Edirne'de toplu ulaşıma yapılan zam isyan ettirdi - Son Dakika

Edirne'de toplu ulaşıma yapılan zam isyan ettirdi

17.01.2022 17:25

Edirne'de toplu ulaşım zammı ocak ayı Belediye Meclisi'nde görüşülerek karara bağlandı. Vatandaşlar, ulaşıma gelen zammın ardından 5 TL olan indi bindi ücretine isyan etti.

Edirne'de Ocak ayı Belediye Meclisi'nde görüşülen ETUS ulaşım zammı hayata geçti. Yapılan zam sonrası nakit binişler 5 lira, sivil binişler 4,35, öğrenci ise 3 lira oldu. Vatandaşlar en pahalı ulaşımın Edirne'de sağlandığını belirterek yapılan zamma tepki gösterdi.

Edirne'de toplu ulaşıma yapılan zam isyan ettirdi: İndi bindi 5 TL

"BU FİYATLAR ÇOK PAHALI"

Türkiye'nin en pahalı ulaşım sisteminin Edirne'de olduğunu söyleyen Yunus Emre Altun, "Yolcu olarak çok sayıda binen oluyor. Türkiye'nin en pahalı ulaşım sistemi belki de Edirne'de. Bundan rahatsızız. Fiyatlar yükseldi ama başı sonu 15 dakika olan Edirne'de bu fiyatlar çok pahalı. İnşallah düzenleme getirilir. Hizmet sıfır. Edirne'de kime sorarsanız ulaşım sistemi berbat diyor" dedi.

Edirne'de toplu ulaşıma yapılan zam isyan ettirdi: İndi bindi 5 TL

"NAKİT BİNİŞLER İÇİN 4 TL BİLE FAZLAYDI"

Ulaşım ücretine indirim istediğini belirten öğrenci Muhammed Zuliç, "Nakit binişler için 4 TL bile fazlaydı. Şimdi 5 Türk lirası olduğuna göre tüm öğrenciler için zor olacak. Biz indirim istiyoruz. Çünkü ailelerimiz var, ailemizin masrafları da sınırlı bize verecek paraları da sınırlı. Ben hem kendimi hem de diğer öğrencileri düşünüyorum. Bu konuda bir şey yapılması gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Edirne'de toplu ulaşıma yapılan zam isyan ettirdi: İndi bindi 5 TL

"HER GÜN 10 TL VERMEK ÇOK ZOR"

Her gün işe giderken 5 Türk lirası yol parası vermenin çok zor olduğunu ifade eden Bergüzar Filiz, "Ama ben her gün gidip geldiğim için yürüme gibi bir şansım yok. Fakültede çalışıyorum her gün 5 Türk lirası vermek çok ağır geliyor. Bir çalışan için her gün 5 lira çok zor. Her gün işe gidip gelen insanlar var. Her gün 10 Türk lirası vermek çok zor. Ben bu durumdan memnun değilim. Bu şekilde devam etmesini istemiyorum. İndirim bekliyorum. Öğrenciler ve çalışanı var. Aylık ödemelerimiz var. Sadece yol parasına mı çalışacağız? ETUS'lara yapılan fiyat artışlarından memnun değilim" şeklinde konuştu.

Edirne'de toplu ulaşıma yapılan zam isyan ettirdi
YORUMLAR (5)
  • Suheyla Namdar: Etus belediye başkanının kankası zamlardan ve etuslardan bütün Edirne halkı ve yaşayanları şikayetçi bir kimse dahi memnun asla değil yaşlı görünce ücret alınmıyor diye şoförler durmuyor ve durakta ceset ver almdan geç diye birbirleini arıyorlar .. Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
TCMB'den sabit getirili devlet iç borçlanma senetlerini özendirme adımı TCMB'den sabit getirili devlet iç borçlanma senetlerini özendirme adımı Merkezi yönetim bütçesi geçtiğimiz ay 50,2 milyar TL açık verdi Merkezi yönetim bütçesi geçtiğimiz ay 50,2 milyar TL açık verdi
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Edirne'de toplu ulaşıma yapılan zam isyan ettirdi - Son Dakika


Advertisement