Hedef aldıkları dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde suya gömdüler - Son Dakika
3.Sayfa

Hedef aldıkları dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde suya gömdüler

Yemen'deki İran destekli Husiler, Kızıldeniz'de Yunanistan'a ait gemiye saldırı görüntülerini paylaştı. Husiler, gelecekte daha fazla saldırı düzenleyeceklerini ifade etti. Saldırı sonucunda Filipinli bir mürettebat hayatını kaybetti. Ayrıca, Husilerin Kızıldeniz'de ikinci bir gemiyi daha batırdığı bildirildi.

20.06.2024 14:50

Yemen'deki İran destekli Husiler, 12 Haziran'da Kızıldeniz'de Yunanistan'a ait gemiye düzenlenen saldırının görüntülerini yayınladı. Kasım ayından bu yana Husiler'in gemileri hedef alan 60'tan fazla saldırısında toplam 4 denizci hayatını kaybetti.

"DAHA FAZLA SALDIRI DÜZENLEYECEĞİZ"

Husiler, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına tepki olarak Kızıldeniz'de gemileri hedef almaya devam eden Yemen'deki İran destekli Husiler, Yunan gemisinin geçtiğimiz hafta vurulma anına ait görüntüleri paylaştı. Husilerin silahlı kanadının sözcüsü Yahya Saree, gelecekte daha fazla saldırı düzenleyeceklerini ifade etti.

"İŞGAL ALTINDAKİ FİLİSTİN LİMANINA GİRİŞ YASAĞINI İHLAL ETTİ"

Saree 12 Haziran'da Tutor'a düzenlenen saldırının ardından yaptığı açıklamada, "Saldırı 1 insansız su üstü aracı (USV), çok sayıda İHA ve balistik füzelerle gerçekleştirildi. Gemi, işgal altındaki Filistin limanlarına giriş yasağı kararını ihlal etmesi nedeniyle hedef alındı" şeklinde konuşmuştu. Saldırıda Filipinli bir mürettebat hayatını kaybetmişti.

SALDIRILARDA BATAN İKİNCİ GEMİ

İngiltere Deniz Ticareti Operasyonları Kurumu (UKMTO) tarafından dün yapılan açıklamada, "Askeri yetkililer, bildirilen bölgede gemi enkazı ve petrol görüldüğünü bildirdi. Geminin battığı düşünülüyor" ifadesi kullanıldı. Yunanistan gemisinin Husilerin saldırıları sonucunda batan ikinci gemi olduğu belirtildi. Husiler'in Kızıldeniz'de 18 Şubat'ta vurduğu Belize bandıralı "Rubymar" adlı İngiliz kargo gemisi ise 12 gün su aldıktan sonra batmıştı.

60'TAN FAZLA SALDIRIDA 4 DENİZCİ HAYATINI KAYBETTİ

Husiler, kasım ayından bu yana Aden Körfezi'ndeki uluslararası ticari gemilere insansız hava aracı ve füzeler ile saldırı gerçekleştiriyor. Husiler'in gemileri hedef alan 60'tan fazla saldırısında toplam 4 denizci hayatını kaybetti.

Hedef aldıkları dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde suya gömdüler
Kaynak: İHA

Son Dakika 3.Sayfa Hedef aldıkları dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde suya gömdüler - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (9)

 • Fikret Kılınç: Filistin rahat değilse dünyadaki hiç bir ülke rahat olmaycak 123 6 Yanıtla
  Mahmut Mete: Gardaşım benimm 53 2
 • Ismail keskin: ülkemde dahil birçok ben Müslümanım diyen ülkenin yapamadığını yapıyorlar 57 2 Yanıtla
 • Eyup Kaya: kardeşlerimize helal olsun Allah yar ve yardımcıları olsun insallah 44 1 Yanıtla
 • Tahsin Mehdevi: Helal olsun yalın ayaklı Yemenli yiğitlere. İman Yemenlidir... Yemen'e Ensarullah'a SELAM DİRENİŞE DEVAM ? 27 1 Yanıtla
 • Serdar Dur: Darısı Azeri petrol gemilerinin başına. 10 13 Yanıtla
 • Seyfullah Öner: şu üç günlük dünyada müslümanlara huzur yoksa kimseye rahat ve huzur yok YA ALLAH BİSMİLLAH 4 0 Yanıtla
 • Hakim ATMACA: Bunlara birileri yaptırıyo ki çıkıcak yoksa onca Avrupa ülkesini karşısına almak akıllıca değil 2 0 Yanıtla
 • mesut uluç: bu saldırıları yapanlar şii milisler .dünya müslümanlarının yapamadığını yapıyorlar helal olsun 1 0 Yanıtla

Advertisement