Karabağlar Belediye Meclisi 2024 Yılı İlk Toplantısını Gerçekleştirdi - Son Dakika
Yerel

Karabağlar Belediye Meclisi 2024 Yılı İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Karabağlar Belediye Meclisi 2024 Yılı İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Karabağlar Belediye Meclisi’nin 2024 yılı ilk toplantısı Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu yönetiminde yapıldı.

04.01.2024 10:28
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Karabağlar Belediye Meclisi'nin 2024 yılı ilk toplantısı Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu yönetiminde yapıldı.

Toplantının açılışında konuşan Başkan Selvitopu, meclis üyelerinin ve tüm vatandaşların yeni yılını kutladı. Yaşadığımız şehit acıları nedeniyle yeni yıl kutlamaları iptal ettiklerini hatırlatan Başkan Selvitopu, "12 şehidimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz" dedi.

Daha sonra belediye çalışmalarıyla ilgili meclis üyelerini bilgilendiren Başkan Selvitopu, "Hep birlikte Karabağlar Belediyesi'ni kendi ayakları üzerinde duran ve hizmet üretebilen bir belediye haline getirdik. Dar bütçemize rağmen önemli işler yapmayı başardık. Bundan sonra da aynı anlayışla çalışmayı sürdürecek ve aynı istikrarla yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.

PROJELER HIZLA İLERLİYOR

Karabağlar'ın en büyük yatırımlarından Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi inşaatının sürdüğünü söyleyen Başkan Selvitopu, Yeşilyurt Pazaryeri'nin modernleştirilerek kapalı hale getirilmesi projesinde hafriyat işlerinin yüzde 90 oranında tamamlandığını bildirdi. Günaltay Pazaryeri için kamulaştırma çalışmalarının tamamlandığını vurgulayan Başkan Selvitopu, Üçkuyular Pazaryeri için de İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kamulaştırma çalışmalarını yürüttüğünü söyledi.

Başkan Selvitopu, ilçenin farklı noktalarındaki parklarda yenileme ve onarım çalışmalarının sürdüğünü, tehlike yaratan istinat duvarlarına önlem aldıklarını vurguladı.

Başkan Selvitopu, Uzundere Sosyokültürel Tesis ve Cemevi Projesi'nin uygulama projelerinde son aşamaya gelindiğini de bildirdi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM...

Kentsel dönüşüm konusuna da değinen Başkan Selvitopu, Osman Aksüner, Aşık Veysel ve Aydın mahallelerini kapsayan 106 hektarlık alanla ilgili Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan istedikleri tam yetkiye olumsuz yanıt geldiğini söyledi. Başkan Selvitopu, "Bundan sonraki süreçte, kısmi yetkimiz çerçevesinde çalışmalarımızı yürütmeye kararlıyız" dedi.

Kentsel dönüşüm konusunda 6306 sayılı yasayla 5393 sayılı yasanın 73. maddesi olmak üzere iki ayrı yasal düzenleme olduğuna dikkat çeken Başkan Selvitopu, "Yıllardır söylüyoruz, kentsel dönüşüm neden 2 ayrı yasayla yürütülüyor? Yetki verilirse, kentsel dönüşümün nasıl yapılacağını yeni bir modelle ortaya koyacağız. Bu konuda çok iddialıyız" diye konuştu.

Başkan Selvitopu, Karabağlar Kent Meydanı Projesi'yle ilgili de, "Belediye olarak her türlü altyapıyı hazırladık. Mülkiyetle ilgili terk işlemini bekliyoruz. Düzenlemesi kaldı. O meydan oraya yapılacak. Bu süreçte Uğur Mumcu Parkı'na törenlerimizi de yaptığımız ve çok beğenilen 100. Yıl Meydanı'nı kazandırdık" dedi.

DENETİM KOMİSYONU BELİRLENDİ

Toplantıda yapılan oylamada, Karabağlar Belediye Meclisi Denetim Komisyonu üyeliklerine Mümtaz Rodos, Nedim Topaloğlu, Dila Koyurga, Bilen Aras ve Faysal Acar seçildi.

