Özbekistan'da kalıtımsal hastalıkla doğan bebek görenleri şoke etti: Yalnızca iki saat hayatta kalabildi - Son Dakika

Özbekistan'da kalıtımsal hastalıkla doğan bebek görenleri şoke etti: Yalnızca iki saat hayatta kalabildi

04.07.2022 16:27

Özbekistan'ın Dustlik kentinde "konjenital iktiyozis" adlı kalıtımsal hastalıkla dünyaya geldiği belirlenen bir bebek, hastaneyi ayağa kaldırdı. Talihsiz bebek, doktorların tüm çabasına rağmen yalnızca 2 saat hayatta kalabildi.

Özbekistan'da gerçekleşen bir doğum, ülke genelinde büyük yankı uyandırdı. Kalıtımsal hastalıkla dünyaya gelen bebek, hastalığı nedeniyle hastaneyi alarma geçirdi. Özbekistan Sağlık Bakanlığı da duruma el koydu.

"KONJENİTAL İKTİYOZİS HASTASI"

Bakanlık tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, bebeğin ciddi derecede "konjenital iktiyozis" hastası olduğu ve bu durumun hayatını tehdit ettiği belirtildi. Bakanlığın açıklamasından kısa bir süre sonra ise bebek hayatını kaybetti.

DOKTORLAR YÜZÜNÜN ŞEKLİ NEDENİYLE DEHŞETE DÜŞTÜ

Hastanede fotoğrafları çekilen bebeğin suratındaki pullar ve göz kapaklarındaki kırmızılık ise başta doktorlar ve hemşireler olmak üzere herkesi görenleri dehşete düşürdü. Bebek, hemşireler ve doktorların yoğun çabasına rağmen sadece 2 saat hayatta kalabildi.

İşte bebeğin fotoğrafları:

Kalıtımsal hastalıkla doğan bebek hastaneyi alarma geçirdi, yüzünü gören doktorlar dehşete kapıldı
Kalıtımsal hastalıkla doğan bebek hastaneyi alarma geçirdi, yüzünü gören doktorlar dehşete kapıldı
YORUMLAR
500
Özbekistan'da Uluslararası Pamuk Kongresi düzenlendi Özbekistan'da Uluslararası Pamuk Kongresi düzenlendi İsviçre, eski Özbekistan Cumhurbaşkanı Kerimov'un kızına ait 131 milyon doları iade edecek İsviçre, eski Özbekistan Cumhurbaşkanı Kerimov'un kızına ait 131 milyon doları iade edecek ANKARA Motosiklet ambulanslardan 3-5 dakikada ilk müdahale ANKARA Motosiklet ambulanslardan 3-5 dakikada ilk müdahale

Son Dakika Dünya Özbekistan'da kalıtımsal hastalıkla doğan bebek görenleri şoke etti: Yalnızca iki saat hayatta kalabildi - Son Dakika


Advertisement