Hamas'ın 7 Ekim'de ateşlediği roketin İsrail'in nükleer başlıklı füze üssünü vurduğu ortaya çıktı - Son Dakika
Dünya

Hamas'ın 7 Ekim'de ateşlediği roketin İsrail'in nükleer başlıklı füze üssünü vurduğu ortaya çıktı

Hamas'ın 7 Ekim'de İsrail'e düzenlediği Aksa Tufanı operasyonu esnasında Gazze'den ateşlenen bir roketin, İsrail'in nükleer başlıklı füze üssünü vurduğu ortaya çıktı.

05.12.2023 00:35  Güncelleme: 00:56
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

ABD basını, Hamas'ın 7 Ekim'de İsrail'e yönelik düzenlediği Aksa Tufanı operasyonunda ateşlenen bir roketin, İsrail nükleer füzelerinin bulunduğu bir üssü vurduğunu ortaya çıkardı.

NÜKLEER FÜZELERİN BULUNDUĞU ÜS İSABET ALDI

New York Times gazetesinin haberine göre, Hamas 7 Ekim'de İsrail'e düzenlediği saldırıda nükleer füzelerin bulunduğu bir İsrail üssünü vurdu. İsrail'deki hava üssünün 7 Ekim öncesi ve sonrasında çekilen uydu görüntülerini inceleyen gazete, üssün isabet aldığını iddia etti. Haberde Hamas tarafından ateşlenen roketin üsteki füze depolarına isabet etmediği fakat üste yangına neden olduğu bildirildi.

Hamas'ın 7 Ekim'de ateşlediği roket İsrail'in nükleer başlıklı füze üssünü vurdu

TEL AVİV YÖNETİMİ NÜKLEER SİLAHLARI REDDEDİYOR

Öte yandan Tel Aviv yönetiminin, elindeki nükleer silahların varlığını kabul etmediği biliniyor. İsrailli bazı kaynaklar ve ABD'li yetkililer ise, ülkenin az sayıda nükleer silaha sahip olduğunu belirtiyor.

Hamas'ın 7 Ekim'de ateşlediği roket İsrail'in nükleer başlıklı füze üssünü vurdu

AKSA TUFANI OPERASYONU

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail'in "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme" gerekçesiyle kapsamlı operasyon düzenlerken İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı.

Hamas'ın 7 Ekim'de ateşlediği roket İsrail'in nükleer başlıklı füze üssünü vurdu

7 EKİM'DEN BU YANA 391 İSRAİL ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

İsrail'de 7 Ekim'deki saldırılarda 310'dan fazlası asker olmak üzere 1200 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 kişinin yaralandığı duyuruldu. İsrail ordusuna göre, Gazze Şeridi'ne düzenlenen kara saldırılarında 75, Lübnan sınırında ise 6 İsrail askeri öldürüldü.

Hamas'ın 7 Ekim'de ateşlediği roket İsrail'in nükleer başlıklı füze üssünü vurdu

GAZZE'DEKİ CAN KAYBI 16 BİNE YAKLAŞTI

Gazze'deki hükümete göre, 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'nde İsrail saldırılarında öldürülen Filistinlilerin sayısı 6 bin 150'den fazlası çocuk ve 4 binden fazlası kadın olmak üzere 15 bin 899'a yükseldi. İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te de 7 Ekim'den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 259 Filistinli hayatını kaybetti.

Hamas\'ın 7 Ekim\'de ateşlediği roketin İsrail\'in nükleer başlıklı füze üssünü vurduğu ortaya çıktı
Abdullah Aydemir
Sondakika.com - Dünya

Son Dakika Dünya Hamas'ın 7 Ekim'de ateşlediği roketin İsrail'in nükleer başlıklı füze üssünü vurduğu ortaya çıktı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Rize Pazar'da çıkan yangında 10 dönüm arazi zarar gördü
  16:38 Rize Pazar'da çıkan yangında 10 dönüm arazi zarar gördü

  Rize'nin Pazar ilçesine bağlı Seslidere köyünde ormanlık alanda çıkan yangın, kısa sürede büyüyerek 10 dönümlük araziye zarar verdi. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen itfaiye ve Orman Müdürlüğü ekipleri yangını kontrol altına almayı başardı. Yangının çıkış sebebi ise incelemelerin ardından belirlenecek.

 • Avustralya'da Aborjin kökenli bir kişi Müslüman oldu
  16:08 Avustralya'da Aborjin kökenli bir kişi Müslüman oldu

  Avustralya'nın Sydney şehrinde yaşayan Aborjin kökenli Felix Auburn, arkadaş çevresinden etkilenerek İslam dinini araştırdı ve Müslüman oldu. Diyanet İşleri Başkanlığına başvuru yapan Felix için Gelibolu Camii'nde ihtida merasimi gerçekleştirildi. Felix'e ihtida belgesinin yanı sıra İngilizce Kur'an-ı Kerim ve ilmihal kitapları hediye edildi.

 • İngilizlerin çay tutkusunun arkasında ne var?
  15:29 İngilizlerin çay tutkusunun arkasında ne var?

  İngiltere'de çayın günlük hayatta önemi ve çaya tuz eklemenin tartışması. Çayın İngiltere'ye gelişi, vergilerin düşürülmesi ve ulusal efsane yaratma süreci. Çayın farklı kültürlerdeki demleme yöntemleri ve İngilizlerin çayla olan bağı.

 • Gazze'deki Balıkçılar İsrail Saldırılarına Rağmen Geçim Mücadelesi Veriyor
  14:49 Gazze'deki Balıkçılar İsrail Saldırılarına Rağmen Geçim Mücadelesi Veriyor

  İsrail'in uzun süredir devam eden saldırıları ve abluka nedeniyle gıda kıtlığıyla karşı karşıya kalan Gazze Şeridi'ndeki balıkçılar, canlarını tehlikeye atarak deniz kıyısına inerek geçim mücadelesi veriyor. İsrail'in sınırlarını altı mil ile sınırladığı balıkçı tekneleri, hedef alınıyor ve balıkçılar silah ve hedef atışlarına maruz kalıyor. Balıkçılar, zorlu koşullar altında az gelir elde etmek için sahilde uzun saatler emek sarf ediyor.


Advertisement