Ocak ayı toplantısını, AK Parti Karabağlar İlçe yöneticileri Metin Uslu, Mehmet Öztürk, Murat Göktaş, Muhammet Enes Ünsal, MHP İlçe yöneticileri Uğur Durmaz ve Cemal Alan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mustafa Özkurt ve İlçe Başkan Yardımcısı Şener Uzun da izledi.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Karabağlar Belediye Meclisi 2024 Yılı İlk Toplantısını Gerçekleştirdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • YSK'ya yerel seçim itirazları için son başvuru bugün
  10 Nis YSK'ya yerel seçim itirazları için son başvuru bugün

  31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerle ilgili il seçim kurullarının kararlarına itiraz için Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) bugün saat 17.00'ye kadar başvuru yapılabilecek. İl seçim kurullarının kararlarına olağanüstü itiraz için ise son tarih 14 Nisan Pazar günü saat 17.00'ye kadar.

 • Çin Jiamusi Hanjiang Festivali: Nehre Dua ve Bereket
  10 Nis Çin Jiamusi Hanjiang Festivali: Nehre Dua ve Bereket

  Çin'in kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletinin Jiamusi kentinde, 2024 Çin Jiamusi Hanjiang Festivali başladı. Festivalde, yerel halkın nehre bağırarak yeni yılın bereketi ve iyi balık hasadı için dua ettiği eski bir gelenek olan 'Hanjiang' ritüeli gerçekleştiriliyor. Ayrıca festivalde Şaman dansları, hikaye anlatıcılığı ve diğer performanslar da sergileniyor. Hanjiang Festivali, balıkçı ve avcı toplulukları tarafından kutlanan geleneksel bir kutsama törenidir.

 • DEM Parti'nin 2024 seçimlerinde en düşük oy aldığı 10 il
  10 Nis DEM Parti'nin 2024 seçimlerinde en düşük oy aldığı 10 il

  CHP'nin yıllar sonra birinci parti olarak sandıktan çıktığı 31 Mart yerel seçimlerinin yankıları sürüyor. Haritanın kırmızıya boyandığı seçimde DEM Parti'nin en düşük oy aldığı iller de belli oldu. DEM Parti'nin 2024 seçimlerinde en düşük oy aldığı 10 il: Yozgat, Sivas, Tokat, Gümüşhane, Ordu, Samsun, Kütahya, Amasya, Sinop ve Kırıkkale.

 • Bakan Bayraktar, Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı
  10 Nis Bakan Bayraktar, Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hatay'a ziyaret gerçekleştirerek Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı. Bakan Bayraktar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk'ü tebrik etti ve Hatay'ın hızlı bir şekilde yaralarını saracağını söyledi.

 • Düzce'de 4. dönemini kazanan Hanife Gür, mahalle sakinlerinin takdirini kazanıyor
  10 Nis Düzce'de 4. dönemini kazanan Hanife Gür, mahalle sakinlerinin takdirini kazanıyor

  Düzce'de yaşadığı mahalle sakinlerinin ısrarlarıyla 15 yıl önce adaylığını koyduğu muhtarlığı 4. döneminde de kazanan 63 yaşındaki Hanife Gür, hizmet azmi ve her yaştan insanla kurduğu muhabbetle örnek yöneticilik sergiliyor. Gür, semt pazarı ve kadınlar için el emeği pazarının kurulması, lise ve üniversite öğrencileri için kursların açılması, oyun parkı ve spor sahalarının yapımı gibi sosyal, ekonomik, sağlık ve eğitim alanlarında hizmetlerin getirilmesi çabalarıyla mahalle sakinlerinin takdirini ve sevgisini kazandı.

 • CHP Çanakkale İl Teşkilatı Bayramlaşma Programında Buluştu
  10 Nis CHP Çanakkale İl Teşkilatı Bayramlaşma Programında Buluştu

  CHP Çanakkale İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlediği bayramlaşma programında partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi. Programda konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek, tüm vatandaşların bayramını kutladı ve değişimin gücüyle ayağa kalkan CHP'nin Türkiye'de de ayağa kalkacağını belirtti. Programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Çanakkale Milletvekilleri İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan, Çanakkale İl Başkanı Levent Gürbüz ve Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergun da katıldı.

 • Çin, turizmi teşvik etmek için kampanya başlatacak
  10 Nis Çin, turizmi teşvik etmek için kampanya başlatacak

  Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı, turizmi teşvik etmek amacıyla Mayıs ayında ülke genelinde bir ay sürecek bir kampanya başlatacağını duyurdu. Kampanya, turizm sektörünün gelişimini artırmayı, çevre dostu turizmi yaygınlaştırmayı ve kültürel gelişimi turizmle bütünleştirmeyi hedefliyor. Bakanlık, altı şehri turistik niteliklerini vurgulamak için seçecek ve yerel yönetimlere tercihli uygulamalar benimsemeleri çağrısında bulunacak. Ayrıca, yerel turizm departmanları turistik cazibe merkezlerini tanıtmak ve canlı yayın gösterileri düzenlemek için sosyal medya platformlarıyla işbirliği yapacak.

 • Emekliye neden zam yapılmadı? Bakan Şimşek
  10 Nis Emekliye neden zam yapılmadı? Bakan Şimşek "İzin veremezdik" diyerek nedenini anlattı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti MYK'sında emeklilere neden zam yapılmadığını anlattı. Şimşek "Bunu yapmak için Türkiye'nin yurtdışından yüzde 50'den fazla faizle borçlanması gerekecekti" dedi.

 • Yargıtay, zincirleme dolandırıcılık suçunu kabul etti
  10 Nis Yargıtay, zincirleme dolandırıcılık suçunu kabul etti

  Yargıtay 11. Ceza Dairesi, kendisini 'Kamu Güvenliği Teşkilatı İstihbarat Daire Başkanı' olarak tanıtan kişiden birden fazla kez para alan sanığa verilen 5 ay hapis cezasını, zincirleme dolandırıcılık suçunu kabul ederek bozdu. Daire, aynı suçun farklı gerekçelerle ve farklı zamanlarda birden fazla kez işlendiğini belirterek daha ağır cezanın uygulanması gerektiğine hükmetti.

 • Özgür Özel'in Yurt Dışı Temasları... Şule Erten Bucak:
  10 Nis Özgür Özel'in Yurt Dışı Temasları... Şule Erten Bucak: "Seçimlerden Sonra Genel Başkan'a Büyük Bir İlgi Olduğunu Gördük"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in yurt dışı temaslarında yer alan eski CHP Genel Sekreter Yardımcısı Şule Erten Bucak, Özel’in Romanya programına ilişkin, “PES Genel Sekreteri Filibeck açılış konuşmasında, ‘Aramızda Almanya Şansölyesi Scholz ve seçimlerden zaferle çıkmış olan CHP Genel Başkanı Özel de var’ dediği anda -sanıyorum 5 bin kişilik bir salondu- büyük bir alkış koptu. Genel Başkan ayağa kalktı, hepsini selamladı. Bunun üzerine Scholz da ayağa kalkıp Genel Başkanın yanına gelip öperek onu kutladı. Bu toplantı çok başarılı bir şekilde geçti. Seçimlerden sonra Genel Başkana büyük bir ilgi olduğunu gördük” dedi. Erten Bucak, ayrıca Sosyalist Enternasyonal’ın ilk Yerel Yönetimler Komitesi Toplantısı’nın Türkiye'de yapılacağını bildirdi.

 • İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Ramazan Bayramı'nı kutladı
  10 Nis İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Ramazan Bayramı'nı kutladı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ramazan Bayramı'nı kutlayarak, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Halkın düzeni değiştirmek istediğini gösterdik
  10 Nis Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Halkın düzeni değiştirmek istediğini gösterdik

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yerel seçimlerde halkın düzeni değiştirmek istediğini net bir şekilde gösterdiğini belirtti. Seçer, toplumun farklı kesimlerinin sorunlarının hesabının sandıkta görüldüğünü ifade etti.


Advertisement