Sinan Ateş cinayetinde dosyadan el çektirilen savcının istediği araçların PTS kayıtları ortaya çıktı - Son Dakika
3.Sayfa

Sinan Ateş cinayetinde dosyadan el çektirilen savcının istediği araçların PTS kayıtları ortaya çıktı

2 yıldır Türkiye'nin gündeminde olan Sinan Ateş suikastıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Dosyadan el çektirilen savcının, cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen ancak iddianamede yer almayan Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı Ömer Şanlı ve Ülkü Ocakları yöneticisi Tolgahan Demirbaş'ın kullandığı öne sürülen araçların Plaka Tanıma Sistemleri (PTS) kayıtlarını talep ettiği ve bu bilgilere ulaşıldığı ortaya çıktı.

27.05.2024 19:58

Sinan Ateş cinayetinde azmettirici olduğu iddia edilen eski Ülkü Ocakları Genel Merkez Yöneticisi Tolgahan Demirbaş'ın ve Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı Ömer Şanlı'nın kullandığı iddia edilen araçların PTS kayıtlarının incelendiği ortaya çıktı. Bilgilerin, dosyadan el çektirilen Savcı Durdu Özer tarafından talep edildiği belirlendi.

SAVCI İNCELEME TALEP ETTİ

Ankara'nın Çankaya ilçesine bağlı Çukurambar semtinde, 30 Aralık 2022'de işlenen Sinan Ateş cinayetinde Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hazırlanan iddianamede adı yer almayan Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı Ömer Şanlı'nın kullandığı iddia edilen "06 DB 7018" plakalı VW Passat markalı araç ve cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen eski Ülkü Ocakları Genel Merkez yöneticisi Tolgahan Demirbaş'ın kullandığı öne sürülen 34 CRY 469 plakalı Renault Fluence markalı aracın dosyadan el çektirilen savcı Durdu Özer'in talimatıyla 10 Şubat 2023'de PTS kayıtlarının incelenmesinin talep edildiği ortaya çıktı.

Sinan Ateş cinayetinde Ömer Şanlı ve Tolgahan Demirbaş'ın kullandığı öne sürülen araçların PTS kayıtları ortaya çıktı

Savcı Özer, söz konusu araçlara ilişkin "araç içi görüntülerinin özellikle tespit edilerek aracı kullanan şahısların belirlenmesi, ayrıca varsa belirtilen araçların benzin istasyonları ve dinlenme tesislerindeki güvenlik kamera görüntülerinin temin ve tespiti" talebinde bulundu.

CİNAYETTEN 1 GÜN SONRA AVM'DE GÖRÜLDÜ

PTS kayıtlarına göre, cinayetten bir gün sonra 31 Aralık 2022 tarihine ait Bolu Highway AVM'den elde edilen kamera görüntüsü çalışmalarında 00.37'de sıralarında Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı Ömer Şanlı'nın kullandığı iddia edilen 06 DB 7018 plakalı aracın Highway AVM'ye girdiği saptandı.

Sinan Ateş cinayetinde Ömer Şanlı ve Tolgahan Demirbaş'ın kullandığı öne sürülen araçların PTS kayıtları ortaya çıktı

00.40 sıralarında ise araçtan tek başına inen şahsın Highway AVM'ye giriş yaptığına ve saat 01.06 sıralarında çıkış yaptığına ilişkin görüntü dosyaya girdi. Aracın ise saat 01.26 sıralarında Bolu ili istikametine seyir halinde olduğuna ait görüntü kaydedildi.

Öte yandan eski MHP milletvekili Olcay Kılavuz'un evinde yakalandığı ve eski Ülkü Ocakları Genel Merkez yöneticisi Tolgahan Demirbaş'ın kullandığı iddia edilen 34 CRY 469 plakalı Renault Fluence markalı aracın da PTS kayıtları dosyaya girdi.

Sinan Ateş cinayetinde Ömer Şanlı ve Tolgahan Demirbaş'ın kullandığı öne sürülen araçların PTS kayıtları ortaya çıktı

SAVCI ADLİ TATİL SONRASI EL ÇEKTİRİLDİ

Savcı Durdu Özer'in koordinatörlüğünde yürütülen soruşturma kapsamında Tolgahan Demirbaş'ın yanı sıra Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'ın Özel Kalem Müdürü ve yardımcısı Emre Yüksel, MHP'li avukat Serdar Öktem gibi kritik şüpheliler tutuklanmıştı.

Soruşturmanın kritik bir aşamaya geldiği sırada Temmuz 2023'te adli tatile girilmesi gerekçesiyle dosya, izne çıkan Durdu Özer ve diğer savcılardan alınarak Başsavcı Vekili Ahmet Altun'a devredildi. Adli tatilin sona ermesinin ardından Eylül 2023'te soruşturma tamamen Durdu Özer'den alınmıştı.

Sinan Ateş cinayetinde dosyadan el çektirilen savcının istediği araçların PTS kayıtları ortaya çıktı
Kaynak: ANKA

Son Dakika 3.Sayfa Sinan Ateş cinayetinde dosyadan el çektirilen savcının istediği araçların PTS kayıtları ortaya çıktı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (4)

  • Emir Arslan: Bu ülkede ne zaman gerçekten birileri birşey yapmaya çalışsa kirli bir el ortaya çıkıp malesefki insanların canını alıyor ALLAHIN verdiği canı alan birileri bu ülkeye insanlara ne faydası olacakki 70 2 Yanıtla
  • Hakan Kan: Başka bir ülkede olsa yer yerinden oynar.Bizde milletin gündemi fener gs.cahil ve hür iradesiyle cahil kalmak isteyen bir millet olduk. 45 7 Yanıtla
  • Gursel kalen: Katilin kim olduğunu hiç kimse bilmiyorsa tetikçi biliyordur. Konuşturun konuşturamıyorsanız millete teslim Esin millet konuşturmasın bilir. Anlaşılan katilin kim olduğunu bilen çok koruyan daha çok. 52 0 Yanıtla
  • Buğra BALABAN: Noldu türkücüler? Sesiniz çıkmıyor türkü ocakları! O ocaklara üye her bir birey bu cinayetin paydaşıdır. Şunca olanı görüp hala gönül rahatlığıyla partizanlık yapan da tetiği çekenden farksızdır 18 6 Yanıtla

Advertisement