağışının keyfini bisikletleriyle süren bazı çocuklar da vardı.

 • Edirne'de Çocuklar Karın Keyfini Çıkardı
  09 Oca Edirne'de Çocuklar Karın Keyfini Çıkardı

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde etkili olan kar yağışını fırsat bilen çocuklar, kartopu oynayarak karın keyfini çıkardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı uyarının ardından öğle saatlerinde Uzunköprü'de başlayan kar yağışı etkisini aralıklarla sürdürüyor. Uzun zaman sonra şehri beyaza bürüyen kar yağışına sevinen çocuklar, gecenin kararması ile kendilerini dışarı atarak kartopu oynamanın keyfini çıkardı. Kar topu oynayıp kardan adam yapan çocuklar karın tadını çıkarttı. Bazı çocuklar ise bisikletleri ile karlı havanın keyfini yaşadı. - EDİRNE

 • Balkanlar'dan gelen kar yağışı Uzunköprü'de etkili oluyor
  09 Oca Balkanlar'dan gelen kar yağışı Uzunköprü'de etkili oluyor

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini sürdürüyor. Hava sıcaklığının eksi 2 dereceye kadar düştüğü ilçede beyaz bir görüntü oluştu. Kar yağışı akşam saatlerinden itibaren artarak devam ediyor.

 • Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde yoğun kar yağışı ve fırtına sebebiyle okullar tatil edildi
  09 Oca Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde yoğun kar yağışı ve fırtına sebebiyle okullar tatil edildi

  Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ilçede devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 10 Ocak Çarşamba günü ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği duyuruldu.

 • Tekirdağ'da kar nedeniyle meydana gelen trafik kazası
  09 Oca Tekirdağ'da kar nedeniyle meydana gelen trafik kazası

  Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde kar nedeniyle kayganlaşan yolda meydana gelen trafik kazasında TIR sürücüsü hafif yaralandı. Kazanın ardından bölgede güvenlik önlemi alındı. Ayrıca, Tekirdağ'da 6 ilçede okullar tatil edildi ve TREDAŞ elektrik kesintisi yaşanmaması için çalışmalara hız verdi. Keşan ve Uzunköprü ilçelerinde de okullar tatil edildi.

 • Edirne ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi
  09 Oca Edirne ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi

  Edirne'nin İpsala, Enez, Uzunköprü ve Keşan ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verilecek. Meteorolojik tahmine göre kar yağışı ve sıcaklığın sıfırın altında 3 derece olması bekleniyor.

 • Malkara'da Kaza Yapan TIR Yolu Kapattı
  09 Oca Malkara'da Kaza Yapan TIR Yolu Kapattı

  Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde, kar nedeniyle kayganlaşan yolda sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirdiği TIR, karşı şeride geçip yön tabelalarına çarptı. Kazada TIR sürücüsü hafif yaralandı ve yol trafiğe kapandı. Ayrıca, Tekirdağ'da 6 ilçede okullar tatil edildi ve TREDAŞ elektrik kesintisi yaşanmaması için çalışmalara hız verdi. Keşan ve Uzunköprü ilçelerinde de okullar tatil edildi.

 • Edirne'de hırsızlık suçundan aranan şahıs yakalandı
  09 Oca Edirne'de hırsızlık suçundan aranan şahıs yakalandı

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde jandarma ekipleri tarafından hırsızlık suçundan aranan ve 3 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir şahıs yakalandı. Yakalanan şahıs tutuklanarak Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

 • Meriç Nehri'nde dev yayın balıkları görüntülendi
  08 Oca Meriç Nehri'nde dev yayın balıkları görüntülendi

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde balıkçılar, Meriç Nehri'nde kurdukları ağlara takılan dev yayın balıklarını cep telefonuyla kaydederek hayretlerini paylaştı.

 • AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Meriç Kaymakamlığını ziyaret etti
  07 Oca AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Meriç Kaymakamlığını ziyaret etti

  AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Meriç Kaymakamlığını ziyaret etti.

 • Uzunköprü'de müstakil evde yangın paniğe neden oldu
  06 Oca Uzunköprü'de müstakil evde yangın paniğe neden oldu

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde çıkan yangında müstakil ev kullanılmaz hale geldi. Yangın, elektrik kontağından kaynaklandı ve çevredeki vatandaşlar tarafından fark edilerek hemen müdahale edildi. İtfaiye ekipleri yangını kontrol altına alarak can kaybı ve yaralanma olmadığını belirtti. Soruşturma devam ediyor.

 • Edirne'de çıkan yangında müstakil ev kullanılamaz hale geldi
  06 Oca Edirne'de çıkan yangında müstakil ev kullanılamaz hale geldi

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde bulunan bir evde çıkan yangın sonucunda ev kullanılamaz hale geldi. Yangın, elektrik kontağından kaynaklandı ve çevredeki vatandaşlar tarafından fark edilerek 112'ye haber verildi. İtfaiye, sağlık ve polis ekipleri olay yerine sevk edildi ve uzun süren çalışmalar sonucunda yangın söndürüldü. Evde kimsenin olmaması facianın önüne geçti. Yangının çıkış nedeniyle ilgili inceleme başlatıldı.

 • Alkollü sürücü elektrik bariyerlerine çarptı
  06 Oca Alkollü sürücü elektrik bariyerlerine çarptı

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde meydana gelen trafik kazasında alkollü sürücünün yönetimindeki otomobil, kontrolden çıkarak bariyerlere çarptı. Kaza sonucunda araçta ağır maddi hasar meydana gelirken, sürücü polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Elektrik aydınlatma bariyerlerinde meydana gelebilecek elektrik kaçağına karşı yetkililer bölgeye gelerek aydınlatmadaki elektrikleri kesti.

 • Edirne'de alkollü sürücü bariyerlere çarptı
  06 Oca Edirne'de alkollü sürücü bariyerlere çarptı

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde alkollü sürücünün kullandığı otomobil bariyerlere çarptı. Olay yerinden kaçan ve polis ekiplerince yakalanan sürücü, alkol metreye üflemeyince ekiplere zor anlar yaşattı. Kazada ağır maddi hasar meydana gelirken, polis ekipleri olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

 • Edirne'nin güneyinde kuvvetli fırtına uyarısı
  06 Oca Edirne'nin güneyinde kuvvetli fırtına uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Edirne'nin güneyinde kuvvetli fırtına beklendiğini duyurdu. Enez, İpsala, Keşan, Uzunköprü ve Meriç bölgelerinde güney ve güneybatı yönlerden 50-80 km/sa hızında rüzgar ve kısa süreli fırtına bekleniyor. Ulaşımda aksamalar ve çeşitli olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

 • Uzunköprü'de 21 bin 660 sigara ve 25 kilogram tütün ele geçirildi
  06 Oca Uzunköprü'de 21 bin 660 sigara ve 25 kilogram tütün ele geçirildi

  Uzunköprü'de bir iş yerinde yapılan aramada 21 bin 660 doldurulmuş sigara ve 25 kilogram tütün bulundu. Şüpheli hakkında yasal işlem başlatıldı. Köpeği çalınan bir kişi polise başvurdu. Uyuşturucu şüphelisi gözaltına alındı ve emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 • 'Müze zengini' Edirne ziyaretçi sayısını daha yukarılara taşımak istiyor
  06 Oca "Müze zengini" Edirne ziyaretçi sayısını daha yukarılara taşımak istiyor

  Edirne'deki müzeler 2023 yılında 1 milyon kişi tarafından ziyaret edildi.

 • Edirne'de uyuşturucu operasyonlarında 5 şüpheli gözaltına alındı
  06 Oca Edirne'de uyuşturucu operasyonlarında 5 şüpheli gözaltına alındı

  Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kent merkezi ile Keşan ve Uzunköprü ilçelerinde düzenledikleri operasyonlarda 52 uyuşturucu hap, 19 gram eroin, 7 gram esrar ve birçok uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirdi. Gözaltına alınan 5 şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 • Edirne Valisi, tarım ve gıdaya dayalı organize sanayi bölgeleriyle Edirne'yi çekim merkezi yapmayı hedefliyor
  05 Oca Edirne Valisi, tarım ve gıdaya dayalı organize sanayi bölgeleriyle Edirne'yi çekim merkezi yapmayı hedefliyor

  Edirne Valisi Yunus Sezer, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu toplantısında, tarım ve gıdaya dayalı organize sanayi bölgeleriyle Edirne'yi çekim merkezi yapmayı hedeflediklerini söyledi. Sezer, Keşan'a kurulacak organize sanayi bölgesinin altyapı ihalesinin 31 Ocak'ta yapılacağını belirtti ve organize sanayilere büyük önem verdiklerini vurguladı. İpsala, Keşan ve Uzunköprü'de kurulacak organize sanayilerin kente değer katacağını ifade eden Sezer, tarım ve gıdaya dayalı sanayi öncelikli olmak üzere, çevreye duyarlı sanayi bölgelerini inşa etmeyi ve ilimize kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

 • Trakya Üniversitesinde Atatürk ve Edirne Sergisi Açıldı
  05 Oca Trakya Üniversitesinde Atatürk ve Edirne Sergisi Açıldı

  Trakya Üniversitesi, Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında düzenlenen etkinliklerden biri olan 'Cumhuriyetin 100. Yılında Ceren ve Daniş Baykan Arşivinden Atatürk ve Edirne Sergisi'ni açtı. Sergide, Atatürk'ün daha önce yayınlara geçmemiş, bilinmeyen 2 orijinal fotoğrafı, Edirne kurtuluş günü gazete ve evrakı, el yapımı Türk Bayrakları, Atatürk'ün kullanımı için yapılmış özel telefon ile Erken Cumhuriyet Dönemi Edirne'sinin sosyal yaşamından malzemeler yer alıyor.

 • İpsala'da 350 Dönümlük Organize Sanayi Bölgesi Temeli Atıldı
  05 Oca İpsala'da 350 Dönümlük Organize Sanayi Bölgesi Temeli Atıldı

  Edirne'nin İpsala ilçesinde 350 dönümlük alana kurulacak organize sanayi bölgesinin temeli atıldı. Edirne Valisi Yunus Sezer, temel atma töreninde istihdama katkı sağlayacak olan İpsala OSB'nin ilçe ve Edirne için önemli bir yatırım olduğunu belirtti. Ayrıca, tarım şehri olan Edirne'de yapılacak yatırımların bölge ekonomisine ve ülke ekonomisine katkı sağlayacağını ifade etti. İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili ise OSB ve yatırım yapan firmalar hakkında bilgi verdi.

 • Edirne'de sosyal medya hesabı çalınan kişi polise başvurdu
  05 Oca Edirne'de sosyal medya hesabı çalınan kişi polise başvurdu

  Edirne'nin kent merkezinde yaşayan B.B., sosyal medya hesabının çalındığını fark ederek polise başvurdu. Aynı zamanda Edirne'nin Keşan ilçesinde bir kadın, kendisini darp eden eşinden şikayetçi oldu. Süloğlu ilçesinde ise bir kişinin köpeği çalındı ve Uzunköprü ilçesinde cebinde esrar bulunan bir şüpheli gözaltına alındı.

 • Edirne'de olası depremlere karşı 11 konteyner barınma alanı bulunuyor
  04 Oca Edirne'de olası depremlere karşı 11 konteyner barınma alanı bulunuyor

  Edirne İl Genel Meclisi'nin ocak ayı toplantılarında, Sivil Savunma ve Tabii Afetler Komisyonu Başkanı İsmail Aliş, kentte olası deprem ve doğal afetlerde kullanılmak üzere 11 barınma alanı bulunduğunu açıkladı. Konteynerlerde sağlıklı yaşam koşulları için gerekli donanımlar bulunmaktadır.

 • Edirne Jandarma Komutanlığı Öğrencilere Trafik Eğitimi Veriyor
  04 Oca Edirne Jandarma Komutanlığı Öğrencilere Trafik Eğitimi Veriyor

  Edirne Jandarma Komutanlığı ekipleri, öğrencilere trafik bilinçlendirme ve bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor. Uzunköprü'ye bağlı Kavacık köyünde yapılan çalışmalarda öğrencilere temel trafik kuralları, servis araçlarının kullanımı ve yayaların uyması gereken kurallar hakkında bilgi verildi. Bilgilendirme çalışmaları devam edecek.

 • Çakmak Barajı tamamlandığında 520 bin dekar arazi suya kavuşacak
  02 Oca Çakmak Barajı tamamlandığında 520 bin dekar arazi suya kavuşacak

  Edirne'de yapımı devam eden Çakmak Barajı'nın tamamlanmasıyla 520 bin dekar arazi suya kavuşacak. Uzunköprü ve Meriç ilçelerinde 67 köyde toplam 520 bin 560 dekarlık araziyi sulayacak olan barajın tamamlanması için iş sözleşmesi imzalandı. Proje sayesinde tarım arazileri sulanacak ve bölgeye ek gelir sağlanacak.

 • Edirne Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti
  02 Oca Edirne Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti

  Edirne Belediyesi ocak ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda 17 madde görüşülerek karara bağlandı. Meclis üyelerinin oylamasıyla Ali Şükrü Atamgüç, Engin Yağcılar ve Mehmet Çapoğlu denetim kurulu üyeliğine seçildi. Çakır, Edirne Belediyesinin 2023'ü başarıyla tamamladığını belirtti ve belediyenin mülkiye müfettişlerince yapılan denetlemelerin sonucunu paylaştı. Jandarma ekipleri ise Edirne'de trafik kazalarının engellenmesi ve dijital dolandırıcılığın önlenmesine yönelik bilgilendirme faaliyetlerini sürdürdü. Trafik Jandarması timleri, Havsa ilçesine bağlı Arpaç köyünde vatandaşları trafik kuralları ve güvenli kullanım konularında bilgilendirdi. İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ise Havsa ilçesindeki okullarda öğrencilere dijital güvenlik konularında eğitim verdi. Edirne Jandarma Komutanlığı tarafından öğrenci servisleri de denetlendi ve öğrencilere trafik kuralları hakkında bilgilendirme yapıldı.

 • Edirne'de Çakmak Barajı tamamlandı, 520 bin dekar arazi suya kavuşacak
  02 Oca Edirne'de Çakmak Barajı tamamlandı, 520 bin dekar arazi suya kavuşacak

  Edirne Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, DSİ tarafından yapımı devam eden Çakmak Barajı'nın tamamlanmasıyla 520 bin dekar arazi sulanabilecek hale gelecek. Uzunköprü ve Meriç ilçelerinde bulunan 67 köydeki araziler, barajın sulama sistemiyle sulanacak. Proje kapsamında Meriç Nehri'nden alınan su, iletim kanalı aracılığıyla baraja aktarılacak ve hem barajın doldurulmasında hem de sulama amaçlı kullanılacak.

 • Edirne İl Genel Meclisi'nde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Üyeleri Seçildi
  02 Oca Edirne İl Genel Meclisi'nde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Üyeleri Seçildi

  Edirne İl Genel Meclisi ocak ayı birleşiminde, merkez ve 8 ilçedeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının mütevelli heyetlerine üye seçimi yapıldı. Seçim sonucunda, her ilçede ikişer üye belirlendi.

 • Edirne'de Kontrolden Çıkan Motosiklet Devrildi, Sürücü Yaralandı
  01 Oca Edirne'de Kontrolden Çıkan Motosiklet Devrildi, Sürücü Yaralandı

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde meydana gelen motosiklet kazasında sürücü yaralandı. Kontrolden çıkan motosiklet devrilirken, yaralı sürücü hastaneye kaldırıldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Edirne'de jandarma ekipleri aile içi şiddetle mücadele ve KADES hakkında bilgilendirme çalışması yaptı
  01 Oca Edirne'de jandarma ekipleri aile içi şiddetle mücadele ve KADES hakkında bilgilendirme çalışması yaptı

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde jandarma ekipleri, aile içi şiddetle mücadele ve Kadın Destek Uygulaması (KADES) hakkında bilgilendirme çalışması yaptı. İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ekipleri, KADES uygulamasının tanıtılması ve bilgilendirme faaliyetlerine devam ediyor. Ekipler, Uzunköprü ilçesinde mahallelerde ve kahvelerde aile içi şiddetin önlenmesi konusunda bilgi verdi, KADES uygulamasının amaçları ve kullanımını anlattı. Ayrıca, vatandaşlara bilgilendirici broşürler de dağıtıldı. Kadına karşı şiddetin önlenmesi amacıyla bilgilendirme çalışmalarının süreceği belirtildi.

 • Edirne'de 5 ayrı suçtan aranan şüpheli Yunanistan sınırında yakalandı
  01 Oca Edirne'de 5 ayrı suçtan aranan şüpheli Yunanistan sınırında yakalandı

  Edirne Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, 5 ayrı suçtan arama kaydı bulunan bir şüpheli Yunanistan sınırında yakalandı. Şüpheli, tutuklanarak adli makamlara sevk edildi.

 • Edirne'de trafik denetiminde sürücülere 58 bin lira ceza uygulandı
  01 Oca Edirne'de trafik denetiminde sürücülere 58 bin lira ceza uygulandı

  Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde yılbaşı tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen trafik denetiminde alkollü ve ehliyetsiz araç kullanan sürücülere toplam 58 bin lira para cezası uygulandı.

Advertisement