Son Dakika Haberleri: Eurovision Starı Sakallı Kadın, Son Kararıyla Şaşırttı!

Eurovision Starı Sakallı Kadın, Son Kararıyla Şaşırttı!

2 ay önce

2014 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Avusturya'yı temsil ederek, ülkesine birinciliği getiren sakallı kadın Conchita Wurst, aldığı kararla herkesi şaşırttı.

1
Conchita Wurst, 2014 Eurovision Şarkı Yarışması'nda, Avusturya'yı 'Like a Phoenix' isimli şarkıyla temsil ederek, birinci olmuştu.
2
Eurovision'a katıldığı yıl, sakalları ve 'Kadın olmak istemiyorum' gibi açıklamalarıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Wurst, kadın olmaktan mutluluk duymadığını her fırsatta dile getiriyordu.
3
Birçok kişi sıra dışı şarkıcıya, cinsiyetini seçmek konusunda özgür olduğu düşüncesiyle destek verse de, Wurst'un Eurovision'u yeteneği sayesinde kazanmadığını, farklı tarzı yüzünden birinci seçildiğini iddia eden isimler de oldu.
4
2014 yılında Sırbistan ve Bosna Hersek'te meydana gelen sel felaketinde 50'den fazla kişi hayatını kaybetmişti. Kilise, o dönem içinde doğduğu cinsiyete karşı gelen Conchita Wurst'u, selin sorumlusu olarak göstermiş, yaşanan felaketi 'ilahi bir ceza' olarak yorumlamıştı.
5
İlginç görüntüsüyle magazin gündemine bomba gibi düşen 30 yaşındaki şarkıcı, oldukça radikal bir karar alarak, bambaşka bir görünüme kavuştu.
6
İlk olarak saçlarından kurtularak değişime başlayan Wurst, sonrasında saçlarını platin sarıya boyadı.
7
Saçlarıyla uyumlu bir ton yakalamak için sakallarını boyamaktan da geri durmadı.
8
Tamamen tanınmaz bir hal alan ünlü şarkıcı, önceki feminen görüntüsünden memnun olmadığını, daha maskülen görünmek istediğini belirtti.
9
TRT Genel Müdür İbrahim Eren de, 2018 yılında yaptığı açıklamayla, Conchita Wurst'un Eurovision adaylığını eleştirmişti: Şu anda katılmayı düşünmüyoruz. Oylama sistemi gibi gerekçelerimiz var. Bir de kamu yayıncısı olarak, Avusturyalı birinci olan sakallı, etekli, cinsiyet kabul etmeyen, herhangi bir cinsiyeti olduğunu söylemeyen, 'Aynı anda hem erkeğim hem kadınım' diyen birini saat 21.00'de, çocukların seyrettiği bir zamanda ben canlı yayımlayamam ki.
10
''Avrupa Yayıncılar Birliğine, Eurovision'la ilgili olarak 'Siz saptınız değerlerinizden.' dedim. Bundan dolayı başka ülkeler de çıktı. Orada bir zihin karmaşası var, yöneticilerinden dolayı. O düzelirse tekrar Eurovision'a gireriz.''
11
12
13
14
15
Haber Yayın Tarihi : 21.03.2019 09:29 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Cinsel İçerikli Film Yıldızıydı, Yeni Mesleği Tartışma Yarattı! Ağaçta Uyuyan Mükemmel Kamufle Baykuşu Görebiliyor musunuz? Acun'dan Boşanan Şeyma, Cesur Pozlarıyla Mest Ediyor! Ateşli Model, Miami Sahillerinde Fırtına Gibi Esti! Tarih Tekerrür Etti! 50 Yıl Önce İnönü de Yaşadı