Eski CHP Gümrük ve Tekel Bakanı Mahmut Türkmenoğlu, Mezarı Başında Anıldı. - Son Dakika
Yerel

Eski CHP Gümrük ve Tekel Bakanı Mahmut Türkmenoğlu, Mezarı Başında Anıldı.

Eski CHP Gümrük ve Tekel Bakanı Mahmut Türkmenoğlu, Mezarı Başında Anıldı.

Eski Gümrük ve Tekel Bakanları'ndan Mahmut Türkmenoğlu, ölümünün 20.yılında Bademler Köyü'nde anıldı.

28.07.2012 13:27
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Eski Gümrük ve Tekel Bakanları'ndan Mahmut Türkmenoğlu, ölümünün 20. yılında Bademler Köyü'nde anıldı.

İlk anma etkinliği köy mezarlığındaki kabri başında ve kurucusu olduğu Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tesislerinde gerçekleşti. Anma törenine,

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir milletvekilleri Musa Çam, Mustafa Moroğlu, CHP İl Başkanı Ali Engin, İl Genel Meclis Başkanı Serdar Değirmenci, Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Türkiye Gazeteciler Federasyon Başkanı Atilla Sertel, İzmir Gazeteciler Başkan Yardımcısı Ali Ekber Yıldırım, Türkmenoğlu ailesi, Eski Milletvekilleri, Türkan Miçooğulları, Bülent Baratalı, Ali Rıza Bodur, 80 öncesinin ünlü CHP milletvekillerinden Süleyman Genç, İl Genel Meclisi Encümen ve Meclis Üyeleri, CHP Urla İlçe Başkanı Yusuf Baratalı ve Türkmenoğlu kitabını yazan Yazar Zeynal Kozanoğlu ve sevenleri katıldı.

Bademler Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Mehmet Sever, "Köylü önderimiz ve kooperatifimizin önderi Mahmut Türkmenoğlu'nun fikirlerini ve hizmetlerini yaşatmak için var gücümüzle çalışacağız" dedi.

Eşi Filiz Türkmenoğlu ise gelenlere ayrı ayrı teşekkür etti. Mezarı başında konuşmalar ve çiçek sunumu ardından Kooperatif tesislerinde gerçekleşen törende Türkmenoğlu sevenleri, Hüseyin Uz, Hüseyin Kınık, Hasan Şengül, Köylü Mahmut Ağabeylerini, Ali Ekber Yıldırım, Türkan Miçooğulları, Ali Rıza Bodur, Bülent Baratalı, Süleyman Genç, Zeynal Kozanoğlu ve Mustafa Moroğlu eski Bakan Mahmut Türkmenoğlu'nuyla yaşadıkları anılarını paylaştı.

İl Genel Meclis Üyesi Seyfettin Şen'in sunumunu yaptığı 'Anılarla Türkmenoğlu' programında duygusal anlar da yaşandı. Türkmenoğlu'nun sevenlerinin ve köy halkının da yoğun ilgi gösterdiği anma öncesinde, hayır yemeği verildi. Etkinlik sonrasında katılımcılarla toplu fotoğraf çekildi. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Eski CHP Gümrük ve Tekel Bakanı Mahmut Türkmenoğlu, Mezarı Başında Anıldı. - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı
  04 Nis Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı

  31 Mart yerel seçimlerinde Doğanşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Bayram mazbatasını alarak göreve başladı. Bayram, devir teslim töreni sonrası görevine başladığını açıkladı.

 • Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz
  04 Nis Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz

  Ardahan'da CHP'li Faruk Demir'in seçimi kazandığı ancak AK Partili Yunus Baydar'ın seçim sonuçlarına itiraz ettiği bildirildi.

 • İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu
  04 Nis İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu

  31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre yüzde 3.77'lik oy oranıyla 6. olan İYİ Parti'de peş peşe yaşanan istifalar dikkat çekerken Akşener'in karşısına çıkacak ilk aday da belli oldu. Partinin Kurucular Kurulu üyesi Günay Kodaz, olağanüstü kurultayda aday olacağını duyurdu. Partideki son istifalarda kongre vurgusu öne çıkarken Akşener'in parti liderliğinde ısrar edeceği öne sürülüyor.

 • Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı
  04 Nis Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı

  31 Mart Yerel seçimlerinde Altınova Belediye Başkanlığını kazanan Yasemin Fazlaca, mazbatasını alarak görevine başladı. Fazlaca, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Altınova'ya hizmet etmek için gece gündüz çalışacaklarını belirtti.

 • İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor
  04 Nis İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor

  İstanbul'da yerel seçimlerle ilgili itiraz süreci devam ederken, CHP adaylarının önde bitirdiği Gaziosmanpaşa ve Beykoz'da yeniden sayım süreci başladı. AKP'nin itirazı sonucu Beykoz'da yeniden sayım başlarken, CHP de Arnavutköy, Ümraniye ve Fatih ilçeleri için İl Seçim Kurulu'na başvuru yaptı. CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulu'na giderek, 'Gaziosmanpaşa'da sandıktan çıkan iradenin masa başında değiştirilmesine izin vermeyiz' dedi.

 • Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı
  04 Nis Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı

  Yerel seçimlerde seçilen Koray Kıraç, mazbatasını aldıktan sonra görevine başladı. Devir teslim töreni gerçekleştirildi.

 • Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek
  04 Nis Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek

  Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, mazbatasını alarak ilçede eser ve hizmet belediyeciliğini devam ettireceklerini belirtti. Sandıkçı, Canik halkıyla birlikte çalışarak ilçeye değer katacak projeleri hayata geçireceklerini vurguladı.

 • Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı
  04 Nis Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı

  Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, seçimlerin ardından mazbatasını alarak resmi olarak göreve başladı. Tuncer, Mezitli'yi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için çalışacaklarını belirtti.

 • YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek
  04 Nis YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, itirazların bugün kurulda görüşüleceğini ve Van Büyükşehir Belediyesi seçimine ilişkin alınan kararın da bugün yazılacağını söyledi. Türkiye geçen hafta sonu yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Seçimin ardından yurt genelinde bazı noktalarda seçime itirazlar yapıldı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, seçim sonuçlarına yapılan itirazları bugün kurulda görüşeceklerini ifade etti. Van seçimlerinde YSK tarafından verilen son karara ilişkin de konuşan Yener, 'Van ile ilgili verilen karar bugün yazılacak' açıklamasında bulundu. - ANKARA

 • Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi
  04 Nis Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi

  Hatay'da yaşayan Hilda Cöcen Koku, yerel seçimlerde 5 erkek rakibine karşı verdiği kıyasıya mücadeleyi en yakın rakibine 300 oy fark atarak 1. sırada bitirdi. Pirireis Mahallesi'nde seçilen ilk kadın muhtar oldu.

 • Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı
  04 Nis Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı

  Erzurum'un turizm açısından önemli merkezlerinden Tortum ve Uzundere ilçesindeki projeler, Vali Mustafa Çiftçi tarafından değerlendirildi. Tortum Kaymakamı Fatih Bayram, Vali Çiftçi'ye, 2025 Turizm Başkenti etkinlikleri kapsamında Tortum ve Uzundere vadilerinde doğa sporlarının canlandırılması için uygulanabilecek projeler hakkında bilgi verdi.

 • CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi
  04 Nis CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi

  CHP'nin 31 Mart Yerel Seçim zaferinin ardından ilk MYK toplantısında yeni dönem yol haritası belirlendi. Seçim sonuçları değerlendirildi ve sonuçlara itiraz edilen bölgelerdeki gelişmeler ele alındı. CHP kurmayları, öncelikli gündemin ekonomi olacağını ve 4 yıl boyunca sahada aktif çalışma yürütüleceğini belirtti.


Advertisement