Son dakika Vergi haberleri, Vergi son dakika, son dakika Vergi

Son Dakika Vergi Haberleri

Son dakika Vergi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son vergi haberleri anında burada.


 • 23:45 Trump, dolandırıcılık davasında yargıç ve başsavcıyı eleştirdi Trump, dolandırıcılık davasında yargıç ve başsavcıyı eleştirdi

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, New York'ta süren dolandırıcılık davasının üçüncü gününde yargıç ve başsavcıya eleştiriler yöneltti. Trump, davaya bakan yargıcı Demokrat bir yargıç olarak nitelendirirken, başsavcıyı sahte dava açmakla suçladı. Başsavcı ise Trump'ın açıklamalarını saldırgan ve gerçeklerden yoksun olarak değerlendirdi. Trump'ın avukatları ise kararın temyiz edilmesi için başvuruda bulundu. Davanın sonucunda Trump şirketlerine ne kadar para cezası verileceği ve iş yapma ehliyetlerinin iptal edilip edilmeyeceği karara bağlanacak.

 • 19:22 CHP'nin, Ekonomik Sorunların Halka Verdiği Zararların Araştırılmas Önergesi, AKP ve MHP'nin Oylarıyla TBMM Genel Kurulu'nda Reddedildi CHP'nin, Ekonomik Sorunların Halka Verdiği Zararların Araştırılmas Önergesi, AKP ve MHP'nin Oylarıyla TBMM Genel Kurulu'nda Reddedildi

  CHP'nin, ekonomik sorunların halka verdiği zararların araştırılmasına ilişkin grup önerisi AKP ve MHP'li milletvekillerinin oylarıyla TBMM Genel Kurulu’nda reddedildi. CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, "İktidar olarak göreve '3Y' ile başlamıştınız. Ne yazık ki bu yoksulluk, yasaklar, yolsuzluğun üstüne 2 tane daha eklendi. Bunların üstüne bir yıkım eklendi, bir de yalanlar eklendi" dedi.

 • 18:48 Mehmet Şimşek'ten vergi indirimi isteyen Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a şok yanıt: Transferde şov yapıyordunuz Mehmet Şimşek'ten vergi indirimi isteyen Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a şok yanıt: Transferde şov yapıyordunuz

  Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin vergi indirimi için Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in kapısını çaldıkları iddia edildi. Görüşmede Bakan Şimşek'in 3 kulüp başkanına ''Transfer döneminde uçakların biri indi biri kalktı. Şov yaptınız. Şimdi vergi indirimi mi istiyorsunuz?'' yanıtını verdiği öne sürüldü.

 • 18:43 AK Parti Sözcüsü Çelik, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu: (2) AK Parti Sözcüsü Çelik, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu: (2)

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Ansızın gelebiliriz ilkemiz, devletimizin terörle mücadelesinin iliklerine işlemiştir.

 • 16:31 CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, DİSK'i ziyaret etti CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, DİSK'i ziyaret etti

  CHP Genel Başkan adayı Özgür Özel, DİSK'in Beşiktaş'taki genel merkez binasını ziyaret etti. Ziyaret sırasında Özel, DİSK heyetine tutum belgesini anlattı ve emek mücadelesi konusunda görüş birliği olduğunu belirtti. Özel, sol ve sosyal demokrat partilerin emek mücadelesine destek vermesi gerektiğini vurgulayarak, sendikal mücadelenin güçlenmesiyle emek mücadelesinin de güçleneceğini ifade etti. DİSK'in de taleplerini ileten Özel, damga vergisi muafiyeti, hazine katkısının işçiye yapılması, vergi adaleti ve kıdem tazminatına sahip çıkılması gibi konuları dile getirdi.

 • 16:22 Balıkesir'de aranan 2 şahıs JASAT operasyonuyla yakalandı Balıkesir'de aranan 2 şahıs JASAT operasyonuyla yakalandı

  Balıkesir'in Bandırma ve Erdek ilçelerinde JASAT ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda aranan ve hapis cezası bulunan 2 şahıs yakalandı. Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) tarafından yürütülen çalışmada, aranan şahıslar Bandırma ve Erdek'te tespit edildi. O.T. isimli şahıs Vergi Usul Kanununa Muhalefet suçundan, A.Y. isimli şahıs ise Bilişim Sistemleri, Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık suçundan aranıyordu. 2 şahıs hakkında adli işlem başlatıldı.

 • 16:21 İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Sigara Yasasını Değiştirecek İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Sigara Yasasını Değiştirecek

  İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, gelecek nesilleri sigaranın zararlarından korumak amacıyla yasa çıkaracaklarını ve sigara satın alma yaşının her yıl yükseltilmesini planladıklarını açıkladı. Sunak ayrıca, elektronik sigara kullanımına ilişkin de önlemler alacaklarını belirtti.

 • 15:39 CHP Grup Başkanvekili Günaydın, gündemi değerlendirdi Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Günaydın, gündemi değerlendirdi Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş'un yeni anayasa çalışmasına yönelik parti gruplarını ziyaretine ilişkin, "Eğer bir randevu talebinde bulunursa kuşkusuz CHP Genel Başkanı Meclis Başkanı'na bir randevu verecek ve kendisini dinleyecektir.

 • 15:03 Akşener: 'Önümüzdeki Yerel Seçimlerde 81 İlde, Kendi Adaylarımızla, Hür ve Müstakil Siyasetimizle, Tek Başımıza, Aziz Milletimizin Huzuruna Çıkacağız' Akşener: "Önümüzdeki Yerel Seçimlerde 81 İlde, Kendi Adaylarımızla, Hür ve Müstakil Siyasetimizle, Tek Başımıza, Aziz Milletimizin Huzuruna Çıkacağız"

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Nasıl ki dün korkaklığın sessizliği her yeri sarmışken, milletin sesini haykırdıysak; bugün de milletin sesini yine tek başımıza duyuracağız. Nasıl ki 25 Ekim 2017’de çıktığımız bu kutlu yolda tüm engelleri, iftiraları, baskıları, tek başımıza göğüslediysek, bugünden sonra da tek başımıza olacağız ve önümüzdeki yerel seçimlerde 81 ilde, kendi adaylarımızla, hür ve müstakil siyasetimizle, tek başımıza, aziz milletimizin huzuruna çıkacağız. 85 milyon Türk Milletine, hür ve müstakil İYİ Parti’yi göstermeye geliyoruz. Bu saatten sonra, kimsenin sevabına da, günahına da ortak değiliz. Kendi ağırlığımızla, milletin terazisine çıkıyoruz. Bu yolda, üzerimize düşen çok iş var… Öncelikle, her ilde ve her ilçede, dürüstlüğünden şüphe duyulmayan, çalışkan ve liyakatli adaylarımızı milletimizin huzuruna çıkaracağız” dedi.

 • 14:41 Almanya'da Köpek Vergisi Gelirleri Rekor Kırdı Almanya'da Köpek Vergisi Gelirleri Rekor Kırdı

  Almanya'da belediyelerin köpek vergisi gelirleri, 2022'de yüzde 3,3 artışla 414 milyon avroya ulaşarak rekor kırdı. Köpek vergisinden elde edilen gelir, son 10 yılda önceki 10 yıla göre yüzde 44 artış kaydetti. Özellikle Kovid-19 salgını sırasında daha fazla kişinin köpek sahibi olmasıyla birlikte köpek vergisi miktarı da arttı. Köpek ve kedi maması fiyatları ise 2022'de ortalama yüzde 11,8 arttı.

 • 14:31 AB, Çin'den ithal edilen elektrikli otomobillere yönelik soruşturma başlattı AB, Çin'den ithal edilen elektrikli otomobillere yönelik soruşturma başlattı

  Avrupa Birliği (AB), Çin'den ithal edilen elektrikli otomobillere yönelik sübvansiyon soruşturması başlattı. AB Komisyonu, Çin menşeli elektrikli otomobillerin sübvanse edildiği ve AB sanayisine zarar verdiği gerekçesiyle soruşturma başlattı. AB, Çin'de üretilen ve AB'ye gönderilen elektrikli otomobillere sağlanan destek ve sübvansiyonları inceleyecek. Soruşturma sonucunda Çin'den sübvansiyon alan ve AB ülkelerine gönderilen elektrikli otomobillere ek gümrük tarifeleri uygulanması söz konusu olabilir.

 • 14:26 BBP Genel Başkanı Destici, basın toplantısı düzenledi Açıklaması BBP Genel Başkanı Destici, basın toplantısı düzenledi Açıklaması

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Ne ABD'nin ne de başka emperyalist gücün bizimle dayanışmasına ihtiyacımız yok. Yeter ki önümüzde engel olmasınlar, terör örgütünün ve teröristlerin yanında durmasınlar.

 • 14:23 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Eğitim-Sen'i ziyaretinde konuştu Açıklaması CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Eğitim-Sen'i ziyaretinde konuştu Açıklaması

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Meclis Başkanı yeni anayasa talebiyle de gelebilir, başka amaçlarla da gelebilir.

 • 13:53 Depremzedelere İşsizlik Ödemesi Yapılmalı Depremzedelere İşsizlik Ödemesi Yapılmalı

  CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, deprem nedeniyle işini kaybeden vatandaşlara 1 yıl boyunca işsizlik ödemesi yapılması gerektiğini belirtti. Depremin etkilediği 11 ilde işsizlik ödeneğine başvuran her 3 kişiden 2'sinin başvurusu reddedildi. Ağbaba, deprem bölgesindeki işsizlik sorununa çözüm bulunması gerektiğini vurguladı.

 • 13:50 utu, yeni gezginler için vergi iadelerini artırma imkanı sunuyor utu, yeni gezginler için vergi iadelerini artırma imkanı sunuyor

  Seyahat teknoloji şirketi utu, yeni programıyla gezginlere vergi iadelerini yüzde 40'a kadar artırma imkanı sağlıyor. Şirket, vergiden muaf kartını kullanarak müşterilere vergi iadelerini tercih ettikleri ortaklarla uçuş mili biçiminde ödüllere dönüştürme özgürlüğü sunuyor.

 • 12:04 Altının Gram Fiyatı Yükselişle Başladı Altının Gram Fiyatı Yükselişle Başladı

  Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 1.613 lira seviyesinden işlem görüyor. Dün, altının ons fiyatındaki düşüşe paralel değer kaybeden altının gram fiyatı, günü yüzde 0,2 azalışla 1.611 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, güne ise yükselişle başlamasının ardından saat 10.45 itibarıyla yüzde 0,1 değer kazancıyla 1.613 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 2.650 liradan, Cumhuriyet altını 10.700 liradan satılıyor. Düşüş eğilimini üst üste 8. işlem gününe taşıyan altının ons fiyatı, önceki kapanışının hemen altında 1.820 dolarla yaklaşık son 6 ayın en düşük seviyesinden işlem görüyor.

 • 12:01 Yeni Zelanda'da Genel Seçimler Yaklaşıyor Yeni Zelanda'da Genel Seçimler Yaklaşıyor

  Yeni Zelanda'da 14 Ekim'de yapılacak genel seçimlerde, halk ekonominin iyileştirilmesi, istihdamın artırılması ve eğitim olanaklarının geliştirilmesi vaatleri arasında tercih yapacak. İşçi Partisi ve Ulusal Parti arasında geçmesi beklenen seçimlerde, her iki parti de çeşitli vaatlerde bulunuyor. IMF'in enflasyon uyarısı ise ekonominin önemli bir konu olduğunu gösteriyor.

 • 11:54 Altının gram fiyatı 1.613 liradan işlem görüyor Altının gram fiyatı 1.613 liradan işlem görüyor

  Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 1.614 lira seviyesinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 2.650 liradan, cumhuriyet altını 10.700 liradan satılıyor.

 • 10:39 Dolar yükselmeye devam ediyor! Kur 27,56 seviyesinde Dolar yükselmeye devam ediyor! Kur 27,56 seviyesinde

  Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 27,56 seviyelerinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda euro 28,93'ten, sterlin ise 33,35'ten alıcı buluyor.

 • 10:38 TCMB: 'Eğitimle bağlantılı kalemler yüksek fiyat artışları ile öne çıktı' TCMB: "Eğitimle bağlantılı kalemler yüksek fiyat artışları ile öne çıktı"

  TCMB aylık fiyat gelişmeleri raporunda Eylül ayında üniversite ücreti, okul servisi ve yurt ücreti gibi eğitimle bağlantılı kalemlerin yüksek fiyat artışları ile öne çıktığı, kirada süregelen yükseliş eğiliminin güçlendiği ifade edildi.

 • 10:20 Antalya'da Seyyar Pazarcılar Kaldırımları Ücret Karşılığında Devir Ediyor Antalya'da Seyyar Pazarcılar Kaldırımları Ücret Karşılığında Devir Ediyor

  Antalya Pazarcılar Odası Başkanı Metin Bucak, Konyaaltı'nda seyyar pazarcıların kapalı pazarın dışında caddede bir pazar alanı oluşturduğunu ve kaldırımları ücret karşılığında devir ettiklerini belirtti. Başkan Bucak, seyyar satıcıların sayısının içerideki esnaf kadar olduğunu ve bu durumun rekabet ortamını bozduğunu ifade etti.

 • 09:21 Dilan Polat, Lupus hastalığına yakalandı Dilan Polat, Lupus hastalığına yakalandı

  Hakkındaki iddialardan dolayı zor günler geçiren Dilan Polat, Lupus hastalığına yakalandı. Dayanılmayacak ağrıları olduğundan bahseden Polat, hastalığın tedavisi olmadığını da söyledi.

 • 01:01 Trump Hakkındaki Dolandırıcılık Davasında Yargıç 'Sınırlı Konuşmama Emri' Verdi Trump Hakkındaki Dolandırıcılık Davasında Yargıç 'Sınırlı Konuşmama Emri' Verdi

  Eski ABD Başkanı Donald Trump hakkındaki dolandırıcılık davasında New York'ta süren duruşmada yargıç, Trump'a 'sınırlı konuşmama emri' verdi. Yargıç, Trump'ın mahkeme personeli hakkında yaptığı sosyal medya paylaşımı nedeniyle azarladı ve bu karara karşı gelenlere ciddi yaptırım uygulanacağını belirtti. Davanın sonucunda Trump şirketlerine ne kadar para cezası verileceği ve iş yapma ehliyetlerinin iptal edilip edilmeyeceği gibi konular karara bağlanacak.

 • 03.10.2023 03 Eki 22:31 Gana'da ekonomik kriz nedeniyle merkez bankası başkanının istifası isteniyor Gana'da ekonomik kriz nedeniyle merkez bankası başkanının istifası isteniyor

  Gana'da artan ekonomik sıkıntılara karşı düzenlenen protestoda, yüzlerce kişi Merkez Bankası Başkanı Ernest Addison'un istifasını talep etti. Protestocular, ülke ekonomisinin kötü yönetildiğini ve Gana Merkez Bankası Başkanı'nın görevden alınması gerektiğini savundu.

 • 03.10.2023 03 Eki 20:53 Tesla'nın uygun fiyatlı Model Y seçeneği ve özellikleri Tesla'nın uygun fiyatlı Model Y seçeneği ve özellikleri

  Tesla, elektrikli otomobil pazarında uygun fiyatlı bir seçenek olan Model Y'yi satışa sundu. Yeni versiyon, daha düşük özelliklerle gelse de en uygun fiyatlı seçenek olarak dikkat çekiyor. Arkadan çekişli ve tek motorlu olan araçta menzilinde ufak bir düşüş olduğu belirtiliyor. Türkiye'ye gelme ihtimali ise henüz bilinmiyor.

 • 03.10.2023 03 Eki 20:13 Kaptan Mustafa Can: Navlun avantajı tekrar aynı seviyeye gelmeli Kaptan Mustafa Can: Navlun avantajı tekrar aynı seviyeye gelmeli

  Kaptan Mustafa Can, pandemi sonrası navlunda yaşanan avantaj kaybının geriye döndürülmesi gerektiğini belirtti. Türkiye'nin ihracatının zor günler bekleyebileceğini ifade eden Can, devletin bu konuya önlem alması gerektiğini söyledi. Ayrıca, yabancı sermayenin Türkiye'ye girişinin sağlanması gerektiğini vurguladı. Can ayrıca çıkardığı liderlik kitabıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

 • 03.10.2023 03 Eki 19:15 Hunter Biden, federal düzeydeki ateşli silah suçlamalarını reddetti Hunter Biden, federal düzeydeki ateşli silah suçlamalarını reddetti

  ABD Başkanı Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden, federal düzeyde yöneltilen 3 ateşli silah suçlamasının tümünü reddetti. Savcılar, Hunter Biden'ın uyuşturucu kullanıcısı olduğu ve yasa dışı silah bulundurduğu iddialarını ortaya atmıştı. Hunter Biden, suçlamaların ardından 25 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

 • 03.10.2023 03 Eki 18:19 Hunter Biden, silah satın alırken yalan beyanda bulunmak suçlamasını reddetti Hunter Biden, silah satın alırken yalan beyanda bulunmak suçlamasını reddetti

  ABD Başkanı Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden, uyuşturucu kullandığı dönemde silah satın aldığına ilişkin suçlamaları kabul etmedi. Delaware'de bir federal mahkemeye çıkan Hunter Biden, uyuşturucu bağımlısı olduğu dönemde yasa dışı şekilde ateşli silah bulundurmak, silah satın alırken yalan söylemek ve silahı satın aldığı dükkana yalan beyanda bulunmak suçlamalarını reddetti. Savcılarla yaptığı anlaşma ise hakim tarafından onaylanmamıştı.

 • 03.10.2023 03 Eki 17:47 TCMB Başkanı Erkan: 2026 yılında enflasyonu yeniden tek haneye indireceğiz TCMB Başkanı Erkan: 2026 yılında enflasyonu yeniden tek haneye indireceğiz

  TÜRKİYE Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, "2024 yılında aylık bazda daha ılımlı rakamlar kaydedecek olsak da, yıllık enflasyonda düşüşü baz etkileriyle birlikte mayıs ayından sonra görmeye başlayacağız.

 • 03.10.2023 03 Eki 17:39 Merkez Bankası Başkanı Erkan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda sunum yaptı: (1) Merkez Bankası Başkanı Erkan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda sunum yaptı: (1)

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda tüm araçları kararlılıkla kullandıklarını ve kullanmaya devam edeceklerini söyledi.

 • 03.10.2023 03 Eki 17:04 Hindistan'da haber sitesine yapılan baskınlar Hindistan'da haber sitesine yapılan baskınlar

  Hindistan polisi, 'Çin'den fon aldığı' iddiasıyla soruşturma başlatılan NewsClick haber sitesinin ofislerine ve gazetecilerin evlerine baskın düzenledi. Baskınlar sonucunda 2 kişi gözaltına alındı ve belgelere el konuldu. Haber sitesi, suçlamaları reddetti.

 • 03.10.2023 03 Eki 16:48 Kemal Kılıçdaroğlu: 'Erdoğan Gerçek Anlamda Demokratik ve Sivil Bir Anayasa Filan İstemiyor. Onun Kafasında Başka Şeyler Var' Kemal Kılıçdaroğlu: "Erdoğan Gerçek Anlamda Demokratik ve Sivil Bir Anayasa Filan İstemiyor. Onun Kafasında Başka Şeyler Var"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni anayasa çağrısına mevcut Anayasa’nın maddelerini okuyarak ve TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın tutukluluğuyla ilgili 83. maddeyi anımsatarak yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Erdoğan gerçek anlamda demokratik ve sivil bir anayasa filan istemiyor. Onun kafasında başka şeyler var. Burada yola çıkarak acaba biz muhalefeti ve milleti nasıl kandırırız arayışı içinde. Ama unutma biz diğer siyasal parti gibi senin önünde biat eden, koşulsuz davranan kişiler değiliz. Biz aklımızı, yeteneklerimizi kullanan, ülkemizi düşünen bir siyasi gelenekten geliyoruz. Biz MHP değiliz” dedi. Kılıçdaroğlu, Bilal Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik sözleriyle ilgili "Sen kimsin? Gücünü babandan alıyorsan, sen zaten adam değilsin" diye konuştu.

 • 03.10.2023 03 Eki 16:40 Kılıçdaroğlu'ndan Bilal Erdoğan'a hodri meydan: Aday olacaksan çık bakalım Kılıçdaroğlu'ndan Bilal Erdoğan'a hodri meydan: Aday olacaksan çık bakalım

  CHP lideri Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştiren Bilal Erdoğan'a çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu, ''Eğer sen eleştirip de ben İBB Başkanı adayı olmak istiyorum diyorsan hodri meydan. Çık bakalım'' dedi.

 • 03.10.2023 03 Eki 16:41 Floransa, Airbnb gibi platformlar üzerinden kısa süreli konut kiralamasını yasakladı Floransa, Airbnb gibi platformlar üzerinden kısa süreli konut kiralamasını yasakladı

  Floransa Belediye Meclisi'nin aldığı kararla, tarihi kent merkezindeki konutlara kısa süreli kiralamalar için yeni izinler verilmeyecek. Airbnb gibi platformlarda kayıtlı olan konut sahiplerine evlerini uzun süreli kiralamaları halinde vergi kolaylıkları sağlanacak. Bu karar, aşırı turizm ve Airbnb gibi uygulamaların neden olduğu yüksek kiralar ve yerel halkın kent merkezini terk etmesi sorununa çözüm olarak görülüyor.

 • 03.10.2023 03 Eki 16:27 Kılıçdaroğlu: Hukuku katledenler, anayasa değişikliği için kapımıza gelmesin Kılıçdaroğlu: Hukuku katledenler, anayasa değişikliği için kapımıza gelmesin

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Can Atalay seçim öncesi gitti, YSK'ya başvurdu, savcılıktan iyi hal kağıdı aldı, başvurusunu yaptı.

 • 03.10.2023 03 Eki 16:20 Malatya Ziraat Odaları, çiftçilere yeni destekler bekliyor Malatya Ziraat Odaları, çiftçilere yeni destekler bekliyor

  Malatya Ziraat Odaları İl Koordinatörü Yunus Kılıç, TBMM'den kayısı üreticileri başta olmak üzere çiftçiler için yeni destekler beklediklerini söyledi. Kılıç, çiftçilerin maliyetlerinin arttığını ve marketlerde ürün fiyatlarının tarladaki fiyatların 10 katına çıktığını belirtti. Ayrıca, Malatya'nın dünya kuru kayısı üretiminde birinci olmasına rağmen, zerdalinin kayısıya karıştırıldığını ve bu durumun üreticileri zor durumda bıraktığını ifade etti. Kılıç, siyasilere seslenerek ithalatın durdurulmasını ve üreticinin korunmasını istedi.

 • 03.10.2023 03 Eki 16:11 Merkez Bankası Başkanı Erkan: 'Parasal sıkılaştırma adımlarımızın birikimli etkileri ile ana eğilimi düşürerek, dezenflasyonu 2024 yılında Enflasyon... Merkez Bankası Başkanı Erkan: "Parasal sıkılaştırma adımlarımızın birikimli etkileri ile ana eğilimi düşürerek, dezenflasyonu 2024 yılında Enflasyon...

  Merkez Bankası Başkanı Erkan: "Parasal sıkılaştırma adımlarımızın birikimli etkileri ile ana eğilimi düşürerek, dezenflasyonu 2024 yılında Enflasyon Raporu'ndaki patika ile uyumlu şekilde tesis etmekte kararlıyız."

 • 03.10.2023 03 Eki 16:08 Merkez Bankası Başkanı Erkan: Vergi artışları enflasyonu kısa vadede etkiledi Merkez Bankası Başkanı Erkan: Vergi artışları enflasyonu kısa vadede etkiledi

  Merkez Bankası Başkanı Erkan, son dönemde vergi ayarlamalarının enflasyondaki artış üzerinde kısa vadede etkisi olduğunu belirtti. Temmuz ayıyla birlikte kamu gelirlerini destekleyici tedbirler açıklandığını ve bu tedbirlerin vergi artışlarının yanı sıra yönetilen fiyatlardaki güncellemeleri de içerdiğini ifade etti. Erkan, sanayiye yönelik elektrik ve doğal gaz artışlarının üretim maliyetleri kanalıyla yıllık enflasyonun artışına katkı sunmaya devam edeceğini söyledi.

 • 03.10.2023 03 Eki 16:02 Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan: 'Petrol fiyatlarındaki artış ve enflasyon beklentilerinde süregelen bozulma enflasyonda ilave yukarı yönlü... Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan: "Petrol fiyatlarındaki artış ve enflasyon beklentilerinde süregelen bozulma enflasyonda ilave yukarı yönlü...

  Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan: "Petrol fiyatlarındaki artış ve enflasyon beklentilerinde süregelen bozulma enflasyonda ilave yukarı yönlü baskı oluşturmaktadır.

 • 03.10.2023 03 Eki 13:18 Kaptan Mustafa Can: Navlun avantajı geriye döndürülmeli Kaptan Mustafa Can: Navlun avantajı geriye döndürülmeli

  Kaptan Mustafa Can, pandemiden sonra navlunda kaybedilen avantajın tekrar geriye getirilmesi gerektiğini vurgulayarak, Türkiye'nin ihracatta zor günler bekleyebileceğini belirtti. Ayrıca, yabancı sermayenin Türkiye'ye girişinin sağlanması gerektiğini ifade etti.

 • 03.10.2023 03 Eki 12:23 Türk-Alman Ticaret İlişkileri ve AB Üyelik Çalışmaları Tartışıldı Türk-Alman Ticaret İlişkileri ve AB Üyelik Çalışmaları Tartışıldı

  Trabzon Ticaret Borsası (TTB) eylül ayı meclis toplantısında Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) ile Türkiye ve Almanya arasındaki ticari ilişkiler, karşılıklı yatırım planlaması ve Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) üyelik çalışmalarına destek konuları ele alındı. TTB Meclis Başkanı Nevzat Özer, fındık ihracatında Almanya'nın önemli bir pazar olduğunu belirterek, üretimi artırmak ve işbirliğini geliştirmek için çalışmaların sürdürüleceğini ifade etti. Ayrıca, çay ve balık üretimi gibi diğer sektörlerde de Almanya ile ticaretin artırılması gerektiği vurgulandı.

 • 03.10.2023 03 Eki 11:27 Türkiye'de Trafiğe Kayıtlı Taşıt Sayısı Azaldı Türkiye'de Trafiğe Kayıtlı Taşıt Sayısı Azaldı

  TÜİK verilerine göre, Türkiye'de trafiğe kayıtlı taşıt sayısı eylül sonu itibarıyla 26 milyon 129 bin 4 adet oldu. Ocak-eylül aylarında ise bir önceki yılın aynı dönemine göre trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı yüzde 0,6 azalarak 907 bin 499 adet oldu. Vergi oranlarından dolayı sıfır otomobile ulaşımın kısıtlı olduğu belirtilirken, vatandaşların ikinci el otomobile yönelmeye başladığı ifade edildi. Ekonomist ve vergi uzmanı Ulaş İke, Türkiye'de araç fiyatlarının Avrupa'da en pahalı olduğunu ve yüksek vergilerin bu durumun sebebi olduğunu söyledi. Sıfır otomobil talebinin azalmasıyla ikinci el araçlara olan talebin arttığı da belirtildi.

 • 03.10.2023 03 Eki 11:20 Dilan Polat, ailesiyle ülkeyi terk edeceği iddiasını yalanladı Dilan Polat, ailesiyle ülkeyi terk edeceği iddiasını yalanladı

  Kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamasıyla gündeme gelen Dilan Polat ile Engin Polat'ın Dubai'ye taşınacağı iddia edildi. Polat, katıldığı canlı yayında hakkındaki iddiayı kesin bir dille yalanladı.

 • 03.10.2023 03 Eki 11:10 Otomotiv satışlarında rekor serisi eylülde de sürdü Otomotiv satışlarında rekor serisi eylülde de sürdü

  Otomobil ve hafif ticari araç pazarı, bu yılın eylül ayında yüzde 55,9 büyüyerek 96 bin 793 adet olurken, bu tüm zamanların en yüksek eylül ayı olarak kayıtlara geçti.

 • 03.10.2023 03 Eki 11:07 Muğla'da Herakleia Antik Kenti'nde Athena Tapınağı'nda kazı çalışmaları devam ediyor Muğla'da Herakleia Antik Kenti'nde Athena Tapınağı'nda kazı çalışmaları devam ediyor

  Muğla'nın Milas ilçesindeki Herakleia Antik Kenti'nde yürütülen kazılar, Athena Tapınağı'nda devam ediyor. Kazı çalışmalarında tapınağın yapısı ve üzerinde bulunan yazıtlar inceleniyor. Tapınak, aynı zamanda kent arşivi niteliği taşıyor ve vergi muafiyeti talepleri gibi bilgilere ışık tutuyor.

 • 03.10.2023 03 Eki 10:53 Bursa'da spor yatırımları hız kesmiyor Bursa'da spor yatırımları hız kesmiyor

  Bursa'da gençleri spora yönlendirmek amacıyla kenti yeni yeni spor tesisleriyle donatan Büyükşehir Belediyesi tarafından İnegöl'ün Cerrah Mahallesi'ne kazandırılan futbol tesisi, törenle hizmete açıldı.

 • 03.10.2023 03 Eki 10:20 Aksaray'da JASAT Dedektifleri 4 Aranan Şahsı Yakaladı Aksaray'da JASAT Dedektifleri 4 Aranan Şahsı Yakaladı

  Aksaray'da çeşitli suçlardan aranan ve hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 4 şahıs, İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) dedektiflerinin çalışmasıyla yakalandı. Yakalanan şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • 03.10.2023 03 Eki 09:45 Dilan Polat ve Engin Polat'ın avukatı: 2022 yılında 7 milyon TL vergi ödediler Dilan Polat ve Engin Polat'ın avukatı: 2022 yılında 7 milyon TL vergi ödediler

  Kara para aklama ve vergi kaçakçılığı iddiasıyla gündeme gelen Dilan Polat ve Engin Polat'ın mali işler avukatı Ahmet Gün, çiftin 2022 yılında 100 milyon lira ciro yaptığını, 7 milyon lira da vergi ödediklerini söyledi.

 • 03.10.2023 03 Eki 09:19 'Hayali konteyner' çetesi yargı önünde "Hayali konteyner" çetesi yargı önünde

  Sosyal medya ve internet siteleri üzerinden konteyner satma vaadiyle vatandaşları dolandıran "Hayali konteyner" çetesine verilen ceza belli oldu.

 • 03.10.2023 03 Eki 00:35 Trump'a göre, hakkındaki emlak sektöründe dolandırıcılık davası 'siyasi saikle' açıldı Trump'a göre, hakkındaki emlak sektöründe dolandırıcılık davası "siyasi saikle" açıldı

  NEW Eski ABD Başkanı Donald Trump, "emlak sektöründe yıllarca çok sayıda kişi ve kurumu dolandırdığı" suçlamasıyla hakkında görülen sivil davaya katılmak için geldiği mahkemede, davanın "siyasi saikle" açıldığını savundu.

Advertisement