4. Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu - Son Dakika

4. Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

13.12.2013 13:29
4. Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

Ulusal ve uluslararası alanda, fotoğraf sanatının gelişimine ve bu yönde çalışan amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarının desteklenerek, daha özgün sanat eserlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olunması amacı ile bu yıl 4. sü düzenlenen Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren sanatçıların fotoğrafları Kapadokya Forum’da oluşturulan sanat kulübü sergi salonunda sergilenmeye başlandı.

Ulusal ve uluslararası alanda, fotoğraf sanatının gelişimine ve bu yönde çalışan amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarının desteklenerek, daha özgün sanat eserlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olunması amacı ile bu yıl 4. sü düzenlenen Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren sanatçıların fotoğrafları Kapadokya Forum'da oluşturulan sanat kulübü sergi salonunda sergilenmeye başlandı. Merkezi İngiltere'de bulunan Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FİAP)'nun yanı sıra Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu(TFSF) tarafından da desteklenen Nevşehir Belediyesi 4. Uluslararası Fotoğraf Yarışmasına Türkiye'nin yanı sıra Romanya'dan ülkeden 84 amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısı 321 eserle yarışmaya katılmıştı.

TFSF Başkanı Sami Türkay, Kapadokya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (KAFSİD) Başkanı Mustafa Karakaya ve fotoğraf sanatçıları Ahmet Özyurt, Tekin Ertuğ ve Yücel Demir oluşan seçici kurulun değerlendirmesi ile yarışmada Kocaeli'nden katılan İsmail İkiz Altın, Trabzon'dan Sabri Altın Gümüş ve K. Maraş 'dan Mehmet Kırmızıkaya Bronz madalyanın sahibi olurken, yarışmada Kocaeli'nden Süheyla Akın ve Veysel Kaya, Ankara'dan Mehmet Uçar, Sakarya' dan A. Zeki Okur, İstanbul'dan Halil Sarıkaya ve Bursa'dan İsmail Hakkı Timuçin'in eserleri de mansiyona layık görülmüştü..

Yarışmada dereceye giren amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarına ödülleri, Kapadokya Forum Sanat Kulübü sergi salonunda Nevşehir Vali Yardımcısı Ahmet Soley,Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya,Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Seyit İnce, İl Müftüsü Yakup Öztürk ile çok sayıda davetlinin katıldığı bir tören ile verildi.

Yarışma sonucunda Kocaeli'nden İsmail İkiz ve Trabzon'dan Sabri Altın, THY'nın elverişsiz hava şartları nedeniyle Nevşehir uçuşunu iptal etmesinin ardından törene katılamazken, ödülleri adreslerine gönderilirken, yarışmada üçüncülüğü kazanan K.Maraş'dan Mehmet Kırmızıkaya 'nın Bronz Madalyası, Nevşehir Vali Yardımcısı Ahmet Soley tarafından takdim edildi.

Daha sonra yarışmada dereceye giren sanatçıların eserlerinden oluşan sergi, seçkin davetli topluluğunun katılımı ile açıldı. - NEVŞEHİR

4. Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu
4. Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu
4. Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 4. Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

İzmir'de yaşananları 18:33 İzmir'de yaşananları "İtiş kakış" olarak yorumlayan Fenerbahçe'den İrfan Can açıklaması: Vahim hata Manisa'da ormanlıkta görüntülenen esrarengiz yaratık! 18:14 Manisa'da ormanlıkta görüntülenen esrarengiz yaratık! "Dünyayı yöneten ırk" olarak biliniyor Metin Gürcan'ın tutuklanmasına Ali Babacan'dan ilk tepki: Yanında olacağız 17:37 Metin Gürcan'ın tutuklanmasına Ali Babacan'dan ilk tepki: Yanında olacağız Son Dakika: Benzine 58 kuruş indirim! 16:24 Son Dakika: Benzine 58 kuruş indirim! Vitor Pereira'nın boşluğu çabuk doldu! Fenerbahçe'nin yeni hocası Süper Lig'den 15:02 Vitor Pereira'nın boşluğu çabuk doldu! Fenerbahçe'nin yeni hocası Süper Lig'den Göztepe ve Fenerbahçe'den TFF'ye yaylım ateşi 14:51 Göztepe ve Fenerbahçe'den TFF'ye yaylım ateşi
Son dakika: Asgari Ücret Tespit Komisyonu, milyonların zammını belirlemek için bir araya geldi 14:21 Son dakika: Asgari Ücret Tespit Komisyonu, milyonların zammını belirlemek için bir araya geldi Trabzonspor inat etti! Şampiyonluk yolunda bir dünya yıldızı, bir de gol makinesi transfer ediyor 13:35 Trabzonspor inat etti! Şampiyonluk yolunda bir dünya yıldızı, bir de gol makinesi transfer ediyor
Advertisement