Askon Üyeleri Başkan Adaylarıyla Kahvaltıda Buluştu - Son Dakika
Yerel

Askon Üyeleri Başkan Adaylarıyla Kahvaltıda Buluştu

Askon Üyeleri Başkan Adaylarıyla Kahvaltıda Buluştu

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Gaziantep Şubesi, İstanbul, İzmir, Burdur, Konya, Elazığ ile diğer şubelerinin başkan ve üyeleriyle, belediye başkan adaylarının katılımıyla kahvaltıda bir araya geldi.

25.01.2014 13:08
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Gaziantep Şubesi, İstanbul, İzmir, Burdur, Konya, Elazığ ile diğer şubelerinin başkan ve üyeleriyle, belediye başkan adaylarının katılımıyla kahvaltıda bir araya geldi.

ASKON tarafından düzenlenen 'İş Geliştirme' toplantısı nedeniyle Gaziantep'te ASKON üyeleri ve belediye başkan adayları buluştu. Kahvaltıda açıklamada bulunan ASKON Şube Başkanı Hayri Ünal, Gaziantep'in Doğu ve Güneydoğu'nun batıya açılan kapısı olduğunu belirterek, "Gaziantep hepinizin bildiği gibi Türkiye'de süratle büyümesi ve ihracatı ile en ön sırada yer alan illerden bir şehirdir. Ekonomisi ile şehrin gelişmesi ile tabi Suriye'deki meseleden dolayı bu yönü ile sürekli yerel basında ve ulusal basın da yer bulan bir ilimiz. Gaziantep'in en büyük görevlerinden biri doğu ve güneydoğunun batıya acılan sınır kapısı gibi olmasıdır. Bu bölgenin en gelişmiş ili olmasıdır. Buradaki temel amacımız hem bölgemizi diğer illerdeki üyeler ile tanışmak hem çözüm süreci ile beraber başlayacak ciddi ekonomik atılımın tabi bunun tek başına Gaziantep'in altından kalkması mümkün değil diğer illerinde bölgeler arasındaki farklılığın hep beraber nasıl altından kalkarız arayışı içinde olalım diye bu nedenle çalışmalar yapıyoruz" dedi.

ASKON Genel Sekreteri Bahadır Tuzcu, ASKON öneminden bahsederek, "Bu noktada Anadolu iş adamları derneği kurulduğu 1998 yılından bu yana faklı zenginlikler üretme çabası içerisinde o günden bugüne ülkemizin geçtiği bütün evrelerde derneğimiz kamu, hükümet, politika, üniversite iş dünyası bütün bu paydaşları bir araya getirmek gibi bir platform olmuştur ve bu görevini layığı ile yerine getirmiştir. Bunun haricinde Anadolu Aslanları İş Adamaları Derneği'nin bir takım sosyal faaliyetleri, cevre duyarlılıkları ve onun haricinde iş adamlarımızın kendi aralarındaki ticareti gerek bugün Gaziantep'te yapmaya çalışacağımız gerekte bundan sonra yurt içi ve yurt dışında takip edeceğimiz programlar ile ülkemizin 500 milyar dolarlık ihracat hedefine de katkı yapmaya çalışıyor" diye konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"ASKON'un hep milletin yanında, milli iradenin yanın da durduğu ve farklı zenginlik dediğimiz şeyde haklının yanında durduğu bir anlayışla bugüne kadar geldiğini görüyoruz. Bizim de siyaset etme tarzımın bu olduğu sayın başbakanımızın liderliğinde partiyi kurarken kuruluş felsefemizin bu olduğunu bugüne kadar hep hakimiyetin, kayıtsız şartsız millet olduğunu, milli iradenin hakim olması gerektiğini Anadolu'nun çocuklarının, Anadolu aslanlarının, Anadolu'nun kaplanlarının da, Anadolu da söz sahibi olması gerektiğine inandık. Yola çıkarken söylediğimiz ne söylediysek bugün arkasında durduk. Bu yüzden milletimize karşı, halkımıza karşı, yüce mevlama karşı, anlımız ak, başımız dik geziyoruz. Bu bir siyasetçi, bir liderin ulaşabileceği en büyük onurdur. En büyük şereftir diye düşünüyoruz. Çünkü bizde söz namustur. Ağzımızdan bir söz çıkıyorsa bunun gereğini yapmamız, icraatlarımızı da bununla desteklememiz gerekiyor."

Toplantıya, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzur, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, AK Parti Oğuzeli Belediye Başkanı Süleyman Akgün, partililer ve dernek üyeleri katıldı. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Askon Üyeleri Başkan Adaylarıyla Kahvaltıda Buluştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement