Son Dakika Haberleri: Libya'da Panik, Şiddet, Gözyaşı

Libya'da Panik, Şiddet, Gözyaşı

8 yıl önce

1
Libya'da şu ana kadar yüzlerce kişinin öldüğü sokak çatışmaları, orada yaşayan muhaliflerin ve Türklerin cep telefonu kameralarına yansıdı. Görüntülerde yaşanan panik, polislerin muhaliflere ateş açması ve yerdeki yaralıların kaldırılması var.
2
Libya'da, yaşanan iç çatışma Bingazi, Derne gibi şehirlerden sonra başkent Trablus'a da sıçradı. Devlet Başkanı Muammer Kaddafi'yi istifaya davet eden muhalifler şehri savaş alanına çevirdi. Birçok kamu binasını, araçları ve şantiyeleri ateşe veren muhalifler, yüzlerce iş yerini yağmaladı. Yaşanan çatışma ise orada yaşayan Libyalılar ve Türk işçiler tarafından cep telefonu kameralarınca görüntülendi.
3
Görüntülerde, sokaktaki muhalif ve Kaddafi yandaşlarının koşuşma ve çatışma anları dikkat çekiyor. Sopaların, taşların hatta zaman zaman silahların konuştuğu çatışmalarda, görüntüyü çeken Libyalılar korku ve paniğe kapılıyor. Korkudan görüntüyü çekenler çığlık atıyor. Polis ve Kaddafi yanlılarına taş ve sopalarla saldıran muhaliflere, otomatik silahlar ve kalaşnikof marka tüfekle karşılık veriliyor.
4
Çatışmalarda uçaksavar mermileri bile kullanılıyor. Silah seslerinin ardından yere yatan eylemcilerden bazılar vurularak ağır yaralanıyor. Mermilere aldırmayan muhalifler, yerde yatan arkadaşlarını hastaneye kaldırıyor. Yaralanan Kaddafi karşıtları hastaneye girdiklerinde ise hastane yetkilileri ve vatandaşlarca alkışlanıyor.

5
Bir başka görüntüde ise binlerce Libyalının toplu bir şekilde sahil kenarında Cuma namazını kılması yer alıyor. Yaşanan olayların Cuma namazından sonra başladığı iddia ediliyor.
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

YORUMLAR


Diğer Galeriler

11 Eylül ve DEAŞ'ı Bilen Kahinden 2019 Kehanetleri! Bakın Neler Olacak iPhone'la Banyoya Giren Dövüş Sanatları Şampiyonu Feci Şekilde Can Verdi! Bu Ülkede Anneler, Düğün Gecesi Kızlarının Bekaretini Kaybetmelerini İzliyor Kameralar Önünde 'Arkadaşımın Aşkısın' Dedirten Ünlüler! Bu Şirketin Çalışanları Uyuyarak Ekstradan 3 Bin Lira Kazanıyor!