Amasya'da yaşayan adamın ismini duyanlar şaştı kaldı! Dünyada yalnızca ona ait olan adının hikayesini duyunca çok şaşıracaksınız - Son Dakika

Amasya'da yaşayan adamın ismini duyanlar şaştı kaldı! Dünyada yalnızca ona ait olan adının hikayesini duyunca çok şaşıracaksınız

25.11.2022 16:47

Amasya'nın Suluova ilçesinde yaşayan Enson Çoban'ın ismi dünyada bir tek ona ait olmasıyla dikkat çekti. Enson ismini ilk kez duyanlar da büyük şaşkınlık yaşarken ismin hikayesi de en az kendisi kadar ilginç.

Amasya'nın Suluova ilçesinde yaşayan bir vatandaşın 'Enson' olan adını duyan şaşırıyor. Resmi kurumlarda ve bankalarda karşılaştığı görevlilerin Türkiye'de benzeri olmayan adını duyduğunda şaşırdığını belirten Enson Çoban, inandırmak için kimliğini, hatta evlilik cüzdanını bile göstermek zorunda kaldığını söyledi.

Dünyada bu isimden sadece Türkiye'de var! Duyunca siz de şaşırmadan edemeyeceksiniz

"KOMŞULARIMIZ BU KADAR ÇOCUK YETER ENSON BU OLSUN DEMİŞLER"

Yıllardır yol yapım şantiyelerinde işçi olarak çalıştıktan sonra memleketi Amasya'nın Suluova ilçesine yerleşen evli ve 3 çocuk babası Enson Çoban, "Benden önce 6 kardeşim olmuş. Doğduğumda komşularımız 'bu kadar çocuk yeter, en son bu olsun' demişler. Annem ve babam da bana 'Enson' adını vermişler. Ama sonra bir kardeşim daha olmuş" dedi.

Dünyada bu isimden sadece Türkiye'de var! Duyunca siz de şaşırmadan edemeyeceksiniz

"TÜRKİYE'DE VE DÜNYADA ADAŞIM YOK"

Adını ilk duyan herkesin şaşırdığını anlatan 67 yaşındaki Enson Çoban, "Türkiye'de adaşım yok. Belki dünyada da yoktur. Gaziantep'te işlem yaptırmaya girdiğim bankada kimliğimde yazılı adıma inanamadılar. Evlenme cüzdanına kadar getirip çıkardık. Çalıştığım şantiyeden aldığım kimliği, ehliyetimi bile gösterdim. Öyle ikna oldular" diye konuştu.

Dünyada bu isimden sadece Türkiye'de var! Duyunca siz de şaşırmadan edemeyeceksiniz

"YABANCI İSMİ ÇAĞRIŞTIRDIĞI DOĞRU"

Kimsede olmadığı için güzel bulduğu adını değiştirmeyi düşünmeyen Çoban'ın su yüklemesi için başvurduğu Suluova Belediyesindeki işlemini yaparken adını duyduğunda şaşıran görevli Salih Gümüş de, "Enson çok değişik bir isim. Biraz da yabancı isim gibi çağrıştırıyor" şeklinde konuştu.

Dünyada bu isimden sadece Türkiye'de var! Duyunca siz de şaşırmadan edemeyeceksiniz
Kaynak: İHA
YORUMLAR (5)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Kamu personeli alım ilanları Resmi Gazete'de Kamu personeli alım ilanları Resmi Gazete'de ABD Dışişlerinden Türkiye'ye F-16 satışı yorumu Açıklaması ABD Dışişlerinden Türkiye'ye F-16 satışı yorumu Açıklaması Amasya Çambükü'nde Köylü Kadınlar Tencere Tava Çalarak Osb'yi Protesto Etti: 'Türkiye'nin Bütün Askerlerini Başımıza Yığdınız. Biz Nereye Gidelim?' Amasya Çambükü'nde Köylü Kadınlar Tencere Tava Çalarak Osb'yi Protesto Etti: 'Türkiye'nin Bütün Askerlerini Başımıza Yığdınız. Biz Nereye Gidelim?'

Son Dakika Yerel Amasya'da yaşayan adamın ismini duyanlar şaştı kaldı! Dünyada yalnızca ona ait olan adının hikayesini duyunca çok şaşıracaksınız - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement