Son dakika Bilgi Üniversitesi haberleri, Bilgi Üniversitesi son dakika, son dakika Bilgi Üniversitesi

Son Dakika Bilgi Üniversitesi Haberleri

 • Doğa Koleji Öğrenci ve Velileri Pervin Kaplan ile Seminerde Buluştu
  29 Şub Doğa Koleji Öğrenci ve Velileri Pervin Kaplan ile Seminerde Buluştu

  Doğa Koleji, güçlü YKS ve LGS hazırlık programlarıyla öğrencilerini geleceğe hazırlarken, gazeteci ve eğitim yazarı Pervin Kaplan ile düzenlediği seminerlerde öğrenci ve velilerini bilgilendirdi. Kaplan, YKS ve LGS sistemleri, başarı, bölüm ve üniversite seçimi konularında bilgi verirken, öğrenci motivasyonu ve doğru tercihler üzerine de konuştu.

 • Ülkü ocakları Ayyüce Türkeş'i pankartla protesto etti: Adana'da ihanete geçit yok
  25 Şub Ülkü ocakları Ayyüce Türkeş'i pankartla protesto etti: Adana'da ihanete geçit yok

  Alparslan Türkeş'in kızı ve İYİ Parti Adana Milletvekili Ayyüce Türkeş partisi tarafından Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak ilan edilirken, gelişme ülkü ocaklarını kızdırdı. Türkeş'in "Adana'nın hakkı daha fazlası" yazılı pankartının yanına kendi pankartlarını asan Adana Ülkü Ocakları, "Adana'da ihanete geçit yok" ifadesini kullandı. Ülkü ocaklarının "İhanet" kelimesini çevreleyen ok işaretiyle Ayyüce Türkeş'i göstermeleri dikkatlerden kaçmadı.

 • Galatasaray Kulübü, Selahattin Beyazıt'ı Anma Paneli Düzenledi
  21 Şub Galatasaray Kulübü, Selahattin Beyazıt'ı Anma Paneli Düzenledi

  Galatasaray Kulübü, eski başkanlarından Selahattin Beyazıt'ın anısına düzenlenen panelde, Beyazıt'ın camiaya olan önemi, iş yaşamı ve yatırımları hakkında konuşuldu. Panelde, Beyazıt'ın başkanlığı döneminde Galatasaray'ın üst üste 3 kez şampiyonluk kazandığı ve teknik direktör Brian Birch yönetiminde büyük başarılara imza attığı vurgulandı.

 • Feyza Altun içeri valiziyle mi girdi? Dün farklı bugün farklı kürkle poz verdi
  20 Şub Feyza Altun içeri valiziyle mi girdi? Dün farklı bugün farklı kürkle poz verdi

  Sosyal medyadan şeriatla ilgili paylaşım yapan ve gözaltına alınan Avukat Feyza Altun adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Altun'un gözaltına alınırken sağlık kontrolü için hastaneye sevk edildiği sırada üzerindeki kürkü dikkat çekmişti. Altun bugün ise adliyeden çıkarken üzerinde başka bir kürk ile kameralara takıldı.

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi, Türkiye'de NEET gençlerin durumunu inceleyecek
  15 Şub İstanbul Bilgi Üniversitesi, Türkiye'de NEET gençlerin durumunu inceleyecek

  İstanbul Bilgi Üniversitesi, TÜBİTAK COST Çalışma Grubu'nun desteğiyle Türkiye'de ne eğitimde ne istihdamda olan gençlerin durumunu inceleyecek. Üniversitenin 'Türkiye'de NEET Gençlerin Profillerini İyi Olma Hali Perspektifinden Belirleme ve Politika Geliştirme Çalışması' adlı araştırma projesi, Türkiye'de 15-24 yaş arası eğitimde ve istihdamda olmayan gençlerin NEET olma süreçleri ve sonuçları araştırılarak Türkiye'ye özgü bir profil çizilecek.

 • Listenin en dikkat çeken ismi! Lal Denizli, CHP'nin Çeşme adayı oldu
  30 Oca Listenin en dikkat çeken ismi! Lal Denizli, CHP'nin Çeşme adayı oldu

  CHP İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için Cemil Tugay'ı aday olarak belirledi. İlçe adayları da ilan edilirken listenin en dikkat çeken ismi ise ünlü teknik direktör Mustafa Denizli'nin kızı Lal Denizli oldu. 32 yaşındaki Lal Denizli, Çeşme Belediye Başkanı adayı olarak gösterildi.

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi, Okullarda Ücretsiz Yemek Verilmesini İstiyor
  22 Oca İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi, Okullarda Ücretsiz Yemek Verilmesini İstiyor

  Doç. Dr. Akkan, dünyada 100'ün üzerinde ülkede uygulanan okullarda ücretsiz yemek programının Türkiye'de de acil bir konu olduğunu belirtti. Gazeteci-çocuk hakları uzmanı Dr. Menekşe Tokyay ise çocuğun damgalanmayacağı, utanç duymayacağı bir sistem getirilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Gazeteci Semra Topçu ise Türkiye'de okullarda ücretsiz yemek konusunun gündemden düştüğünü ve bu konuda bütünlüklü bir uygulama yapılması gerektiğini söyledi.

 • Samsung ve İstanbul Bilgi Üniversitesi, dART Online Sertifika Programı'nı başlattı
  22 Oca Samsung ve İstanbul Bilgi Üniversitesi, dART Online Sertifika Programı'nı başlattı

  Samsung ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, dijital sanatlar alanında kendini geliştirmek isteyenler için dART Online Sertifika Programı'nı başlattı. Program, akademisyenler ile dART Platformu Danışma Kurulu üyeleri tarafından verilen 17 video dersten oluşuyor ve dijital sanatlar alanında hayal gücünü geliştirmeyi, yaratıcı estetikle teknoloji kullanımını bütünleştirmeyi ve yeni bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor.

 • AK Parti Şişli Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel Kimdir?
  20 Oca AK Parti Şişli Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel Kimdir?

  AK Parti'de İstanbul ilçe belediye başkan adayları netleşti. İstanbul'un Şişli Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel oldu. İşte Gökhan Yüksel'in hayatı ve siyasi kariyeri...

 • Asude Cemre'nin etkileyici vokaliyle İstanbul'da bir masal
  18 Oca Asude Cemre'nin etkileyici vokaliyle İstanbul'da bir masal

  Asude Cemre'nin etkileyici vokali, müzikseverlere duygusal bir İstanbul yolculuğu vadediyor. Sanatçı, kentin sokaklarında dolaşan bir masalın izini sürüyor. Can Güney (gitar), Yetkin Taşkın (bas gitar) ve Aslı Polat'ın (davul) eşlik ettiği şarkının prodüktörlüğünü, aynı zamanda şarkının söz, müzik ve düzenlemesini yapan Emre Önbayraktar üstlendi. Sanat yönetmenliğini Navid Mozaffari'nin, yönetmenliğini Altan Nuh'un yaptığı 'Masal'ın masteringi ise Erman Aydöner'e ait. Asude Cemre, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera/Şan Bölümü ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları (Performans Alanı) Bölümü mezunudur. Ulusal ve uluslararası müzik yarışmalarında elde ettiği başarılarla adından söz ettiren sanatçı, sahne ve müzik çalışmalarına devam ediyor.

 • Hussein Chalayan, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde moda endüstrisi hakkında konuştu
  15 Oca Hussein Chalayan, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde moda endüstrisi hakkında konuştu

  İstanbul Bilgi Üniversitesi, moda ikonu Hussein Chalayan'ı ağırladı. Chalayan, Türkiye'deki moda endüstrisinin potansiyelini ve gelecekte yapay zekanın rolünü değerlendirdi. Ayrıca, yaratıcılığın önündeki engelleri ve moda dışındaki kaynakları kullanmanın önemini vurguladı.

 • Re-Pie Portföy'ün Pazarlama ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslı Öztürk oldu
  15 Oca Re-Pie Portföy'ün Pazarlama ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslı Öztürk oldu

  Portföy yönetim şirketi Re-Pie Portföy'ün büyüme yolculuğunda pazarlama ve iletişim stratejilerinin belirlenip uygulanmasına liderlik edecek olan Aslı Öztürk, Pazarlama ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Öztürk, şirketin bağlı ortaklıklarıyla fonlarının pazarlama ve kurumsal iletişim süreçlerini de yönetecek. Daha önce İz İletişim'de danışmanlık yapan Öztürk, Türkiye'de lider şirketlere iletişim hizmetleri sunmuş ve prestijli markaların itibar yönetimi, pazarlama ve kurumsal iletişim stratejilerini yönetmiştir.

 • Çukurova Belediyesi ile sivil toplum örgütü işbirliğiyle açılan 100. Yıl Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu büyük ilgi gördü
  14 Oca Çukurova Belediyesi ile sivil toplum örgütü işbirliğiyle açılan 100. Yıl Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu büyük ilgi gördü

  Çukurova Belediyesi ile sivil toplum örgütü işbirliğiyle hayata geçirilen 100. Yıl Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu, yüksek katılımlı bir törenle açıldı. Açılışta usta çizer Turhan Selçuk'un Söz Çizginin adlı karikatür sergisi de gezildi. Açılışa sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

 • Novo Nordisk Türkiye'de İK Kıdemli Direktörlüğüne Selim Kızıler atandı
  08 Oca Novo Nordisk Türkiye'de İK Kıdemli Direktörlüğüne Selim Kızıler atandı

  Novo Nordisk Türkiye, uzun yıllar farklı ülkelerde deneyim kazanan Selim Necdet Ortega Kızıler'i İK Kıdemli Direktörlüğü görevine atadı. Kızıler, uluslararası alanda elde ettiği deneyimleri Türkiye'ye taşıyarak, insan kaynakları stratejisi ve iş süreçlerinin uyumlu hareket ettiği bir organizasyon oluşturmayı hedefliyor.

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden Paramedikler Günü'nde Hastane Öncesi Acil Bakım ve Yaklaşım Sempozyumu
  27 Ara İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden Paramedikler Günü'nde Hastane Öncesi Acil Bakım ve Yaklaşım Sempozyumu

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı'nın Afetler ve Ruhsal Travma Mükemmeliyet Alanı ve Paramedik Eğitiminde Standardizasyon ve Akreditasyon Derneği işbirliğiyle düzenlediği 'Hastane Öncesi Acil Bakım ve Yaklaşım Sempozyumu' santralistanbul Kampüsü'nde gerçekleştirildi. Sempozyuma 20'ye yakın üniversiteden ilk ve acil yardım öğrencileri ve mezunlar katıldı.

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi Betül Mardin Seminerleri İletişimde Bilim Tartıştı
  25 Ara İstanbul Bilgi Üniversitesi Betül Mardin Seminerleri İletişimde Bilim Tartıştı

  İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen Betül Mardin Seminerleri, iletişim sektörünün önemli isimlerini ağırlayarak bilim iletişimi ve doğru bilim konularını tartıştı. Seminerde sahte haberler, gerçeklik algısı ve iletişimdeki sorumluluklar ele alındı.

 • Teyit, Pürmerak Kulübü adında bir çevrimiçi eğitim programı tasarladı
  25 Ara Teyit, Pürmerak Kulübü adında bir çevrimiçi eğitim programı tasarladı

  Teyit, dijital okuryazarlığın artırılması ve bağımsız teyitçilerin yetiştirilmesi amacıyla Pürmerak Kulübü adında bir çevrimiçi eğitim programı tasarladığını duyurdu. Program, yanlış bilgi konusundaki endişeleri artıran yapay zeka ve deepfake gibi teknolojilerin potansiyeli göz önünde bulundurularak hazırlandı. Eğitimi tamamlayanlar sertifika almaya hak kazanacak ve Pürmerak Kulübü Discord kanalına katılabilecekler.

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Betül Mardin Seminerleri Başlıyor
  12 Ara İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Betül Mardin Seminerleri Başlıyor

  İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Betül Mardin Seminerleri kapsamında iletişimcileri ve profesyonelleri ağırlayarak, iletişim sektöründeki güncel gelişmeleri değerlendirmeye devam ediyor. Seminerde bilim iletişimi konusu tartışılacak ve bilim iletişiminin eski ve yeni aktörleri ele alınacak. Ayrıca Kovid 19, yapay zeka, iklim değişikliği ve deprem gibi konularla ilgili sorunlar ve çözüm önerileri ele alınacak.

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden 'Aramızda Engel Yok' etkinliği
  08 Ara İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden 'Aramızda Engel Yok' etkinliği

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Engellilik Çalışmaları Mükemmeliyet Alanı ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü tarafından Dünya Engelliler Günü kapsamında 'Aramızda Engel Yok' etkinliği düzenlendi. Etkinliğe özel gereksinimli öğrenciler, ebeveynleri, öğretmenleri ve diğer öğrenciler katıldı. Panelde özel gereksinimli bireylerin yaşadığı sorunlara dikkat çekilerek, toplumun farkındalığının artırılması gerektiği vurgulandı.

 • İhsan Baştürk kimdir? Yargıtay 8. Ceza Daire Başkanı İhsan Baştürk kaç yaşında, nereli? Doç. Dr. İhsan Baştürk biyografisi!
  06 Ara İhsan Baştürk kimdir? Yargıtay 8. Ceza Daire Başkanı İhsan Baştürk kaç yaşında, nereli? Doç. Dr. İhsan Baştürk biyografisi!

  İhsan Baştürk, Yargıtay 8. Ceza Dairesi başkanlığına seçilmiştir. Baştürk'ün yaşamı, kariyeri ve nereli olduğu hakkında bilgilerin yer aldığı biyografinin detayları merak konusu oldu. Peki, İhsan Baştürk kimdir? Yargıtay 8. Ceza Daire Başkanı İhsan Baştürk kaç yaşında, nereli? İşte detaylar...

 • Schneider Electric Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Endüstriyel Otomasyon İş Geliştirme ve Dönüşüm Başkan Yardımcılığı görevine Esin Gül getirildi
  28 Kas Schneider Electric Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Endüstriyel Otomasyon İş Geliştirme ve Dönüşüm Başkan Yardımcılığı görevine Esin Gül getirildi

  Schneider Electric, Esin Gül'ün Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Endüstriyel Otomasyon İş Geliştirme ve Dönüşüm Başkan Yardımcılığı görevine atandığını duyurdu. Gül, yeni görevi kapsamında bölgede Endüstriyel Otomasyonun stratejik dönüşümüne liderlik edecek ve Ecostruxure Automation Expert'in gelişimi ve yaygınlaşması, iş ortakları ve müşteri memnuniyetinin artırılması gibi kritik alanlarda dönüşüm ve ilerlemeden sorumlu olacak.

 • Gaziantep Sanayi Odası, AmCham Türkiye ve İstanbul Bilgi Üniversitesi iş birliğiyle dijital akademi programının mezuniyet töreni gerçekleştirildi
  23 Kas Gaziantep Sanayi Odası, AmCham Türkiye ve İstanbul Bilgi Üniversitesi iş birliğiyle dijital akademi programının mezuniyet töreni gerçekleştirildi

  Gaziantep Sanayi Odası (GSO), AmCham Türkiye ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Hukuku Enstitüsü iş birliğinde gerçekleştirilen dijital akademi programının mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Törene GSO ve AmCham yöneticileri, kursiyerler ve akademisyenler katıldı. Program kapsamında çeşitli konularda online eğitimler verildi ve 30 kişi mezun oldu.

 • Ekonomik Araştırma Forumu'ndan Enflasyon Görünümü ve Tahmin Modelleri Konferansı
  22 Kas Ekonomik Araştırma Forumu'ndan Enflasyon Görünümü ve Tahmin Modelleri Konferansı

  Koç Üniversitesi ve TÜSİAD tarafından düzenlenen Ekonomik Araştırma Forumu, 'Enflasyon Görünümü ve Tahmin Modelleri' konulu bir konferans gerçekleştirdi. Konferansa TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özyeğin ve Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran gibi önemli isimler katıldı. Konferansta enflasyonla mücadelede güçlü bir mutabakat oluşması ve sürecin desteklenmesi gerektiği vurgulandı. Ayrıca, ekonomik büyümenin sağlıklı bir şekilde devam etmesi için içeride atılan adımların yanı sıra küresel gelişmelerin de takip edilmesi gerektiği belirtildi.

 • Düzey'de görev değişiklikleri yaşandı
  21 Kas Düzey'de görev değişiklikleri yaşandı

  Koç Holding'in hızlı tüketim sektöründeki en büyük satış ve dağıtım şirketi Düzey'de, Ev Dışı Tüketim Satış Direktörlüğüne Hasan Aydın, Geleneksel Kanal Satış Direktörlüğüne Ertunç Dalgıç, atıştırmalık kategorisinde Ticari Pazarlama Direktörlüğüne Tuba Tözün, temel gıda kategorisinde ise Ticari Pazarlama Direktörlüğüne Gökhan Gültekin atandı. Görev değişiklikleri Kasım ayından itibaren geçerli olacak.

 • Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Şişli'ye geri kazandırma mücadelesini sürdürüyor
  20 Kas Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Şişli'ye geri kazandırma mücadelesini sürdürüyor

  Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Şişli'nin mallarını geri kazandırma mücadelesine devam ettiklerini belirtti. Değeri 500 milyon doların üzerinde olan taşınmazların belediyeye devrine ilişkin mahkeme kararlarına rağmen Şişli Meslek Yüksekokulu'nun yargı kararlarına uymadığını ve gayrimenkulleri iade etmediğini söyleyen Keskin, yargı sürecinin ağır ilerlemesinin Şişli halkının zararına olduğunu ifade etti. Keskin, belediyenin geri kazandırdığı taşınmazları da açıkladı.

 • Uzmanlar Erdoğan'ın Almanya Ziyaretini Değerlendirdi.
  18 Kas Uzmanlar Erdoğan'ın Almanya Ziyaretini Değerlendirdi.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Uzgel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya ziyaretindeki söylemine ilişkin, "Hamas dedikçe Filistinliler daha iyi konumda olmuyorlar. O yüzden bu Hamas sevdasını bırakmasında fayda var Erdoğan'ın. Filistin halkına yardım etmenin çok fazla yolu var. O yollar mutlaka Hamas üzerinden geçmeyebilir" değerlendirmesini yaptı. Akademisyen Prof. Dr. Ayhan Kaya, "Belki Erdoğan’ın İsrail karşıtı kullandığı söylem, Filistin yanlısı olarak kullandığı söylem uluslararası siyasette meşruiyeti olan bir söylem olsa da ve 'Küresel Güney'in temsilcisi olma şeklindeki beklentisini gerçekleştirebilecek potansiyeli sağlamış olsa da işin öte yanı itibariyle; aynı liderin kendi iç siyasetinde, kendi ülkesinde kurduğu söylemin bir o kadar destekleyici nitelikte olması gerekir" diye konuştu. The German Marshall Fund Ankara Direktörü Özgür Ünlühisarcıklı ise Almanya'nın Türkiye'nin Eurofighter Typhoon talebinde mesafeli davranmasının gerekçesinin, Amerikan Kongresi'nin F-16 tedariğine engel olma gerekçeleriyle birbirine benzediğini belirtti.

 • BİLGİ Çocuk Çalışmaları Birimi, Çocuk Hakları Paneli Düzenledi
  16 Kas BİLGİ Çocuk Çalışmaları Birimi, Çocuk Hakları Paneli Düzenledi

  İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren BİLGİ Çocuk Çalışmaları Birimi, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında 'Çoklu Krizler Çağında Çocuğun İyi Olma Halini Düşünmek' başlıklı bir panel düzenledi. Panelde, günümüzün çoklu kriz ortamında çocukların hak ve ihtiyaçları ele alındı.

 • Eskişehir'de Kötü Robot Yarışması Büyük Çekişmeye Sahne Oldu
  05 Kas Eskişehir'de Kötü Robot Yarışması Büyük Çekişmeye Sahne Oldu

  Eskişehir'de ESOGÜ ev sahipliğinde düzenlenen 'Kötü Robot Yarışması'nda çeşitli türdeki robotlar birbirleriyle yarıştı. İkişerli takımlar halinde toplam 16 yarışmacının katıldığı yarışmada büyük çekişme yaşandı. Yarışmanın ardından birinci olan takıma 3 bin lira, ikinci olan takıma da 2 bin lira ödül verildi. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Kulübü Başkanı Sezai Enes Yıldızhan, yarışmayı gelenekselleştirmeyi düşündüklerini belirtti.

 • Kritik kuruma başkan atandı, 4 üniversitede yeni fakülteler kuruldu
  02 Kas Kritik kuruma başkan atandı, 4 üniversitede yeni fakülteler kuruldu

  Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre Rekabet Kurulu Başkanlığına Birol Küle atandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla aynı zamanda 4 üniversitede yeni fakülteler kuruldu.

 • Doğa Koleji ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Cumhuriyet Balosu'nu düzenledi
  28 Eki Doğa Koleji ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Cumhuriyet Balosu'nu düzenledi

  Doğa Koleji ile İstanbul Bilgi Üniversitesi, Cumhuriyet'in 100. yılını 110 yılık Enerji Müzesi'nde düzenlediği Cumhuriyet Balosu ile kutladı. Baloda drama, zeybek, vals sahne gösterileri ve Atatürk'ün Sevdiği Şarkılar mini konseri gerçekleştirildi.

 • Şişli Cumhuriyet'in 100. Yılını Coşkuyla Kutluyor
  24 Eki Şişli Cumhuriyet'in 100. Yılını Coşkuyla Kutluyor

  Şişli Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında sergiler, söyleşiler, bando gösterileri, konserler ve Büyük Fener Alayı gibi etkinlikler düzenliyor. Şişli, Atatürk ve Türk bayraklarıyla süslenerek renklenecek. Panel, sergi, bando gösterileri ve konserlerin yanı sıra Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Korteji ve Büyük Fener Alayı ile kutlamalar son bulacak.

 • Garanti BBVA ve KAGİDER, Cumhuriyetin 100. Yılı Kadın Girişimci Zirvesi'ni gerçekleştirdi
  17 Eki Garanti BBVA ve KAGİDER, Cumhuriyetin 100. Yılı Kadın Girişimci Zirvesi'ni gerçekleştirdi

  Garanti BBVA ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), Cumhuriyetin yeni yüzyılına girerken ekonomik gelişmenin, kalkınmanın ve toplumsal refahın artmasında önemli yeri olduğuna inandığı kadın girişimcilerle birlikte önümüzdeki 10 yılı şekillendirecek başlıklara odaklandığı Cumhuriyetin 100.

 • Çek yazar Prof. Nico Carpentier'ın fotoğraflarından oluşan sergi Enerji Müzesi'nde açılıyor
  02 Eki Çek yazar Prof. Nico Carpentier'ın fotoğraflarından oluşan sergi Enerji Müzesi'nde açılıyor

  Akademik araştırmalarını sanatsal pratikle bir araya getirerek özgün çalışmalara imza atan Çek yazar Prof. Nico Carpentier'ın fotoğraflarından oluşan sergi, Enerji Müzesi'nde ziyaretçilerle buluşacak. Sergi, Kıbrıs'taki anıtların, adanın kuzey ve güneyindeki hakim ideolojilerle nasıl kesiştiğine ayna tutacak.

 • Prof. Dr. Güllüpınar'ın projesi destek almaya hak kazandı
  24 Eyl Prof. Dr. Güllüpınar'ın projesi destek almaya hak kazandı

  Eskişehir Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fuat Güllüpınar, yürütücülüğünü yaptığı proje ile TÜBİTAK'tan destek almaya hak kazandı.

 • Türkiye'den 19 Üniversite Avrupa'nın En İyileri Arasında
  21 Eyl Türkiye'den 19 Üniversite Avrupa'nın En İyileri Arasında

  Türkiye'den 19 üniversite, İngiltere merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Quacquarelli Symond'ın (QS) Avrupa Üniversite Sıralaması'nda yer aldı. ODTÜ, İTÜ, Koç Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi, Avrupa Geneli sıralamasında en üst sıralarda yer aldı. Türk üniversiteleri ayrıca işverenler tarafından da tanınma açısından başarılı oldu. YÖK Başkanı Erol Özvar, üniversitelerin bu başarılarıyla gurur duyduklarını belirtti ve daha fazla üniversitenin uluslararası başarı elde etmesini temenni etti.

 • Antakya'da Barış Okulu İnşa Ediliyor
  20 Eyl Antakya'da Barış Okulu İnşa Ediliyor

  Antakya'da SERVAS ve İstanbul Kent Üniversitesi iş birliğiyle 'Barış Okulu' inşa ediliyor. Doğal bir kültür merkezi olarak hizmet verecek olan kampüste sürdürülebilir tarım yapılacak ve kültür paylaşımı gerçekleştirilecek.

 • Dinçer Lojistik, yeni yönetim modeliyle atamalar gerçekleştirdi
  14 Eyl Dinçer Lojistik, yeni yönetim modeliyle atamalar gerçekleştirdi

  Dinçer Lojistik, gelecek hedefleri doğrultusunda yeni bir yönetim modeli benimseyerek üst düzey yönetim kadrosuna önemli atamalar yaptı. Şirketin Satış ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcılığı'na Evren Saydam, İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcılığı'na Ufuk Kardaş ve Finans ve Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı'na Bahadır Baykara getirildi.

 • James Dyson Ödülü'nün Kazananı ForestGuard 2.0 Projesi Oldu
  13 Eyl James Dyson Ödülü'nün Kazananı ForestGuard 2.0 Projesi Oldu

  James Dyson Vakfı tarafından düzenlenen sürdürülebilirlik odaklı mühendislik yarışması James Dyson Ödülü'nün kazananı, ForestGuard 2.0 projesi oldu. Bu proje, orman yangınlarının yayılmasını engellemek için yapay zeka entegreli gaz sınıflandırması kullanarak yetkilileri bilgilendiriyor. ForestGuard 2.0, sensör-uydu iletişimi ve Edge AI teknolojisiyle çalışan bir ağ olarak tasarlanmıştır. Bu proje, Türkiye ulusal kazananı olarak uluslararası aşamaya geçmeye hak kazandı.

 • 4 Üniversiteye 126 Akademisyen Alımı
  12 Eyl 4 Üniversiteye 126 Akademisyen Alımı

  2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'na göre, İstanbul Aydın Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Altınbaş Üniversitesi farklı akademik birimlerine toplamda 126 akademisyen alacak. İlanın detayları, başvuru şartları ve atamaya ilişkin bilgiler ilgili üniversitelerin internet sitelerinde yer alacak.

 • Selen Tokcan Hacaloğlu, Boyner Grup Kurumsal İletişim Direktörü olarak göreve başladı
  04 Eyl Selen Tokcan Hacaloğlu, Boyner Grup Kurumsal İletişim Direktörü olarak göreve başladı

  Boyner Grup'ta üst düzey atama gerçekleşti. Selen Tokcan Hacaloğlu, Boyner Grup'un kurumsal iletişim stratejisi ve kurumsal iletişim planının oluşturulması, sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik projelerinin iletişiminin yönetilmesinden sorumlu olacak.

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri yangın söndürme drone'u tasarladı
  15 Ağu İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri yangın söndürme drone'u tasarladı

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği öğrencileri, mezuniyet projeleri kapsamında yangın söndürme drone'u tasarladı. 4 kilo yük taşıyabilen 6 pervaneli drone, ormanlık bölgelerde yangını tespit ederek yetkililere bildirimde bulunuyor ve yangın söndürme topları ile müdahale edebiliyor. Drone, görüntü işleme teknikleri kullanarak yangının çıktığı yerleri tespit edebiliyor ve canlı görüntü bildirimleriyle yetkilileri uyarabiliyor. Ayrıca uzaktan kumanda ile söndürme toplarını yangın tespit edilen alana bırakarak yangının kontrol altına alınmasına yardımcı oluyor. Öğrenciler, çalışmanın amacının yangın söndürme dronelarının performansını ve verimliliğini artırmak olduğunu belirtti.

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğrencisi, Doğal Afetler İçin Mobil Mutfak Tasarladı
  10 Ağu İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğrencisi, Doğal Afetler İçin Mobil Mutfak Tasarladı

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencisi Aygül Akbulut, doğal afetlerden sonra çadırda yaşayan insanların kullanımı için mobil mutfak tasarladı. Akbulut'un mezuniyet projesi olan 'ResqooK', afet bölgelerinde yaşayan insanların mutfak ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor. Tasarım, metal taşınabilir bir kutu içinde tüm malzemelerin yer aldığı ergonomik bir yapıya sahip. Ayrıca, ön kapağın çıkarılmasıyla masa haline dönüşebiliyor. Akbulut, tasarımın seri üretimi için çalışmalarına devam ettiğini ve ürünün yardım kuruluşları aracılığıyla afet bölgelerine ulaştırılmasının önemini vurguladı.

 • Doğa Koleji YKS ve LGS Birincileri Plaket Töreninde Buluştu
  08 Ağu Doğa Koleji YKS ve LGS Birincileri Plaket Töreninde Buluştu

  Doğa Koleji'nin YKS birincisi ve LGS Merkezi sınav birincileri, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde düzenlenen plaket töreninde bir araya geldi. Törene, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı ve Doğa Koleji Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. Remzi Sanver, Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Can ve öğrencilerin aileleri de katıldı. Tören sırasında yapılan konuşmalarda, Doğa Koleji'nin dünya standartlarında eğitim verdiği vurgulandı ve öğrencilerin büyük başarılarından dolayı tebrik edildi. Öğrenciler ve aileleri, Doğa Koleji ve İstanbul Bilgi Üniversitesi yöneticilerine teşekkür etti ve başarının disiplinli ve çok yönlü gelişim gerektirdiğini belirtti.

 • Merkez Bankası'na 3 yeni başkan yardımcısı! Bakın hepsinin ortak özelliği ne?
  28 Tem Merkez Bankası'na 3 yeni başkan yardımcısı! Bakın hepsinin ortak özelliği ne?

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası başkan yardımcıları Emrah Şener, Taha Çakmak ve Mustafa Duman görevden alındı. Başkan yardımcılıklarına Osman Cevdet Akçay, Fatih Karahan ve Hatice Karahan atandı. Atanan 3 yeni başkan yardımcısının da Boğaziçi Üniversitesi mezunu olması dikkat çekti.

 • Musk'ın tweet sınırlaması ne anlama geliyor, Twitter için yeni hamlesi ne olabilir?
  25 Tem Musk'ın tweet sınırlaması ne anlama geliyor, Twitter için yeni hamlesi ne olabilir?

  Twitter, geçen hafta platforma erişim ve kullanıcıların içerik görüntüleme alışkanlıklarına ilişkin bir dizi yeni kısıtlama getirdi.

 • Faizde 'yetmez ama evet' dönemi
  20 Tem Faizde "yetmez ama evet" dönemi

  Kur ve vergi artışları sonucu enflasyonda yıl sonu beklentisi yüzde 60'a dayandı.

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi Tercih Günleri
  20 Tem İstanbul Bilgi Üniversitesi Tercih Günleri

  İstanbul Bilgi Üniversitesi, aday öğrencilerin üniversite tercih sürecinde merak ettikleri tüm sorulara yanıt bulabilmeleri ve üniversite hayatını yakından tanıyabilmeleri için 'Tercih Günleri' düzenliyor. Aday öğrenciler, santralistanbul ve Kuştepe kampüslerini ziyaret ederek BİLGİ danışmanlarıyla üniversitenin sunduğu eğitim hayatı, kampüs olanakları ve tercih süreci hakkında bire bir görüşme imkanı bulacak. Ayrıca, üniversitenin akademisyenleri tarafından verilecek fakülte seminerlerine katılarak ilgi duydukları bölüm ve fakülteler hakkında detaylı bilgi edinebilecekler.

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden sürdürülebilir tarım örneği: BİLGİ Bahçe
  17 Tem İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden sürdürülebilir tarım örneği: BİLGİ Bahçe

  İstanbul Bilgi Üniversitesi, santralistanbul Kampüsü'nde kurduğu 'BİLGİ Bahçe' ile öğrencilerin ve çalışanların kendi ürünlerini yetiştirebileceği bir tarım alanı oluşturdu. BİLGİ Bahçe, kent yaşamına karşı kendi ürünlerini üretmek ve toprakla uğraşmak isteyenlere ortak kullanım sunan bir kent bahçesi olarak tasarlandı. Bahçe aynı zamanda Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü'nde sürdürülebilir tarım dersinin uygulama alanı olarak da kullanılıyor.

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden 2.500 mezun coşkusu
  16 Tem İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden 2.500 mezun coşkusu

  İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2022-2023 Akademik Yılı mezuniyet törenlerini gerçekleştirdi. Törende 2.500'den fazla öğrenci mezuniyet coşkusunu yaşadı. Törene üniversite yöneticileri, akademisyenler, mezunlar ve aileleri katıldı. Rektör Prof. Dr. Ege Yazgan, mezunlara hitaben yaptığı konuşmada, iyi bir mezunun sadece iş hayatında değil, evrensel düşünme yetisine sahip olmayı hedeflemesi gerektiğini vurguladı.

 • Teyit, Pürmerak Kulübü ile teyitçilik ve dijital okuryazarlık eğitimleri sunuyor
  14 Tem Teyit, Pürmerak Kulübü ile teyitçilik ve dijital okuryazarlık eğitimleri sunuyor

  Doğrulama platformu Teyit, Pürmerak Kulübü adlı öğrenme platformu ve teyitçi topluluğunu hayata geçirdiğini duyurdu. Platformda yer alan 12 saatlik online eğitimleri tamamlayanlar İstanbul Bilgi Üniversitesi onaylı sertifika kazanacak ve Teyit ekibiyle birlikte çalışma imkanı bulacak. Eğitimler, teyitçilik, dijital okuryazarlık ve eleştirel düşünme becerilerini kapsıyor. Katılımcılar yanlış bilgi sorununa dair teorik bilgilerin yanı sıra uygulamalı çalışmalarla kişisel ve profesyonel yaşamlarında kullanabilecekleri bir alet çantasına sahip olacaklar.

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Mezuniyet Defilesi
  12 Tem İstanbul Bilgi Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Mezuniyet Defilesi

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü mezun adaylarının yıl sonu defilesi düzenlendi. Defilede, öğrencilerin hazırladığı 120 tasarım sergilendi ve farklı temalar ve akımlar tasarımlara ilham verdi. Ünlü tasarımcılar da defileyi izledi.

 • İstanbul'da çocukların iyi olma hali araştırması sonuçları açıklandı
  21 Haz İstanbul'da çocukların iyi olma hali araştırması sonuçları açıklandı

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi tarafından gerçekleştirilen 'Çocuğun İyi Olma Hali İstanbul Araştırması' sonuçlarına göre, çocukların yüzde 5'i para kazanmak için çalışıyor. En düşük sosyoekonomik statüye sahip çocukların yüzde 25'i bahçe ya da balkon olmamasından, yüzde 17'si ise evin kalabalık olmasından şikayetçi. Çocukların yüzde 91'i her gün sosyal medya kullanıyor.

 • Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın İletişim ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Gizem Uzuner'i görevden aldığı iddiası
  13 Haz Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın İletişim ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Gizem Uzuner'i görevden aldığı iddiası

  Merkez Bankası Başkanlığı'na atanan Hafize Gaye Erkan hızlı başladı. Erkan'ın bankanın İletişim ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Gizem Uzuner'i görevden aldığı iddia edildi.

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri tarafından düzenlenen festival408 sanatseverlerle buluştu
  12 Haz İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri tarafından düzenlenen festival408 sanatseverlerle buluştu

  İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Programı ve Performans Sanatları alanı öğrencileri tarafından düzenlenen çağdaş gösteri sanatları festivali "festival408", bu yıl "nakarat" temasıyla sanatseverlerle buluştu. Festivalde öğrenci performansları, VR gösterimleri, söyleşiler, atölyeler ve etkinlikler gerçekleştirildi. Festivalin tüm aşamaları üniversitenin öğrencileri tarafından yürütüldü. Festival408'in tüm etkinlik kayıtlarına "www.festival408.com" adresi üzerinden ulaşılabilir.

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde İçerikle Pazarlama Konferansı düzenlendi
  29 May İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde İçerikle Pazarlama Konferansı düzenlendi

  İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen İçerikle Pazarlama Konferansı, 'Etkileyici Pazarlama/Influencer Marketing' başlığı ile gerçekleştirildi. Konferansta influencer marketing konusuna değinildi.

 • Özel gereksinimli çocukların erken müdahalesi konuşuldu
  26 May Özel gereksinimli çocukların erken müdahalesi konuşuldu

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Engellilik Çalışmaları Mükemmeliyet Alanı ve Çocuk Gelişimi Bölümü, Otizm Dernekleri Federasyonu ile Antalya Özel Sporcular Gençlik ve Spor Derneği iş birliğiyle "Erken Müdahalede Gelişimsel Yaklaşımlar ve Motor Beceri Odaklı Müdahale" başlıklı çevrimiçi sempozyum düzenledi.

 • '10. Uluslararası İletişim Günleri' Üsküdar Üniversitesi'nde başladı
  17 May "10. Uluslararası İletişim Günleri" Üsküdar Üniversitesi'nde başladı

  Bu yıl 10. kez düzenlenen Uluslararası İletişim Günleri, Üsküdar Üniversitesi ev sahipliği ve organizasyonuyla başladı.

 • '10. Uluslararası İletişim Günleri' Üsküdar Üniversitesi'nde başladı
  17 May "10. Uluslararası İletişim Günleri" Üsküdar Üniversitesi'nde başladı

  Bu yıl 10. kez düzenlenen Uluslararası İletişim Günleri, Üsküdar Üniversitesi ev sahipliği ve organizasyonuyla başladı.

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi farkındalık şenliği düzenledi
  16 May İstanbul Bilgi Üniversitesi farkındalık şenliği düzenledi

  İstanbul Bilgi Üniversitesi, Dünya Engelliler Haftası kapsamında toplumda özel gereksinimli bireylerin kabulünü ve topluma eşit katılımlarını artırmak amacıyla "farkındalık şenliği" düzenledi.

 • Lise öğrencileri Osmanlı'nın ilk elektrik santralini ziyaret etti
  16 May Lise öğrencileri Osmanlı'nın ilk elektrik santralini ziyaret etti

  Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Yüksek Gerilim Dalı 10. sınıf öğrencileri, Osmanlı Devleti'nin kent ölçekli ilk elektrik santrali Silahtarağa'yı ziyaret etti.

 • İzmir'de en çok vekili CHP çıkardı, İYİ Parti'nin vekil sayısı 1 arttı, MHP'nin 1 düştü
  15 May İzmir'de en çok vekili CHP çıkardı, İYİ Parti'nin vekil sayısı 1 arttı, MHP'nin 1 düştü

  İZMİR'de, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi için kurulan tüm sandıklar açıldı.

 • Duy Beni dizisinde oynayan 30 yaşındaki Lydia Cemre Özşişman, 5 ayda tam 35 kilo verdi
  10 May Duy Beni dizisinde oynayan 30 yaşındaki Lydia Cemre Özşişman, 5 ayda tam 35 kilo verdi

  Duy Beni dizisindeki Emine bilinen 30 yaşındaki Lydia Cemre Özşişman, 5 ayda tam 35 kilo verdi. Tüp mide ameliyatıyla adeta kılık değiştiren Özşişman, iç çamaşırsız pozlarıyla da tüm dikkatleri üzerine çekti.

 • YÖK, 25 devlet ve vakıf üniversitesini yeni teşvik sistemi kapsamına aldı
  02 May YÖK, 25 devlet ve vakıf üniversitesini yeni teşvik sistemi kapsamına aldı

  YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Öncelikli Alanlarda Uzmanlaşan Üniversiteler Projesi" kapsamında, 15 bilim alanında, 25 devlet ve vakıf üniversitesinin ilgili bölüm veya programına, öncelikli alan misyonu verilmesinin kararlaştırıldığını bildirdi.

 • Doğa Koleji öğrencilerine 'ruhsal dayanıklılık' eğitimi verildi
  30 Nis Doğa Koleji öğrencilerine "ruhsal dayanıklılık" eğitimi verildi

  Doğa Koleji Acarkent Kampüsü IB öğrencileri "CAS Activity" kapsamında rehberlik bölümünün desteği ile planlanan "Psychological Resilience" (Ruhsal Dayanıklılık) seminerine katıldı.

 • Sabancı Üniversitesi'nden 'Toplum ve Afet Risk Yönetimi' semineri
  27 Nis Sabancı Üniversitesi'nden "Toplum ve Afet Risk Yönetimi" semineri

  Sabancı Üniversitesi'nin başlattığı "Toplum ve Afet Risk Yönetimi" seminer dizisinin dördüncüsü 25 Nisan 2023 Salı günü yapıldı.

 • Poliport'a yeni genel müdür ataması
  05 Nis Poliport'a yeni genel müdür ataması

  Polisan Holding'in bağlı liman işletmeciliği iş kolundaki yatırımı Poliport'un genel müdürlüğüne, Selçuk Denizhan atandı.

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden 'ramazanda sağlıklı ve dengeli beslenme' değerlendirmesi
  01 Nis İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden "ramazanda sağlıklı ve dengeli beslenme" değerlendirmesi

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Birsen Demirel, ramazan ayında sağlıklı ve dengeli beslenmenin vücut sağlığı için büyük önem taşıdığını belirtti.

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi ÇOÇA'dan depremden etkilenen çocuklarla iletişimle ilgili bilgilendirme
  27 Mar İstanbul Bilgi Üniversitesi ÇOÇA'dan depremden etkilenen çocuklarla iletişimle ilgili bilgilendirme

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi (ÇOÇA), deprem felaketinden etkilenen çocukların haklarının ve iyi olma hallerinin gözetilmesi için dikkat edilmesi gerekenleri paylaştı.

 • İzmit'te 13 Hafta Sürecek 'Anne Destek Programı' Başladı
  16 Mar İzmit'te 13 Hafta Sürecek 'Anne Destek Programı' Başladı

  İzmit Belediyesi ve İzmit Kent Konseyi iş birliğiyle anne ve çocukların iletişimini güçlendirmek amacıyla Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) tarafından 'Anne Destek Programı' başlatılıyor.

 • Getir'in Global Cfo'su Osman Yılmaz Oldu
  13 Mar Getir'in Global Cfo'su Osman Yılmaz Oldu

  Market ürünlerini dakikalar içerisinde kullanıcılarla buluşturan Getir, son yıllarda uluslararası ölçekte kaydettiği büyümeyle hızlı market ürünleri teslimat sektöründeki öncülüğünü ileri taşıyacak stratejik bir atama gerçekleştirdi. Üç kıtada 9 ülkede faaliyet gösteren şirket, 1 Mart 2023 tarihi itibarıyla Global CFO’su olarak Osman Yılmaz’ı göreve getirdi.

 • Anıtkabir'de ağladığı için tepki çeken Eda Ece'den cevap: Ağlamamam mümkün değil, taş değilim
  06 Mar Anıtkabir'de ağladığı için tepki çeken Eda Ece'den cevap: Ağlamamam mümkün değil, taş değilim

  Depremzedelerle görüştükten sonra Anıtkabir ziyaretinde Atatürk için deftere yazdıklarını okurken gözyaşlarına hakim olamayan Eda Ece, gelen eleştirilere sosyal medya hesabından cevap verdi. Zor günler geçirdiğini belirten oyuncu "Atatürk'ü din düşmanı gösteren herkes, eksik ve yanlış biliyor. Bu ülkede yaşıyorsan, özgürsen, bir bayrağın, bir marşın, bir toprağın, evin varsa bunu Atatürk'e borçlusun. O insanların yaşadıklarını dinledikten sonra ağlamamam mümkün değil. Ben taş değilim" dedi.

 • Sahaf dükkanındaki mezatlardan depremzedelere uzanan yardım eli
  03 Mar Sahaf dükkanındaki mezatlardan depremzedelere uzanan yardım eli

  Kadim Sahhaf Kurucusu Ömer Çakır, gelirini depremzedelere göndermek üzere yaptığı kitap mezatlarına ilişkin, "Şu ana kadar 6 mezatta 415 bin lira bağış toplandı.

 • İzmit Belediyesi, Depremzedeler İçin Dayanışmayı Güçlendiriyor
  19 Şub İzmit Belediyesi, Depremzedeler İçin Dayanışmayı Güçlendiriyor

  İzmit Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından depremzedeler için dayanışmayı sürdürüyor. Bu kapsamda, Hatay’ın Defne ilçesinde aşevi kuran Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, her gün 10 bin kişiye sıcak yemek servis ediyor. Kocaeli Berber ve Kuaförler Odası iş birliğiyle kurulan stantlarda da depremzedelere saç bakım hizmeti veriliyor. Afet bölgesindeki üreticilere ise yem desteği sağlanıyor.

 • İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi Hazırlıkları 'Sanat Ekonomisi Forumu' ile Sürüyor
  05 Şub İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi Hazırlıkları "Sanat Ekonomisi Forumu" ile Sürüyor

  İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi kapsamında düzenlenecek “Sanat Ekonomisi Forumu”, yarın Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) yapılacak.

 • İbb Ekipleri 555 Noktada Kar Küreme ve Müdahale Araçlarıyla Bekleyecek
  05 Şub İbb Ekipleri 555 Noktada Kar Küreme ve Müdahale Araçlarıyla Bekleyecek

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), şiddetli karşı yağışında oluşabilecek olumsuzluklara karşı kar küreme ve müdahale araçlarıyla 555 noktada hazır.

 • Tunç Soyer: 'İddiamız Büyük'
  03 Şub Tunç Soyer: "İddiamız Büyük"

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Akdeniz Akademisi’nin yeni vizyon önerilerinin tartışıldığı toplantıya ev sahipliği yaptı. Başkan Soyer, “Bizim iddiamız büyük. Akdeniz uygarlıkları konusunda çalışan Akdeniz’deki tüm enstitülerle, araştırma merkezleriyle iletişim kurmak istiyoruz. Hem onlardan ilham almak hem ilham vermek istiyoruz” dedi.

 • Hazal Kaya Kendisine 'nankör' Diyen Takipçisine Bakın Ne Cevap Verdi?
  25 Oca Hazal Kaya Kendisine 'nankör' Diyen Takipçisine Bakın Ne Cevap Verdi?

  İkinci çocuğunu kucağına almak için gün sayan ünlü oyuncu Hazal Kaya, kendisine 'Nankör' diye bir Twitter kullanıcısına bakın cevap verdi. İşte haberin detayları...

 • Ünlü Oyuncu Tuba Büyüküstün İle İşletmeci Umut Evirgen Barıştı Mı?
  13 Oca Ünlü Oyuncu Tuba Büyüküstün İle İşletmeci Umut Evirgen Barıştı Mı?

  Ünlü oyuncu Tuba Büyüküstün, iki yıl önce olaylı bir şekilde ayrıldığı ünlü işletmeci yazar ve yönetmen Umut Evirgen ile barıştı mı? Paylaşımlar kafa karıştırdı. İşte haberin detayları...

 • CHP 'Dijital Emek ve Emek 4.0 Çalıştayı' ile Ekonomik Vizyon Belgesinin Temellerini Atacak
  06 Oca CHP "Dijital Emek ve Emek 4.0 Çalıştayı" ile Ekonomik Vizyon Belgesinin Temellerini Atacak

  CHP Emek Büroları ve İstanbul Planlama Ajansı iş birliği ile yarın İstanbul'da; “Dijital Emek ve Emek 4.0 Çalıştayı” yapılacak. CHP Emek Büroları Koordinatörü ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Dijital Emek ve Emek 4.0 Çalıştayı’nda CHP'nin Türkiye'yi ikinci yüzyıla hazırlayacak ekonomik vizyon belgesinin emek ve çalışma yaşamı ile ilgili atacağı adımlar ve temel politikalarının altyapısının oluşturulacağını belirtti.

 • İrem Derici'den Flaş Aldatılma İtirafı
  03 Oca İrem Derici'den Flaş Aldatılma İtirafı

  Ünlü şarkıcı İrem Derici, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de katıldığı İbo Show programına aldatılma itirafında bulunması sosyal medyanın gündemine oturdu. İşte haberin detayları...

Advertisement