Özekin, Uşak İçin En Önemli 3 Hedefini Sıraladı - Son Dakika
Yerel

Özekin, Uşak İçin En Önemli 3 Hedefini Sıraladı

Özekin, Uşak İçin En Önemli 3 Hedefini Sıraladı

Ak Parti Uşak 2. Sıra milletvekili adayı Eyüp Gökhan Özekin, Uşak için en önemli ilk üç hedefini sıraladı.

30.05.2015 09:43

Ak Parti Uşak 2. Sıra milletvekili adayı Eyüp Gökhan Özekin, Uşak için en önemli ilk üç hedefini sıraladı. Gündem oluşturacak açıklamaları arasında çevre illere bağlı ilçelerin Uşak'a bağlanması için resmi referanduma gidilmesi girişimlerinde bulunacaklarını belirtti.

Ak Parti Uşak 2. Sıra milletvekili adayı Eyüp Gökhan Özekin, İHA Uşak muhabirine özel açıklamada bulunarak Uşak için öncelikli yapılması gereken üç konuya değindi. Özekin bu sıralamayı tanıtım, lobicilik ve Uşak'a daha yakın olan çevre illere bağlı ilçelerin milli iradeye saygı çerçevesinde resmi referanduma gidilerek Uşak'a bağlanıp bağlanmama tercihlerinin sorulması için girişimlerin yapılacağını belirterek şunları söyledi; "Uşak'ın ihtiyacı ve hak ettiği birçok hizmet var. Ak Parti iktidarı döneminde ve Ak Partili Belediyelerle Uşak çok ciddi hizmetleri aldı ve çehresi değişti. Bunları olumlu ve hayırlı hizmetler olarak değerlendiriyoruz ve daha fazlasını istiyoruz. O yüzden kafamızdaki projeleri tek tek halkımıza anlatıyoruz. Uşak'ın birinci sırada olan eksikliği tanıtımı olan ihtiyacı. Bu tanıtım eksikliği Uşak'ın ekonomisini doğrudan ilgilendiriyor. Bununla alakalı medya üzerinden, show dünyası üzerinden, televizyon dizileri ve sinemalar üzerinden bir çok enstrüman kullanarak bu Uşak'ın tanıtım meselesini henüz vekil seçilmeden, seçimler başlamadan tanıtım gayreti içerisine girdik. Mesela TRT' de yayınlanan Milat dizisinin iki bölümünün Uşak'ta çekilmesini sağladık. Yine Diriliş dizisinin yeni sezon bölümlerinde Uşaklı ciritçilerin yer alması için dizinin yapımcısından söz aldık. İki yıl içeresinde çekimlerinin tamamı Uşak'ta yapılacak sinema filmi için projelere başladık. Kendim medya sektörünün içerisinde olduğum için adaylığım duyulduktan sonra bir çok ulusal televizyon yapımcısı ve gazete yayın yönetmeni arkadaşım tebrik etmek için aradıklarında "senin için ne yapabiliriz?" diye sorduklarında, kendim için sadece dua istedim. Fakat Uşak için ellerinden gelen tüm gayreti göstermelerini ayrıca vurguladım. Bunlar Uşak'ın tanıtımı için yapılan olumlu gelişmeler."

Uşak'ın ikinci önemli ihtiyacı ve halledilmesi gereken sorunun lobicilik olduğunu belirten Özekin, Ankara'da Uşak'ın lobi sorunu olduğunu düşündüğünü söyleyerek şunları belirtti; "Mesela Ankara'da çok ciddi şekilde bir Trabzon lobisi vardır, Rize lobisi vardır, Konya lobisi vardır, Denizli lobisi vardır ve bunlar gibi artırılabilecek örneklerle karşılaşmak mümkün. Fakat ciddi bir şekilde Uşak lobisi olduğunu söylemek gerçekçi olmaz. Lobicilik içinde yine medyanın, televizyonların, yayın organlarının önemli etkisi bulunmaktadır. Dolayısıyla buradaki çalışma arkadaşlarımızla Uşak'ın lobisi için önemli projeler içerisindeyiz. Bu lobicilik nüfusla alakalı bir şey değildir. Bunun bir takım profesyonel unsurları var. Biz bütün bu profesyonel unsurları Ankara'da kullanarak Uşak'ın lobisini güçlendireceğiz. Bu lobicilikle Uşak ne kazanacak? Örnek verecek olursak. Erzurum'da cirit var, Uşak'ta da cirit var. Hatta Uşak'taki cirit kulübü sayısı Erzurum'dakinden daha fazla. Fakat Erzurum lobisinin kuvvetinden dolayı cirit Erzurum etrafında şekilleniyor ve Erzurum' daki federasyon daha etkin. Kısaca biz Uşak'ın lobisini Ankara'da daha etkin tutmak istiyoruz."

Uşak milletvekili adayı Eyüp Gökhan Özekin'in gündem oluşturacak üçüncü hedefi ise Manisa iline bağlı Selendi ve Kula, Denizli iline bağlı Çivril, Kütahya iline bağlı Gediz ve Simav ilçelerinin Uşak'a bağlanma konusunda burada yaşayan vatandaşların tercihlerinin belirlenmesi için resmi referandum oldu. Özekin sözlerini şöyle sürdürdü; "Üçüncü ve en önemli olarak gördüğümüz konu, çevre illerimizde faaliyet gösteren Ak Partili dava arkadaşlarımızla kötü olma pahasına Uşak'ımız için önemli bir mücadeleye gideceğiz. Ankara'da Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Bakanlıklar çevresindeki bütün gücümüzü kullanarak, medyadaki bütün gücümüzü kullanarak ve sürekli "Milli İradeye Saygı" konusuna vurgu yaparak Selendi, Kula, Çivril, Gediz ve Simav gibi çevre illerdeki ilçelerin referanduma gitmesini, Uşak'a bağlanıp bağlanmama tercihlerinin sorulmasını isteyeceğiz. Bunun için bir baskı oluşturacağız. Madem biz "Milli İradeye bu kadar önem veren bir partiyiz diyoruz, yeni Türkiye milletin iradesiyle şekillenen Türkiye olacak diyoruz. O zaman bu ilçelerdeki hemşerilerimizin de iradesine saygı duymak zorundayız. Buraların Uşak'a bağlanıp bağlanmama isteklerini açıkça referandumla soralım istiyoruz. Çevre illerimizdeki siyasetçiler bizlere belki kızacaklar, ama Milli İrade bizim kişisel isteklerimizden daha önemlidir. Buralardaki hemşerilerimiz zaten birçok ihtiyaç ve hizmetlerini Uşak'tan karşılıyorlar. Kendilerine sorduğumuzda hepsi de Uşak'a bağlanmak istediklerini dile getiriyorlar. Bunu resmi bir yoklama ile yaptığımız vakit hem bu ilçelerdeki hemşerilerimiz, hem de Uşak çok şey kazanacaktır. Uşak, nüfusunun artmasıyla büyük şehir statüsüne geçecektir. Bu süreçle birlikte Uşak'ın İller bankasından, genel bütçeden aldığı payı, yatırımlardan aldığı öncelik değişecektir. Uşak'ın milletvekili sayısı artacaktır. Uşak'ın Ankara'daki milletvekili temsil sayısı kuvvetlenecektir" dedi.

Özekin son olarak; "Genel anlamda gerek Mehmet Altay vekilimiz, il başkanımız, belediye başkanlarımız ve diğer çalışma arkadaşlarımız Uşak'a yapılan ve yapılacak olan tüm hizmetleri özverili bir şekilde halkımıza ifade ediyor. Bizim yapılan ve yapılacak olan tüm yatırımlara ek olarak, üzerine bu bahsettiğim üç maddeyi de hallettiğimiz vakit meseleler kökten çözülecektir diye düşünüyorum. Zincirleme olarak tüm yatırımlar ve hizmetlerde bununla birlikte artacaktır. Allah'ın izniyle 7 Haziran, Uşak içinde yeni bir milat olacak" dedi. - UŞAK

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Özekin, Uşak İçin En Önemli 3 Hedefini Sıraladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement