Son dakika Enflasyon farkı haberleri, Enflasyon farkı son dakika, son dakika Enflasyon farkı

Son Dakika Enflasyon Farkı Haberleri

 • Hisarcık Belediyesi İşçilerine Ekstra Enflasyon Farkı Verildi
  01 Mar Hisarcık Belediyesi İşçilerine Ekstra Enflasyon Farkı Verildi

  Hisarcık Belediyesi'nde çalışan işçilere ekstra enflasyon farkı verilerek sendika ile ek sözleşme imzalandı. Yeni sözleşme ile işçilerin sosyal yardım ve sorumluluk primleri yüzde yüz arttırıldı.

 • Bülent Kaya'dan İktidara İliç Tepkisi: Bağıra Bağıra Gelen Bir Facia
  14 Şub Bülent Kaya'dan İktidara İliç Tepkisi: Bağıra Bağıra Gelen Bir Facia

  Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya, TBMM'deki grup toplantısında, Erzincan İliç'te yaşanan maden faciasına tepki göstererek işçilerin sağlığı ile ilgili maliyet yapmaktansa cüzi idari para cezasını öderiz diyen patronlar asıl fail, onlara izin veren devlet yetkilileri de müşterek faildir dedi.

 • Kamu İşçileri Maaşlarda Dibe Vurdu: Ek Protokolün Önemi Kalmadı
  08 Şub Kamu İşçileri Maaşlarda Dibe Vurdu: Ek Protokolün Önemi Kalmadı

  Demiryol İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ramazan Kaya, kamu çerçeve protokolüyle ilgili yaptığı açıklamada, kamu işçilerinin maaşlarının son bir yılda tamamen dibe vurduğunu belirtti. Kaya, yapılan ek protokolün ocak ayı enflasyonuyla birlikte geri alındığını ve şubat ayı enflasyonuyla birlikte protokolün hiçbir öneminin kalmadığını ifade etti. Kamu işçilerinin sabrının taştığını vurgulayan Kaya, adaletsiz vergi sistemiyle karşı karşıya olduklarını ve hakkaniyetli bir dağılım talep ettiklerini söyledi.

 • Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu İşçilere Ek Zam Müjdesi Verdi
  07 Şub Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu İşçilere Ek Zam Müjdesi Verdi

  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, işçilere yapılan yüzde 58 oranındaki zam ile en düşük maaşın 31 bin liraya yükseltildiğini açıkladı.

 • Van Büyükşehir Belediyesi İşçilerine Yüzde 95 Zam Yapıldı
  30 Oca Van Büyükşehir Belediyesi İşçilerine Yüzde 95 Zam Yapıldı

  Van Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan işçilerin maaşlarına yüzde 95 zam yapıldı. Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Van Şubesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi ile işçilere memurlara uygulanan enflasyon farkı da verilecek. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, işçilere emeklerinin sonuna kadar verilmesi gerektiğini belirtti ve zamda emeği geçenlere teşekkür etti.

 • Van Büyükşehir Belediyesi'nden işçilere yüzde 95 zam
  30 Oca Van Büyükşehir Belediyesi'nden işçilere yüzde 95 zam

  Van Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Van Şubesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle işçilere ortalama yüzde 95 oranında zam yapıldı. Sözleşme ile memurlara uygulanan 6 aylık enflasyon farkı işçilere de uygulanmasına karar verildi.

 • Van Büyükşehir Belediyesi İşçilere Yüzde 95 Zam Yaptı
  30 Oca Van Büyükşehir Belediyesi İşçilere Yüzde 95 Zam Yaptı

  Van Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Van Şubesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle işçilere ortalama yüzde 95 oranında zam yapıldı.

 • Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, çalışanlara yüzde 66,77 zam yaptıklarını açıkladı
  30 Oca Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, çalışanlara yüzde 66,77 zam yaptıklarını açıkladı

  Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, belediye çalışanlarına yaptıkları zamın yanı sıra ikramiyeleri ve bayram paralarını da eklediklerini belirterek, çalışanların giydirilmiş en düşük maaşının 37 bin TL olduğunu söyledi. Başkan Söğüt, çalışanlarla birlikte 5 yılda yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

 • Demokratik Sağlık Sen'in açtığı davalardan ilki sonuçlandı
  23 Oca Demokratik Sağlık Sen'in açtığı davalardan ilki sonuçlandı

  Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, geçtiğimiz temmuz ayında düzenlenen iş bırakma eylemiyle ilgili açılan soruşturmada haklılıklarının mahkeme tarafından tescil edildiğini ve verilen cezanın iptal edildiğini açıkladı. Ayrıca, sendika tarafından yapılan çağrının geniş bir karşılık bulduğu ve birçok kurumda sağlık çalışanlarının greve yoğun katılım gösterdiği belirtildi.

 • Metal İşçileri İle İlgili Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
  18 Oca Metal İşçileri İle İlgili Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

  Metal işçilerini kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeyle birlikte ücretlerde yüzde 105'lik artış ve sosyal haklarda yüzde 140'lık artış sağlandı. En düşük ücret 28 bin 500 lira olarak belirlendi. İşçi sendikaları, mücadele sonucunda büyük kazanımlar elde edildiğini belirtti.

 • Başkan Akın personelin yüzünü güldürecek imzayı attı
  16 Oca Başkan Akın personelin yüzünü güldürecek imzayı attı

  Turgutlu Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında 2024 yılında en düşük personel maaşının 24 bin 823 TL olmasına yönelik sözleşme imzalandı.

 • Turgutlu Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında 2024 yılında en düşük personel maaşı belirlendi
  16 Oca Turgutlu Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında 2024 yılında en düşük personel maaşı belirlendi

  Turgutlu Belediyesi Personel A.Ş. bünyesinde çalışan personelin 2024 yılında alacağı maaşa yönelik sözleşme imzalandı. Sözleşme kapsamında en düşük ücret 24 bin 823 TL olarak belirlendi. Ayrıca temmuz ayında memur maaşlarına gelecek olan enflasyon farkı kadar da artış yapılacak.

 • Kamu Görevlilerinin Alım Gücü Yükseltilmeli
  16 Oca Kamu Görevlilerinin Alım Gücü Yükseltilmeli

  Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, kamu görevlilerinin alım gücünün yükseltilmesi için gerçek enflasyonun üzerinde artış yapılması ve buna ek olarak refah payı verilmesinin zorunluluk olduğunu ifade etti. Kahveci, memur ve emeklilerin maaşlarının uzun yıllardan beri eridiğini ve alım gücünün sürekli düştüğünü dile getirdi. Ayrıca, ilave ek ödeme uygulamasının çalışırken alınan maaşla emekli maaşı farkını büyüttüğünü belirtti.

 • KESK İzmir Şubeler Platformu, Memur ve Memur Emeklilerinin Zammını Protesto Etti
  15 Oca KESK İzmir Şubeler Platformu, Memur ve Memur Emeklilerinin Zammını Protesto Etti

  KESK İzmir Şubeler Platformu, İzmir Konak'ta memur ve memur emeklilerine verilen zammı bordrolarını yakarak protesto etti. Platform, daha yüksek maaş, düşük vergi oranı, hayat pahalılığı tazminatı gibi taleplerde bulundu.

 • Kesk'ten İstanbul'da Tüik ve Zam Protestosu: 'Sahte Veriler Açıklandıkça Bugün Yapılan Artışların 1-2 Ay İçinde Karşılığı Kalmayacak'
  15 Oca Kesk'ten İstanbul'da Tüik ve Zam Protestosu: "Sahte Veriler Açıklandıkça Bugün Yapılan Artışların 1-2 Ay İçinde Karşılığı Kalmayacak"

  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) İstanbul Şubeler Platformu üyeleri, memur ve emekli maaş zamlarının belirlendiği Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) enflasyon verilerini ve bu veriler üzerinden maaşlara yapılan zamları Şişli’de protesto etti. Platformun Dönem Sözcüsü Fadime Kavak Sevim, “Önümüzdeki günlerde de TÜİK, sahte enflasyon rakamları açıklamaya devam ettikçe, adaletsiz gelir vergisi dilimleri sürdükçe, TL, döviz karşında değer yitirdikçe bugün yapılan artışların 1-2 ay içinde hiçbir karşılığı kalamayacaktır. Hepimizin maaşları, ücretleri sefalet düzeyine daha fazla yaklaşacaktır. Bizler yoksullukta, sefalette eşitlenmek değil; hak ettiğimiz refahta birleşmek istiyoruz” dedi.

 • KESK Eskişehir Şubeler Platformu İnsanca Yaşayacak Ücret İstiyor
  15 Oca KESK Eskişehir Şubeler Platformu İnsanca Yaşayacak Ücret İstiyor

  KESK Eskişehir Şubeler Platformu, 'İnsanca yaşayacak ücret istiyoruz' talebiyle yürüyüş düzenledi. Basın açıklamasında, TÜİK'in sahte enflasyon rakamları ve adaletsiz gelir vergisi dilimleri eleştirildi. Kamu emekçilerinin insanca yaşayacak ücret, güvenceli iş ve güvenli gelecek talepleri dile getirildi.

 • Kesk'ten Ankara'da Maaş Zammı Protestosu: En Düşük Kamu Emekçisi Maaşının 53 Bin TL Olan Yoksulluk Sınırının Üzerine Çıkarılmasını İstiyoruz.
  15 Oca Kesk'ten Ankara'da Maaş Zammı Protestosu: En Düşük Kamu Emekçisi Maaşının 53 Bin TL Olan Yoksulluk Sınırının Üzerine Çıkarılmasını İstiyoruz.

  KESK Ankara Şubeleri, Ankara'da yapılan maaş zamlarını protesto etmek için eylem düzenledi. KESK üyeleri, maaş bordrolarını yakarak tepkilerini gösterdi. Sendika temsilcileri, en düşük kamu emekçisi maaşının yoksulluk sınırının üzerine çıkarılmasını ve en düşük emekli aylığının artırılmasını talep etti.

 • Emeklilere yapılacak zam ocak ve temmuza bölünebilir
  14 Oca Emeklilere yapılacak zam ocak ve temmuza bölünebilir

  CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, Cumhurbaşkanı Yardımcısı'nın emeklileri enflasyona ezdirmeme prensibinden vazgeçmediklerini ancak yapılacak zammın ocak ve temmuza bölünebileceğini ifade etti. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 37,6 enflasyon farkı verildiğinde, 7 bin 500 TL alanların zammı sıfır olacak. Milyonlarca insanın umut ve beklentileri istismar ediliyor.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi Personeline Yüzde 70 Zam Yapıldı
  12 Oca Ankara Büyükşehir Belediyesi Personeline Yüzde 70 Zam Yapıldı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, personeline yapılan yüzde 70 zamı duyurdu. Yavaş, pandemi, deprem, sel gibi zorlu dönemlerde özveriyle çalışan personelin yanında olacaklarını belirtti. Zam, 2024 yılında uygulanacak maaş oranlarını belirleyen protokol ile gerçekleştirildi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa'da yatırımların açılış törenine katıldı
  12 Oca CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa'da yatırımların açılış törenine katıldı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yapılan 226 milyon TL'lik yatırımların toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. Özel, konuşmasında başkan adaylarına destek istedi ve belediye başkanlarını memnuniyet anketlerine soktuklarını belirtti. Törende Turgutlu Belediyesi tarafından yapılan yatırımların açılışı ve temel atma töreni gerçekleştirildi.

 • Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı: Emekliler Arasındaki Adaletsizlik Kaldırılmalı
  11 Oca Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı: Emekliler Arasındaki Adaletsizlik Kaldırılmalı

  Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, emekliler arasındaki adaletsizliğin kaldırılması gerektiğini söyledi. Zararsız, asgari ücretin eridiğine dikkat çekerek, memur emeklisi ile işçi emeklileri arasındaki uçuruma dikkat çekti ve vergi diliminin yüzde 15'e sabitlenmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, asgari ücretin tekrar güncellenmesi gerektiğini vurguladı.

 • Erdoğan Toprak: 'Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Aym'nin Tahliye Kararını Tanımamakla Yargıdaki Siyasallaşmanın Zirveye Çıktığını Somutlaştırdı'
  07 Oca Erdoğan Toprak: "Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Aym'nin Tahliye Kararını Tanımamakla Yargıdaki Siyasallaşmanın Zirveye Çıktığını Somutlaştırdı"

  CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, “Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) Hatay Milletvekili Can Atalay hakkında ikinci kez verdiği hak ihlali ve tahliye kararını tanımamakla yargıdaki siyasallaşmanın zirveye çıktığını somutlaştırdı. Kararda dile getirilen iddialar, AYM ve anayasal rejime karşı açılmış siyasi mücadele niteliğindedir. AYM’nin kendisini jüristokrasi konumunda gördüğünü iddia eden Yargıtay, TBMM’yi dizayn etmek istiyor. Seçimi ve seçmen iradesini yok sayıp seçilmiş bir vekilin görevini engelliyor” dedi.

 • Bakan Işıkhan: 'Cumhuriyetimizin 2'inci asrı yükseliş ve şahlanış dönemimiz olacak'
  06 Oca Bakan Işıkhan: "Cumhuriyetimizin 2'inci asrı yükseliş ve şahlanış dönemimiz olacak"

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Cumhuriyetimizin 2. asrı kamu personel rejimi başta olmak üzere ülkemizi ve milletimizi ilgilendiren her alanda yükseliş ve şahlanış dönemimiz olacaktır" dedi.

 • Demokratik Sağlık-Sen Genel Başkanı: Memurlar Yoksulluk Sınırıyla Açlık Sınırı Arasında Yaşam Mücadelesi Veriyor
  04 Oca Demokratik Sağlık-Sen Genel Başkanı: Memurlar Yoksulluk Sınırıyla Açlık Sınırı Arasında Yaşam Mücadelesi Veriyor

  Demokratik Sağlık-Sen Genel Başkanı Togan Demircan, memurlara yapılan zam oranıyla ilgili açıklama yaparak, en düşük memur aylığının yoksulluk sınırının altında olduğunu ve memurların yoksulluk sınırı ile açlık sınırı arasında yaşam mücadelesi verdiğini belirtti. Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı enflasyon oranlarına göre, memur ve memur emeklileri yüzde 29,79 oranında enflasyon farkı zammı alacak. Demircan, yetkili sendika temsilcilerini eleştirerek, memur zamlarının yetersiz olduğunu ve enflasyon farkının bir zam olmadığını söyledi.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın'dan zam oranlarına ilk yorum
  03 Oca Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın'dan zam oranlarına ilk yorum

  Memur ve memur emeklileri için açıklanan yüzde 49.25'lik zam oranının ardından Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan ilk yorum geldi. İyileştirilme yapılması gerektiğini vurgulayan Yalçın, "Kamu görevlilerinin gelir vergilerinin yüzde 15'e sabitlenmesi, alım güçlerinin korunması, kayıplarının önlenmesi gerekmektedir." dedi.

 • Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla memur ve emekli zammı belli oldu! İşte yeni maaşlar
  03 Oca Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla memur ve emekli zammı belli oldu! İşte yeni maaşlar

  Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla memur ve emeklinin 2024'te alacağı zam oranı da belli oldu. Buna göre SSK ve BağKur emeklileri yüzde 37.5, memur ve memur emeklileri ise yüzde 49.25 zam alacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan refah payı eklemesiyle bu oranları artırabilir. İşte zamlı memur ve emekli maaşları...

 • Memur ve emekli zammı yarın netleşiyor! Masada yüzde 50 zam var
  02 Oca Memur ve emekli zammı yarın netleşiyor! Masada yüzde 50 zam var

  Memur ve emeklinin maaş zammı yarın açıklanacak enflasyon verisiyle belli olacak. 5 aylık enflasyona göre memurlar yüzde 44'lük zammı şimdiden cebine koydu. Aralık ayı verisiyle bu oranın yüzde 50'ler çıkması bekleniyor. Memur zammı, SSK ve Bağ-Kur emeklileri içinde referans olacak. Yüzde 50'lik zamma göre; en düşük memur emeklisi maaşı 14 bin 800 TL'ye, en düşük memur maaşı 33 bin TL'ye, en düşük SSK ve Bağ-Kur emeklisi maaşı da 11 bin 250 liraya çıkacak.

 • Memur ve emekliye eşitleme formülü! Her iki gruba da yüzde 50 zam bekleniyor
  30 Ara Memur ve emekliye eşitleme formülü! Her iki gruba da yüzde 50 zam bekleniyor

  Asgari ücretin ardından gözler memur ve emekli zammına çevrildi. Enflasyon üzerinden yapılan hesaplamaya göre, memurlara yüzde 50, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ise yüzde 38 oranında zam görünüyor. Ancak hükümetin eşitleme formülüyle her iki grubun maaş zammını da yüzde 50'ye çekmesi bekleniyor. Yüzde 50'lik zamma göre, en düşük memur emeklisi maaşı 14 bin 800 TL'ye, en düşük memur maaşı 33 bin TL'ye, en düşük SSK ve BağKur emeklisi maaşı da 11 bin 250 liraya çıkacak.

 • Memur ve emekliye yüzde 50 zam bekleniyor
  28 Ara Memur ve emekliye yüzde 50 zam bekleniyor

  Asgari ücretin kesinleşmesinin ardından gözler memur ve emekli zammına çevrildi. 5 aylık enflasyona göre memurlar yüzde 44'lük zammı cebine koydu. Aralık ayı verisi ve refah payı eklemesiyle bu oranın yüzde 50'lere çıkması bekleniyor. Memur zammı, emekli içinde referans olacak. Yüzde 50'lik zamma göre en düşük memur emeklisi maaşı 14 bin 800 TL'ye, en düşük memur maaşı 33 bin TL'ye, en düşük SSK ve BağKur emeklisi maaşı da 11 bin 250 liraya çıkacak.

 • Destici: Asgari ücretle ilgili duyumum 16-17 bin TL arasında olacak
  26 Ara Destici: Asgari ücretle ilgili duyumum 16-17 bin TL arasında olacak

  Asgari ücretin ne kadar olacağı merak edilirken, Cumhur İttifakı'nın ortaklarından BBP lideri Mustafa Destici'den rakam geldi. Destici, "Asgari ücretle ilgili duyumum; 16-17 bin TL arasında. Bana göre 17 bin TL'nin altında olmaması lazım." dedi.

 • Erhan Usta: 'Bu Kadar Yüksek Enflasyon Döneminde Asgari Ücretin Bir Defa Verilmesi Diye Bir Şey Olmaz'
  24 Ara Erhan Usta: "Bu Kadar Yüksek Enflasyon Döneminde Asgari Ücretin Bir Defa Verilmesi Diye Bir Şey Olmaz"

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, TBMM Genel Kurulu’nda; "Asgari ücrete şu anda 11 bin 400 liranın üzerine hangi rakamı verirseniz verin bana göre bir anlamı yok, bir defa bazı düzeltmemiz lazım. Açlık sınırının altında bir asgari ücreti kabul etme imkanı yok. Bakın, geçen yıl kümülatife baktığımızda asgari ücret açlık sınırının toplamda 18 bin 610 lira altında olmuş yani çalışanların asgari ücreti topladığınızda aldığı para on iki aylık açlık sınırı 18 bin 610 lira, bir defa bunu telafi eder misiniz, etmez misiniz bilmiyorum. Ancak şu laf çok tehlikeli: 'Biz asgari ücrete ocakta bir defa vereceğiz'. Ya, bu kadar yüksek enflasyon döneminde asgari ücretin bir defa verilmesi diye bir şey olmaz" dedi.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Memur ve memur emeklilerine yüzde 50 civarında zam yapılacak
  23 Ara Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Memur ve memur emeklilerine yüzde 50 civarında zam yapılacak

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, memur ve memur emeklilerine yapılacak zamla ilgili oran verdi. Yılmaz, "2024 yılı ocak ayında memur emeklilerinin emekli aylıkları, memurlar gibi hem enflasyon farkı hem de toplu sözleşme gereği alınacak ücretler dahil edildiğinde yüzde 50 civarında olacaktır." dedi. Yüzde 50 zam yapılması durumunda en düşük memur maaşı 22 bin TL'den 33 bin TL'ye çıkacak.

 • SİME-SEN Genel Başkanı: Memurların ücret beklentisi karşılanmalı
  22 Ara SİME-SEN Genel Başkanı: Memurların ücret beklentisi karşılanmalı

  Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) Genel Başkanı Kenan Haluk Baytemir, memurların gerçek yaşam koşullarına uygun ve refah seviyesini destekleyecek ücret beklentisinin karşılanması gerektiğini bildirdi. Baytemir, memurlara lojman tazminatının kira yardımı olarak ödenmesi, vergi dilimi, büyüme oranı, enflasyon farkı, görevin sağladığı katma değer ve personel performansının göz önünde bulundurulması gibi taleplerde bulundu.

 • Bakan Işıkhan: 2024 Ocak ayında memur maaşlarının yüzde 50 civarında artması bekleniyor
  22 Ara Bakan Işıkhan: 2024 Ocak ayında memur maaşlarının yüzde 50 civarında artması bekleniyor

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 2024 Ocak ayında memur maaşlarının enflasyon farkıyla birlikte yüzde 50 civarında artacağını tahmin ettiklerini söyledi. Bakan Işıkhan, ayrıca ücretlerin enflasyona ezdirilmediğini ve ülkenin büyümesinden çalışanların da pay aldığını belirtti.

 • Bakan Işıkhan: Asgari ücretin herkesin mutabık kaldığı seviyede olmasını ümit ediyoruz (2)
  22 Ara Bakan Işıkhan: Asgari ücretin herkesin mutabık kaldığı seviyede olmasını ümit ediyoruz (2)

  BAKAN ERSOY, TBMM GENEL KURULU'NDA KONUŞTUKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bakanlığının bütçesinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu'nda konuştu.

 • Memur Emeklilerine Seyyanen Verilen Tutar Emekli Ücretlerine Eklenmeli
  21 Ara Memur Emeklilerine Seyyanen Verilen Tutar Emekli Ücretlerine Eklenmeli

  Sivil Memurlar Sendikası Genel Başkanı Kenan Haluk Baytemir, kamu görevlilerinin beklentilerine ilişkin olarak, memur emeklilerinin mali sorun yaşamaması için temmuz ayında memurlara seyyanen verilen tutarın taban aylıklara eklenerek, emekli ücret ve ikramiyelerine yansıtılması gerektiğini belirtti. Baytemir ayrıca, kamu kaynaklarının adil bölüşümü çerçevesinde tüm memur ve emeklilere yılda dört defa net birer maaş tutarında ikramiye verilmesi talebinde bulundu.

 • Memur ve emekli aylıklarında yüzde 50'lik artış bekleniyor! İşte zamlı maaşlar
  20 Ara Memur ve emekli aylıklarında yüzde 50'lik artış bekleniyor! İşte zamlı maaşlar

  Memur ve memur emeklileri 5 aylık enflasyona göre yüzde 44 zammı şimdiden cebine koydu. Aralık ayı enflasyon verisinin açıklanmasıyla zammın yüzde 47'lere çıkması, refah payı eklenmesiyle de oranın yüzde 50'lere yükselmesi bekleniyor. Memur zammı SSK ve Bağ-Kur emeklileri için de referans olacak. Yüzde 50'lik zamma göre en düşük memur emeklisi maaşı 14 bin 800 TL'ye, en düşük memur maaşı 33 bin TL'ye, en düşük SSK ve BağKur emeklisi maaşı da 11 bin 250 liraya çıkacak.

 • Birleşik Kamu İş Konfederasyonu: Asgari Ücret 33 Bin 266 Lira Olmalı
  19 Ara Birleşik Kamu İş Konfederasyonu: Asgari Ücret 33 Bin 266 Lira Olmalı

  Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Sekreteri Özgür Aras, 2024 yılında asgari ücretin 33 bin 266 lira olması gerektiğini belirtti. Aras, asgari ücretin insan onuruna yaraşır bir ücret olması gerektiğini vurguladı.

 • Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, asgari ücret zammıyla ilgili açıklama yaptı
  18 Ara Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, asgari ücret zammıyla ilgili açıklama yaptı

  Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, önümüzdeki günlerde açıklanacak olan asgari ücret zammıyla ilgili açıklama yaparken, '2024 yılı ilk altı aylık dönem için yüzde 15 diğer yüzde 35'lik kısım memurun altı ay beklediği enflasyon farkıdır' dedi.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması
  16 Ara Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türkiye konumuyla insan gücüyle potansiyeliyle muazzam bir yatırım ülkesi ve bunu da hayata geçirmemiz lazım. Türkiye Yüzyılı, yatırımların yüzyılı olacak ve bu da ülkemizin refahını çok daha üst düzeylere taşımış olacak.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Memur ve emeklisi için yüzde 50 civarında artış olacak
  15 Ara Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Memur ve emeklisi için yüzde 50 civarında artış olacak

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, katıldığı canlı yayında ''Memur ve emekliye zam ne kadar olacak?'' sorusuna yanıt verdi. Yılmaz, ''İmkanlarımızı zorlayarak emeklilerimizin yanında olacağız. Memur emeklisiyle ilgili toplu sözleşme gereği alacakları bir fark ve enflasyon farkı var. Memur ve memur emeklisi için yüzde 50 civarında bir artış olacak. İşçi emeklileri daha farklı şartlara tabi'' dedi.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan asgari ücret açıklaması
  15 Ara Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan asgari ücret açıklaması

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, katıldığı bir televizyon canlı yayınında yeni yılda uygulanacak olan asgari ücret zammına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yılmaz, ''Şimdi yeni bir müzakere başlamış durumda. 3 taraf var burada. İşletmelerle çalışanlar arasındaki dengeyi sağlamak gerek. Dolayısıyla bir denge içinde bunu belirleyeceğimizi düşünüyoruz. Bizim ana hedefimiz çalışanları enflasyona ezdirmemek olmuştur" dedi.

 • Merkez'in enflasyon tahminiyle hesap değişti! İşte memur ve emekliye yapılacak zam oranı
  15 Ara Merkez'in enflasyon tahminiyle hesap değişti! İşte memur ve emekliye yapılacak zam oranı

  Merkez Bankası Piyasa Katılımcıları Anketi'nde yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 67'den yüzde 65'e düştü. Bu oran gerçekleşirse SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına ocak ayında yüzde 37.76 oranında, memur ve memur emeklisi maaşları ise yüzde 49.45 oranında artacak. Böylece en düşük SSK ve Bağ-Kur emeklisi aylığı 10.332 liraya, en düşük memur aylığı ise 32.879 liraya çıkacak.

 • 10 bin yeni polis alımı yapılacak! İşte tüm detaylar
  05 Ara 10 bin yeni polis alımı yapılacak! İşte tüm detaylar

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya basın bilgilendirme toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Yerlikaya yaptığı açıklamada ''10 bin yeni polis alımını yakında duyuracağız'' ifadelerini kullandı. Peki ne kadar maaş alacaklar, aranan şartlar neler? Detaylar haberimizde...

 • 5 aylık enflasyona göre hesaplandı! İşte memur ve emeklinin şimdiden garantilediği zam oranı
  04 Ara 5 aylık enflasyona göre hesaplandı! İşte memur ve emeklinin şimdiden garantilediği zam oranı

  Kasım ayı enflasyon verisiyle memur ve emekliye yapılacak zam oranı da netleşmeye başladı. SSK ve Bağkur emeklileri temmuz, ağustos, eylül, ekim ve kasımı kapsayan 5 aylık dönemde yüzde 33,64 oranında, memur ve memur emeklileri ise yüzde 44,89 oranında enflasyon farkını şimdiden hak etti. Yüzde 33,64'lük zamma göre en düşük emekli maaşı 10.023 liraya, yüzde 44,89'luk zamma göre en düşük memur maaşı 31 bin 875 liraya çıkacak. Aralık enflasyonunun açıklanmasıyla bu rakamlar daha da artacak.

 • Kesk'ten İzmir'de Bütçe Protestosu: 'İnsanca Bir Yaşam, Güvenceli Bir İş, Güvenceli Bir Gelecek...'
  03 Ara Kesk'ten İzmir'de Bütçe Protestosu: "İnsanca Bir Yaşam, Güvenceli Bir İş, Güvenceli Bir Gelecek..."

  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), İzmir’de 2024 bütçesini protesto etti. KESK İzmir Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mustafa Güven, “Bütçe hakkımızın önündeki engellerin kaldırılmasını istiyoruz. Vergide adalet istiyoruz. Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınmasını, belli bir servet düzeyinin üzerindeki zenginlerden servet vergisi alınmasını istiyoruz. Emeğe kölelik dayatan politika ve uygulamalara son verilmesini istiyoruz. İnsanca yaşamaya yetecek, yoksulluk sınırı üzerinde bir ücret istiyoruz” dedi.

 • Taşcıer'den 'Asgari Ücret' Açıklaması: 'Bu Bir Zam Değildir.
  02 Ara Taşcıer'den 'Asgari Ücret' Açıklaması: "Bu Bir Zam Değildir.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, önümüzdeki günlerde belirlenecek olan asgari ücrete ilişkin; "Bu bir zam değildir. Enflasyon karşısına eriyen ücretlinin aldığı maaşın bir anlamda enflasyon farkını kapatma bedelidir. Dolayısıyla enflasyon farkı nedeni ile asgari ücrette güncelleme yapanlar, bunu bir lütuf olarak sunmasınlar. Zaten işçiler, emekçiler neredeyse açlık sınırını altında bir gelir kazanıyorlar " dedi.

 • Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası: 'Üreten Biz Emekçilerken Aslan Payının Yine Asalak Patronlara Pay Edildiği Bu Antidemokratik Bütçe...
  17 Kas Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası: "Üreten Biz Emekçilerken Aslan Payının Yine Asalak Patronlara Pay Edildiği Bu Antidemokratik Bütçe...

  Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM) Genel Sekreteri Sefer Tuğrul, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 2024 bütçe teklifine tepki göstererek “Üreten, alın teri döken biz emekçiler iken aslan payının yine asalak patronlara pay edildiği bu antidemokratik bütçe sürecini kabul etmiyoruz. Sermayedarların çıkarlarını önceleyen bir bütçe yerine; emekten halktan yana, eğitim ve sağlık gibi kamusal hakları önceleyen bir bütçe istiyoruz. Madenlerde, enerji alanında özelleştirmelerin önünü açan, doğayı ve yaşam alanlarımızı hiçe sayan politikalara son verilsin diyoruz. 2024 yılı bütçesinin toplumsal cinsiyet eşitliğini, depremzedelerin barınma, beslenme gibi temel yaşamsal ihtiyaçlarını, kamuda çalışan engelli personelin ihtiyaçlarını gözetecek şekilde hazırlanmasını talep ediyoruz” dedi.

 • Kesk Eskişehir Dönem Sözcüsü: 'Bütçeden Aslan Payı Sermayeye, Patronlara Gidecek'
  15 Kas Kesk Eskişehir Dönem Sözcüsü: "Bütçeden Aslan Payı Sermayeye, Patronlara Gidecek"

  KESK Şubeler Platformu Eskişehir Dönem Sözcüsü Ayhan Gürler, "Bütçeden aslan payı ne eğitime ne sağlığa gidecek çünkü aslan payı istisna, muafiyet, teşvik olarak sermayeye, patronlara gidecek" dedi.

 • Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu: 'İşsizlerin Sayısı 9 Milyona Ulaştı'
  15 Kas Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu: "İşsizlerin Sayısı 9 Milyona Ulaştı"

  Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) Trabzon Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Salih Kalyoncu, "Takvimler bugün 15 Kasım 2023’ü gösteriyor. Tablo ortada. İşsizlerin sayısı 9 milyona ulaştı. Her 5 gençten biri, her 3 kadından biri işsiz. Ülkeyi OECD ülkeleri içinde resmi enflasyonu en yüksek ülke durumuna getirdiler" dedi.

 • En düşük emekli maaşı 10 bin lirayı geçecek
  15 Kas En düşük emekli maaşı 10 bin lirayı geçecek

  6 aylık enflasyon oranları ve yeni emeklilik düzenlemesiyle, yeni yılda en düşük emekli aylığı 10 bin lirayı geçecek.

 • En düşük emekli maaşı 10 bin lirayı geçecek
  14 Kas En düşük emekli maaşı 10 bin lirayı geçecek

  6 aylık enflasyon oranları ve yeni emeklilik düzenlemesiyle, yeni yılda en düşük emekli aylığı 10 bin lirayı geçecek.

 • Memur ve emekli zammı için 4 aylık enflasyon farkı kesinleşti
  05 Kas Memur ve emekli zammı için 4 aylık enflasyon farkı kesinleşti

  Ekim ayı enflasyon rakamları sonrası refah payı hariç 4 aylık emekli ve memur zam oranı netleşmesiyle Sosyal Güvenlik Kurumu Başuzmanı İsa Karakaş, 'SSK ve Bağ-Kur emeklileri için yılsonu itibarıyla yüzde 37,75'lik zam söz konusu oldu. Memur ve memur emeklileri içinse bu oran 49,96 olarak gerçekleşecek' dedi.

 • Erdoğan Toprak: 'Seçim Sonrası Enflasyonu Yüzde 74'ten 36'ya İndirmek İçin Ağır Kemer Sıkma ve IMF Politikaları Yürürlüğe Girecek'
  05 Kas Erdoğan Toprak: "Seçim Sonrası Enflasyonu Yüzde 74'ten 36'ya İndirmek İçin Ağır Kemer Sıkma ve IMF Politikaları Yürürlüğe Girecek"

  CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, “Mevcut tablo gerek ekonomi gerekse MB yönetiminin Cumhurbaşkanının ne yapacağını öngöremediğini, uygulanan dezenflasyon-faiz politikalarından vazgeçebileceği, ekonomi ve MB yönetimini değiştirebileceği endişesi taşıdığının örtülü ifadesi. Endişenin bir başka işareti 2024 Mayıs’ında yüzde 74’le zirveye çıkacağı öngörülen enflasyonun yılsonunda yüzde 36’ya indirilmesine dönük somut bir politikadan söz edilmemesi. Mayısta yüzde 74’e çıkacak enflasyon kalan 7 ayda 38 puan birden düşerek yüzde 36’ya nasıl inecek, belirsiz. Anlaşıldığı kadarıyla hemen seçim sonrası enflasyonu yüzde 74’ten 36’ya indirmek için ağır kemer sıkma ve IMF politikaları yürürlüğe girecek. Yüzde 36’yı tutturmak zor olsa da yüklü zam, faiz ve vergi artışlarıyla verilenlerin tamamı misliyle geri alınıp, 2026 sonuna kadar devam edecek ‘acı ilaç’ dönemi başlatılacak” dedi.

 • Emekli ve memur zam oranları açıklandı
  05 Kas Emekli ve memur zam oranları açıklandı

  Ekim ayı enflasyon rakamları sonrası refah payı hariç 4 aylık emekli ve memur zam oranı netleşmesiyle Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başuzmanı İsa Karakaş, 'SSK ve Bağ-Kur emeklileri için yıl sonu itibarıyla yüzde 37,75'lik zam söz konusu oldu. Memur ve memur emeklileri içinse bu oran 49,96 olarak gerçekleşecek' dedi.

 • IMEI kayıt ücretine dudak uçuklatan zam! İşte yeni ücret
  03 Kas IMEI kayıt ücretine dudak uçuklatan zam! İşte yeni ücret

  2024 yılına ilişkin yeniden değerleme oranı açıklandı. Buna göre IMEI kayıt ücretine yüzde 58'lik zam yolda.

 • 4 aylık enflasyona göre hesaplandı! İşte memur ve emeklinin şimdiden garantilediği zam oranı
  03 Kas 4 aylık enflasyona göre hesaplandı! İşte memur ve emeklinin şimdiden garantilediği zam oranı

  Ekim ayı enflasyon verisiyle memur ve emekliye yapılacak zam oranı da netleşmeye başladı. SSK ve Bağkur emeklileri temmuz, ağustos, eylül ve ekimi kapsayan 4 aylık dönemde yüzde 29,41 oranında, memur ve memur emeklileri ise yüzde 40,39 oranında enflasyon farkını şimdiden hak etti. Yüzde 29,41'lik zamma göre en düşük emekli maaşı 9.705 liraya, yüzde 40,39'luk zamma göre en düşük memur maaşı 30 bin 885 liraya çıkacak. Kasım ve aralık enflasyonunun açıklanmasıyla bu rakamlar daha da artacak.

 • Selim Temurci, mülakatın kaldırılmasını önerdi
  02 Kas Selim Temurci, mülakatın kaldırılmasını önerdi

  Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Selim Temurci, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerinde mülakat konusunda tavır ortaya koyarak, mülakatın çok özel durumlarda kullanılmasını önerdi. Temurci, ahlakına ve adaletine inanmayan kurum ve kişilerin millet tarafından kabul edilemeyeceğini ve demokrasi ile hukukun gelişmesinin bu şekilde mümkün olamayacağını belirtti.

 • Bakan Işıkhan'dan asgari ücret zammı açıklaması: Herkesin mutabık kaldığı bir tutarda uzlaşılacağını ümit ediyorum
  02 Kas Bakan Işıkhan'dan asgari ücret zammı açıklaması: Herkesin mutabık kaldığı bir tutarda uzlaşılacağını ümit ediyorum

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda sunum yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücret zammıyla ilgili konuştu. Aralık ayı başında Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun toplanacağını belirten Bakan Işıkhan, ''Herkesin mutabık kaldığı bir tutarda uzlaşılacağını ümit ediyorum'' dedi.

 • DSP Genel Başkanı Önder Aksakal: İsrail'in Gazze'ye saldırıları bir halkın yeryüzünden silinmesine yönelik vahşettir
  18 Eki DSP Genel Başkanı Önder Aksakal: İsrail'in Gazze'ye saldırıları bir halkın yeryüzünden silinmesine yönelik vahşettir

  DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, İsrail'in Gazze'ye saldırılarını bir halkın yeryüzünden silinmesine yönelik vahşet olarak nitelendirerek, Filistin halkının tümden sürüp çıkarma ve yok etme stratejisi hayata geçirilmeye çalışıldığını belirtti. Aksakal, Türkiye'nin bu emperyalist plana karşı yeni stratejiler uygulamaya koymasını istedi ve insanlığın katledildiğini vurguladı. Ayrıca, emeklilere verilecek olan 5 bin lira ikramiye konusunda eşitlik ve hakkaniyet ilkesine aykırı olduğunu belirterek, emeklilere seyyanen zam ve enflasyon farkı verilmesini talep etti.

 • CHP Milletvekili Aşkın Genç, Kayseri'deki Meyve Sebze Halinde Yapılan Zamlara Tepki Gösterdi
  18 Eki CHP Milletvekili Aşkın Genç, Kayseri'deki Meyve Sebze Halinde Yapılan Zamlara Tepki Gösterdi

  CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin işletmesini özel bir şirkete verdiği meyve sebze halindeki dükkan kiralarına yapılan yüksek artış karşısında tepkili hal esnafının şikayetlerini dinledi. Genç, yapılan zamlara ve enflasyonla mücadeledeki tutarsızlığa dikkat çekti.

 • Türkiye Taşkömürü Kurumu ile Sendika Arasında Toplu Sözleşme İmzalandı: İşçinin Üstü Aranabilecek, İşçi İşvereni Gücendirmeyecek, İşçiler İtişip...
  16 Eki Türkiye Taşkömürü Kurumu ile Sendika Arasında Toplu Sözleşme İmzalandı: İşçinin Üstü Aranabilecek, İşçi İşvereni Gücendirmeyecek, İşçiler İtişip...

  Türkiye Taşkömürü Kurumu ile Genel Maden İş Sendikası arasında; Amasra maden faciasının ardından ilk toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeye göre; işçilerin madene giriş ve çıkışlarında üsteleri aranabilecek. Sözleşme hükümlerine göre; “İşçiler işverene karşı işçileri kışkırtacak ve gücendirecek hareketlerden kaçınacak, kumar oynamayacak, ölseler bile demirbaş olarak kaydedilen kişisel koruyucu donanımları işverene iade edilecek, aksi halde bedeli tahsil edilecek.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Savaş değil katliam (2)
  11 Eki Cumhurbaşkanı Erdoğan: Savaş değil katliam (2)

  'BM, FİLİSTİNLİLERİN HAK VE HUKUKUNU KORUYAMADI'Filistin meselesinin çözümsüzlüğe mahkum edilmesinin müsebbiplerinden birinin de verdiği sözlerin hiçbirini yerine getirmeye uluslararası toplum olduğunu söyleyen Erdoğan, "Birleşmiş Milletler (BM) ve diğer kuruluşlar Filistin halkını tek...

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'İnsani yardımların kesilmesi gibi Filistin halkını topyekun cezalandırmayı amaçlayan fevri kararlardan herkes uzak durmalıdır.
  11 Eki Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İnsani yardımların kesilmesi gibi Filistin halkını topyekun cezalandırmayı amaçlayan fevri kararlardan herkes uzak durmalıdır.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İnsani yardımların kesilmesi gibi Filistin halkını topyekun cezalandırmayı amaçlayan fevri kararlardan herkes uzak durmalıdır.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bir süredir yürüttüğümüz yoğun hava operasyonlarını; daha da artırarak, terör örgütü mensuplarını her an, her yerde imha...
  11 Eki Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bir süredir yürüttüğümüz yoğun hava operasyonlarını; daha da artırarak, terör örgütü mensuplarını her an, her yerde imha...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bir süredir yürüttüğümüz yoğun hava operasyonlarını; daha da artırarak, terör örgütü mensuplarını her an, her yerde imha edeceğimizi göstererek sürdüreceğiz"

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Muhalefet kadrolarının milletten kopuk, üretken değil çığırtkan tavrı sizleri şaşırtmasın.
  11 Eki Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Muhalefet kadrolarının milletten kopuk, üretken değil çığırtkan tavrı sizleri şaşırtmasın.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Muhalefet kadrolarının milletten kopuk, üretken değil çığırtkan tavrı sizleri şaşırtmasın.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yeni şehirlerle milletimizi gerçek belediyecilikle tanıştırana kadar bize durmak,...
  11 Eki Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yeni şehirlerle milletimizi gerçek belediyecilikle tanıştırana kadar bize durmak,...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yeni şehirlerle milletimizi gerçek belediyecilikle tanıştırana kadar bize durmak, duraksamak yok."

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Kendilerinden başka kimseye tahammülü olmayan faşist zihniyet bu son hezeyanının bedelini, Mayıs seçimlerinde olduğu gibi...
  11 Eki Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kendilerinden başka kimseye tahammülü olmayan faşist zihniyet bu son hezeyanının bedelini, Mayıs seçimlerinde olduğu gibi...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kendilerinden başka kimseye tahammülü olmayan faşist zihniyet bu son hezeyanının bedelini, Mayıs seçimlerinde olduğu gibi inşallah 2024 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde de ödeyecektir.

 • Memur Konfederasyonlarından Enflasyon Açıklaması
  03 Eki Memur Konfederasyonlarından Enflasyon Açıklaması

  Memur konfederasyonları, enflasyonun gündemden çıkartılması, memur ve emeklinin alım gücünün yükseltilmesi gerektiğini bildirdi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, enflasyon verilerini paylaşarak, enflasyonun etkisinin 2024 yılında da devam edeceğini belirtti. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ise enflasyonun kamu çalışanlarının aleyhine işlediğini ve memur maaşlarının eridiğini ifade etti. Konfederasyonlar, memur ve emeklinin alım gücünün yükseltilmesi için refah payı uygulamasının hayata geçirilmesini talep etti.

 • Memur ve emeklinin 3 aylık enflasyon farkı belli oldu
  03 Eki Memur ve emeklinin 3 aylık enflasyon farkı belli oldu

  Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla memur ve emeklinin 3 aylık enflasyon farkı belli oldu. Buna göre SSK ve Bağ-Kur emeklileri şimdiden yüzde 25,11 oranında, memur ve memur emeklileri ise yüzde 35,73 oranında enflasyon farkını garantiledi. Kesin rakam ise ekim, kasım ve aralık enflasyonunun açıklanmasıyla belirlenecek.

 • Asgari ücret ocakta ne kadar olacak? Masada 2 farklı rakam var
  02 Eki Asgari ücret ocakta ne kadar olacak? Masada 2 farklı rakam var

  Asgari ücretliler yeni yıl zammını heyecanla beklerken, yapılacak artışla ilgili ipuçları gelmeye başladı. Asgari ücret zammı için enflasyon kritik bir öneme sahip. Ocak ayında OVP'de belirlenen yıl sonu enflasyon tahminine göre zam yapılması durumunda asgari ücret 15 bin 707 liraya, memur zammının referans alınması durumunda 17 bin 41 liraya yükselecek.

 • İtfaiyeciler Ankara'da Taleplerini Dile Getirdi. Tüm Yerel-Sen Başkanı Dede: 'İtfaiye Mesleğine Özgü Yangın Tazminatı Sağlanmalı'
  29 Eyl İtfaiyeciler Ankara'da Taleplerini Dile Getirdi. Tüm Yerel-Sen Başkanı Dede: "İtfaiye Mesleğine Özgü Yangın Tazminatı Sağlanmalı"

  İtfaiyeciler, özlük haklarının iyileştirilmesi talebiyle Ankara Ulus Meydanı’nda eylem yaptı. Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Mücahit Dede, itfaiyecilerin sorunlarına ve taleplerine hem iktidarın hem de yerel yönetimlerin duyarsız kaldığını belirterek “Görevde yükselme sınavı her dönem düzenli olarak açılmalı, mülakat kaldırılmalıdır. Birinci dereceye düşen tüm itfaiyecilere 3600 ek gösterge verilmelidir. İtfaiye mesleğine özgü yangın tazminatı sağlanmalı, dalış tazminatı verilmelidir. İtfaiye çalışanlarının hak etmiş olduğu iş riski ve güçlüğü tazminatı yapılan işin risk ve niteliğine göre yeniden değerlendirilmelidir” dedi.

 • Hasan Efe Uyar'dan Bakan Işıkhan'a: 'Sayın Bakan, AKP Hükümetlerinin Karnesini Bırakın, Kendi Bakanlığınızın 3,5 Aylık Karnesine Bakın.
  27 Eyl Hasan Efe Uyar'dan Bakan Işıkhan'a: "Sayın Bakan, AKP Hükümetlerinin Karnesini Bırakın, Kendi Bakanlığınızın 3,5 Aylık Karnesine Bakın.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Efe Uyar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ı eleştirdi. Uyar, “El insaf. Sayın Bakan çok uzağa gitmeye gerek yok, sadece sizin döneminizi baz alalım. Seçimden sonra evvela bir asgari ücret masası kurdunuz. Oradaki söyleminizle seçimden önce dillendirdiğiniz 500 dolar seviyesinin çok uzağında kaldı. Akabinde yine kamu emekçilerini ilgilendiren bir toplu sözleşme masası kurdunuz. 22 bin TL seviyelerine dahi ulaşamadınız. Bir sonraki yılın enflasyon hedeflerini dahi yakalayamadınız. AKP hükümetlerinin karnesini bırakın, kendi bakanlığınızın 3 buçuk aylık karnesine bakın… Ve ne yazık ki önce asgari ücrette sınıfta kaldınız. Ondan sonra memurlarla toplu sözleşme görüşmelerinde sınıfta kaldınız” dedi.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması
  24 Eyl Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, enflasyona ilişkin, "Aylık bazda düşüşleri daha erken göreceğiz.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Emekli maaşı düşük olanları destekleyici bir yaklaşımımız olacak
  24 Eyl Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Emekli maaşı düşük olanları destekleyici bir yaklaşımımız olacak

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz katıldığı bir televizyon programında maaşlarına düzenleme bekleyen milyonlarca emekliyi heyecanlandıran açıklamalarda bulundu. Yılmaz, ''Bütün dünyadaki sıkıntılara rağmen imkanlarımızı zorlayarak emeklilerimize elimizden gelen en iyi desteği vermeye çalışacağız. İnşallah yıl sonuna kadar çalışmayı tamamlayarak emeklimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Düşük alanları destekleyici bir yaklaşımımız olacak'' dedi.

 • Belediye Çalışanları İBB ile İmzalanan Sözleşmeyi Protesto Etti
  22 Eyl Belediye Çalışanları İBB ile İmzalanan Sözleşmeyi Protesto Etti

  Belediye-İş Sendikası'na bağlı belediye çalışanları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile sendikaları arasında gece yarısında imzalanan toplu iş sözleşmesini, sendika binası önüne gelerek protesto etti. İBB ve Belediye-İş Sendikası yönetimi arasında imzalanan sözleşmeye itiraz eden çalışanlar, sendika binası önünde eylem yaparak daha yüksek ücret talep etti.

 • Emeklilerin maaş isyanı! ''Geçinemiyoruz'' diyerek hükümetten 4 talepte bulundular
  21 Eyl Emeklilerin maaş isyanı! ''Geçinemiyoruz'' diyerek hükümetten 4 talepte bulundular

  Bugün İstanbul Kartal'da bir araya gelen Birleşik Emekliler Sendikası üyeleri ''Yetişemiyoruz, geçinemiyoruz'' başlıklı bir basın açıklaması yaparak hükümetten 4 talepte bulundu. Emeklilerin talepleri arasında ''Bütün emeklilere dul yetim aylığı alanlar dahil en düşük emekli kök maaşının 15 bin 500 TL'ye yükseltilmesi'' ve ''Sağlıkta katkı payının kaldırılması'' gibi maddeler yer aldı.

 • Bursa'da kırsal mahallelerde su fiyatları düşüyor
  19 Eyl Bursa'da kırsal mahallelerde su fiyatları düşüyor

  Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların daha düşük fiyattan su tüketmesini sağlamak için yeni bir fiyat tarifesi uygulayacak. Yapılan düzenlemeyle kırsaldaki vatandaşlar, ilave 10 metreküp suyu daha ekonomik tüketebilecekler. Ayrıca, BUSKİ tarafından yapılan fiyat güncellemesiyle Bursa, Ekim ayında da en ekonomik suyun bulunduğu şehirler arasında yer alacak.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, canlı yayında gündemi değerlendirdi: (1)
  16 Eyl Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, canlı yayında gündemi değerlendirdi: (1)

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Güven veren, sağlıklı bir ortam oluşturduğunuz zaman hem enflasyonu düşürmeniz hem de büyümeyi sürdürmeniz mümkün. Bunu tarihte yaptık biz, ikisi aynı anda iyileşebiliyor.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Gelir seviyesine göre vergilendirme öngörüyoruz
  15 Eyl Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Gelir seviyesine göre vergilendirme öngörüyoruz

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, katıldığı canlı yayında yaptığı açıklamada, vergi reformu üzerinde çalıştıklarını ve gelir seviyesine göre vergi alınmasını hedeflediklerini belirtti. Yılmaz, "Sosyal adalet açısından doğrudan vergilerin payının artması gerektiğine inanıyorum. Bu da düşük gelirli kesimlere daha az sorumluluk yüklenmesi anlamına geliyor" ifadelerini kullandı.

Advertisement