Macaristan Büyükelçisi Matis'ten 'künefe' mesajı - Son Dakika

Macaristan Büyükelçisi Matis'ten 'künefe' mesajı

13.03.2023 13:06
Macaristan Büyükelçisi Matis'ten 'künefe' mesajı

Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) Daimi Temsilcisi Faruk Kaymakcı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Antakya Künefesi, AB'de tescil edilen 9. Türk ürünümüz oldu" dedi.

Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) Daimi Temsilcisi Faruk Kaymakcı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Antakya Künefesi, AB'de tescil edilen 9. Türk ürünümüz oldu" dedi. Paylaşımın üzerine Macaristan Büyükelçisi Viktor Matis, "Kutlamak için bugün bir künefe söyleriz Sayın Büyükelçi" cevabını verdi.

Türkiye'nin Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi Kaymakcı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Antakya Künefesi, coğrafi işaret olarak Antep Baklavası/ Gaziantep Baklavası, Aydın İnciri, Bayramiç Beyazı, Malatya Kayısısı, Aydın Kestanesi, Taşköprü Sarımsağı, Milas Zeytinyağı ve Giresun Tombul Fındığı'ndan sonra AB'de tescil edilen 9. Türk ürünümüz oldu" ifadelerini kullandı.Macaristan Büyükelçisi Viktor Matis, Kaymakcı'nın paylaşımını alıntılayarak, "Tebrikler. Kutlamak için bugün bir künefe söyleriz Sayın Büyükelçi" dedi.


Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
AB liderlerinden Türkiye çağrısı AB liderlerinden Türkiye çağrısı Sibel Özdemir: 'Afet Yeniden İmar Fonu'nun Bir An Önce AB Mevzuatına Uyumlu Hâle Getirilmesi ve Toplanan Paraların da Şeffaf Şekilde Depremzedelere... Sibel Özdemir: 'Afet Yeniden İmar Fonu'nun Bir An Önce AB Mevzuatına Uyumlu Hâle Getirilmesi ve Toplanan Paraların da Şeffaf Şekilde Depremzedelere... AB'ye iltica rakamları açıklandı: Türkiye dördüncü sırada AB'ye iltica rakamları açıklandı: Türkiye dördüncü sırada

Son Dakika Dünya Macaristan Büyükelçisi Matis'ten 'künefe' mesajı - Son Dakika


Advertisement