Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Irak'ta 103 kişinin öldüğü düğün salonundaki yangının yeni görüntüleri ortaya çıktı - Son Dakika

Irak'ta 103 kişinin öldüğü düğün salonundaki yangının yeni görüntüleri ortaya çıktı

Irak'ın Musul kentine bağlı Hamdaniye ilçesinde bir düğün salonunda çıkan yangında 103 kişi hayatını kaybetmişti. Salonda yaşanan panik anlarına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

02.10.2023 - 09:45,  Güncelleme: 09:50

Irak İçişleri Bakanlığı, Musul'a bağlı Hamdaniye ilçesinde bir düğün salonunda 103 kişinin hayatını kaybettiği yangına ilişkin yeni görüntüler paylaştı. Görüntülerde yangının çıkış anı ve sonrasında yaşanan panik kameralara yansıyor.

SORUŞTURMA RAPORU KAMUOYUYLA PAYLAŞILDI

Irak İçişleri Bakanı Abdulemir eş-Şammari, düğün salonundaki yangının "havai fişekler"den kaynaklandığını açıklamıştı. Musul'un Hamdaniye ilçesindeki bir düğün salonunda 26 Eylül akşamı çıkan yangına ilişkin soruşturma raporu kamuoyuyla paylaşıldı.

103 kişi hayatını kaybetmişti! Düğün salonundaki yangına ait yeni görüntüler ortaya çıktı

"DÜĞÜN SALONU YANICI MADDELERLE KAPLANMIŞTI"

Bağdat'taki İçişleri Bakanlığında düzenlenen basın toplantısında, Soruşturma Komisyonu Başkanı General Saad Falih, "Hamdaniye'deki düğün salonu çok sayıda yanıcı madde ile kaplanmıştı, yangın da bundan kaynaklandı. Salonda yangının hızlı şekilde yayılmasına neden olan kumaş parçaları da yangında etkili oldu. Düğün salonunun tavanı da yangının hızlı şekilde yayılmasına neden oldu. Düğün salonundaki yangının asıl müsebbiplerinden biri havai fişeklerdir." dedi. Yangının kasıtlı olmadığını belirten Falih yangının kasıtlı olmadığını ancak düğün salonu sahibinden kaynaklı ihmal ve kusurdan kaynaklandığını ifade etti.

103 kişi hayatını kaybetmişti! Düğün salonundaki yangına ait yeni görüntüler ortaya çıktı

KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

Basın toplantısında konuşan İçişleri Bakanı Abdulemir Şammari de söz konusu yangında ölenlerin "şehit" sayıldığını belirtti. Şammari ayrıca, Hamdaniye Kaymakamı İsam Behnam Metti, Hamdaniye Belediye Başkanı Rami Hıdır ve Hamdaniye sivil savunma kurumundaki ilgili yetkililerin görevden alındığını ve mahkemeye sevk edileceklerini aktardı.

103 kişi hayatını kaybetmişti! Düğün salonundaki yangına ait yeni görüntüler ortaya çıktı

NE OLMUŞTU?

Irak İçişleri Bakanlığı İletişim ve Halkla İlişkiler Müdürü ve Ortak Operasyonlar Komutanlığı Güvenlik Medya Ağı Başkanı Saad Maan, Musul'a bağlı Hamdaniye ilçesinde bir düğün salonunda çıkan yangında 103 kişinin öldüğünü, 150 kişinin yaralandığını duyurmuştu. Havai fişekler nedeniyle çıktığı bilgisi basına yansıyan yangın esnasında, düğün salonunda yaklaşık 800 kişinin bulunduğu ifade edilmişti.

103 kişi hayatını kaybetmişti! Düğün salonundaki yangına ait yeni görüntüler ortaya çıktı
Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Irak'ta 103 kişinin öldüğü düğün salonundaki yangının yeni görüntüleri ortaya çıktı - Son Dakika


Advertisement